Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

6 grudnia 2016 r.
9:01

Uwaga kierowcy, działa kolejny odcinkowy pomiar prędkości

Autor: Zdjęcie autora pp
285 42 A A
Dzisiaj rusza drugi w regionie system odcinkowego pomiaru prędkości
Dzisiaj rusza drugi w regionie system odcinkowego pomiaru prędkości

To jest zły dzień dla amatorów szybkiej jazdy. Dzisiaj rusza drugi w regionie system odcinkowego pomiaru prędkości. Kierowcy muszą zdjąć nogę z gazu na drodze numer 82, na odcinku 3,9 km, od rogatek Łęcznej do skrętu na Turowolę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Urząd Gminy w Puchaczowie wygrał wyścig z czasem, bo miał czas do końca tego roku, aby uruchomić ten system. – Udało się, rusza od wtorku – mówi Andrzej Grzesiuk, wójt gminy Puchaczów, jeden z inicjatorów montażu systemu.

Inwestycję w większości sfinansowała spółka LW Węgiel Bogdanka SA oraz firmy działające przy kopalni. Pozostałymi kosztami podzielą się samorządy – Starostwo Powiatowe w Łęcznej, miasto Łęczna oraz gminy Puchaczów i Cyców.

Urządzenie przeniesiono z Podlasia, z remontowanego odcinka drogi Kisielnica–Stawiski. Jest to jeden z 29 systemów zamontowanych w kraju przez Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym za pieniądze z Unii Europejskiej.

Ustawienie odcinkowego pomiaru na tym fragmencie drogi 82 to efekt ubiegłorocznego wypadku, w którym zginęły dwie osoby. – Tablice ostrzegające o odcinkowym pomiarze stoją od kilku dni. I już działają prewencyjnie, bo kierowcy wyraźnie zwalniają – dodaje wójt. Przypomnijmy, że na tym odcinku od roku obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h.

Na tej samej drodze od dłuższego czasu działa pierwszy w Lubelskiem odcinkowy pomiar prędkości o długości 2900 metrów – między Łuszczowem a Łęczną.

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 20:11
+1
spoko. ale qrwa wytłumaczcie kierowcom że jeżeli jest ograniczenie do 70 km/h to trzeba by tyle jechać a nie 60 albo i 50 bo i takie przypadki się zdarzały. Najlepiej to może wysiąść z auta i pchać je sobie przez te 3,9 km... ludzie nie hamujcie przed tymi kamerami dostosujcie się z prędkością do dozwolonej i będzie ok, nie trzeba tam zwalniać do 50, nawet jeżeli przejedziecie ten pomiar z prędkością zbliżoną do 80 nit wam za to nic nie zrobi oczywiście nie namawiam nikogo do łamania przepisów... A tak na marginesie to ta 70-ątka moim zdaniem to jest przesada limit powinien być zwiększony co najmniej o 10 do 20 km/h ale władza wpadnie na to w niedługim czasie jak będą się tam tworzyć gigantyczne korki....
spoko. ale qrwa wytłumaczcie kierowcom że jeżeli jest ograniczenie do 70 km/h to trzeba by tyle jechać a nie 60 albo i 50 bo i takie przypadki się zdarzały. Najlepiej to może wysiąść z auta i pchać je sobie przez te 3,9 km... ludzie nie hamujcie przed tymi kamerami dostosujcie się z prędkością do dozwolonej i będzie ok, nie trzeba tam zwalniać do 50, nawet jeżeli przejedziecie ten pomiar z prędkością zbliżoną do 80 nit wam za to nic nie zrobi oczywiście nie namawiam nikogo do łamania przepisów... A tak na marginesie to ta 70-ątka moim zdanie... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 21:32
Ile trzeba wybulić na takie radary że aż tylu musiało się na to składać?
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 16:05
Aha, czyli to 90km/h było winne temu że jakiś młody górnik dał dwa razy większą prędkość i się rozbił? Nietrafiony argument. Ten fotoradar nie kara ludzi których trzeba (już sprytniejsi wiedzą, jak go objechać), tylko jak zwykle boguduchawinnych kierowców.
Avatar
szofer / 16 grudnia 2016 o 07:08
70 km/h przejazd około 3,6 minuty,90km/h 3 minuty czy to takie istotne ,od ponad roku obowiązuje na tym odcinku 70 i nie było wypadków,pomimo że wyprzedzali na podwójnej ciągłej,obecnie spokój i sielanka,jszedzie całe stado i słucha przewodnika.
Avatar
Spoon / 15 grudnia 2016 o 00:32
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Synkowie górników się rozbijąją szybkimi samochodami to słusznie że postawili. Do 50km/h powinno być. Tatuś kupi samochodzik a później płacze.....
Zaargumentuj dlaczego na drodze takiej jakości poza obszarem zabudowanym mamy jeździć 50km/h. A, no tak, bo przecież przepisy nie mają karać osób drastycznie przekraczających prędkość, tylko jak zwykle normalnych kierowców.
Avatar
Spoon / 15 grudnia 2016 o 00:29
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Totalny bezsens! Zamiast postawić go od Łęcznej do samego skrętu na Bogdankę to postawili tylko na krótkim odcinku ;/ NO I PO CO ? Kiedy i tak pusty ryl będzie zapierniczał poza odcinkiem pomiarowym. I znowu niemyślenie urzędnicze ;/
Nie wiem co masz na myśli przez "samego skrętu na Bogdankę", jeśli chodzi ci o skręt do Puchaczowa z 82 to jest to niewykonalne bo jest tam obszar zabudowany i nie podniesiesz tam limitu do 70km/h.
Nie wiem co masz na myśli przez "samego skrętu na Bogdankę", jeśli chodzi ci o skręt do Puchaczowa z 82 to jest to niewykonalne bo jest tam obszar zabudowany i nie podniesiesz tam limitu do 70km/h. rozwiń
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 o 11:10
Totalny bezsens! Zamiast postawić go od Łęcznej do samego skrętu na Bogdankę to postawili tylko na krótkim odcinku ;/ NO I PO CO ? Kiedy i tak pusty ryl będzie zapierniczał poza odcinkiem pomiarowym. I znowu niemyślenie urzędnicze ;/
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 16:51
Cho nie dlugo każa jexdzić hulajnoga wtedy nikt nie przekroczy predkości :P
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 10:59
Powinna być 90km/h jak na łuszczów , teraz sporo osób jeździ drogą na stare miasto po 120km/h przez teren zabudowany ... Mija się z celem to wszystko ...
Avatar
WAŁ / 13 grudnia 2016 o 08:43
Będą miały ale tzw "gest Kozakiewicza".
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 21:32
Ile trzeba wybulić na takie radary że aż tylu musiało się na to składać?
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 16:05
Aha, czyli to 90km/h było winne temu że jakiś młody górnik dał dwa razy większą prędkość i się rozbił? Nietrafiony argument. Ten fotoradar nie kara ludzi których trzeba (już sprytniejsi wiedzą, jak go objechać), tylko jak zwykle boguduchawinnych kierowców.
Avatar
szofer / 16 grudnia 2016 o 07:08
70 km/h przejazd około 3,6 minuty,90km/h 3 minuty czy to takie istotne ,od ponad roku obowiązuje na tym odcinku 70 i nie było wypadków,pomimo że wyprzedzali na podwójnej ciągłej,obecnie spokój i sielanka,jszedzie całe stado i słucha przewodnika.
Avatar
Spoon / 15 grudnia 2016 o 00:32
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Synkowie górników się rozbijąją szybkimi samochodami to słusznie że postawili. Do 50km/h powinno być. Tatuś kupi samochodzik a później płacze.....
Zaargumentuj dlaczego na drodze takiej jakości poza obszarem zabudowanym mamy jeździć 50km/h. A, no tak, bo przecież przepisy nie mają karać osób drastycznie przekraczających prędkość, tylko jak zwykle normalnych kierowców.
Avatar
Spoon / 15 grudnia 2016 o 00:29
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Totalny bezsens! Zamiast postawić go od Łęcznej do samego skrętu na Bogdankę to postawili tylko na krótkim odcinku ;/ NO I PO CO ? Kiedy i tak pusty ryl będzie zapierniczał poza odcinkiem pomiarowym. I znowu niemyślenie urzędnicze ;/
Nie wiem co masz na myśli przez "samego skrętu na Bogdankę", jeśli chodzi ci o skręt do Puchaczowa z 82 to jest to niewykonalne bo jest tam obszar zabudowany i nie podniesiesz tam limitu do 70km/h.
Nie wiem co masz na myśli przez "samego skrętu na Bogdankę", jeśli chodzi ci o skręt do Puchaczowa z 82 to jest to niewykonalne bo jest tam obszar zabudowany i nie podniesiesz tam limitu do 70km/h. rozwiń
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 o 11:10
Totalny bezsens! Zamiast postawić go od Łęcznej do samego skrętu na Bogdankę to postawili tylko na krótkim odcinku ;/ NO I PO CO ? Kiedy i tak pusty ryl będzie zapierniczał poza odcinkiem pomiarowym. I znowu niemyślenie urzędnicze ;/
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 16:51
Cho nie dlugo każa jexdzić hulajnoga wtedy nikt nie przekroczy predkości :P
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 10:59
Powinna być 90km/h jak na łuszczów , teraz sporo osób jeździ drogą na stare miasto po 120km/h przez teren zabudowany ... Mija się z celem to wszystko ...
Avatar
WAŁ / 13 grudnia 2016 o 08:43
Będą miały ale tzw "gest Kozakiewicza".
Avatar
$$$$$$$$$ / 12 grudnia 2016 o 20:13
Czy gminy które dołożyły do tego radaru będą miały coś z nałożonych mandatów???
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wystawa "Mój Świat" w Galerii Krańcowej
21 kwietnia 2018, 12:00

Wystawa "Mój Świat" w Galerii Krańcowej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Krańcowa (DDK Bronowice, ul. Krańcowa 106) zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej XXIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Mój Świat. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia o godz. 12.

Działkowicze wrócili nad jeziora, a śmieci do lasu
PROBLEM

Działkowicze wrócili nad jeziora, a śmieci do lasu 0 3

Gmina Ludwin Jak co roku, wrócił problem śmieci nad jeziorami. Nie wszyscy właściciele działek rekreacyjnych podpisali umowy na wywóz odpadów, więc śmieci wyrzucają do lasów i rowów.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Rzut karny podciął im skrzydła

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Rzut karny podciął im skrzydła 9 4

PIŁKARSKA NICE I LIGA Zespół trenera Bogusława Baniaka mimo dobrej gry i kilku dogodnych okazji do zdobycia bramki przegrał w Tychach z tamtejszym GKS. Katem „zielono-czarnych” okazał się Kamil Zapolnik, który zdobył obie bramki dla gospodarzy

Przebudowa ważnego ronda stanęła pod znakiem zapytania. Poszło o pieniądze

Przebudowa ważnego ronda stanęła pod znakiem zapytania. Poszło o pieniądze 18 16

Pod znakiem zapytania stanęła przebudowa ronda przy Gali wraz z mostem na ul. Fabrycznej. W piątek okazało się, że w miejskiej kasie jest za mało pieniędzy na tę inwestycję. Najtańsza firma zażyczyła sobie prawie dwa razy więcej pieniędzy, niż ma do wydania Ratusz

Do menu wprowadza je coraz więcej restauracji. Modne makarony
KUCHNIA

Do menu wprowadza je coraz więcej restauracji. Modne makarony 6 0

Coraz więcej restauracji wprowadza makarony do menu. Na talerzach pojawiły się nowe, intrygujące gatunki. Od wspaniałego casarecce, przez rozkoszne pizzi po strozapretti

Program TV: Filmowy weekend 20 - 22 kwietnia. Co warto zobaczyć?

Program TV: Filmowy weekend 20 - 22 kwietnia. Co warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. Horrory, ciekawe dramaty, widowiskowe kino akcji, filmy familijne. W ten weekend każdy powinien znaleźć coś dla siebie w ramówce naziemnych stacji telewizyjnych. Przedstawiamy subiektywny wybór kilku filmów, które warto zobaczyć w tych dniach w telewizji.

Sprawdzili jakość paliw. Nie jest źle, ale może być lepiej

Sprawdzili jakość paliw. Nie jest źle, ale może być lepiej 3 5

Inspekcja Handlowa zakwestionowała w ubiegłym roku 2,34 proc. skontrolowanych próbek paliw płynnych u wybranych losowo przedsiębiorców. To minimalnie mniej niż w 2016 r.

Kolejna przysięga "terytorialsów" już w ten weekend

Kolejna przysięga "terytorialsów" już w ten weekend 0 8

W najbliższą niedzielę 54 ochotników Wojsk Obrony Terytorialnej złoży uroczystą przysięgę w Biłgoraju. Będą służyć w 2 Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”