sobota, 24 lutego 2018 r.

Łęczna

Remont drogi K-82. W wakacje mogą być korki nad jeziora

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 maja 2010, 18:07
Autor: Paweł Puzio

Jeszcze przed wakacjami rozpocznie się przebudowa ulicy Jana Pawła II w Łęcznej. Długo oczekiwany remont na kilka miesięcy sparaliżuje system komunikacyjny miasta.

Lubelski Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił już przetarg na przebudowę drogi krajowej przez Łęczną. Termin składania ofert: 10 czerwca. Prace mają zostać zakończone do 30 listopada. Roboty mają ruszyć jeszcze przed wakacjami.

– Na ponad 1300-metrowym odcinku ul. Jana Pawła II powstanie druga nitka jezdni oraz ronda na skrzyżowaniach z ul. Krasnystawską oraz z ul. Targową. Do tego chodniki po obu stronach ulicy oraz niezbędne zjazdy. Zbudowana zostanie kanalizacja deszczowa i sanitarna, a prace obejmą także branżę elektryczną, teletechniczną, wodociągową i gazową – określa zakres prac Krzysztof Nalewajko, rzecznik GDDKiA.

Ul. Jana Pawła II będzie zamykana dla ruchu odcinkami i niecałkowicie. Chodzi o to, żeby można było przynajmniej jednym pasem dojechać do ulic bocznych ulic, szczególnie tych, którymi prowadzą objazdy. Największych problemów można się spodziewać w miejscach, gdzie ronda zastąpią skrzyżowania. Dlatego w czasie prac kierowcy jadący przez Łęczną powinni skorzystać z jednego z dwóch zalecanych objazdów.

Kierowcy z jednej strony są zadowoleni, z drugiej pełni obaw. – Z pewnością przez kilka miesięcy miejscowi i jadący z Lublina nad jeziora będą przeżywać drogowy horror – mówi Kazimierz Bielecki, kierowca z Łęcznej. – Nie ma rady, trzeba to przetrwać, aby potem było lepiej. Bo zniknie diabelnie niebezpieczne skrzyżowanie przy tzw. dworcu autobusowym. Zakłady blacharskie stracą trochę pracy, ale kierowcy będą bezpieczniejsi.

Jutro urzędnicy z magistratu w Łęcznej spotkają się w sprawie remontu. Nie ukrywają, że decyzja o jego przeprowadzeniu, choć dobra, trochę ich zaskoczyła. Miasto musi bowiem przeprowadzić prace przy infrastrukturze oraz partycypować w kosztach budowy nowego oświetlenia wzdłuż ul. Jana Pawła II.

– Na szczęście, gmina Łęczna od dawna jest przygotowana do inwestycji. Plany są już gotowe. Pieniądze na te cele będą wygospodarowane w ramach tegorocznego budżetu – mówi Dariusz Kowalski, zastępca burmistrza miasta.

Jutro zostaną także omówione m.in. sprawy budowy nowych serwisowych dróg gminnych dla mieszkańców Łęcznej mających domy wzdłuż Jana Pawła II. Obecne zjazdy bezpośrednio do drogi krajowej zostaną zlikwidowane.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
UZYTKOWNIK K 82
Gość
crx
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

UZYTKOWNIK K 82
UZYTKOWNIK K 82 (8 maja 2010 o 22:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PANIE DYREKTORZE WÓJTOWICZ WYBUDUJ PAN NA CZAS PRZEBUDOWY W ŁĘCZNEJ WIADUKT OD MOSTU NA WIEPRZU DO SKRZYŻOWANIA PRZY TESKO BO SIĘ TE ŁĘCZNIAKI POWYBIJAJĄ ONI JAK Z KOPALNI WYJADĄ NA DROGĘ TO JADĄ NIE PATRZĄC CZY MOŻNA 50 CZY 70 PRZYNAJMNIEJ 100 I PROSZĘ PANA PRZEWAŻNIE NA TRZECIEGO TO IM ZOSTAJE Z SZOLI BO JEDZIE ICH 25 Z SZYBKOŚCIĄ 100 M NA SEKUNDĘ A DROGI NO NIE MAJĄ SYGNALISTÓW I DZWONKÓW.POZDROWIENIA DLA ŻYJĄCYCH POZOSTAJĄCYCH Z TRASY POCHACZÓW-LUBLIN PO ZMIANIE W BOGDANCE.
Rozwiń
Gość
Gość (5 maja 2010 o 16:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No cóż nad jeziora przez Kijany - Ludwin, albo Krzesimów - Puchaczów
Rozwiń
crx
crx (5 maja 2010 o 10:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najdalej za dwa lata kolejny remont w tym miejscu lub jazda po dziurach slalomem.Ale na Lubelszczyźnie po prostu jest to normalność z którą trzeba się pogodzić.
Rozwiń
takitam
takitam (4 maja 2010 o 21:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
typowo po lubelsku, nikt nie planuje remontów sensownie, nie uwzględnia sezonowości użytkowania tych dróg, żenada, a wystarczy pomyśleć, przemyśleć, tak niewiele a tak wiele
Rozwiń
teo
teo (4 maja 2010 o 21:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A dlaczego na tej mapce nie ma zaznaczonego odcinka od skrzyżowania z Targową do świateł z Lisa Błońskiego?? Zostawią nam te dziury na deser??
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!