środa, 21 marca 2018 r.

Łęczna

Wojenka o diety radnych. Będą niższe, ale nie dla wszystkich

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 czerwca 2013, 21:58
Autor: Paweł Puzio

W Łęcznej wydatki na diety radnych powiatowych w 2013 roku zaplanowano na poziomie 294 tys. zł (Jace
W Łęcznej wydatki na diety radnych powiatowych w 2013 roku zaplanowano na poziomie 294 tys. zł (Jace

Radni ratują budżet kosztem swoich diet. Ale wybiórczo – zarząd powiatu nie tknął własnych, pozostałym obciął.

W Łęcznej jest 17 radnych powiatowych. Z 6 osób z zarządu powiatu obniżka diety dotknęła tylko wiceprzewodniczącego, a zarazem szefa jednej z komisji, Arkadiusza Biegaja, który od lipca weźmie 1680 zł zamiast 1792 zł.

Dieta przewodniczącego rady Andrzeja Grzesiuka pozostaje bez zmian – 1854 zł. Tyle samo biorą radni-członkowie zarządu, czyli Andrzej Dyczewski, Szymon Czech oraz Zbigniew Rutkowski.

– Od kilku miesięcy podkreślaliśmy, że niezbędne są oszczędności, które musimy zacząć od siebie. Podczas ostatniego posiedzenia rady wyskoczył punkt z projektem uchwały zmniejszającej diety radnych, ale nie tych z zarządu powiatu. To wzbudziło nasze zdziwienie – mówi Grzegorz Kuczyński z opozycji.

– Tak wynika z przeliczników, których musimy się trzymać. Nie ma w tej uchwale żadnych podtekstów politycznych – zapewnia Arkadiusz Biegaj, wiceprzewodniczący rady. I choć sam stracił ponad 100 zł, przekonuje, że doszło do niezdrowej sytuacji, bo dieta szefa komisji była taka sama, jak przewodniczącego rady. I trzeba było to zmienić.

W Łęcznej wydatki na diety radnych powiatowych w 2013 roku zaplanowano na poziomie 294 tys. zł. Tyle samo było przed rokiem. Oszczędności z tytułu ostatniej uchwały wyniosą zaledwie kilka tysięcy złotych.
W radzie powiatu zapowiada się jednak wojenka. – To niedopuszczalne, aby w małym powiecie diety zarządu były na tak wysokim poziomie. Będziemy walczyć, aby zostały obcięte, bo – choć są zgodne z prawem – w dobie kryzysu nie może być inaczej. Od strony moralnej nie wygląda to dobrze – mówi Piotr Winiarski, radny opozycyjny.

– Jestem zdumiony taką wysokością diet osób funkcyjnych. Wszyscy z dietami wyższymi niż niejedna pensja. Jest to tym bardziej bulwersujące, że pracownicy starostwa i jego jednostek od pięciu lat mają zamrożone pensje – dodaje radny Grzegorz Kuczyński. Nowe stawki diet wejdą w życie w lipcu.

Diety radnych Powiatu Łęczyńskiego

Przewodniczący Rady Powiatu: Andrzej Grzesiuk 1854,78 zł, Arkadiusz Biegaj (zastępca i przewodniczący komisji) od lipca 1680 zł (miał 1792 zł)

Członkowie Zarządu: Kazimierz Budka – pobiera pensję zastępcy starosty, Andrzej Dyczewski, Szymon Czech, Zbigniew Rutkowski – 1854 zł – bez zmian

Przewodniczący komisji: Mirosław Tarkowski, Paweł Woliński, Małgorzata Więcławska-Siwek, Alfred Bondyra, Piotr Jastrzębski, Beata Niewiadomska, Bogusław Janociński - od lipca 1680 zł (mieli 1792 zł)
Radni bez funkcji: Grzegorz Kuczyński, Piotr Winiarski, Krystyna Wiśniewska: od lipca 1200 zł (mieli 1280 zł), Adam Niwiński – pobiera pensję starosty.

Diety radnych (27 osób) z Powiatu Lubelskiego
Szeregowy radny: 1324 zł, przewodniczący komisji: 1589 zł, przewodniczący rady –1854 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Gość
Gość
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 lipca 2013 o 12:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Fikołajtek byś chociaż raz przyznał rację. Bierzesz wysoką dietę. Nic w tym kierunku aby ją obniżyć nie zrobiłeś.

Rozwiń
Gość
Gość (1 lipca 2013 o 11:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Artykuł sponsorowany, artykuł sponsorowany.

Tak się Kuczyński załatwił, że opozycji obniżył diety zamiast tym co biorą najwięcej. Starosta obnażył tego śmiesznego rzecznika i jego zagrywki wspierane przez jego wąsatego szefa. Sukces po prostu sukces :)

Rozwiń
Gość
Gość (1 lipca 2013 o 11:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Kuczyński nie płacz, dorobisz sobie roznosząc listy :D

Rozwiń
STAROSCIAK
STAROSCIAK (1 lipca 2013 o 10:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Holla popatrzcie na zarobki w jednostkach powiatowych: PCPR x1,5 pensji Starostwa, UP x1,5 pensji Starostwa a np. Zarząd Dróg Powiatowych 2x pensji Starostwa nie mówiąc  Dyrektorze ZDP 5 na rękę czyli 2,5 raza Kierownicy w Starostwie.

Tak wszyscy oszczędzają i doją.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!