środa, 21 lutego 2018 r.

Łęczna

Wyremontują dom dziecka w Kijanach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 kwietnia 2013, 16:08
Autor: kk

Już niedługo pokoje, łazienki i pomieszczenia gospodarcze domu dziecka w Kijanach będą wyglądały jak nowe. Wydzielone zostanie miejsce na integrację wychowanków z rodzicami. W ramach projektu współfinansowanego ze środków szwajcarskich odbędą się także szkolenia dla pracowników domu dziecka.

Wniosek Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kijanach znalazł się na pierwszej pozycji w liście rankingowej wniosków o dofinansowanie w ramach projektu "Poprawa jakości usług świadczonych w domach pomocy społecznej i placówkach opiekuńczo – wychowawczych.”

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Łęcznej, prace inwestycyjne w domu dziecka w Kijanach będą polegały na modernizacji istniejącej infrastruktury. Wyremontowane zostaną łazienki i pokoje mieszkalne, w których stare wysłużone meble zostaną wymienione na nowe (obecne służą od ośmiu lat, czyli od początku funkcjonowania placówki).

W ramach projektu w placówce powstaną sale do terapii dla dzieci i młodzieży oraz do relaksacji, a także pomieszczenia do pracy z rodzinami podopiecznych. – Dzięki temu rodzice będą mogli spędzać więcej czasu ze swoimi dziećmi – wychowankami naszego ośrodka. Nowe pomieszczenie pozwoli przeprowadzać wspólne zajęcia terapeutyczne dla rodziców i dzieci. Do tej pory z powodu braku miejsca psycholog i pracownik socjalny spotykał się jedynie z rodzicami – mówi Agnieszka Korzeniewska, dyrektor domu dziecka w Kijanach.

Dzięki projektowi pracownicy domu dziecka będą więc mogli teraz poświęcić więcej czasu na wspólne spotkania z wychowankami i ich rodzicami. Celem takich spotkań jest poprawa relacji między nimi, a ostatecznie: powrót dziecka do rodzinnego domu. W ramach projektu pracownicy ośrodka przejdą specjalne szkolenia: z zakresu podejścia systemowego w terapii rodzin, nauki o więzi i socjoterapii. Przejdą także kurs pierwszej pomocy, a także odbędą studia podyplomowe z psychologii komunikacji społecznej.

- To bardzo dobra dla nas wiadomość – komentuje wicestarosta Kazimierz Budka – szczególnie, że w placówce opieką objęte są dzieci i młodzież. Poprawa warunków socjalno-bytowych oraz podniesienie kompetencji personelu to przedsięwzięcie, które przyniesie bardzo wymierne, pozytywne dla nich efekty.
Wartość projektu to ponad 365 tysięcy złotych. Wkład powiatu wynosi prawie 55 tysięcy, z czego 45 pochodzi z darowizny fundacji Orlen "Dar Serca”.

W placówce w Kijanach przebywa 31 wychowanków.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!