Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

10 maja 2012 r.
18:35
Edytuj ten wpis

Wojna śmieciowa nad Piasecznem. Gdzie zniknęły kontenery?

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 12 A A
W tej chwili nie ma, gdzie zostawiać śmieci (Archiwum)
W tej chwili nie ma, gdzie zostawiać śmieci (Archiwum)

Niedługo okoliczne lasy zamienią się w śmietnik, bo ludzie nie mają gdzie pozbywać się odpadków – alarmują właściciele działek rekreacyjnych nad jeziorem Piaseczno. Wójt przyznaje, że przestawił kontenery. – Zmusili mnie do tego turyści – tłumaczy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W tym roku gmina wymyśliła, że nie będzie pojemników w różnych miejscach wokół jeziora tak jak do tej pory. Jest tylko jeden kontener, w pobliżu oczyszczalni ścieków i tam wszyscy, letnicy i mieszkańcy, mają wywozić śmieci – napisał do nas pan Marek z Lublina. – Do tej pory wnosząc roczną opłatę mieliśmy gdzie pozbywać się śmieci. Teraz skutkiem pomysłu gminnego geniusza znaczna część śmieci ląduje w pobliskich lasach.

Sygnałów w tej sprawie dostaliśmy kilka. Letnicy alarmują, że mają utrudniony dostęp do kontenerów, ale wójt twierdzi co innego.

Na terenie gminy rozstawionych jest ponad dwadzieścia kontenerów, większość na terenie pojezierza. A w weekendy nawet więcej. Pojemników jest tyle samo co rok temu, zmieniliśmy tylko miejsca ich ustawienia – zapewnia Andrzej Chabros, wójt gminy Ludwin.

Po co te zmiany? – To turyści zmusili nas do wprowadzenia większej kontroli nad tym, co trafia na nasze wysypisko – mówi wójt. – Mnóstwo odpadów przywożonych jest spoza naszej gminy. Poza tym, około 40 procent mieszkańców domków letniskowych w ogóle nie ma podpisanych umów na odbiór śmieci.

Tymczasem Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie chce przyciągnąć turystów z całej Polski. Pod koniec kwietnia ruszył program "Kameralne Pojezierze”. Organizator, Starostwo Powiatowe w Łęcznej, problemu z brakiem wystarczającej liczby kontenerów nie widzi.

– Próba uporządkowani gospodarki odpadami w gminie Ludwin jest dobrze postrzegana przez powiat – mówi Małgorzata Kolary-Woźniak ze Starostwa Powiatowego w Łęcznej. – Kontenery stoją w innych miejscach, są częściej opróżniane, ale śmieci trzeba dowieźć. W minionym roku ludzie skarżyli się na kontenery stojące przy ich działkach. Będziemy razem z wójtem przyglądać się, jak działa nowy system. W razie potrzeby wprowadzimy korekty

– Przez parę lat gminie udało się przyzwyczaić nas do segregacji śmieci. Teraz parę lat uczenia ludzi ekologii pójdzie na marne – komentuje pan Marek.

Do sprawy wrócimy.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dzialkoludek / 3 czerwca 2012 o 14:44
Na taki wspaniały pomysł wpadli decydenci z Włodawy w zeszłym sezonie. Nad jeziorem Białym zniknęły kontenery, a w zamian tego wokół jeziora pojawiły się góry usypanych worków na śmiecie - w lasach również.
No cóż społeczeństwo nie jest, aż tak złe... to władza utrudnia ludziom bycie porządnym. Bo skąd turysta przyjeżdzający pod namiot np. z Warszawy ma wiedzieć, że musi sobie kupić worek i gdzie, a najlepiej jeszcze żeby wcześniej ustawił sobie urlop tak, aby dzień wyjazdu pokrywał się z dniem zbierania worków - paranoja. Jeden się dowie inny w pośpiechu zdziwiony, że nie ma kontenera rzuci śmieci gdzie popadnie bo przecież nie będzie wiózł śmieci autobusem do domu.
Były, kontenery i opłaty roczne dla właścicieli działek - problemu nie było, były worki - problem był olbrzymi.
Na szczęście władni umieli wyciągnąć wnioski i kontenery nad Białym wróciły - tylko jakby mniej liczniej, ale jednak.
No coż życzę Wam, aby i u Was wyciągnięto odpowiednie wnioski i życzę wytwałości bo zapewne cały sezon będzięcie jednak musieli śćierpieć śmieci w lasach.
Na taki wspaniały pomysł wpadli decydenci z Włodawy w zeszłym sezonie. Nad jeziorem Białym zniknęły kontenery, a w zamian tego wokół jeziora pojawiły się góry usypanych worków na śmiecie - w lasach również.
No cóż społeczeństwo nie jest, aż tak złe... to władza utrudnia ludziom bycie porządnym. Bo skąd turysta przyjeżdzający pod namiot np. z Warszawy ma wiedzieć, że musi sobie kupić worek i gdzie, a najlepiej jeszcze żeby wcześniej ustawił sobie urlop tak, aby dzień wyjazdu pokrywał się z dniem zbierania worków - paranoja. Jeden się do... rozwiń
Avatar
liberalny / 11 maja 2012 o 18:35
Po pierwsze miejscowi czyli mieszkańcy gmin pojeziorza powinni mieć łatwy (ale płatny tak jak każdy) dostęp do kontenerów. Po drugie skoro Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie to skarb lubelszczyzny to władze województwa powinny dorzucić parę groszy od siebie.

Ja śmiecie zawsze wyrzucam do najbliższego kosza na śmiecie - trochę dziwne, aby śmieci zabierać ze sobą do miejsca zamieszkania.

Kara za wywóz śmieci do lasu powinna być surowa, ale faktycznie trudno kogoś złapać tak dla przykładu. Może ukryte kamery częściowo rozwiązałyby problem kilka takich złapanych śmieciarzy i ukarać dla przykładu może byłoby dobrym przykładem dla pozostałych.
Po pierwsze miejscowi czyli mieszkańcy gmin pojeziorza powinni mieć łatwy (ale płatny tak jak każdy) dostęp do kontenerów. Po drugie skoro Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie to skarb lubelszczyzny to władze województwa powinny dorzucić parę groszy od siebie.

Ja śmiecie zawsze wyrzucam do najbliższego kosza na śmiecie - trochę dziwne, aby śmieci zabierać ze sobą do miejsca zamieszkania.

Kara za wywóz śmieci do lasu powinna być surowa, ale faktycznie trudno kogoś złapać tak dla przykładu. Może ukryte kam... rozwiń
Avatar
Gość / 11 maja 2012 o 17:28
[quote name='Z Zagłębocza' timestamp='1336731699' post='629296']
Mam działkę nad Zagłęboczem. W długi weekend już było dużo rozerwanych worków w Orzechowie Nowym przy lesie. Nie ma tam kontenerów i ludzie zaczeli wystawiać śmieci byle gdzie, czyli wszędzie. Do lasu wjeżdżają i wysypują worki ze śmieciami razem z trawą (działkowicze). Jak tak dalej pójdzie to na koniec sezonu będzie jedej wielki syf wszędzie na pojezierzu.
Czy Gminy tego nie widzą?????? Chyba lepiej kilka/kilkanaście dużych kontenerów w regionie niż beznadziejne umowy indywidualne z działkowcami !!!!!
Niech Wydział Ochrony Środowiska się tym zajmie i zmusi Gminy i Wójtów do powrotu starych zasad.
A ci co mają domki obligatoryjnie muszą płacić i tyle.
Taniej jest postawić kontenery niż sprzątać śmieci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]

Od 1 lipca 2013r. każdy posiadacz jakiejkolwiek posesji będzie opodatkowany w/g nowej ustawy tzw.podatkiem śmieciowym,obecny stan to przygotowania ,aby przyzwyczaić "NARODEK" do uporządkowania tych spraw.Sprzątanie śmieci z byle kąd i z byle gdzie będzie wpływać na cenę roku następnego.Na Polaka nic tak nie radzi jak po kieszeni.Przecież w ramach spaceru można wynieść reklamówkę do kontenera odległego najdalej 1 km.Ale cóż wygodniej np.wysypać na kupę koło trójsłupa po prawej stronie jadąc od Kaniwoli do jeziora.Syf malaria i taplanie się we własej kloace,po kilkunastu piwach i obfitym grillu.
[quote name='Z Zagłębocza' timestamp='1336731699' post='629296']
Mam działkę nad Zagłęboczem. W długi weekend już było dużo rozerwanych worków w Orzechowie Nowym przy lesie. Nie ma tam kontenerów i ludzie zaczeli wystawiać śmieci byle gdzie, czyli wszędzie. Do lasu wjeżdżają i wysypują worki ze śmieciami razem z trawą (działkowicze). Jak tak dalej pójdzie to na koniec sezonu będzie jedej wielki syf wszędzie na pojezierzu.
Czy Gminy tego nie widzą?????? Chyba lepiej kilka/kilkanaście dużych kontenerów w re... rozwiń
Avatar
lublinianka / 11 maja 2012 o 16:49
ludzie! sami robicie sobie smietnik! i w takim smietniku bedziecie wypoczywac. nie chcecie placic za wywoz smieci to zabierajcie ze soba do miasta. dopoki nie ma turystow nie ma takiego smietniska wszedzie... niestety ale pora spojrzec na swoje zachowanie. nikt nie bedzie za wami chodzil i sprzatal. w miescie placicie ciezkie pieniadze za wywoz smieci a tam co? za darmo ma ktos zabrac? ciezko podjechac do kontenera? po prostu brak słów... dopoki ludzie nie zmienia swojego zachowania dalej polska bedzie jednym wielkim smietniskiem.
Avatar
onomatopeja / 11 maja 2012 o 16:48
Mam działkę na pojezierzu i ten sam problem - nie ma kontenerów! Wprowadzono "zakup" worków i opłatę za wywóz śmieci dla mieszkających w domkach, ale w praktyce pomysł nie sprawdził się bo koszt takiego worka jest wywyindowany. Zapewne gmina dolicza sobie opłaty za wywóz śmieci z samego jeziora (turyści przecież nie wnoszą opłaty a śmiecą i to dużo). Efektem jest to, że śmieci albo wywala się do lasu (to typowe brudasy lub wieśniaki) albo zabierane do domu i wrzucane do pojemnika miejskiego. Czy o to chodziło? Naprawde nie macie w urzędzie ani jednej łebskiej osoby która byłaby w stanie rozwiązać problem? Ja wam moge podać kilka pomysłów, ale jak mi za to zapłacicie he he ;?)
Mam działkę na pojezierzu i ten sam problem - nie ma kontenerów! Wprowadzono "zakup" worków i opłatę za wywóz śmieci dla mieszkających w domkach, ale w praktyce pomysł nie sprawdził się bo koszt takiego worka jest wywyindowany. Zapewne gmina dolicza sobie opłaty za wywóz śmieci z samego jeziora (turyści przecież nie wnoszą opłaty a śmiecą i to dużo). Efektem jest to, że śmieci albo wywala się do lasu (to typowe brudasy lub wieśniaki) albo zabierane do domu i wrzucane do pojemnika miejskiego. Czy o to chodziło? Naprawde nie maci... rozwiń
Avatar
rolnik / 11 maja 2012 o 13:24
Wszyscy działkowicze rekreacyjni jak tez stale zamieszkali ( gospodarstwa domowe) w danej gminie, mieście winni miec podpisaną umowe odbioru zanieczyszczen stałych !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wtedy żadne kontenery nie będą potrzebne !!!
Natomiast kara za wywóz śmieci do lasów itd powinna byc nie mniejsza jak 5 000,oo PLN.
I problem sie sam rozwiąże.
Avatar
Adam / 11 maja 2012 o 12:49
Jestem właścicielem działki rekreacyjnej nad jeziorem Piaseczno i uważam że problem odbioru śmieci i organizacji składowiska jest rozwiązany beznadziejnie. Przez lata kontenery na śmiecie straszyły swoim wyglądem i otoczeniem i nadal straszą tylko że teraz zostały przeniesione ( może i słusznie ) dalej od drogi. Nadal panuje tam chaos i bałagan o żadnej segregacji nie ma mowy. Oczywiście jest to bezpośrednia wina użytkowników, czyli działkowiczów, ale tak naprawdę za taki stan rzeczy odpowiada nieprawidłowa organizacja tego miejsca. Po pierwsze nie bardzo jest szansa na pełną segregację, wydaje mi się że bardziej się sprawdza podział na frakcję suchą i "mokrą" a w przypadku jezior dodatkowo frakcję "zieloną". Po drugie: sprzedawanie worków jako opłata jest bez sensu, bo jest to bardzo niewygodne dla działkowców którzy muszą jechać specjalnie do Ludwina w godzinach pracy urzędu, a jeśli nikt tego nie sprawdza to praktycznie nie ma co liczyć na uczciwość działkowców. Wydaje mi się że należy wprowadzić ryczałtową opłatę za śmieci dla wszystkich właścicieli działek, albo zatrudnić kogoś kto zbierał by opłaty ( sprzedawał worki), pilnował porządku i segregacji śmieci. Następna sprawa to pojemniki na plażach: jeden worek 120l na drucianym stojaczku nie jest w stanie przyjąć w weekend śmieci i na środku plaży tworzy się wielkie śmierdzące wysypisko. Dlatego bardzo mnie śmieszy stwierdzenie że "
[left]Próba uporządkowani gospodarki odpadami w gminie Ludwin jest dobrze postrzegana przez powiat" bo tak naprawdę żadna to próba.[/left]
Tak naprawdę to nie widać żeby gmina cokolwiek robiła dla poprawy warunków rekreacyjnych nad jeziorem Piaseczno, a działkowcy płacą chyba najwyższe podatki od nieruchomości. Za 400m2 działki i 50m2 domu płacę rocznie 450zł, w Lublinie za 330m2, działki i 170m2 domu około 200zł. Ciekawy jestem jakie są wpływy z podatku od działkowców i jaka część tych pieniędzy jest przeznaczona na poprawę warunków rekreacyjnych. Pozdrawiam.
Jestem właścicielem działki rekreacyjnej nad jeziorem Piaseczno i uważam że problem odbioru śmieci i organizacji składowiska jest rozwiązany beznadziejnie. Przez lata kontenery na śmiecie straszyły swoim wyglądem i otoczeniem i nadal straszą tylko że teraz zostały przeniesione ( może i słusznie ) dalej od drogi. Nadal panuje tam chaos i bałagan o żadnej segregacji nie ma mowy. Oczywiście jest to bezpośrednia wina użytkowników, czyli działkowiczów, ale tak naprawdę za taki stan rzeczy odpowiada nieprawidłowa organizacja tego miejsca. Po pierw... rozwiń
Avatar
Adamek / 11 maja 2012 o 12:36
Amator i praktyk u mnie tesciowa wygryza niema nic lepszego na pokrzywe.a reszta bucuw smieci sie do lasu wyrzuca,ja tak robie i gitara.a opony palę
Avatar
Z Zagłębocza / 11 maja 2012 o 12:21
Mam działkę nad Zagłęboczem. W długi weekend już było dużo rozerwanych worków w Orzechowie Nowym przy lesie. Nie ma tam kontenerów i ludzie zaczeli wystawiać śmieci byle gdzie, czyli wszędzie. Do lasu wjeżdżają i wysypują worki ze śmieciami razem z trawą (działkowicze). Jak tak dalej pójdzie to na koniec sezonu będzie jedej wielki syf wszędzie na pojezierzu.
Czy Gminy tego nie widzą?????? Chyba lepiej kilka/kilkanaście dużych kontenerów w regionie niż beznadziejne umowy indywidualne z działkowcami !!!!!
Niech Wydział Ochrony Środowiska się tym zajmie i zmusi Gminy i Wójtów do powrotu starych zasad.
A ci co mają domki obligatoryjnie muszą płacić i tyle.
Taniej jest postawić kontenery niż sprzątać śmieci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mam działkę nad Zagłęboczem. W długi weekend już było dużo rozerwanych worków w Orzechowie Nowym przy lesie. Nie ma tam kontenerów i ludzie zaczeli wystawiać śmieci byle gdzie, czyli wszędzie. Do lasu wjeżdżają i wysypują worki ze śmieciami razem z trawą (działkowicze). Jak tak dalej pójdzie to na koniec sezonu będzie jedej wielki syf wszędzie na pojezierzu.
Czy Gminy tego nie widzą?????? Chyba lepiej kilka/kilkanaście dużych kontenerów w regionie niż beznadziejne umowy indywidualne z działkowcami !!!!!
Niech... rozwiń
Avatar
daga / 11 maja 2012 o 11:54
nie tylko nad Piasecznym jest ten problem. mam działkę nad Łukczem, przy drodzę na Sosnowicę - Lublin przez wiele lat stały kontenery na śmieci, których już nie ma. Efekt - śmieci w lesie. Jeśli o to chodziło gminie, żeby lasy były pełne smieci jako atrakcja turystyczna to gratuluję - pomysł trafiony i zrealizowany - wakacje ze smieciami na pojezierzu.
Avatar
dzialkoludek / 3 czerwca 2012 o 14:44
Na taki wspaniały pomysł wpadli decydenci z Włodawy w zeszłym sezonie. Nad jeziorem Białym zniknęły kontenery, a w zamian tego wokół jeziora pojawiły się góry usypanych worków na śmiecie - w lasach również.
No cóż społeczeństwo nie jest, aż tak złe... to władza utrudnia ludziom bycie porządnym. Bo skąd turysta przyjeżdzający pod namiot np. z Warszawy ma wiedzieć, że musi sobie kupić worek i gdzie, a najlepiej jeszcze żeby wcześniej ustawił sobie urlop tak, aby dzień wyjazdu pokrywał się z dniem zbierania worków - paranoja. Jeden się dowie inny w pośpiechu zdziwiony, że nie ma kontenera rzuci śmieci gdzie popadnie bo przecież nie będzie wiózł śmieci autobusem do domu.
Były, kontenery i opłaty roczne dla właścicieli działek - problemu nie było, były worki - problem był olbrzymi.
Na szczęście władni umieli wyciągnąć wnioski i kontenery nad Białym wróciły - tylko jakby mniej liczniej, ale jednak.
No coż życzę Wam, aby i u Was wyciągnięto odpowiednie wnioski i życzę wytwałości bo zapewne cały sezon będzięcie jednak musieli śćierpieć śmieci w lasach.
Na taki wspaniały pomysł wpadli decydenci z Włodawy w zeszłym sezonie. Nad jeziorem Białym zniknęły kontenery, a w zamian tego wokół jeziora pojawiły się góry usypanych worków na śmiecie - w lasach również.
No cóż społeczeństwo nie jest, aż tak złe... to władza utrudnia ludziom bycie porządnym. Bo skąd turysta przyjeżdzający pod namiot np. z Warszawy ma wiedzieć, że musi sobie kupić worek i gdzie, a najlepiej jeszcze żeby wcześniej ustawił sobie urlop tak, aby dzień wyjazdu pokrywał się z dniem zbierania worków - paranoja. Jeden się do... rozwiń
Avatar
liberalny / 11 maja 2012 o 18:35
Po pierwsze miejscowi czyli mieszkańcy gmin pojeziorza powinni mieć łatwy (ale płatny tak jak każdy) dostęp do kontenerów. Po drugie skoro Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie to skarb lubelszczyzny to władze województwa powinny dorzucić parę groszy od siebie.

Ja śmiecie zawsze wyrzucam do najbliższego kosza na śmiecie - trochę dziwne, aby śmieci zabierać ze sobą do miejsca zamieszkania.

Kara za wywóz śmieci do lasu powinna być surowa, ale faktycznie trudno kogoś złapać tak dla przykładu. Może ukryte kamery częściowo rozwiązałyby problem kilka takich złapanych śmieciarzy i ukarać dla przykładu może byłoby dobrym przykładem dla pozostałych.
Po pierwsze miejscowi czyli mieszkańcy gmin pojeziorza powinni mieć łatwy (ale płatny tak jak każdy) dostęp do kontenerów. Po drugie skoro Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie to skarb lubelszczyzny to władze województwa powinny dorzucić parę groszy od siebie.

Ja śmiecie zawsze wyrzucam do najbliższego kosza na śmiecie - trochę dziwne, aby śmieci zabierać ze sobą do miejsca zamieszkania.

Kara za wywóz śmieci do lasu powinna być surowa, ale faktycznie trudno kogoś złapać tak dla przykładu. Może ukryte kam... rozwiń
Avatar
Gość / 11 maja 2012 o 17:28
[quote name='Z Zagłębocza' timestamp='1336731699' post='629296']
Mam działkę nad Zagłęboczem. W długi weekend już było dużo rozerwanych worków w Orzechowie Nowym przy lesie. Nie ma tam kontenerów i ludzie zaczeli wystawiać śmieci byle gdzie, czyli wszędzie. Do lasu wjeżdżają i wysypują worki ze śmieciami razem z trawą (działkowicze). Jak tak dalej pójdzie to na koniec sezonu będzie jedej wielki syf wszędzie na pojezierzu.
Czy Gminy tego nie widzą?????? Chyba lepiej kilka/kilkanaście dużych kontenerów w regionie niż beznadziejne umowy indywidualne z działkowcami !!!!!
Niech Wydział Ochrony Środowiska się tym zajmie i zmusi Gminy i Wójtów do powrotu starych zasad.
A ci co mają domki obligatoryjnie muszą płacić i tyle.
Taniej jest postawić kontenery niż sprzątać śmieci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]

Od 1 lipca 2013r. każdy posiadacz jakiejkolwiek posesji będzie opodatkowany w/g nowej ustawy tzw.podatkiem śmieciowym,obecny stan to przygotowania ,aby przyzwyczaić "NARODEK" do uporządkowania tych spraw.Sprzątanie śmieci z byle kąd i z byle gdzie będzie wpływać na cenę roku następnego.Na Polaka nic tak nie radzi jak po kieszeni.Przecież w ramach spaceru można wynieść reklamówkę do kontenera odległego najdalej 1 km.Ale cóż wygodniej np.wysypać na kupę koło trójsłupa po prawej stronie jadąc od Kaniwoli do jeziora.Syf malaria i taplanie się we własej kloace,po kilkunastu piwach i obfitym grillu.
[quote name='Z Zagłębocza' timestamp='1336731699' post='629296']
Mam działkę nad Zagłęboczem. W długi weekend już było dużo rozerwanych worków w Orzechowie Nowym przy lesie. Nie ma tam kontenerów i ludzie zaczeli wystawiać śmieci byle gdzie, czyli wszędzie. Do lasu wjeżdżają i wysypują worki ze śmieciami razem z trawą (działkowicze). Jak tak dalej pójdzie to na koniec sezonu będzie jedej wielki syf wszędzie na pojezierzu.
Czy Gminy tego nie widzą?????? Chyba lepiej kilka/kilkanaście dużych kontenerów w re... rozwiń
Avatar
lublinianka / 11 maja 2012 o 16:49
ludzie! sami robicie sobie smietnik! i w takim smietniku bedziecie wypoczywac. nie chcecie placic za wywoz smieci to zabierajcie ze soba do miasta. dopoki nie ma turystow nie ma takiego smietniska wszedzie... niestety ale pora spojrzec na swoje zachowanie. nikt nie bedzie za wami chodzil i sprzatal. w miescie placicie ciezkie pieniadze za wywoz smieci a tam co? za darmo ma ktos zabrac? ciezko podjechac do kontenera? po prostu brak słów... dopoki ludzie nie zmienia swojego zachowania dalej polska bedzie jednym wielkim smietniskiem.
Avatar
onomatopeja / 11 maja 2012 o 16:48
Mam działkę na pojezierzu i ten sam problem - nie ma kontenerów! Wprowadzono "zakup" worków i opłatę za wywóz śmieci dla mieszkających w domkach, ale w praktyce pomysł nie sprawdził się bo koszt takiego worka jest wywyindowany. Zapewne gmina dolicza sobie opłaty za wywóz śmieci z samego jeziora (turyści przecież nie wnoszą opłaty a śmiecą i to dużo). Efektem jest to, że śmieci albo wywala się do lasu (to typowe brudasy lub wieśniaki) albo zabierane do domu i wrzucane do pojemnika miejskiego. Czy o to chodziło? Naprawde nie macie w urzędzie ani jednej łebskiej osoby która byłaby w stanie rozwiązać problem? Ja wam moge podać kilka pomysłów, ale jak mi za to zapłacicie he he ;?)
Mam działkę na pojezierzu i ten sam problem - nie ma kontenerów! Wprowadzono "zakup" worków i opłatę za wywóz śmieci dla mieszkających w domkach, ale w praktyce pomysł nie sprawdził się bo koszt takiego worka jest wywyindowany. Zapewne gmina dolicza sobie opłaty za wywóz śmieci z samego jeziora (turyści przecież nie wnoszą opłaty a śmiecą i to dużo). Efektem jest to, że śmieci albo wywala się do lasu (to typowe brudasy lub wieśniaki) albo zabierane do domu i wrzucane do pojemnika miejskiego. Czy o to chodziło? Naprawde nie maci... rozwiń
Avatar
rolnik / 11 maja 2012 o 13:24
Wszyscy działkowicze rekreacyjni jak tez stale zamieszkali ( gospodarstwa domowe) w danej gminie, mieście winni miec podpisaną umowe odbioru zanieczyszczen stałych !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wtedy żadne kontenery nie będą potrzebne !!!
Natomiast kara za wywóz śmieci do lasów itd powinna byc nie mniejsza jak 5 000,oo PLN.
I problem sie sam rozwiąże.
Avatar
Adam / 11 maja 2012 o 12:49
Jestem właścicielem działki rekreacyjnej nad jeziorem Piaseczno i uważam że problem odbioru śmieci i organizacji składowiska jest rozwiązany beznadziejnie. Przez lata kontenery na śmiecie straszyły swoim wyglądem i otoczeniem i nadal straszą tylko że teraz zostały przeniesione ( może i słusznie ) dalej od drogi. Nadal panuje tam chaos i bałagan o żadnej segregacji nie ma mowy. Oczywiście jest to bezpośrednia wina użytkowników, czyli działkowiczów, ale tak naprawdę za taki stan rzeczy odpowiada nieprawidłowa organizacja tego miejsca. Po pierwsze nie bardzo jest szansa na pełną segregację, wydaje mi się że bardziej się sprawdza podział na frakcję suchą i "mokrą" a w przypadku jezior dodatkowo frakcję "zieloną". Po drugie: sprzedawanie worków jako opłata jest bez sensu, bo jest to bardzo niewygodne dla działkowców którzy muszą jechać specjalnie do Ludwina w godzinach pracy urzędu, a jeśli nikt tego nie sprawdza to praktycznie nie ma co liczyć na uczciwość działkowców. Wydaje mi się że należy wprowadzić ryczałtową opłatę za śmieci dla wszystkich właścicieli działek, albo zatrudnić kogoś kto zbierał by opłaty ( sprzedawał worki), pilnował porządku i segregacji śmieci. Następna sprawa to pojemniki na plażach: jeden worek 120l na drucianym stojaczku nie jest w stanie przyjąć w weekend śmieci i na środku plaży tworzy się wielkie śmierdzące wysypisko. Dlatego bardzo mnie śmieszy stwierdzenie że "
[left]Próba uporządkowani gospodarki odpadami w gminie Ludwin jest dobrze postrzegana przez powiat" bo tak naprawdę żadna to próba.[/left]
Tak naprawdę to nie widać żeby gmina cokolwiek robiła dla poprawy warunków rekreacyjnych nad jeziorem Piaseczno, a działkowcy płacą chyba najwyższe podatki od nieruchomości. Za 400m2 działki i 50m2 domu płacę rocznie 450zł, w Lublinie za 330m2, działki i 170m2 domu około 200zł. Ciekawy jestem jakie są wpływy z podatku od działkowców i jaka część tych pieniędzy jest przeznaczona na poprawę warunków rekreacyjnych. Pozdrawiam.
Jestem właścicielem działki rekreacyjnej nad jeziorem Piaseczno i uważam że problem odbioru śmieci i organizacji składowiska jest rozwiązany beznadziejnie. Przez lata kontenery na śmiecie straszyły swoim wyglądem i otoczeniem i nadal straszą tylko że teraz zostały przeniesione ( może i słusznie ) dalej od drogi. Nadal panuje tam chaos i bałagan o żadnej segregacji nie ma mowy. Oczywiście jest to bezpośrednia wina użytkowników, czyli działkowiczów, ale tak naprawdę za taki stan rzeczy odpowiada nieprawidłowa organizacja tego miejsca. Po pierw... rozwiń
Avatar
Adamek / 11 maja 2012 o 12:36
Amator i praktyk u mnie tesciowa wygryza niema nic lepszego na pokrzywe.a reszta bucuw smieci sie do lasu wyrzuca,ja tak robie i gitara.a opony palę
Avatar
Z Zagłębocza / 11 maja 2012 o 12:21
Mam działkę nad Zagłęboczem. W długi weekend już było dużo rozerwanych worków w Orzechowie Nowym przy lesie. Nie ma tam kontenerów i ludzie zaczeli wystawiać śmieci byle gdzie, czyli wszędzie. Do lasu wjeżdżają i wysypują worki ze śmieciami razem z trawą (działkowicze). Jak tak dalej pójdzie to na koniec sezonu będzie jedej wielki syf wszędzie na pojezierzu.
Czy Gminy tego nie widzą?????? Chyba lepiej kilka/kilkanaście dużych kontenerów w regionie niż beznadziejne umowy indywidualne z działkowcami !!!!!
Niech Wydział Ochrony Środowiska się tym zajmie i zmusi Gminy i Wójtów do powrotu starych zasad.
A ci co mają domki obligatoryjnie muszą płacić i tyle.
Taniej jest postawić kontenery niż sprzątać śmieci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mam działkę nad Zagłęboczem. W długi weekend już było dużo rozerwanych worków w Orzechowie Nowym przy lesie. Nie ma tam kontenerów i ludzie zaczeli wystawiać śmieci byle gdzie, czyli wszędzie. Do lasu wjeżdżają i wysypują worki ze śmieciami razem z trawą (działkowicze). Jak tak dalej pójdzie to na koniec sezonu będzie jedej wielki syf wszędzie na pojezierzu.
Czy Gminy tego nie widzą?????? Chyba lepiej kilka/kilkanaście dużych kontenerów w regionie niż beznadziejne umowy indywidualne z działkowcami !!!!!
Niech... rozwiń
Avatar
daga / 11 maja 2012 o 11:54
nie tylko nad Piasecznym jest ten problem. mam działkę nad Łukczem, przy drodzę na Sosnowicę - Lublin przez wiele lat stały kontenery na śmieci, których już nie ma. Efekt - śmieci w lesie. Jeśli o to chodziło gminie, żeby lasy były pełne smieci jako atrakcja turystyczna to gratuluję - pomysł trafiony i zrealizowany - wakacje ze smieciami na pojezierzu.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł?

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł? 1 0

Losowanie Eurojackpot z 22 czerwca 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś zgarnie dziś główną wygraną w wysokości 385 mln zł?

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej
film

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej 7 0

Podczas piątkowej konferencji w puławskim hotelu "Prima" oficjalnie zaprezentowano kandydata PO, Nowoczesnej, KOD-u, SLD i Komitetu Obywatelskiego na prezydenta Puław. Został nim Mariusz Cytryński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Powiśle".

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców 6 7

Nawet kilkaset złotych w ciągu kilku dni musieli wpłacić do szkół rodzice przerażeni tym, że jeśli tego nie zrobią ich dzieci nie dostaną w piątek świadectw. To opłaty za książki, z których dzieci korzystały przez minione dziesięć miesięcy.

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82 1 1

Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na drodze krajowej nr 82. Korki są spowodowane letnimi remontami cząstkowymi.

Strażak z Chełma na medal

Strażak z Chełma na medal 5 0

Rafał Bereza z Chełma wraz z drużyną zdobył tytuł mistrzów europy podczas Mistrzostw Europy TFA w niemieckim Mönchengladbach.

Lublin: Ta inicjatywa kosztowała 200 tys. złotych. Ratusz obiecywał, że wdroży pomysły

Lublin: Ta inicjatywa kosztowała 200 tys. złotych. Ratusz obiecywał, że wdroży pomysły 3 5

Około 200 tys. zł wydało miasto na organizację tzw. panelu obywatelskiego, czyli zwołanie losowo wybranej grupy mieszkańców, którzy mieli wybrać metody walki ze smogiem. Ratusz obiecał, że ich propozycje uzna za wiążące, o ile zostaną przyjęte większością 4/5 głosów. Co wynikło z tych zapowiedzi?

MUNDIAL 2018 Nigeria – Islandia 2:0. „Super Orły” wróciły do gry

MUNDIAL 2018 Nigeria – Islandia 2:0. „Super Orły” wróciły do gry 0 0

MUNDIAL 2018 Zespół z Afryki po dwóch golach Ahmeda Musy pokonał Islandię i zachował szanse na awans do dalszego etapu turnieju

Nerwowy koniec roku w Społecznej Szkole Podstawowej im. Klonowica w Lublinie

Nerwowy koniec roku w Społecznej Szkole Podstawowej im. Klonowica w Lublinie 1 2

Rodzice uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej im. Sebastiana Klonowica w Lublinie boją się, że konflikt między kadrą odbije się negatywnie na ich dzieciach. Na korytarzach ostatnio niewiele mówiło się o końcu roku, a częściej o mobbingu i możliwym odejściu części nauczycieli.

Ekspresówką z Lublina do Garwolina za rok [zdjęcia i wideo z drona]
galeria
film

Ekspresówką z Lublina do Garwolina za rok [zdjęcia i wideo z drona] 38 2

Trasą ekspresową z Lublina do Garwolina pojedziemy najprawdopobniej za rok – zapowiada Krzysztof Nalewajko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Manufaktura Smaków w Opolu Lubelskim. Program koncertów i wydarzeń
23 czerwca 2018, 19:00

Manufaktura Smaków w Opolu Lubelskim. Program koncertów i wydarzeń 0 0

W weekend (23 i 24 czerwca) Park Miejski zostanie zarezerwowany dla Manufaktury Smaków i jej gości Manufaktura Smaków to jedna z największych tego typu imprez w regionie, rokrocznie przyciągająca do Opola kilka tysięcy osób z całego powiatu, województwa i kraju.

MUNDIAL 2018. Brazylia – Kostaryka 2:0. Wielkie męczarnie Canarinhos

MUNDIAL 2018. Brazylia – Kostaryka 2:0. Wielkie męczarnie Canarinhos 1 0

MUNDIAL 2018 Brazylia rzutem na taśmę pokonała w Sankt Petersburgu Kostarykę i objęła prowadzenie w grupie E. Gole dla Canarinhos strzelali Philippe Coutinho i Neymar

Kraśnik: Wycinka drzew w ramach… rewitalizacji zieleni miejskiej

Kraśnik: Wycinka drzew w ramach… rewitalizacji zieleni miejskiej 1 2

Mieszkańcy dzielnicy fabrycznej Kraśnika mają wątpliwości co do legalności wycinki drzew w lasku przy ul. Szpitalnej. Ich zdaniem to najgorszy czas na tego typu prace. Drzewa są zielone i trwa okres lęgowy. Urzędnicy zapewniają, że wszystko odbyło się zgodne z prawem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!