czwartek, 22 marca 2018 r.

Łęczna

Remont ulicy w Łęcznej: Resory zgrzytają, drogowcy płacą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 marca 2011, 21:45
Autor: Paweł Puzio

Po alei Jana Pawła II w Łęcznej jeździ się jak po placu budowy (Maciej Kaczanowski)
Po alei Jana Pawła II w Łęcznej jeździ się jak po placu budowy (Maciej Kaczanowski)

Prawie 30 tysięcy złotych kary płaci dziennie firma remontująca główną ulicę miasta. Miała zakończyć roboty w listopadzie ubiegłego roku. Ale ma poślizg – odda drogę 7 miesięcy po terminie.


Ślimaczące się roboty drogowe komplikują życie kierowcom i mieszkańcom. – To skandal. Miasto wygląda jak po bombardowaniu. Kilometr ulicy, a drogowcy grzebią się prawie rok. W takim tempie, to zbudujemy drogi dopiero za sto lat – mówi Piotr Mańkowski, kierowca z Łęcznej.

W ubiegłym roku firma Strabag wygrała przetarg na przebudowę 1300-metrowego odcinka al. Jana Pawła II. To fragment drogi krajowej nr 82. Do końca listopada ubiegłego roku miała powstać druga nitka jezdni oraz ronda na skrzyżowaniach z ul. Krasnystawską oraz z ul. Targową. Do tego chodniki oraz niezbędne zjazdy wraz z przebudową podziemnej infrastruktury.

– Strabag nie dotrzymał terminu i teraz naliczamy tej firmie kary umowne – blisko 30 tysięcy złotych dziennie. Wykonawca deklaruje, że remont tej drogi zakończy do czerwca – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie, zleceniodawcy inwestycji.
Strabag tłumaczy opóźnienie fatalną pogodą w drugiej połowie minionego roku.

Przedłużające się roboty niepokoją władze Łęcznej. – Na czas remontu daliśmy zgodę na objazd drogami miejskimi. I widzimy, jak są niszczone przez ciężarówki. Jeżeli przebudowa będzie się przedłużała, zostaniemy zmuszeni do zablokowania przejazdu samochodów ciężkich po gminnych drogach – mówi Dariusz Kowalski, zastępca burmistrza. – Dostajemy też wiele skarg od przedsiębiorców mających firmy przy ul. Pasternik i Przemysłowej, którzy z powodu zamknięcia zjazdu z alei Jana Pawła II odnotowali znaczny spadek swoich dochodów.

– Liczymy na to, że GDDKiA wynagrodzi mieszkańcom niedogodności z powodu tego poślizgu i wyremontuje w tym roku jeszcze odcinek tej drogi od ul. Targowej do ul. Staszica, czyli od nowego ronda do świateł – dodaje Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy magistratu w Łęcznej.

– Obecny remont nie obejmuje tego odcinka – rozwiewa nadzieje Krzysztof Nalewajko.
– Przecież to absurd, gruntownie wyremontują kawałek JP II, a drugi zostawią z dziurami. To typowy przykład niegospodarności, jak mawiają Niemcy "Polnische Wirtschaft” ( "polskie gospodarzenie”) – komentuje kierowca Piotr Mańkowski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
waldi
aaa
artus
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

waldi
waldi (12 marca 2011 o 10:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kary to może i naliczają, ale nie wiadomo czy zostaną one zapłacone.
Rozwiń
aaa
aaa (12 marca 2011 o 09:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kosiara jeno odyńca przyznać nie może ponoć ma zmienić odyńca na Teo:)
Rozwiń
artus
artus (11 marca 2011 o 23:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jest burmistrz Łęcznej, są radni mogli o to walczyć jak był czas, ale wtedy były wybory, dla burmistrza czas obietnic, a nie rozmów i załatwiania trudnych spraw. Dzis zrzucanie sprawy na GDDKiA jest bzdurą, choć ja sam mocno ich nieraz krytykuję to w tym wypadku władze Łęcznej nie zadbały o swój interes.
Dlaczego poseł nie przyjedzie? - a ilu posłów zapraszał w tej sprawie burmistrz, do jakich drzwi się dobijał, gdzie walczył? - odpowiedź prosta: siedzenia zza biurka nie ruszył, co najwyżej wysłał pismo do GDDKiA.
Rozwiń
oj tam panie
oj tam panie (11 marca 2011 o 20:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Łęczyniak' timestamp='1299869801' post='449257']
To jest niewyobrażalne jak wykonawca potraktował Łęczną. To jest niewyobrażalne,że nie przyjedzie żaden polityk,czytaj p oseł lubelski aby zobaczyć niedbalstwo i arogancję wykonawcy iGDDKiA
[/quote]
TO JEST TAK JAK NA TERENIE GMINY JEST 3-4 ZARZĄDCÓW DRÓG I TAK WSZYSTKO SIĘ SKUPIA NA BURMISTRZU ,ALBO WÓJCIE BO DO NICH NAJBLIŻEJ.KIEDYŚ JEDEN WÓJT Z ŁĘCZYŃSKIEGO ROZPLAKATOWAŁ PO TERENIE GMINY KTO ODPOWIADA ZA JAKĄ DROGĘ I DO TEJ PORY W TEJ GMINIE SĄ NAJGORSZE DROGI,KRAJOWA,WOJEWÓDZKIE I POWIATOWE.ZEMSTA LOSU.
Rozwiń
Łęczyniak
Łęczyniak (11 marca 2011 o 19:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jest niewyobrażalne jak wykonawca potraktował Łęczną. To jest niewyobrażalne,że nie przyjedzie żaden polityk,czytaj p oseł lubelski aby zobaczyć niedbalstwo i arogancję wykonawcy iGDDKiA
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!