niedziela, 25 lutego 2018 r.

Łęczna

Solidny zysk Bogdanki w 2014 roku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 marca 2015, 07:45
Autor: pp

Bogdanka w 2014 wypracowała 272,4 milionów złotych zysku netto. Mimo trudnych warunków rynkowych, lubelska kopalnia wciąż pozostaje liderem na krajowym rynku wydobycia węgla.

W czwartek w Warszawie Grupa Kapitałowa Lubelskiego Węgla Bogdanka, której jednostką dominującą jest LW Bogdanka, przedstawiła wyniki finansowe osiągnięte w 2014 roku. Przychody ze sprzedaży w tym okresie przekroczyły 2 mld zł, czyli były wyższe o 6 proc. od osiągniętych w tym samym okresie ub. roku. Górnicy wypracowali ponad ćwierć miliarda zysku netto - 272,4 mln zł. W samym czwartym kwartale 2014 roku zysk netto sięgnął 101,6 mln zł.

- Miniony rok możemy podsumować z satysfakcją. Zrealizowaliśmy nasze założenia strategiczne, kończąc kilkuletni proces inwestycyjny, mający na celu podwojenie mocy produkcyjnych. Po uruchomieniu Zakładu Przeróbki Mechanicznej Węgla, będącego jednym z ostatnich etapów programu inwestycyjnego, nasze moce wynoszą już 10,5-11,5 mln ton. W efekcie, pomimo trudnej sytuacji na rynku węgla, nasze wydobycie wzrosło w minionym roku do 9,19 mln ton, z 8,35 mln ton rok wcześniej - powiedział Zbigniew Stopa, Prezes Zarządu LW Bogdanka.

Niestety, bieżący rok zaczął się dla Bogdanki nieco gorzej. - Obecne otoczenie rynkowe jest bardzo trudne. Wpływ na to ma sytuacja na Śląsku i planowany program naprawczy dla Kompanii Węglowej, którego obecny kształt przewiduje dalsze bezpośrednie i pośrednie dotowanie nierentownych kopalń, co przekłada się na możliwość sprzedaży przez nie węgla znacznie poniżej kosztów jego produkcji - dodał Zbigniew Stopa.

W związku z tym zarząd spółki podjął decyzję o weryfikacji założeń strategii, aby dostosować ją do obecnych i spodziewanych w najbliższych latach warunków rynkowych. Bogdanka chce w tym roku osiągnąć sprzedaż węgla na poziomie 9,3-9,5 mln ton.

Kopalnia zamierza w tym roku zainwestować nieco ponad miliard złotych, m.in. na zakup nowego kombajnu strugowego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Łęczna biznes bogdanka kopalnia
e-konomista
zbigniew
Gość
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

e-konomista
e-konomista (21 marca 2015 o 07:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tak wegiel tanieje zarobki będą rosły=to jest ekonomia przez duże "E" TAK TRZYMAĆ K.MAĆ BĘDZIE WSZĘDZIE DOBRZE.Drogo kupić taniej sprzedać to jest podstawa bIZNESU przez małe "b".

Rozwiń
zbigniew
zbigniew (21 marca 2015 o 06:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

MASZ rację w Bogdance zle się dzieje .Zarząd jak tylko może szuka oszczędności no  i znajduje wśród swojej załogi,zarobki spadają na łeb.Ludzi mają za nic mam na myśli zarząd,który wszystko robi aby przypodobać się akcjonariuszom tzn.funduszom emerytalnym,ktorzy wsadzili tam swoich ludzi.Ci robią wszystko aby zostać na swoich stanowiskach na drugą kadencję.

Rozwiń
Gość
Gość (14 marca 2015 o 11:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

 do tego odjąć koszty opłat (światło, czynsz itp) razem 100 zł, 

- pomyłka, winno być 1.000 (1 tys.)

Rozwiń
Gość
Gość (14 marca 2015 o 11:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

no jak kuźwa węgiel drogi, ja zarabiając 1200 zł nie jestem w stanie kupić sobie tony węgla, przywożę drzewo z lasu, bo z rodziną wypadałoby nam zamarznąć z zimna, no to oni mają zysk. Nainiższe wynagrodzenie 1750 zł brutto, ok. 1200 zł tak jak ja zarabiam, do tego odjąć koszty opłat (światło, czynsz itp) razem 100 zł, na wyżywienie brakuje, na leki już ie ma, także bogdanka winna mi za darmo dawać węgiel

Rozwiń
rafał
rafał (13 marca 2015 o 19:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dlaczego piszecie o zyskach!!!!!!!! zacznijcie pisać o tym co faktycznie się dzieje już od jakiegoś czasu w LW BOGDANKA ludzie zaczynają myśleć już o najgorszym nic nie idzie pensje są ucinane, bo jakiś tam wielki moloch jakim jest KOMPANIA WĘGLOWA ciągnie całe górnictwo na dno, Państwo pcha potężne miliony w tą spółkę która i tak  zaraz po wyborach upadnie i zostanie sprzedana jakiemuś Niemcowi lub czechowi który kupi ją za przysłowiową złotówkę i jemu się będzie opłacało wydobycie będzie mu się opłacało płacić ludziom, a dlaczego a mianowicie dla tego że nie będzie zatrudniał niepotrzebnych ludzi na stanowiskach których nie powinno być... O ile górnicy z LW Bogdanka zarabiają jeszcze jakieś dobre pieniążki to za to spółki które współpracują z lubelskim węglem i zaczynają robić z ludzi niewolników którzy ryją za niekiedy mniej niż 2000 tys. zł. baaaa nawet mniej niż 1500 zł. na rękę... to jest niewolnictwo XXI wieku. Powygrywane przetargi i co trzeba czekac bo jakieś zjebki ratują nieuleczalnie chorą spółkę która powinna dokonać EUTANAZJI i przestać w ten sposób ciągnąć na dno gospodarkę energetyczną............ 

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!