Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

11 grudnia 2017 r.
20:28

Sąd „lekko postraszył” gwałciciela kilkuletniej dziewczynki. "Jestem zdumiona wyrokiem"

65 19 A A

Emeryt oskarżony o zgwałcenie i molestowanie kilkuletniej wnuczki nie pójdzie do więzienia. Sąd wymierzył mu karę w zawieszeniu. – Kto zagwarantuje, że na wolności nikogo już nie skrzywdzi? – pytają przedstawiciele organizacji kobiecych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wyrok w sprawie 68-letniego Włodzimierza Ł. zapadł w poniedziałek w Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód. Emerytowanemu górnikowi z Łęcznej groziło od 2 do 12 lat więzienia. Sędzia Małgorzata Jesipowicz skazała mężczyznę na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Postępowanie toczyło się za zamkniętymi drzwiami.

– Ze względu na postawę pokrzywdzonej oraz po zapoznaniu się z ustnymi motywami wyroku, prokurator uważa to rozstrzygnięcie za słuszne – kwituje Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że pokrzywdzona w sprawie kobieta była skłonna przebaczyć swojemu oprawcy. Tylko dlatego Włodzimierz Ł. uniknął odsiadki. Śledczy dowiedli, że w latach 1999–2003 mężczyzna zgwałcił i napastował seksualnie swoją wnuczkę. Dziewczynka zaczęła być nękana, gdy miała zaledwie 4 lata. Napastowanie skończyło się po pięciu latach.

Włodzimierz Ł. został zatrzymany w sierpniu ubiegłego roku po zeznaniach złożonych przez wnuczkę. Niewiele brakowało, a mężczyzna uniknąłby odpowiedzialności z uwagi na przedawnienie sprawy. Po zatrzymaniu Włodzimierz Ł. był pod dozorem policji. Zakazano mu również zbliżania się do pokrzywdzonej oraz dzieci w wieku poniżej 15 lat.

Z akt sprawy wynika, że Włodzimierz Ł. przynajmniej raz zgwałcił swoją wnuczkę. Wiele razy ją obmacywał. Dotykał ją palcami i członkiem w miejsca intymne. Sadzał na kolanach i kazał „podskakiwać”. Śledczy ustalili, że mężczyzna robił to, gdy opiekował się dziewczynką pod nieobecność jej rodziców, pracujących za granicą.

Podczas śledztwa Włodzimierz Ł. nie przyznał się do winy. Twierdził, że oskarżenia stawiane przez wnuczkę to „zemsta” za to, że nie przekazał dziewczynie swojej działki rekreacyjnej. Biegli stwierdzili, że pokrzywdzona jest wiarygodna. U Włodzimierza Ł. zdiagnozowali natomiast pedofilię.

– Jestem zdumiona wyrokiem. Ten człowiek nadal będzie funkcjonował w społeczeństwie. Kto zagwarantuje, że nie będzie już zagrożeniem? – komentuje Krystyna Kacpura, dyrektor Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. – Praktyka pokazuje, że u pedofilów nie kończy się na jednym przestępstwie. Faktycznie ten człowiek nie poniesie kary. Sąd go tylko lekko postraszył.

W śledztwie ustalono, że Włodzimierz Ł. często proponował krewnym i znajomym, że zaopiekuje się ich dziećmi na swojej działce rekreacyjnej. Pedofilskie skłonności „dziadka” miały być rodzinną tajemnicą. Prokurator ustalił również, że 68-latek napastował nie tylko wnuczkę, ale i własną córkę oraz dwie siostry cioteczne. Kobiety opisały to w swoich zeznaniach. Mężczyzna nie odpowiedział za to przed sądem z powodu przedawnienia.

>>>

Zobacz także: Łowcy cieni w Zamościu

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gta / 14 grudnia 2017 o 22:20
skąd jest ten gość, może wiecie?
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 13:36
Na 100 proc. Ziobro tym się zajmie. Bo mi też zbiera się na wymioty. To jest rażąca niesprawiedliwość. Jakiego on ma ptaka, że 9 latce go wsadził? Przecież mógł ją okaleczyć na całe życie? Może dziewczyna rodzić?
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 12:54
Nie ma żadnego uzasadnienia, człowiek, który gwałci dziecko powinien siedzieć, to nie kradzież, przebaczenie nic nie ma do tego
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 07:45
Kpina a nie "sad" kpina...
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 04:22
Ostatnio wydawane wyroki są na złość ministrowi.Zakaz zbliżania się,a razem mieszkają pewnie.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 00:46
Sędzia, który nie skazuje pedofila winien mieć NATYCHMIAST rewizję w domu swoim, rodziny w celu sprawdzenia czy sam nie jest albo nie ukrywa pedofila w rodzinie.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 23:19
I właśnie takich sądów nie chcę i bronić ich nie będę.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 22:06
UBywatele, kod i inne lewactwo protestuje w obronie sądów. ZUKi i inne biedronie nagradzaja te organizacje. Sady wypuszczaja gwalcicieli pedofili... katolicki kraj ????
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 22:04
Normalnie jak w Szwecji. Świat staje na głowie.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 22:01
Na 10 lat do więzienia za pedofilę!
Avatar
gta / 14 grudnia 2017 o 22:20
skąd jest ten gość, może wiecie?
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 13:36
Na 100 proc. Ziobro tym się zajmie. Bo mi też zbiera się na wymioty. To jest rażąca niesprawiedliwość. Jakiego on ma ptaka, że 9 latce go wsadził? Przecież mógł ją okaleczyć na całe życie? Może dziewczyna rodzić?
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 12:54
Nie ma żadnego uzasadnienia, człowiek, który gwałci dziecko powinien siedzieć, to nie kradzież, przebaczenie nic nie ma do tego
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 07:45
Kpina a nie "sad" kpina...
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 04:22
Ostatnio wydawane wyroki są na złość ministrowi.Zakaz zbliżania się,a razem mieszkają pewnie.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 00:46
Sędzia, który nie skazuje pedofila winien mieć NATYCHMIAST rewizję w domu swoim, rodziny w celu sprawdzenia czy sam nie jest albo nie ukrywa pedofila w rodzinie.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 23:19
I właśnie takich sądów nie chcę i bronić ich nie będę.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 22:06
UBywatele, kod i inne lewactwo protestuje w obronie sądów. ZUKi i inne biedronie nagradzaja te organizacje. Sady wypuszczaja gwalcicieli pedofili... katolicki kraj ????
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 22:04
Normalnie jak w Szwecji. Świat staje na głowie.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 22:01
Na 10 lat do więzienia za pedofilę!
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 kwietnia 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 kwietnia 2018 r. 0 0

Liga Mistrzów. Szalony mecz na Anfield

Liga Mistrzów. Szalony mecz na Anfield 1 0

Siedem bramek padło w meczu pomiędzy Liverpoolem, a AS Romą w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. „The Reds” prowadzili w pewnym momencie 5:0, ale w końcówce goście zmniejszyli rozmiary porażki

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo]
film

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo] 1 0

15. Festiwal Książki w Puławach rozpoczął koncert zespołu Plateau oraz spotkania autorskie z Michałem Szulimem i Marzeną Filipczak. Przed nami kolejne - z Anną Brzezińską, plakacistą Dawidem Ryskim i Beatą Gołaszewską, bohaterką książki "Ambasadorowa".

Plac zabaw, kolejka tyrolska i tor rowerowy powstaną w Lublinie. Inwestycja centrum handlowego
galeria

Plac zabaw, kolejka tyrolska i tor rowerowy powstaną w Lublinie. Inwestycja centrum handlowego 19 0

Ślizgawki, zjeżdżalnie, hamaki, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy – to tylko niektóre atrakcje, które znajdą się w dwóch strefach zabawy i wypoczynku, które powstaną przy centrum handlowym SKENDE Shopping w Lublinie.

Walka o głosy seniorów rozpoczęta. Obietnice PO w Puławach
galeria
film

Walka o głosy seniorów rozpoczęta. Obietnice PO w Puławach 4 22

Rozwój geriatrii, unettowienie emerytur, darmowe badania dla 60-latków, urlop wytchnieniowy, czy zniżki na leki - to część programu "Polska Seniora", o którym we wtorek w Puławach opowiadały posłanki Platformy Obywatelskiej.

Sprzęt z serduszkiem ciągle spływa. Komu pomogła WOŚP w Białej Podlaskiej?

Sprzęt z serduszkiem ciągle spływa. Komu pomogła WOŚP w Białej Podlaskiej? 0 4

Sprzęt za ponad 2 mln zł otrzymał szpital w Białej Podlaskiej na przestrzeni ubiegłego i tego roku od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trafił on do Ośrodka Opieki Medycznej Domowy Szpital oraz na oddziały neonatologiczny i dziecięcy.

Przedszkolaki na medal. Duży i złoty! Paraolimpiada w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Przedszkolaki na medal. Duży i złoty! Paraolimpiada w Lublinie [zdjęcia] 0 0

III Paraolimpiada Przedszkolaków organizowana przez Przedszkole Integracyjnego nr 39 w Lublinie zgromadziła maluchy z 14 ośrodków na całej Lubelszczyźnie. Zawodnicy reprezentowali m.in. Lublin, Łęczną i Krasnystaw.

Ta pułapka udaje samicę. Kiedy samiec dostaje się do środka nie ma już dla niego ratunku
galeria

Ta pułapka udaje samicę. Kiedy samiec dostaje się do środka nie ma już dla niego ratunku 17 1

We wtorek zaczęła się nowa wojna ze szkodnikiem niszczącym lubelskie kasztanowce. Na większą skalę stosowane będą w tym roku pułapki feromonowe „udające” samicę. Zwabione nimi samce czeka, ostatnie w ich życiu rozczarowanie. Dzięki tej metodzie mniej będzie postronnych ofiar wśród innych owadów.

"Państwo musi zachować ciągłość". Monika Jaruzelska w Lublinie o ustawie degradacyjnej
galeria
film

"Państwo musi zachować ciągłość". Monika Jaruzelska w Lublinie o ustawie degradacyjnej 0 20

Wejście w życie ustawy degradacyjnej byłoby bardzo niebezpiecznym zjawiskiem. Państwo musi zachować pewną ciągłość - powiedziała w Lublinie Monika Jaruzelska, córka generała Wojciecha Jaruzelskiego.

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach 6 2

Nie doszło do zapowiadanego na wtorek zamknięcia przejazdu przed Bramą Krakowską. Bariery na Lubartowskiej oraz Królewskiej mają być ustawione w środę około południa.

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin
27 kwietnia 2018, 19:00

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 kwietnia o godz. 19 w siedzibie Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi grupa L.Stadt.

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie
film

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie 1 9

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie. Zawiera ono między innymi zobowiązanie rządu do podniesienia wysokości renty socjalnej.

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września 10 2

Kibice Górnika długo musieli czekać na ten moment, ale wreszcie się doczekali. We wtorek zielono-czarni pokonali na swoim boisku Chrobrego Głogów 2:1. To pierwsza wygrana łęcznian od... 23 września 2017 roku

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty 28 6

W środę prezydent Demokratycznej Republiki Etiopii Mulatu Teshome Wurtu i jego małżonka odwiedzą Zakłady Azotowe „Puławy”. To szansa za pogłębienie współpracy gospodarczej i handlowej.

Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Sekcja w Lublinie

Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Sekcja w Lublinie 0 4

W nocy z poniedziałku na wtorek odbyła się ekshumacja kolejnej ofiary katastrofy smoleńskiej Joanny Agackiej-Indeckiej, byłej prezes Naczelnej Rady Adwokackiej. Ciało zostało we wtorek przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!