piątek, 23 lutego 2018 r.

Łęczna

Wyrok ws. wójta uchylony. Sąd popadł w sprzeczności

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 lipca 2011, 15:46
Autor: er

Od wyborów wójta Puchaczowa w 2006 roku minęło już sześć lat. Mimo to sądom nie udało się do tej pory rozstrzygnąć czy Adam Grzesiuk, piastujący tę funkcje o wielu lat, popełnił przestępstwo. Dzisiaj Sąd Okręgowy w Lublinie zdecydował o uchyleniu wyroku umarzającego sprawę.

– Powodem wyroku są sprzeczności w wyroku, sprzeczności między jego treścią a uzasadnieniem oraz w samym uzasadnieniu – wyliczał wczoraj sędzia Artur Makuch, z Sądu Okręgowego w Lublinie.

W 2006 roku, między pierwszą, a drugą turą wyborów w Puchaczowie, przybyło ponad 90 wyborców. To mieszkańcy sąsiednich gmin, którzy zapragnęli głosować w Puchaczowie. O wpisaniu ich na listy zdecydował Adam Grzesiuk, ówczesny wójt tej miejscowości, który później wygrał drugą turę wyborów. Wygrał również w ub. roku.

Prokuratura oskarżała wójta o niedopełnienie obowiązków czyli wpisanie na listę nieuprawnionych osób, bez sprawdzenia czy rzeczywiście powinni się na niej znaleźć. W lutym ub. roku, po kilkuletnim procesie, Sąd Rejonowy w Lublinie uznał, że Grzesiuk, rzeczywiście zdecydował o dopisaniu ponad 90 osób do list wyborczych bez należytego sprawdzenia czy rzeczywiście mogą głosować. Ale proces zakończył się umorzeniem ze względu na znikomą szkodliwość tego czynu.

Teraz sprawa znowu trafi do SR w Lublinie. A ten ma zacząć od decyzji czy sprawy nie zwrócić do prokuratury, żeby uzupełniła dowody.

Dzisiejszego wyroku wysłuchało kilku przeciwników wójta. Nie kryli zadowolenia z rozstrzygnięcia.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
totalka
JA
JA
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

totalka
totalka (22 lipca 2011 o 07:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prawda jest taka, że wygrał w tamtym roku bo ludzie boją się ryzykować i głosowali na osobę którą znają nie patrząc na to co on robi, a czego nie. A to co p.Grzesiuk "cyrkował" na poprzednich wyborach jest żałosne i sam doskonale wie, że nie wygrał tych wyborów sprawiedliwie. Ale jak to mówią "oliwa sprawiedliwa..." i rzecz jasna, że kiedyś odpowie za to. Mam tylko nadzieje, że nigdy więcej taka sytuacja się nie powtórzy, a jeśli jest już tym wójtem to zrobi jak najwięcej dobrego dla gminy.
Rozwiń
JA
JA (21 lipca 2011 o 22:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"nieznasz" ??? napewno jeden z opozycjonistów tyle byków w krótkim zdaniu ....
Rozwiń
JA
JA (21 lipca 2011 o 22:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widać po twojej wypowiedzi "której" przez "u" chyba jesteś jednym z nich .....
Rozwiń
kazio
kazio (21 lipca 2011 o 21:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
debi...lem to mozesz siebie nazywać a nie ludzi kturych nieznasz. jesli jest winny to go ukarać
Rozwiń
stanisław
stanisław (21 lipca 2011 o 21:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy naszs sądy nie mają poważniejszych spraw? Sprawa wójta p.Grzesiuka po sześciu latach wydaje się nie powazna.Tym bardziej że wygrał wybory na następną kadencję.Na tym stanowisku potwierdził że jest dobrym gospodarzem i dba o dobro gminy.Tak trzymać panie Wójcie.Pańscy przeciwnicy to osoby nie dorastające Panu do kolan,o czym mówi cała gmina.
/
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!