sobota, 24 lutego 2018 r.

Łęczna

Urzędnicy z Warszawy mają nas w nosie!

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 grudnia 2006, 12:31

Nie będzie rozmów w sprawie konsolidacji Lubelskiego Węgla Bogdanka z grupą Enea i Elektrownią Kozienice. Spotkanie zaplanowano na jutro na terenie kopalni.

Ale posiedzenie trójstronnej komisji do spraw społeczno- gospdarczych z udziałem strony rządowej, związkowców i organizacji pracodawców odwołał przewodniczący komisji Andrzej Malinowski z Konfederacji Pracodawców Polskich. Powód? Nieprzygotowanie przez rząd analizy ekonomicznej uzasadniającej konsolidację.
- To kpiny! - denerwuje się Bogusław Szmuc, przewodniczący międzyzwiązkowego komitetu strajkowego w Bogdance. - Dwa miesiące temu wywalczyliśmy, że posiedzenie odbędzie się w kopalni. Rząd zobowiązał się przedstawić analizę, z której wynikałyby konkretne finansowe podstawy konsolidacji. I co? Wystawili nas do wiatru. Najpierw były banialuki, a teraz chowanie głowy w piasek.

Analiza ekonomiczna, której przedstawienia domagają się od kilku miesięcy związki zawodowe z Bogdanki, miała być warunkiem kolejnych rozmów o konsolidacji. Do tej pory związkowcy poznali jedynie ogólny zarys połączenia, z którego wynika, że rola naszej kopalni zostanie zmarginalizowana. - Zażądaliśmy konkretów i dzień przed posiedzeniem komisji potraktowano nas jak gówniarzy, a nie partnerów do rozmów. Widać teraz jasno, że kopalnia jest przedmiotem politycznych rozgrywek. Poinformujemy cały kraj, jak rządowi leży na sercu los górników - dodaje Szmuc.
W Biurze Prasowym Ministerstwa Gospodarki nie potrafili nam wczoraj odpowiedzieć na pytanie, czy - i ewentualnie dlaczego - nie przygotowano stosownych dokumentów.
(mag)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!