piątek, 23 lutego 2018 r.

Łęczna

Szukają miejsc pod cztery koła

  Edytuj ten wpis
Autor: PAWEŁ PUZIO

W Łęcznej brakuje parkingów. Szczególnie źle jest na nowych osiedlach. Problem chce rozwiązać burmistrz wraz ze Strażą Miejską.

Jutro Paweł Bakiera, komendant łęczyńskiej Straży Miejskiej, organizuje otwarte spotkanie z prezesami spółdzielni mieszkaniowych w Łęcznej. Będą rozmawiać na temat utworzenia nowych miejsc parkingowych w mieście.
- W Łęcznej są rodziny, które posiadają po 2, a nawet 3 samochody. Dlatego jest spory problem z parkowaniem, szczególnie na nowych osiedlach. Według naszych szacunków niewielkim kosztem można pozyskać nawet 100-150 nowych miejsc parkingowych - mówi komendant Paweł Bakiera. - Wystarczy na parkingi zaadoptować zjeżdżone przez samochody trawniki. Jego zdaniem, tylko przy ulicy Samsonowicza jest takich lokalizacji co najmniej 8. Podobnie sprawa wygląda przy ulicy Niepodległości. - Na spotkanie zapraszam mieszkańców Łęcznej, żeby również porozmawiali z szefami spółdzielni -dodaje komendant.
Miasto mogłoby wspomóc budowę nowych parkingów, jednak najpierw musi uzyskać zgodę spółdzielni. - Jak zwykle jest problem z gruntami. A w wielu przypadkach ich właścicielami są spółdzielnie mieszkaniowe - mówi Mariusz Świrk z Urzędu Miasta w Łęcznej.
Szacunkowo ocenia się, że w samej Łęcznej jest zarejestrowanych około 20 tys. samochodów osobowych. - Nasi kierowcy mają najwięcej kłopotów w strefie osiedli miejskich, gdzie gęsta i nieprzemyślana projektowo zabudowa wielorodzinna znacznie pogłębia problem. Pojazdy parkowane są na chodnikach, zieleńcach, drogach pożarowych i zakazach - ubolewa komendant Bakiera. - Zdarza się, że mieszkańcy zajmują miejsca dla osób niepełnosprawnych. Kłopoty mają także z trudem przedzierający się przez chodniki piesi.
- Zgodnie z nowym prawem o spółdzielniach, lokalizacja parkingu musi być uzgodniona ze wszystkimi właścicielami danej posesji. Jeżeli burmistrz Kosiarski zgłosi nam takie lokalizacje, to my będziemy rozmawiać z właścicielami - zapewnia Grażyna Bondyra, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Skarbek”.
Spotkanie z prezesami odbędzie się w sali posiedzeń Rady Miejskiej przy palcu Kościuszki. Początek o godzinie 14.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(Anonimowy)
leczyniak
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

(Anonimowy)
(Anonimowy) (27 października 2007 o 16:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
może na EURO coś ruszy
Rozwiń
leczyniak
leczyniak (17 października 2007 o 12:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
gdyby ktoś w Łecznej chciał zaparkowac wieczorną porą to proponuję koło kościoła świentej (?) barbary. Tam jest kilkaset miejsc wnie wykorzystanych a buduje się następny parking. Na czyje polecenie koło kościoła? warto spytać rządzących , a nie przechwalać się ze się planujenastępne bo tysiace złotych wyrzucono na parking kolo tego kościoła.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!