Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

21 grudnia 2017 r.
12:53

Radni chcą dostawać pełną stawkę gdy nie będzie ich na sesji. Usprawiedliwienie? Ustne

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
74 80 A A

Grupa radnych powiatowych z Łęcznej chce ponownie dostawać pełne diety za nieobecność podczas obrad komisji czy sesji rady gminy. Postulują, aby nieobecność można było usprawiedliwić ustnie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W tym roku w powiecie łęczyńskim na wniosek radnego Grzegorza Kuczyńskiego diety zostały obniżone o 15 proc. Każdy stracił po 250 zł miesięcznie, a wynagrodzenie starosty zmalało o 800 złotych. Oszczędności z tego tytułu wyniosły około 60 tysięcy rocznie. – W kasie powiatu zostawało jednak więcej pieniędzy, ponieważ od 1 sierpnia za każdą nieobecność na sesji lub komisji rady potrącano 20 proc. diety.

I to ten zapis nie podoba się niektórym radnym, którzy zaproponowali projekt uchwały anulujący potrącenia diety – mówi Grzegorz Kuczyński. Tymczasem po wprowadzeniu tych zmian znacznie poprawiła się frekwencja. Dziś jedynie przed potrąceniem diety chroni zwolnienie lekarskie lub sprawa rodzinna dużej wagi. Taka nieobecność musi być jednak potwierdzona kopią zwolnienia lub np. aktu zgonu.

Na wniosek kilku osób, m.in. z komisji zdrowia, radni postulują modyfikację obowiązującej od kilku miesięcy uchwały. Chcą przywrócić ustne usprawiedliwienia nieobecności i otrzymywać 100 proc. wynagrodzenia nawet przy całomiesięcznej absencji. – Faktycznie wpłynął projekt „poluzowania” tej uchwały. Zdarzają się sytuacje, że radny jest oddelegowany z miejsca zatrudnienia np. na służbowe szkolnie. A w tym samym czasie jest posiedzenie komisji i rady gminy. W takiej sytuacji radny za jednym razem traci 40 proc. diety – mówi Jan Baczyński vel Mróz, przewodniczący Rady Powiatu. – Sprawą zajmiemy się po Nowym Roku – dodaje przewodniczący.

– Kilka miesięcy temu radni dali dobry przykład zaczynając oszczędności w będącym w trudnej finansowej sytuacji powiecie od siebie i redukcji własnych diet. Potrącanie 1/5 wynagrodzenia za nieobecność nadal uważam za słuszny ruch i będę przekonywał kolegów radnych, aby zapis nadal obowiązywał, a nawet korzystając z okazji zaproponuję dalszą obniżkę diet – zapowiada Kuczyński.

Teraz przewodniczącego rady po 15-procentowej obniżce diety otrzymuje 1600 zł, wiceprzewodniczący – 1430 zł, przewodniczący komisji – 1430 zł, nieetatowych członek zarządu – 1600 zł, radny – 950 zł.

Czytaj więcej o:

Komentarze 80

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 5 stycznia 2018 o 09:50
o znalazł się dowcipniś, pewnie jakiś radny
Avatar
jacie / 4 stycznia 2018 o 21:41
co ty?o kurde!
Avatar
Gość / 4 stycznia 2018 o 21:31
podobno radni też dostali razem z nauczycielami?
Avatar
wolny czytelnik / 1 stycznia 2018 o 18:02
to tylko lle24 niezależne???
Avatar
a / 31 grudnia 2017 o 18:48
Oskar napisał:
Jakby ta wiadomość była prawdziwa to by Wspólnota o tym pisała
 Człowieku, jak Wspólnota przejęła Tubę, to teraz czeka redaktor na pozwolenia (do publikacji), od kogo wiadomo.... A tak... to Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku
Avatar
Oskar / 31 grudnia 2017 o 15:42
Jakby ta wiadomość była prawdziwa to by Wspólnota o tym pisała
Avatar
ŁEN / 29 grudnia 2017 o 16:34
cyniczne gierki polityczne pewnych dwóch panów
Avatar
M / 29 grudnia 2017 o 08:15
I szcześliwie nie przeszło.
Avatar
PK? / 28 grudnia 2017 o 11:37
)* napisał:
Jak masz pisać "byle co" to widać, że wniosek masz genialny-nie pytaj i nie pisz!
 Polska mowa jest dla niektórych bardzo trudna. Może jakieś korepetycje z języka polskiego? 
Avatar
)* / 28 grudnia 2017 o 10:19
Jak masz pisać "byle co" to widać, że wniosek masz genialny-nie pytaj i nie pisz!
Avatar
ja / 5 stycznia 2018 o 09:50
o znalazł się dowcipniś, pewnie jakiś radny
Avatar
jacie / 4 stycznia 2018 o 21:41
co ty?o kurde!
Avatar
Gość / 4 stycznia 2018 o 21:31
podobno radni też dostali razem z nauczycielami?
Avatar
wolny czytelnik / 1 stycznia 2018 o 18:02
to tylko lle24 niezależne???
Avatar
a / 31 grudnia 2017 o 18:48
Oskar napisał:
Jakby ta wiadomość była prawdziwa to by Wspólnota o tym pisała
 Człowieku, jak Wspólnota przejęła Tubę, to teraz czeka redaktor na pozwolenia (do publikacji), od kogo wiadomo.... A tak... to Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku
Avatar
Oskar / 31 grudnia 2017 o 15:42
Jakby ta wiadomość była prawdziwa to by Wspólnota o tym pisała
Avatar
ŁEN / 29 grudnia 2017 o 16:34
cyniczne gierki polityczne pewnych dwóch panów
Avatar
M / 29 grudnia 2017 o 08:15
I szcześliwie nie przeszło.
Avatar
PK? / 28 grudnia 2017 o 11:37
)* napisał:
Jak masz pisać "byle co" to widać, że wniosek masz genialny-nie pytaj i nie pisz!
 Polska mowa jest dla niektórych bardzo trudna. Może jakieś korepetycje z języka polskiego? 
Avatar
)* / 28 grudnia 2017 o 10:19
Jak masz pisać "byle co" to widać, że wniosek masz genialny-nie pytaj i nie pisz!
Zobacz wszystkie komentarze 80

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybrzeże Gdańsk –  Speed Car Motor Lublin 43:47. Finisz godny lidera

Wybrzeże Gdańsk – Speed Car Motor Lublin 43:47. Finisz godny lidera 0 0

Speed Car Motor Lublin po fenomenalnej końcówce i podwójnych zwycięstwach w trzech z czterech ostatnich biegów, pokonał na wyjeździe Zdunek Wybrzeże Gdańsk 47:43.

Unikaj pozorów i nawyków. Wkrótce Międzynarodowy Dzień Tańca
MAGAZYN

Unikaj pozorów i nawyków. Wkrótce Międzynarodowy Dzień Tańca 0 0

To skomplikowane: Międzynarodowy Dzień Tańca będzie 29 kwietnia. Spektakl, którego nie można przegapić: 28 kwietnia. Ale już 26 kwietnia trzeba iść na projekcję. Generalnie: dużo tańczenia na różne sposoby!

Gwardia Opole – Azoty Puławy 25:23. Historyczny awans!

Gwardia Opole – Azoty Puławy 25:23. Historyczny awans! 5 1

Zespół trenera Daniela Waszkiewicza po meczu pełnym zwrotów akcji i emocji przegrał co prawda w Opolu, ale awansował do finału Pucharu Polski. O sukcesie gości zadecydował rzut Nikoli Prce cztery sekundy przed końcem spotkania

Lubelskie ma nowych Ambasadorów. Wśród nich jest gwiazda polskiej telewizji
ZDJĘCIA
galeria

Lubelskie ma nowych Ambasadorów. Wśród nich jest gwiazda polskiej telewizji 11 5

Grażyna Torbicka, Spółdzielnia Mleczarska Spomlek oraz Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej to nowi Ambasadorzy Województwa Lubelskiego. Tytuły przyznano podczas uroczystej gali w Targach Lublin. W jej trakcie ogłoszono także laureatów certyfikatu Marka Lubelskie.

Wisła Puławy – GKS Jastrzębie 0:1. Lider zbyt mocny

Wisła Puławy – GKS Jastrzębie 0:1. Lider zbyt mocny 1 0

Po dwóch zwycięstwach z rzędu Wisła musiała się pogodzić z porażką. Trzy punkty z Puław wywiózł lider tabeli GKS Jastrzębie. Goście po wyrównanym meczu wygrali 1:0

Malarstwo Jacka Malczcewskiego w Kazimierzu Dolnym
22 kwietnia 2018, 13:00

Malarstwo Jacka Malczcewskiego w Kazimierzu Dolnym 2 1

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) zaprasza na wernisaż wystawy Wielka sztuka jest jak ocean głęboką. Malarstwo Jacka Malczewskiego. Uroczyste otwarcie ekspozycji już w niedzielę, 22 kwietnia o godz. 13.

Premiera spektaklu "Czarodziejski imbryk" w Puławach
22 kwietnia 2018, 17:00

Premiera spektaklu "Czarodziejski imbryk" w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 kwietnia o godz. 17 w Puławskiej Galerii Sztuki (Dom Chemika, ul. Wojska Polskiego 4) odbędzie się uroczysta premiera spektaklu Czarodziejski imbryk Teatru Lalek Muchomor"

Ma pomóc w wykrywaniu raka. Przełomowa mikrosonda

Ma pomóc w wykrywaniu raka. Przełomowa mikrosonda 0 0

Szybszą i lepszą diagnostykę nowotworową ma zapewnić mikrosonda, nad którą pracują badacze z SDS Optic. Badania będą prowadzone w nowoczesnym laboratorium, które niedawno zostało otwarte.

Motor lepszy od JKS Jarosław

Motor lepszy od JKS Jarosław 41 9

Piłkarze Motoru po dwóch remisach z rzędu tym razem zgarnęli komplet punktów. Nie było łatwo, ale żółto-biało-niebiescy pokonali ostatecznie ostatni w tabeli JKS Jarosław 1:0. Dzięki temu udany debiut w roli pierwszego trenera zaliczył Piotr Zasada, który we wtorek zastąpił Marcina Sasala.

Henry No Hurry! Koncert na Trzecim Księżycu
21 kwietnia 2018, 20:00

Henry No Hurry! Koncert na Trzecim Księżycu 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 kwietnia o godz. 20 na Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1) odbędzie się koncert Henry No Hurry!

Hetman Zamość - Stal Kraśnik 3:0. Dostali nową porcję tlenu

Hetman Zamość - Stal Kraśnik 3:0. Dostali nową porcję tlenu 4 16

Mecz na szczycie dla Hetmana. Zespół z Zamościa pokonał Stal Kraśnik 3:0. Podopieczni Jacka Ziarkowskiego zagrali bardzo dobre zawody, ale trzeba też dodać, że goście praktycznie całą drugą połowę grali w dziesiątkę. A ostatnie 25 minut nawet w dziewiątkę.

Przed nami kolejna niedziela bez handlu, ale w tych sklepach zrobisz zakupy
LISTA

Przed nami kolejna niedziela bez handlu, ale w tych sklepach zrobisz zakupy 14 10

Jutro kolejna niedziela wolna od handlu, ale w niektórych sklepach zrobimy zakupy. Ustawa pozwala na to, żeby właściciele stanęli tego dnia za ladą. Sklepy wymieniliśmy w naszej liście.

Chełmianka – Orlęta 1:2. Stracili fotel lidera

Chełmianka – Orlęta 1:2. Stracili fotel lidera 3 10

Zespół trenera Artura Bożyka dość niespodziewanie uległ na własnym stadionie Orlętom Spomlek Radzyń Podlaski 1:2. Przegrana z lokalnym rywalem kosztowała drużynę z Chełma utratę pozycji lidera

Lublinianka – Kłos Chełm 1:2. Sobotnie mecze IV ligi

Lublinianka – Kłos Chełm 1:2. Sobotnie mecze IV ligi 24 2

Zawodnicy z Wieniawy przegrali na własnym stadionie z ekipą z Chełma 1:2. Głównym architektem wyjazdowej wygranej Kłosa był Alan Chmiel – strzelec dwóch bramek.

Chcieli kupić e-papierosa od 17-latka. Napadli go, gdy nie zgodził się na niższą cenę

Chcieli kupić e-papierosa od 17-latka. Napadli go, gdy nie zgodził się na niższą cenę 14 0

Policjanci z Ryk zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za rozbój na 17-latku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!