Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

28 lutego 2008 r.
15:50
Edytuj ten wpis

W mieście ma być czyściej i... regulaminowo

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 13 A A

Wszystkie pieski muszą być zarejestrowane, gołębie można hodować tylko po uzyskaniu zgody od sąsiadów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- oto główne założenia regulaminu czystości i porządku w Łęcznej.

Na ostatniej sesji radni znowelizowali regulamin obowiązujący od 2004 r. - Regulamin był uchwalony, kiedy w Łęcznej nie było jeszcze Straży Miejskiej, dlatego stare regulacje nie przystawały do obecnych realiów - mówi Dariusz Kowalski, zastępca burmistrza Łęcznej

W nowym regulaminie sprecyzowano obowiązki właścicieli posesji. - Właściciel nieruchomości musi posiadać pojemniki do zbierania odpadów, które w dniach wywozu powinny być wystawione na chodnik lub ulicę przed wejściem na teren nieruchomości - tłumaczy Kowalski. Nie wolno wrzucać do nich m.in. piachu, liści, śniegu. Właściciele posesji zobowiązani są także do utrzymania czystości i porządku nieruchomości oraz trawnika i chodnika bezpośrednio przylegającego do nieruchomości, w tym usuwania chwastów, uprzątania śniegu, lodu i błota.

W przeciwnym razie Straż Miejska może ukarać delikwenta mandatem.
Najwięcej kłopotów Straż Miejska ma z psami. Jedynie znikomy procent właścicieli czworonogów w Łęcznej płaci podatek od posiadania pupila. Nowy regulamin wprowadza obowiązek rejestracji zwierzaka, a następnie corocznie uiszczanie opłaty oraz szczepienia.

- Rejestracji podlegają także psy zwolnione z opłaty - dodaje Paweł Bakiera, komendant Straży Miejskiej w Łęcznej. - Bez tego grozi mandat nawet do 500 złotych.

Władze Łęcznej chcą także rozwiązać problem nieczystości po czworonogach. - Na każdym osiedlu wyznaczymy jedno miejsce, specjalnie oznaczone, gdzie pieski będą mogły załatwiać swoje potrzeby - dodaje Dariusz Kowalski.

Nowy regulamin zabrania także hodowli zwierząt gospodarskich (np. gołębi) na terenach dużych osiedli.

- Mieszkańcy skarżą się na zanieczyszczenia - tłumaczy Bakiera.

Natomiast prowadzenie hodowli na terenach osiedli domków jednorodzinnych dozwolone jest jedynie po uzyskaniu zgody sąsiadów.

Regulamin wejdzie w życie w połowie marca.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ala / 27 marca 2008 o 21:59
ala
Avatar
lublinek / 11 marca 2008 o 14:51
:p napisał:
Teraz tylko konsekwencja działań Straży Miejskiej i Policji i może trochę się ukróci problem z kundlami. Może nie tyle z kundlami co ich leniwymi i bezmyślnymi właścicielami.

ale wy w łęcznej tępi jesteście i bez tego waszego zasr* regulaminu SM, czy wcześniej policja, mogła karać właścicieli psów zanieczyszczających przestrzeń publiczną. Wystarczyło tylko chcieć. Naiwna osóbko, jeśli myślisz, ze pomoże ci regulamin, to tylko fakt mieszkania na prowincji cie usprawiedliwia

ale wy w łęcznej tępi jesteście i bez tego waszego zasr* regulaminu SM, czy wcześniej policja, mogła karać właścicieli psów zanieczyszczających przestrzeń publiczną. Wystarczyło tylko chcieć. Naiwna osóbko, jeśli myślisz, ze pomoże ci regulamin, to tylko fakt mieszkania na prowincji cie usprawiedliwia rozwiń
Avatar
hodowca / 11 marca 2008 o 09:13
tubi napisał:
[...] za moje pieniadze będą mnie karać bo mój piesek się załatwił a paniusi ze straży /psełdo /miejskiej to się nie podoba , [...].


Myślałby kto, że za Twoje. Idź najpierw do legalnej pracy.
Hmm.
Poza tym, masz rybki i akwarium - sam je sprzątasz; masz chomika - sam po nim sprzątasz; masz kota - też po nim sprzątasz zanieczyszczony piasek z kuwety. Dlaczego nie masz posprzątać po psie, który zapaskudził schody na klatce, albo chodnik pod notabene, Twoim oknem, bo nie zdążył donieść na trawnik? Nie sprzątasz? to płać za to. Jestem za. Przepisy da się zmienić, szkoda że nie da się zmienić mentalności ludzi, ich wychowania i kultury. Leniwe brudasy.


Myślałby kto, że za Twoje. Idź najpierw do legalnej pracy.
Hmm.
Poza tym, masz rybki i akwarium - sam je sprzątasz; masz chomika - sam po nim sprzątasz; masz kota - też po nim sprzątasz zanieczyszczony piasek z kuwety. Dlaczego nie masz posprzątać po psie, który zapaskudził schody na klatce, albo chodnik pod notabene, Twoim oknem, bo nie zdążył donieść na trawnik? Nie sprzątasz? to płać za to. Jestem za. Przepisy da się zmienić, szkoda że nie da się zmienić mentalności ludzi, ich wychowania i kultury. ... rozwiń
Avatar
:p / 11 marca 2008 o 09:03
tubi napisał:
Państwo policyjne i urzędasów , gdzie za moje pieniadze będą mnie karać bo mój piesek się załatwił a paniusi ze straży /psełdo /miejskiej to się nie podoba , od tysięcy lat zwierzęta się załatwiały i było dobrze tylko teraz to przeszkadza urzędasom bo nie wiedzą czym się wykazać w pracy , a może jeszcze za rybki trzeba będzie płcić -bezmuzgowie.
Świat dąży do samozagłady , wybić psy koty ptaki bo się załatwiają w imię humanitarnych działań ekologicznych --brednie dla idyjotów.


Widać, że pomimo ułomności "brednie" te zrozumiałeś...
I bardzo dobrze że w końcu ktoś się za to może weźmie. Osobiście nie życzę sobie, żeby czyjś pies (również Twój, jeżeli takiego posiadasz a pewnie jest to jakiś skundlony pitbull) biegał bez smyczy straszył ludzi i sr*ł, gdzie mu się spodoba. Szczególnym idiotyzmem wykazują się ci, którzy nie zwracją uwagi, że ich pies załatwia się na placu zabaw, do piaskownicy, na chodnik lub wprost na klatce schodowej, bo pani/panu nie chciało się go wyprowadzić... Pewnie jesteś bezmózgim karkiem w dresach z trzema paskami a na dodatek masz 20letnie BMW z przeźroczystymi drzwiami, żeby dobrze było widać paski na spodniach i pitbula na tylnym siedzeniui ALE NA PEWNO nie masz pojęcia o zagrożeniach dla dzieci wynikających z zanieczyszczonego przez psy piasku. Ja nie chcę aby moje dziecko miało styczność z gó***m twojego bezmyślnie wypuszczonego psa. Nie mam chęci patrzeć na zasrane chodniki, smród na klatkach schodowych. I bardzo dobrze że tak sie stało. Teraz tylko konsekwencja działań Straży Miejskiej i Policji i może trochę się ukróci problem z kundlami. Może nie tyle z kundlami co ich leniwymi i bezmyślnymi właścicielami.


Widać, że pomimo ułomności "brednie" te zrozumiałeś...
I bardzo dobrze że w końcu ktoś się za to może weźmie. Osobiście nie życzę sobie, żeby czyjś pies (również Twój, jeżeli takiego posiadasz a pewnie jest to jakiś skundlony pitbull) biegał bez smyczy straszył ludzi i sr*ł, gdzie mu się spodoba. Szczególnym idiotyzmem wykazują się ci, którzy nie zwracją uwagi, że ich pies załatwia się na placu zabaw, do piaskownicy, na chodnik lub wprost na klatce schodowej, bo pani/panu nie chciało się go wyprowad... rozwiń
Avatar
tubi / 10 marca 2008 o 08:48
Państwo policyjne i urzędasów , gdzie za moje pieniadze będą mnie karać bo mój piesek się załatwił a paniusi ze straży /psełdo /miejskiej to się nie podoba , od tysięcy lat zwierzęta się załatwiały i było dobrze tylko teraz to przeszkadza urzędasom bo nie wiedzą czym się wykazać w pracy , a może jeszcze za rybki trzeba będzie płcić -bezmuzgowie.
Świat dąży do samozagłady , wybić psy koty ptaki bo się załatwiają w imię humanitarnych działań ekologicznych --brednie dla idyjotów.
Avatar
lublinek / 10 marca 2008 o 00:02
ale macie durnych radnych rejestracja psów jest dozwolona tylko wobec określonych ras, w pozostałym zakresie mogą wam radni naskoczyć Inne "obowiązki" o których tak pieje dziennikarz DW wynikają z ustawy i nie wymagają doprecyzowania, w szczególności za pomocą "regulaminu" Kogoście sobie wybrali
ale macie durnych radnych rejestracja psów jest dozwolona tylko wobec określonych ras, w pozostałym zakresie mogą wam radni naskoczyć Inne "obowiązki" o których tak pieje dziennikarz DW wynikają z ustawy i nie wymagają doprecyzowania, w szczególności za pomocą "regulaminu" Kogoście sobie wybrali rozwiń
Avatar
!ndiced / 8 marca 2008 o 18:19
Nie wiadomo dlaczego, ale to właśnie psy srają po chodnikach i trawnikach, papużki i kanarki robią do klatki, rybki do wody, świnki morskie do wiórków w klatce a koty do żwirku, tylko z psami ludzie wyłażą na zewnątrz i pozwalają im srać do woli gdzie popadnie. Życzę wysokich mandatów. Miasto to nie miejsce dla takich dużych zwierząt, (nawet pekińczyków) czy kotów, po prostu nie ich ekosystem, a skoro jakiś człowiek chce cieszyć oko zwierzątkiem, to niech za ten luksus płaci podatek i sprząta po nim. Już teraz jak widzę jak pies grzebie w piaskownicy to we mnie wzbiera, ot choćby na placu zabaw na Armii Krajowej, przecież tam bawią się dzieci...
Nie wiadomo dlaczego, ale to właśnie psy srają po chodnikach i trawnikach, papużki i kanarki robią do klatki, rybki do wody, świnki morskie do wiórków w klatce a koty do żwirku, tylko z psami ludzie wyłażą na zewnątrz i pozwalają im srać do woli gdzie popadnie. Życzę wysokich mandatów. Miasto to nie miejsce dla takich dużych zwierząt, (nawet pekińczyków) czy kotów, po prostu nie ich ekosystem, a skoro jakiś człowiek chce cieszyć oko zwierzątkiem, to niech za ten luksus płaci podatek i sprząta po nim. Już teraz jak widzę jak pies grzebie w pi... rozwiń
Avatar
FERRARI-46 / 3 marca 2008 o 18:33
CO DO PODATKÓW TO SUPER SPRAWA ,KAŻDY POWINIEN GO PŁAĆIĆ . ZA RYBKI ,KANARKI, PAPUGI ,KOTY,PSY,ŚWINKI MORSKIE,I WIELE INNYCH ZWIERZĄT I PTAKÓW .ZASTANAWIAM CZEMU RADNI NIE LUBIĄ PSÓW .KARAĆ NALEŻY TYCH CO NISZCZĄ I ZAŚMIECAJĄ ORAZ NIE STOSUJĄ SIĘ DO NORM SPOŁECZNYCH.POZDRAWIAM MIŁOŚNIKÓW PSÓW.
Avatar
łęczyniak / 1 marca 2008 o 15:17
Oczywiscie mało kto wierzy w powiodzenie akcji przeciwko psom a włąściwie ich włąścicielom dlatego ze;
1 ludzie nie płaca podatków xza psa bo niby jak udowadnić właścicielowi ze to jego pies. W blokach nawet spóldzielnie mieszkaniowe nie prowadzą ewidencji co kto trzyma, myslę ze jakby ktoś chciał swinie trzymac to tez mógłby spóldzielnia i tak nic nie wie.
Polska to kraj bezkrólewia i Łęczna nie jest inna. wolno psu osrać cała piaskownicę, wolno biegac bez kagańca, wolno ....w zasadzie psu w łęcznej wszystko wolno a odpowiedzialne za to osoby udają ze chca coś zrobić. Nie wierzęże coś się da zrobić. Nie wierzę bo już od dawna zapowiadano zmiany i NIC . Ocvzywiście życvzę powodzenia jak najbardziej, ale najpierw chciałbym zobaczyć jak radni swieca przykładem i np zrzekają się części diety na rzecz miasta zamiast podnosić podatki. Na razie korytka sa pewne, ale kto wie.... moze następna ordynacja [pozwoli odspawywać radnych którym w głowach tylko podwyżki.
Oczywiscie mało kto wierzy w powiodzenie akcji przeciwko psom a włąściwie ich włąścicielom dlatego ze;
1 ludzie nie płaca podatków xza psa bo niby jak udowadnić właścicielowi ze to jego pies. W blokach nawet spóldzielnie mieszkaniowe nie prowadzą ewidencji co kto trzyma, myslę ze jakby ktoś chciał swinie trzymac to tez mógłby spóldzielnia i tak nic nie wie.
Polska to kraj bezkrólewia i Łęczna nie jest inna. wolno psu osrać cała piaskownicę, wolno biegac bez kagańca, wolno ....w zasadzie psu w łęcznej wszystko wolno a odpowiedzial... rozwiń
Avatar
~olo69~ / 29 lutego 2008 o 22:07
1.Stojące godzinami psy pod drzwiami do klatek schodowych to standardowy widok na osiedlach.Jaśnie Panstwo Własciciele wypuszczą psy rano pod blok i śpią dalej godzinami, a psy stoją na mrozie.
2.Gdzie są te "tereny" do wyprowadzania, chyba w piaskownicach osiedlowych.
3.Po obejrzeniu "Dnia świra' i spojrzeniu za okno nie widzę róznicy.
Pa,pa wlasciwe hau,hau
Avatar
ala / 27 marca 2008 o 21:59
ala
Avatar
lublinek / 11 marca 2008 o 14:51
:p napisał:
Teraz tylko konsekwencja działań Straży Miejskiej i Policji i może trochę się ukróci problem z kundlami. Może nie tyle z kundlami co ich leniwymi i bezmyślnymi właścicielami.

ale wy w łęcznej tępi jesteście i bez tego waszego zasr* regulaminu SM, czy wcześniej policja, mogła karać właścicieli psów zanieczyszczających przestrzeń publiczną. Wystarczyło tylko chcieć. Naiwna osóbko, jeśli myślisz, ze pomoże ci regulamin, to tylko fakt mieszkania na prowincji cie usprawiedliwia

ale wy w łęcznej tępi jesteście i bez tego waszego zasr* regulaminu SM, czy wcześniej policja, mogła karać właścicieli psów zanieczyszczających przestrzeń publiczną. Wystarczyło tylko chcieć. Naiwna osóbko, jeśli myślisz, ze pomoże ci regulamin, to tylko fakt mieszkania na prowincji cie usprawiedliwia rozwiń
Avatar
hodowca / 11 marca 2008 o 09:13
tubi napisał:
[...] za moje pieniadze będą mnie karać bo mój piesek się załatwił a paniusi ze straży /psełdo /miejskiej to się nie podoba , [...].


Myślałby kto, że za Twoje. Idź najpierw do legalnej pracy.
Hmm.
Poza tym, masz rybki i akwarium - sam je sprzątasz; masz chomika - sam po nim sprzątasz; masz kota - też po nim sprzątasz zanieczyszczony piasek z kuwety. Dlaczego nie masz posprzątać po psie, który zapaskudził schody na klatce, albo chodnik pod notabene, Twoim oknem, bo nie zdążył donieść na trawnik? Nie sprzątasz? to płać za to. Jestem za. Przepisy da się zmienić, szkoda że nie da się zmienić mentalności ludzi, ich wychowania i kultury. Leniwe brudasy.


Myślałby kto, że za Twoje. Idź najpierw do legalnej pracy.
Hmm.
Poza tym, masz rybki i akwarium - sam je sprzątasz; masz chomika - sam po nim sprzątasz; masz kota - też po nim sprzątasz zanieczyszczony piasek z kuwety. Dlaczego nie masz posprzątać po psie, który zapaskudził schody na klatce, albo chodnik pod notabene, Twoim oknem, bo nie zdążył donieść na trawnik? Nie sprzątasz? to płać za to. Jestem za. Przepisy da się zmienić, szkoda że nie da się zmienić mentalności ludzi, ich wychowania i kultury. ... rozwiń
Avatar
:p / 11 marca 2008 o 09:03
tubi napisał:
Państwo policyjne i urzędasów , gdzie za moje pieniadze będą mnie karać bo mój piesek się załatwił a paniusi ze straży /psełdo /miejskiej to się nie podoba , od tysięcy lat zwierzęta się załatwiały i było dobrze tylko teraz to przeszkadza urzędasom bo nie wiedzą czym się wykazać w pracy , a może jeszcze za rybki trzeba będzie płcić -bezmuzgowie.
Świat dąży do samozagłady , wybić psy koty ptaki bo się załatwiają w imię humanitarnych działań ekologicznych --brednie dla idyjotów.


Widać, że pomimo ułomności "brednie" te zrozumiałeś...
I bardzo dobrze że w końcu ktoś się za to może weźmie. Osobiście nie życzę sobie, żeby czyjś pies (również Twój, jeżeli takiego posiadasz a pewnie jest to jakiś skundlony pitbull) biegał bez smyczy straszył ludzi i sr*ł, gdzie mu się spodoba. Szczególnym idiotyzmem wykazują się ci, którzy nie zwracją uwagi, że ich pies załatwia się na placu zabaw, do piaskownicy, na chodnik lub wprost na klatce schodowej, bo pani/panu nie chciało się go wyprowadzić... Pewnie jesteś bezmózgim karkiem w dresach z trzema paskami a na dodatek masz 20letnie BMW z przeźroczystymi drzwiami, żeby dobrze było widać paski na spodniach i pitbula na tylnym siedzeniui ALE NA PEWNO nie masz pojęcia o zagrożeniach dla dzieci wynikających z zanieczyszczonego przez psy piasku. Ja nie chcę aby moje dziecko miało styczność z gó***m twojego bezmyślnie wypuszczonego psa. Nie mam chęci patrzeć na zasrane chodniki, smród na klatkach schodowych. I bardzo dobrze że tak sie stało. Teraz tylko konsekwencja działań Straży Miejskiej i Policji i może trochę się ukróci problem z kundlami. Może nie tyle z kundlami co ich leniwymi i bezmyślnymi właścicielami.


Widać, że pomimo ułomności "brednie" te zrozumiałeś...
I bardzo dobrze że w końcu ktoś się za to może weźmie. Osobiście nie życzę sobie, żeby czyjś pies (również Twój, jeżeli takiego posiadasz a pewnie jest to jakiś skundlony pitbull) biegał bez smyczy straszył ludzi i sr*ł, gdzie mu się spodoba. Szczególnym idiotyzmem wykazują się ci, którzy nie zwracją uwagi, że ich pies załatwia się na placu zabaw, do piaskownicy, na chodnik lub wprost na klatce schodowej, bo pani/panu nie chciało się go wyprowad... rozwiń
Avatar
tubi / 10 marca 2008 o 08:48
Państwo policyjne i urzędasów , gdzie za moje pieniadze będą mnie karać bo mój piesek się załatwił a paniusi ze straży /psełdo /miejskiej to się nie podoba , od tysięcy lat zwierzęta się załatwiały i było dobrze tylko teraz to przeszkadza urzędasom bo nie wiedzą czym się wykazać w pracy , a może jeszcze za rybki trzeba będzie płcić -bezmuzgowie.
Świat dąży do samozagłady , wybić psy koty ptaki bo się załatwiają w imię humanitarnych działań ekologicznych --brednie dla idyjotów.
Avatar
lublinek / 10 marca 2008 o 00:02
ale macie durnych radnych rejestracja psów jest dozwolona tylko wobec określonych ras, w pozostałym zakresie mogą wam radni naskoczyć Inne "obowiązki" o których tak pieje dziennikarz DW wynikają z ustawy i nie wymagają doprecyzowania, w szczególności za pomocą "regulaminu" Kogoście sobie wybrali
ale macie durnych radnych rejestracja psów jest dozwolona tylko wobec określonych ras, w pozostałym zakresie mogą wam radni naskoczyć Inne "obowiązki" o których tak pieje dziennikarz DW wynikają z ustawy i nie wymagają doprecyzowania, w szczególności za pomocą "regulaminu" Kogoście sobie wybrali rozwiń
Avatar
!ndiced / 8 marca 2008 o 18:19
Nie wiadomo dlaczego, ale to właśnie psy srają po chodnikach i trawnikach, papużki i kanarki robią do klatki, rybki do wody, świnki morskie do wiórków w klatce a koty do żwirku, tylko z psami ludzie wyłażą na zewnątrz i pozwalają im srać do woli gdzie popadnie. Życzę wysokich mandatów. Miasto to nie miejsce dla takich dużych zwierząt, (nawet pekińczyków) czy kotów, po prostu nie ich ekosystem, a skoro jakiś człowiek chce cieszyć oko zwierzątkiem, to niech za ten luksus płaci podatek i sprząta po nim. Już teraz jak widzę jak pies grzebie w piaskownicy to we mnie wzbiera, ot choćby na placu zabaw na Armii Krajowej, przecież tam bawią się dzieci...
Nie wiadomo dlaczego, ale to właśnie psy srają po chodnikach i trawnikach, papużki i kanarki robią do klatki, rybki do wody, świnki morskie do wiórków w klatce a koty do żwirku, tylko z psami ludzie wyłażą na zewnątrz i pozwalają im srać do woli gdzie popadnie. Życzę wysokich mandatów. Miasto to nie miejsce dla takich dużych zwierząt, (nawet pekińczyków) czy kotów, po prostu nie ich ekosystem, a skoro jakiś człowiek chce cieszyć oko zwierzątkiem, to niech za ten luksus płaci podatek i sprząta po nim. Już teraz jak widzę jak pies grzebie w pi... rozwiń
Avatar
FERRARI-46 / 3 marca 2008 o 18:33
CO DO PODATKÓW TO SUPER SPRAWA ,KAŻDY POWINIEN GO PŁAĆIĆ . ZA RYBKI ,KANARKI, PAPUGI ,KOTY,PSY,ŚWINKI MORSKIE,I WIELE INNYCH ZWIERZĄT I PTAKÓW .ZASTANAWIAM CZEMU RADNI NIE LUBIĄ PSÓW .KARAĆ NALEŻY TYCH CO NISZCZĄ I ZAŚMIECAJĄ ORAZ NIE STOSUJĄ SIĘ DO NORM SPOŁECZNYCH.POZDRAWIAM MIŁOŚNIKÓW PSÓW.
Avatar
łęczyniak / 1 marca 2008 o 15:17
Oczywiscie mało kto wierzy w powiodzenie akcji przeciwko psom a włąściwie ich włąścicielom dlatego ze;
1 ludzie nie płaca podatków xza psa bo niby jak udowadnić właścicielowi ze to jego pies. W blokach nawet spóldzielnie mieszkaniowe nie prowadzą ewidencji co kto trzyma, myslę ze jakby ktoś chciał swinie trzymac to tez mógłby spóldzielnia i tak nic nie wie.
Polska to kraj bezkrólewia i Łęczna nie jest inna. wolno psu osrać cała piaskownicę, wolno biegac bez kagańca, wolno ....w zasadzie psu w łęcznej wszystko wolno a odpowiedzialne za to osoby udają ze chca coś zrobić. Nie wierzęże coś się da zrobić. Nie wierzę bo już od dawna zapowiadano zmiany i NIC . Ocvzywiście życvzę powodzenia jak najbardziej, ale najpierw chciałbym zobaczyć jak radni swieca przykładem i np zrzekają się części diety na rzecz miasta zamiast podnosić podatki. Na razie korytka sa pewne, ale kto wie.... moze następna ordynacja [pozwoli odspawywać radnych którym w głowach tylko podwyżki.
Oczywiscie mało kto wierzy w powiodzenie akcji przeciwko psom a włąściwie ich włąścicielom dlatego ze;
1 ludzie nie płaca podatków xza psa bo niby jak udowadnić właścicielowi ze to jego pies. W blokach nawet spóldzielnie mieszkaniowe nie prowadzą ewidencji co kto trzyma, myslę ze jakby ktoś chciał swinie trzymac to tez mógłby spóldzielnia i tak nic nie wie.
Polska to kraj bezkrólewia i Łęczna nie jest inna. wolno psu osrać cała piaskownicę, wolno biegac bez kagańca, wolno ....w zasadzie psu w łęcznej wszystko wolno a odpowiedzial... rozwiń
Avatar
~olo69~ / 29 lutego 2008 o 22:07
1.Stojące godzinami psy pod drzwiami do klatek schodowych to standardowy widok na osiedlach.Jaśnie Panstwo Własciciele wypuszczą psy rano pod blok i śpią dalej godzinami, a psy stoją na mrozie.
2.Gdzie są te "tereny" do wyprowadzania, chyba w piaskownicach osiedlowych.
3.Po obejrzeniu "Dnia świra' i spojrzeniu za okno nie widzę róznicy.
Pa,pa wlasciwe hau,hau
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 169 19

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 12 21

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 21 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 39 45

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 26 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!