wtorek, 20 marca 2018 r.

Łęczna

To była jedna z najgorszych dróg w regionie. Teraz jest nowa, ale już pęka

Dodano: 10 sierpnia 2015, 18:45
Autor: Paweł Puzio

Fot. Czytelnik<br />
Fot. Czytelnik

Efekt ubiegłorocznego remontu drogi powiatowej Witaniów - Karolin, to bubel – twierdzi nasz Czytelnik. Połamany skraj drogi i łaty – tak wygląda jej nawierzchnia

Droga Karolin-Witaniów należała do najbardziej zniszczonych w naszym województwie. Dziury na tej drodze były przyczyną niejednej awarii zawieszenia. Sytuacja doszła do tego, że po dziurawej drodze nie chcieli jeździć „busiarze” w obawie o swoje pojazdy.

W ubiegłym roku Powiat Łęczyński, przy wsparciu finansowym miasta Łęczna i gminy Spiczyn, rozpoczął remont. Modernizacja drogi odbywa się etapami. W ubiegłym rok wykonano remont kolejnego, kilkusetmetrowego odcinka, co kosztowało 260 tysięcy złotych.

Niestety, już trzeba było go poprawiać. – Na wyremontowanym odcinku są łaty i wyraźne pęknięcia. Po jednym, lekkim sezonie zimowym trzeba było go remontować. Inwestycję prowadził Zarząd Dróg Powiatowych w Łęcznej – pisze nasz Czytelnik. – W jakim celu realizować i płacić za taką chałturę? Po roku jest rozpadająca się drogę, która nie była remontowana wcześniej chyba ze 20 lat. Aktualnie remontowane są dalsze odcinki. Pytanie: po co?

Jeżeli jakość ma być taka sama, to w przyszłym roku będzie wyglądało to podobnie. Tymczasem władze powiatu dostrzegają problem. – To nie jest tak, że nic nie robimy. Służby drogowe już wyegzekwowały od wykonawcy naprawę gwarancyjną. Oczywiście łaty też mi się nie podobają, ale nie ma innej technologii – mówi Dariusz Kowalski, zastępca starosty łęczyńskiego.

– Wiemy także o pęknięciach, o których informuje Czytelnik. Chciałbym tylko przypomnieć, że droga jest obliczona na 7 ton nacisku na oś, a tymczasem jeżdżą po niej znacznie cięższe auta. Kierowcy nie respektują ograniczeń. Za kilka dni napiszemy do wykonawcy kolejne pismo reklamacyjne. Pęknięcia znikną do końca sierpnia – dodaje zastępca wójta. Droga jest objęta trzyletnią gwarancją.

Przy wysokich temperaturach, 40-tonowe ciężarówki, które niestety jeżdżą po tej drodze, łamią skraj drogi.

– Poprosimy policję i Inspekcję Transportu Drogowego o częstsze patrole tej drogi – dodaje Dariusz Kowalski.

Czytaj więcej o: drogi Łęczna
Gość
awa
Gość
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (28 września 2015 o 09:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
droga przygotowana na ruch lokalny budowana na obciążenie 5 t na oś /często w tzw.czynie społecznym lat 60-tych i 70-tych XXw/nie wytrzyma 11 ton na oś,a takie ładunki wożą z kopalni lub piasek na budowy.Dlaczego tego nikt nie bierze pod uwagę ,stawia się pułapki na kierowcow na drogach głównych a na podrzędnych'' HULAJ DUSZA PIEKŁA NIE MA''.Jest to problem wszystkich dróg powiatowych i gminnych,w rejonach gdzie nie ma obciążenia ruchu pojazdów o ładunkach ponadnormatywnych takie drogi trzymają się dobrze.
Rozwiń
awa
awa (27 września 2015 o 22:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a ostrówek i ostrówek-kol. to przecież ta sama gmina

Nie to są dwie rożne gminy Ostrówek gm. Puchaczów a Kol. Ostrówek gm. Milejów

Rozwiń
Gość
Gość (11 sierpnia 2015 o 17:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jeśli już mówimy o drogach to proszę się przejechać z Ostrówka do kol Ostrówek , widać granicę Gmin ,jedna dba a druga gdzieś ma po jakiej drodze jeździmy

a ostrówek i ostrówek-kol. to przecież ta sama gmina

Rozwiń
o jej
o jej (11 sierpnia 2015 o 16:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

chyba się nie mylisz a i radny powiatowy co tak dużo krzyczał o drodze teraz się nią jakoś nie chwali.

Rozwiń
Gość
Gość (11 sierpnia 2015 o 15:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Kosiarski... i wszystko jasne

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!