Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

22 stycznia 2017 r.
15:06

Wojewoda nie zgodził się na spopielarnię zwłok w Jaszczowie

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
96 23 A A
Fot. Wojciech Nieśpiałowski / archiwum
Fot. Wojciech Nieśpiałowski / archiwum

Nie ma zgody wojewody lubelskiego na budowę spopielarni zwłok. Inwestycję planowała firma rodzinna Beczkalskich. Strony nie komentują decyzji wojewody, bo jeszcze nie otrzymały pism z uzasadnieniem

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski podtrzymał odmowną decyzję Romana Cholewy, starosty łęczyńskiego.

Rodzinna firma pogrzebowa Beczkalskich z Trawnik zamierzała wybudować w Jaszczowie spopielarnię zwłok, niemal w centrum osady. W tym celu kupiła działkę od Starostwa Powiatowego w Łęcznej. Beczkalscy w tej miejscowości mają już Dom Pogrzebowy.

Firma wystąpiła do starostwa o pozwolenie na budowę spopielarni. Starosta Roman Cholewa wydał decyzję odmowna, pod naciskiem mieszkańców Jaszczowa i gminy Milejów. Głównym argumentem była duża szkodliwość społeczna i niezgodność z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

- Wojewoda podtrzymał decyzję starosty. Wśród wielu argumentów podniesionych przez wojewodę, najważniejsza była niezgodność z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Ważna była również negatywna opinia mieszkańców Jaszczowa oraz gminy Milejów – mówi Marek Wieczerzak z biura prasowego wojewody lubelskiego.

Pisma z decyzją wojewody zostało wysłane do zainteresowanych w piątek rano. Jeszcze do nich nie dotarło. – Na razie nie będziemy komentować decyzji bez zapoznania się uzasadnieniem wojewody – mówi Roman Cholewa, starosta łęczyński. Nieoficjalnie wiemy, że decyzja wojewody jest urzędnikom z Łęcznej na rękę. W przeciwnym razie starosta musiałby ponownie rozpatrzyć prośbę przedsiębiorcy o pozwolenie na budowę, biorąc pod uwagę zastrzeżenia wojewody. A tym samym znów by się spotkał z ostrą reakcją mieszkańców Jaszczowa i gminy Milejów, którzy są przeciwni tej inwestycji. To właśnie pod naciskiem mieszkańców starosta wydał decyzję odmowną. 

– Nie znamy uzasadnienia wojewody i dlatego nie możemy nic powiedzieć o dalszych krokach prawnych – powiedział nam pełnomocnik firmy pogrzebowej Beczkalscy. Przypomnijmy, że przedsiębiorca może zaskarżyć decyzję wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, a w razie przegranej, do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
autochton / 2 lutego 2017 o 13:19
Przcież mogą budować w terenie między Dorohuczą i Trawnikami tam już jest "zatruty" teren po skladowisku odpadów po ODLEWNI trafia się kadm i inne przjazne pierwiastki.Najblizsze zabudowania około 800m ,dlaczego czepił się terenów zurbanizowanych w innym powiecie?
Avatar
Gosc / 2 lutego 2017 o 13:08
Ciekawe co tu zrobi starosta???? Firma nie jest lokalna i rodzinna. Maja swoje koneksje i założe się ze im wyda pozwolenie a ludzie go....będą mieli do powiedzenia....bo przyszedł ktoś silny i pana starostę będą w nosie mieli.....
Avatar
antoniów / 2 lutego 2017 o 11:26
a co z spalarnią śmieci w antoniowie? są pozwolenia? coś wiadomo?
Avatar
ja / 2 lutego 2017 o 11:21
*********.pl/opinie/a/przyklasnac-glupocie,11732728/
Avatar
Ultime / 1 lutego 2017 o 17:02
spopielarnia to usługi czy .... ? oprze sie o ten wywlaczony Trybunał Konstytucyjny
Avatar
fsiskus / 24 stycznia 2017 o 17:38
tom napisał:
niech starosta odkupi teraz działkę
Działka sprzedana w drodze przetargu, "wiedziały gały co kupowały"
Avatar
Gość / 24 stycznia 2017 o 06:03
tego typu inwestycje bardzo dobrze opisane są na stronie Funeris a najlepiej pojechać do Stalowej Woli lub Radomia i zobaczyć na własne oczy, a jeśli chodzi o tą konkretnie inwestycje - to nie wiem - teraz chyba u wojewody to wszystko leży - projekt i cala dokumentacja
Avatar
big men / 23 stycznia 2017 o 18:23
ciekawe, gdzie można coś więcej znaleźć o tej inwestycji?
Avatar
Gość / 23 stycznia 2017 o 17:52
Bo starosta i krzykacze chcą zaistnieć we wsi by mieć szanse na kolejne wybory.....przecież ida za głosem ludu prawda....?
Avatar
Mieszkaniec / 23 stycznia 2017 o 14:25
Spopielarnia to zdrowotna inchalacja w porównaniu do inwestycji jaką planuje wójt razem z firmą Nateko w miejscowości Antoniów. A mianowicie zostało wydane pozwolenie na budowę spalarni odpadów niebezpiecznych i medycznych. 200m od zabudowań i 3km od obszaru chronionego Natura2000. Jak bardzo zdegerenowanym trzeba być człowiekiem żeby pozwolić na takie rzeczy.
Avatar
autochton / 2 lutego 2017 o 13:19
Przcież mogą budować w terenie między Dorohuczą i Trawnikami tam już jest "zatruty" teren po skladowisku odpadów po ODLEWNI trafia się kadm i inne przjazne pierwiastki.Najblizsze zabudowania około 800m ,dlaczego czepił się terenów zurbanizowanych w innym powiecie?
Avatar
Gosc / 2 lutego 2017 o 13:08
Ciekawe co tu zrobi starosta???? Firma nie jest lokalna i rodzinna. Maja swoje koneksje i założe się ze im wyda pozwolenie a ludzie go....będą mieli do powiedzenia....bo przyszedł ktoś silny i pana starostę będą w nosie mieli.....
Avatar
antoniów / 2 lutego 2017 o 11:26
a co z spalarnią śmieci w antoniowie? są pozwolenia? coś wiadomo?
Avatar
ja / 2 lutego 2017 o 11:21
*********.pl/opinie/a/przyklasnac-glupocie,11732728/
Avatar
Ultime / 1 lutego 2017 o 17:02
spopielarnia to usługi czy .... ? oprze sie o ten wywlaczony Trybunał Konstytucyjny
Avatar
fsiskus / 24 stycznia 2017 o 17:38
tom napisał:
niech starosta odkupi teraz działkę
Działka sprzedana w drodze przetargu, "wiedziały gały co kupowały"
Avatar
Gość / 24 stycznia 2017 o 06:03
tego typu inwestycje bardzo dobrze opisane są na stronie Funeris a najlepiej pojechać do Stalowej Woli lub Radomia i zobaczyć na własne oczy, a jeśli chodzi o tą konkretnie inwestycje - to nie wiem - teraz chyba u wojewody to wszystko leży - projekt i cala dokumentacja
Avatar
big men / 23 stycznia 2017 o 18:23
ciekawe, gdzie można coś więcej znaleźć o tej inwestycji?
Avatar
Gość / 23 stycznia 2017 o 17:52
Bo starosta i krzykacze chcą zaistnieć we wsi by mieć szanse na kolejne wybory.....przecież ida za głosem ludu prawda....?
Avatar
Mieszkaniec / 23 stycznia 2017 o 14:25
Spopielarnia to zdrowotna inchalacja w porównaniu do inwestycji jaką planuje wójt razem z firmą Nateko w miejscowości Antoniów. A mianowicie zostało wydane pozwolenie na budowę spalarni odpadów niebezpiecznych i medycznych. 200m od zabudowań i 3km od obszaru chronionego Natura2000. Jak bardzo zdegerenowanym trzeba być człowiekiem żeby pozwolić na takie rzeczy.
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych?

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych? 0 0

Radnych, którzy znaleźli lukratywne posady w spółkach Skarbu Państwa, może zabraknąć na listach Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach do sejmików województw. – To nieoficjalny, ale rozważany scenariusz – słyszymy od polityków PiS. W przypadku Lubelskiego zakaz walki o reelekcję może objąć trzech radnych

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 20

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 12

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 10

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!