Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

23 grudnia 2008 r.
19:42
Edytuj ten wpis

Szpital w Łęcznej już prawie wyposażony

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 6 A A

Nowiutkie urządzenia stoją już na bloku operacyjnym, w dziale sterylizacji, izbie przyjęć i oddziale intensywnej opieki medycznej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sprzęt, który właśnie przyjechał do szpitala w Łęcznej, kosztował 16 milionów złotych.

Trwa walka o pieniądze dla nowego szpitala Łęcznej. - Trudności są spore, bo pieniądze musimy pozyskiwać z budżetu państwa - mówi Piotr Rybak, szef łęczyńskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej. - Na szczęście jest wielu ludzi, którzy patrzą życzliwie na nasze starania.

W zdobywanie środków dla nowego szpital zaangażowali się lubelscy politycy.

- Bardzo spodobał mi się pomysł utworzenia jedynego w tej części Polski oddziału oparzeniowego. To niezwykle ważne, choćby ze względu na bliskość kopalni w Bogdance. Ale chodzi nie tylko o górników. Ludzie, którzy ulegli oparzeniom muszą długo czekać na kurację w Siemianowicach Śląskich. Czasami okazuje się, że na jakąkolwiek pomoc jest już za późno - mówi Jak Łopata, poseł PSL.

- Dlatego udało się wygospodarować z rezerwy budżetowej 14 milionów złotych na sprzęt - dodaje poseł, który mocno lobbował na rzecz inwestycji w Łęcznej.

2 miliony złotych dołożyła kopalnia w Bogdance. - Podjęliśmy uchwałę o przekazaniu tych pieniędzy samorządowi powiatu. Chodzi nam przede wszystkim o bezpieczeństwo naszych pracowników i ich rodzin. To w sumie około 6 tysięcy mieszkańców Łęcznej. Druga rzecz, która zdecydowała o przekazaniu pieniędzy, to uruchomienie w Łęcznej oddziału oparzeniowego. Nigdy nie wiadomo, kiedy w kopalni wybuchnie metan czy pył węglowy, kiedy będzie potrzebna błyskawiczna pomoc górnikom - dodaje Mirosław Taras, prezes spółki Lubelski Węgiel "Bogdanka”.

Niestety, do pełnego wyposażenia szpitala brakuje 22 milionów złotych. - Ta kwota jest niezbędna na dokończenie wyposażenia oddziału oparzeniowego z namiotami tlenowymi, ginekologiczno-położniczego, zakup nowoczesnego rentgena i tomografu, urządzeń diagnostycznych oraz komputeryzację szpitala - dodaje Rybak.

- Te pieniądze musimy zdobyć w Warszawie. Na szczęście atmosfera wokół szpitala w Łęcznej jest dobra - mówi poseł Łopata.

- Planujemy, że pacjentów przyjmiemy w I kwartale 2009 roku - ma nadzieję Rybak.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nemo / 31 grudnia 2008 o 23:31
nemo napisał:
Jestem po zawale. Szpital w Jaszczowie uratował mi życie, brakowało do mi śmierci 15 minut. Więdz obliczcie sobie czas, wy oszołomy.

Wiesz 'Fang' mieszkasz na wsi, Masz ,kompa.
,Udajesz ...tylko udajesz.... jesteś kmiotem!!!
em!!! rozwiń
Avatar
nemo / 31 grudnia 2008 o 23:00
Fang napisał:
Najpierw walka o pieniądze na szpital potem będzie walka o pieniądze na płace dla personelu.Szpital powinien być w każdej gminie, co tam gminie, każdej wsi.

Jestem po zawale. Szpital w Jaszczowie uratował mi życie, brakowało do mi śmierci 15 minut. Więdz obliczcie sobie czas, wy oszołomy.
Avatar
nemo / 31 grudnia 2008 o 22:37
Fang napisał:
Najpierw walka o pieniądze na szpital potem będzie walka o pieniądze na płace dla personelu.Szpital powinien być w każdej gminie, co tam gminie, każdej wsi.

BOŻE!...Ale ludzie są ciemni....a szczególnie 'Fang'.
Avatar
nemo / 31 grudnia 2008 o 20:08
Fang napisał:
Najpierw walka o pieniądze na szpital potem będzie walka o pieniądze na płace dla personelu.Szpital powinien być w każdej gminie, co tam gminie, każdej wsi.

Fang, jesteś deb***em!!!
Avatar
ala / 27 grudnia 2008 o 15:57
Avatar
Fang / 25 grudnia 2008 o 16:20
Najpierw walka o pieniądze na szpital potem będzie walka o pieniądze na płace dla personelu.Szpital powinien być w każdej gminie, co tam gminie, każdej wsi.
Avatar
nemo / 31 grudnia 2008 o 23:31
nemo napisał:
Jestem po zawale. Szpital w Jaszczowie uratował mi życie, brakowało do mi śmierci 15 minut. Więdz obliczcie sobie czas, wy oszołomy.

Wiesz 'Fang' mieszkasz na wsi, Masz ,kompa.
,Udajesz ...tylko udajesz.... jesteś kmiotem!!!
em!!! rozwiń
Avatar
nemo / 31 grudnia 2008 o 23:00
Fang napisał:
Najpierw walka o pieniądze na szpital potem będzie walka o pieniądze na płace dla personelu.Szpital powinien być w każdej gminie, co tam gminie, każdej wsi.

Jestem po zawale. Szpital w Jaszczowie uratował mi życie, brakowało do mi śmierci 15 minut. Więdz obliczcie sobie czas, wy oszołomy.
Avatar
nemo / 31 grudnia 2008 o 22:37
Fang napisał:
Najpierw walka o pieniądze na szpital potem będzie walka o pieniądze na płace dla personelu.Szpital powinien być w każdej gminie, co tam gminie, każdej wsi.

BOŻE!...Ale ludzie są ciemni....a szczególnie 'Fang'.
Avatar
nemo / 31 grudnia 2008 o 20:08
Fang napisał:
Najpierw walka o pieniądze na szpital potem będzie walka o pieniądze na płace dla personelu.Szpital powinien być w każdej gminie, co tam gminie, każdej wsi.

Fang, jesteś deb***em!!!
Avatar
ala / 27 grudnia 2008 o 15:57
Avatar
Fang / 25 grudnia 2008 o 16:20
Najpierw walka o pieniądze na szpital potem będzie walka o pieniądze na płace dla personelu.Szpital powinien być w każdej gminie, co tam gminie, każdej wsi.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Park Ludowy w Lublinie do przebudowy. Dołożyć pieniędzy czy odłożyć plany? [sonda]
galeria

Park Ludowy w Lublinie do przebudowy. Dołożyć pieniędzy czy odłożyć plany? [sonda] 1 5

Na maj przełożona została decyzja w sprawie odnowy parku Ludowego, której koszt przekracza kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Prezydent najpierw poprosił radnych o dodatkowe pieniądze, potem się z tego wycofał. Dał sobie miesiąc na przekonanie radnych do większego wydatku, któremu przeciwna jest opozycja

Pewnie jeszcze tu nie byliście. Nowe lokale w Lublinie
galeria

Pewnie jeszcze tu nie byliście. Nowe lokale w Lublinie 0 0

Prawdziwa kumulacja nowych adresów kulinarnych. Dwie marki działają już w innych miastach, dwa to lokale autorskie. W jednym zjesz jak w Wietnamie, w innym jak w Anglii, w kolejnym jak we Francji. Następny poratuje cię o świcie

Wisła Puławy znowu chce wygrać w Pruszkowie

Wisła Puławy znowu chce wygrać w Pruszkowie 5 0

Tym razem będzie nietypowo. Wisła dwa najbliższe spotkania rozegra w: piątek i wtorek. Dzisiaj zmierzy się w Pruszkowie z tamtejszym Zniczem (godz. 19). 1 maja odrobi za to zaległości na wyjeździe, przeciwko ostatniej w tabeli Gwardi Koszalin (godz. 16)

Urzędniczy absurd. Państwowy las podzielił pole sióstr z Krzewicy

Urzędniczy absurd. Państwowy las podzielił pole sióstr z Krzewicy 8 5

Siostry Wanda i Alina Saczuk z Krzewicy (gm. Międzyrzec Podlaski) od blisko 20 lat starają się o zwrot działki, która leży pośrodku ich pola. Problem w tym, że w urzędniczych papierach jest to las należący do Skarbu Państwa.

Chełm: Święto batalionu, będzie defilada
27 kwietnia 2018, 9:00
galeria

Chełm: Święto batalionu, będzie defilada 4 0

Dzisiaj od godz. 10 bramy koszar 1 Kołobrzeskiego Batalionu Zmechanizowanego będą otwarte. To okazja aby wziąć udział w dorocznym święcie tej jednostki, obejrzeć defiladę, musztrę paradną i pokaz walki wręcz.

Eco Bieg w Lublinie: Pobiegać ekologicznie
1 maja 2018, 9:00

Eco Bieg w Lublinie: Pobiegać ekologicznie 0 0

Dzieci mogą pobiec na dystansie 200 lub 500 metrów. Dorośli mają do wyboru 1,8 km lub 5 km. Jest też specjalny dystans dla par (lub duetów) – 1 km. We wtorek, 1 maja, Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce zaprasza na Eco Bieg

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (27-29.04)
27 kwietnia 2018, 9:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (27-29.04) 1 0

Co Gdzie Kiedy. Na tę chwilę miłośnicy filmowego uniwersum Marvela - serii filmów na podstawie popularnych komiksów bohaterskich - czekali bardzo długo. Od piątku na ekranach kin będzie można oglądać Avengers: Wojna bez granic, w którym siły połączą ulubieni superbohaterowie - Iron Man, Thor, Kapitan Ameryka i inni. Wśród kinowych nowości będzie także komedia z Arnoldem Schwarzeneggerem Dorwać Gunthera. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Speed Car Motor broni dziś pozycji lidera. Trudny przeciwnik przyjeżdża do Lublina
galeria

Speed Car Motor broni dziś pozycji lidera. Trudny przeciwnik przyjeżdża do Lublina 13 0

NICE 1. LIGA ŻUŻLOWA Dzisiaj o godzinie 17:45 Speed Car Motor Lublin podejmie ROW. Liderująca w tabeli ekipa trenera Dariusza Śledzia jest wciąż niepokonana

Lubelskie: Pomysły na majówkę 2018. Ptaki, żółwie i mokradła

Lubelskie: Pomysły na majówkę 2018. Ptaki, żółwie i mokradła 2 1

Poleski Park Narodowy 1 i 2 maja przy wejściach na wszystkie ścieżki przyrodnicze oraz w Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym w Załuczu Starym na gości będą czekali parkowi przewodnicy

Kolejna rozprawa Krzysztofa Żuka 21 maja. Tym razem w innej sprawie

Kolejna rozprawa Krzysztofa Żuka 21 maja. Tym razem w innej sprawie 2 18

Ustalony jest termin rozprawy, na której prezydent Lublina ma się tłumaczyć z wynajęcia dla Urzędu Miasta biur w budynku mającym dopiero powstać. Sprawa ciągnie się latami, choć prezydent już raz został uniewinniony, a raz umorzono wobec niego postępowanie

26-latek wbił matce nóż w serce. Kobieta zeznała, że zranił ją przypadkowo

26-latek wbił matce nóż w serce. Kobieta zeznała, że zranił ją przypadkowo 25 6

26-latek z okolic Puław chciał zabić własną matkę – ustalili śledczy. Wbił jej w serce kuchenny nóż. Pomimo tego, w późniejszym śledztwie kobieta próbowała chronić syna

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć 0 0

Przedstawiamy 5 kluczowych wskazówek związanych z kredytami gotówkowymi. Przydadzą się, jeżeli planujesz pozyskanie pieniędzy właśnie w ten sposób. Zachęcamy do świadomego i odpowiedzialnego podejmowania decyzji o podpisaniu umowy kredytowej – nawet na niewielką kwotę.

Zestaw do zadań specjalnych

Zestaw do zadań specjalnych 0 1

Lubisz mieć wszystko pod kontrolą i być przygotowany na nieprzewidziane sytuacje? Masz w domu piankę na oparzenia, zestaw plastrów na odciski, przenośną łyżkę do obuwia i chusteczki wybielające do prania albo inne przydatne przedmioty? Dbasz o pełne wyposażenie kuchni w postaci zestawu akcesoriów, garnuszków, miseczek i kubeczków? Starasz się zadbać o najmniejsze detale i cenisz sobie praktyczne rozwiązania ułatwiające życie codzienne? Lubisz znać się na wielu rzeczach i nade wszystko cenisz sobie życiowe rozgarnięcie? Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością starasz się również zadbać o wyposażenie swojego domowego warsztatu.