poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Łęczna

Ranni, uszkodzone latarnie i samochody. Na tej ulicy lepiej uważać

  Edytuj ten wpis

Droga równa jak stół, ale bywa niebezpieczna (Damian Bielecki)
Droga równa jak stół, ale bywa niebezpieczna (Damian Bielecki)

Kilka osób rannych, siedem uszkodzonych samochodów, dwie staranowane latarnie. Ta statystyka z ostatniego półrocza świadczy, że na wyremontowanej ulicy Leśnej nie jest bezpiecznie.

Na całej jej długości obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ale mało kto go przestrzega. Szczególnie po tym, jak dwa lata temu drogowcy przeprowadzili generalny remont nawierzchni. – Od tamtej pory człowiek boi się wyjść na chodnik, nie mówiąc o przejściu przez ulicę. W każdej chwili może pojawić się rozpędzony samochód – mówi pani Teresa, mieszkająca przy ul. Leśnej.

– Niebezpieczne są dwa z pozoru niegroźne zakręty. To pułapka dla niedoświadczonych kierowców. Niebezpicznie robi się również wtedy, gdy ktoś chce wyjechać samochodem z posesji na ulicę – podkreśla pan Grzegorz, kolejny z mieszkańców.

Przed modernizacją kierowców powstrzymywały wystające studzienki i progi zwalniające. Teraz ich nie ma. – Progi zwalniające są niepraktyczne. Bardzo szybko się rozsypują. Poza tym Urząd Miasta zmuszony był do wypłacenia kilku odszkodowań dla kierowców, którzy uszkodzili na nich koła – wyjaśnia Dariusz Kowalski, zastępca burmistrza Łęcznej.

Kowalski tłumaczy, że remont ulicy dofinansowany był z Unii. A to oznacza ograniczenia. – Wykonawca dał nam pięć lat gwarancji na drogę i przez ten czas nie możemy ingerować w jej wygląd. Musielibyśmy wysłać specjalne pismo z prośbą o zgodę na przeprowadzenie zmian. W tym roku to zrobimy i jeżeli zostanie rozpatrzone pozytywnie, to na wiosną wykonamy dwa podwyższone przejścia dla pieszych. Na razie możemy jedynie apelować o wysyłanie tam patroli policyjnych z radarem. Rozmawiam o tym z komendantem policji w Łęcznej – dodaje Kowalski.

– Będziemy się starać, by funkcjonariusze z radarem pojawiali się coraz częściej – zapowiada st. sierż. Magdalena Krasna, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej.

Mieszkańcy twierdzą, że do tej pory policjanci nie pojawiali się w tym miejscu. – W ostatnich miesiącach nie zauważyłem żadnego patrolu z radarem. Owszem, od czasu do czasu przejedzie radiowóz, ale to wszystko – mówi pan Grzegorz.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
schaboszczak
sollocalwas
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 maja 2013 o 19:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='schaboszczak' timestamp='1369677013' post='775275']
Czytam te twoje wypociny i teraz widzę jak wielkie piętno odcisneli na tobie te czerwono-komunistyczne zjeby. Naprawdę nie masz tu kogo bronić,wszędzie przekręty i odwieczna korupcja.
[/quote]mózg też ci zjadła korupcja =zapewne dałeś na łapówkę.
Rozwiń
schaboszczak
schaboszczak (27 maja 2013 o 19:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='nie stella' timestamp='1367059754' post='763455']
Jak minister ma pilnować porządku na łęczyńskich ulicach to ty w swoim BANIAKU MASZ CAŁKIEM PUSTO wyrzuć tą wydmuszkę aby ciało się nie wstydziło.
[/quote]Czytam te twoje wypociny i teraz widzę jak wielkie piętno odcisneli na tobie te czerwono-komunistyczne zjeby. Naprawdę nie masz tu kogo bronić,wszędzie przekręty i odwieczna korupcja.
Rozwiń
sollocalwas
sollocalwas (27 maja 2013 o 19:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
i co ? i g*wno jak nie było tam patroli policji tak nie ma nadal. pisze to ponieważ dziś o mały włos mój wyjazd z parkingu nie skończyłby się tragicznie. na co dalej czeka policja, aż statystyki pójdą w gore? może radni z osiedla w końcu coś zaczyn robic w tej sprawie? a może zamiast ul Leśna nazwijmy ja Śmiertelna
Rozwiń
nie stella
nie stella (27 kwietnia 2013 o 12:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Stella' timestamp='1367046712' post='763412']
No coż,powiem krótko. MASZ W TYM ŁBIE ,JAK BARAN W TORBIE !!!! To jest niestety wina naszych polskich DZIURAWYCH dróg, widzisz przecież CYCU że minister drogowy z platformy cala kasę WALI w zegarki, [ ma POwstać z tego tytułu ministerstwo czasu i zegarmistrzostwa ] zamiast łatać dziurawe drobi. Masz to CYCU do przemyślenia !!!
[/quote]Jak minister ma pilnować porządku na łęczyńskich ulicach to ty w swoim BANIAKU MASZ CAŁKIEM PUSTO wyrzuć tą wydmuszkę aby ciało się nie wstydziło.
Rozwiń
Stella
Stella (27 kwietnia 2013 o 09:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1367045477' post='763406']
Łam dalej przepisy drogowe ,zabijaj swoim złomem ludzi i nie zapomnij ogolić ŁBA i WIELKIEGO KARKU=napewno ten kark jest KRÓTKI.
[/quote]No coż,powiem krótko. MASZ W TYM ŁBIE ,JAK BARAN W TORBIE !!!! To jest niestety wina naszych polskich DZIURAWYCH dróg, widzisz przecież CYCU że minister drogowy z platformy cala kasę WALI w zegarki, [ ma POwstać z tego tytułu ministerstwo czasu i zegarmistrzostwa ] zamiast łatać dziurawe drobi. Masz to CYCU do przemyślenia !!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!