Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

29 maja 2008 r.
18:41
Edytuj ten wpis

Żądają przebudowy skrzyżowania

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 9 A A

Mieszkańcy Łęcznej domagają się zmiany organizacja ruchu na skrzyżowania Jana Pawła II - Targowa - wyjazd z Wameksu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To jest jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w mieście - twierdzi Magdalena Łukasik, jedna z pięciuset osób, które walczą o przebudowę skrzyżowania.

Kierowcy chcą zmian natychmiast, bo nadchodzi sezon letni i znów będzie wysyp wypadków na tym feralnym skrzyżowaniu.

- Nie ma tygodnia, żeby nie doszło tutaj do kolizji. Trudno włączyć się do ruchu z ulic podporządkowanych - Targowej i wyjazdu od strony Wameksu. Szczególnie teraz, gdy działa nowy dworzec - mówi Magdalena Łukasik, która codziennie przynajmniej dwukrotnie musi przejechać to skrzyżowanie.

- Zebraliśmy ponad 500 podpisów pod petycją wzywającą Główną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad do przebudowy skrzyżowania - mówi Wojciech Adamski, inicjator zmian. - Zaproponowaliśmy, by tanim kosztem na skrzyżowaniu zrobić "angielskie” rondo (tzw. rondo normatywne - dop. red.). To znaczy wymalować na środku okręg, a na dojazdach oznaczyć farbą pasy dla prawo- i lewoskrętów. Odpowiednio oznakować i po sprawie - przekonuje.

Adamski ma nawet prowizoryczny projekt. - Koszt przebudowy nie byłby większy niż 50 tysięcy złotych - zapewnia.

Petycja z podpisami mieszkańców trafiła do burmistrza, a ten przekazał ja do GDDKiA. - Niestety, generalna dyrekcja nie podjęła tematu. Odpisała, że należy zrobić projekt ronda, co kosztuje minimum 20 tys. zł. Nie zlecę projektu, bez pewności wykonania inwestycji - mówi Teodor Kosiarski, burmistrz Łęcznej. - Poza tym drogowcy mają już plany ronda w tym miejscu. Na tej bazie można by wykonać modernizację, bez potrzeby zbędnego wydawania publicznych pieniędzy.

Tymczasem w GDDKiA nie mają nic przeciwko wymalowaniu ronda normatywnego. - Chcemy tylko, aby projekt przedstawiony na brudno przez burmistrza został wprowadzony na plan sytuacyjny, bez potrzeby robienia całej dokumentacji technicznej, budowlanej. My damy zgodę i miasto może malować nowe rondo - mówi Władysław Rawski, zastępca dyrektora w GDDKiA w Lublinie.

Rawski dodaje, że przebudowa ulicy Jana Pawła II jest planowana na przyszły rok. - Jezdnię dwupasmową pociągniemy aż do mostu na Wieprzu. Feralne skrzyżowanie zostanie przebudowane na rondo - tłumaczy, ale zastrzega, że inwestycja może spaść z planu ze względu na Euro 2012.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
baster / 4 czerwca 2008 o 12:30
waco napisał:
nie ma szans na przebudowe,zrubcie w końcu remont drogi wzdłóż garaży na osiedlu niwpodległości,taka inwestycjia powinna być przeprowadzona 5lat temy,wstyt mi za was, muzułmany z miasta ŁĘCZNA to dziady.I nie powiem co jeszcze . Szkoda gadać


Jeśli masz odwagę obrażać innych publicznie - to zacznij od siebie i rób to może poprawnie, bo ortografia u Ciebie leży na całej linii.
Wstyd!!!!!!!!!!!!! A czy MUZUŁMAN jest kimś gorszym od Ciebie????????????????????


Jeśli masz odwagę obrażać innych publicznie - to zacznij od siebie i rób to może poprawnie, bo ortografia u Ciebie leży na całej linii.
Wstyd!!!!!!!!!!!!! A czy MUZUŁMAN jest kimś gorszym od Ciebie???????????????????? rozwiń
Avatar
q / 2 czerwca 2008 o 07:24
wyjeżdżanie z ulicy podporządkowanej nie jest włączaniem się do ruchu Panie Szefie Drogówki Łęczyńskiej.
Avatar
alek / 1 czerwca 2008 o 10:29
No bo tam powinno być rondo!
Avatar
waco / 1 czerwca 2008 o 01:13
nie ma szans na przebudowe,zrubcie w końcu remont drogi wzdłóż garaży na osiedlu niwpodległości,taka inwestycjia powinna być przeprowadzona 5lat temy,wstyt mi za was, muzułmany z miasta ŁĘCZNA to dziady.I nie powiem co jeszcze . Szkoda gadać
Avatar
Steq / 30 maja 2008 o 20:06
więcej głosów w temacie na
www.e-leczna.pl
Avatar
Steq / 30 maja 2008 o 20:04
Kierownica napisał:
A jeśli trzeba wydać 20 tys. zł na projekt ronda to niech Pan Burmistrz da i niech nie dyskutuje.

A ty byś lekką ręką wydał pieniądze podatników gdybyś nie wiedział czy drogowcy łaskawie zgodzą się?

więcej głosów na temat :http://www.forum.e-leczna.pl/
Avatar
Kierownica / 30 maja 2008 o 14:58
"inwestycja może spaść z planu ze względu na Euro 2012"
hmmmm a kilka trupów pomoże wskoczyć do Planu??!!
Dramat - Na Euro świat się nie kończy! Niech szanowni urzędnicy z GDDKiA to zrozumieją.
A jeśli trzeba wydać 20 tys. zł na projekt ronda to niech Pan Burmistrz da i niech nie dyskutuje.
Avatar
477TTT / 30 maja 2008 o 11:50
PO CHOLERĘ WIĘC POTRZEBNY ROZBUCHANY BIUROKRATYCZNIE ODDZIAŁ TEGO TWORU OD DRÓG GDDKiA???ROZPIRZYĆ TOWARZYCHO I ODDAĆ ROBOTĘ GMINOM I KASE...PEWNIE LEPIEJ BY TO ZROBIŁY!!KACZKI Z PiS STRASZĄ LANDAMI, NA WIEŚĆ PREMIERA TUSKA O PRZEKAZANIU RZECZYWISTEJ WKLADZY I KASY SAMORZĄDOM I RZECZYWISTEMU WPŁYWOWI OBYWATELI NA WYBÓR LOKALNYCH DECYDENTÓW A NIE CENTERAL PARTII POLITYCZNYCH!!PRECZ Z PISIORAMI I PARTYJNIACTWEM W GMINACH, CHCEMY FACHOWCÓW, ZNANYCH NAM SPOŁECZNOŚCIOM LOKALNYM A NIE CWANIAKÓW I KARIEROWICZÓW!!
Avatar
Łęczynianka / 30 maja 2008 o 10:58
To taką mieścinę jak Ludwin było stać na rondo!!! Przejeżdżając ostatnio doznałam tam szoku - rondo w Ludwinie!!! W Łecznej tyle wypadków i nadal nic w tym temacie.
Avatar
baster / 4 czerwca 2008 o 12:30
waco napisał:
nie ma szans na przebudowe,zrubcie w końcu remont drogi wzdłóż garaży na osiedlu niwpodległości,taka inwestycjia powinna być przeprowadzona 5lat temy,wstyt mi za was, muzułmany z miasta ŁĘCZNA to dziady.I nie powiem co jeszcze . Szkoda gadać


Jeśli masz odwagę obrażać innych publicznie - to zacznij od siebie i rób to może poprawnie, bo ortografia u Ciebie leży na całej linii.
Wstyd!!!!!!!!!!!!! A czy MUZUŁMAN jest kimś gorszym od Ciebie????????????????????


Jeśli masz odwagę obrażać innych publicznie - to zacznij od siebie i rób to może poprawnie, bo ortografia u Ciebie leży na całej linii.
Wstyd!!!!!!!!!!!!! A czy MUZUŁMAN jest kimś gorszym od Ciebie???????????????????? rozwiń
Avatar
q / 2 czerwca 2008 o 07:24
wyjeżdżanie z ulicy podporządkowanej nie jest włączaniem się do ruchu Panie Szefie Drogówki Łęczyńskiej.
Avatar
alek / 1 czerwca 2008 o 10:29
No bo tam powinno być rondo!
Avatar
waco / 1 czerwca 2008 o 01:13
nie ma szans na przebudowe,zrubcie w końcu remont drogi wzdłóż garaży na osiedlu niwpodległości,taka inwestycjia powinna być przeprowadzona 5lat temy,wstyt mi za was, muzułmany z miasta ŁĘCZNA to dziady.I nie powiem co jeszcze . Szkoda gadać
Avatar
Steq / 30 maja 2008 o 20:06
więcej głosów w temacie na
www.e-leczna.pl
Avatar
Steq / 30 maja 2008 o 20:04
Kierownica napisał:
A jeśli trzeba wydać 20 tys. zł na projekt ronda to niech Pan Burmistrz da i niech nie dyskutuje.

A ty byś lekką ręką wydał pieniądze podatników gdybyś nie wiedział czy drogowcy łaskawie zgodzą się?

więcej głosów na temat :http://www.forum.e-leczna.pl/
Avatar
Kierownica / 30 maja 2008 o 14:58
"inwestycja może spaść z planu ze względu na Euro 2012"
hmmmm a kilka trupów pomoże wskoczyć do Planu??!!
Dramat - Na Euro świat się nie kończy! Niech szanowni urzędnicy z GDDKiA to zrozumieją.
A jeśli trzeba wydać 20 tys. zł na projekt ronda to niech Pan Burmistrz da i niech nie dyskutuje.
Avatar
477TTT / 30 maja 2008 o 11:50
PO CHOLERĘ WIĘC POTRZEBNY ROZBUCHANY BIUROKRATYCZNIE ODDZIAŁ TEGO TWORU OD DRÓG GDDKiA???ROZPIRZYĆ TOWARZYCHO I ODDAĆ ROBOTĘ GMINOM I KASE...PEWNIE LEPIEJ BY TO ZROBIŁY!!KACZKI Z PiS STRASZĄ LANDAMI, NA WIEŚĆ PREMIERA TUSKA O PRZEKAZANIU RZECZYWISTEJ WKLADZY I KASY SAMORZĄDOM I RZECZYWISTEMU WPŁYWOWI OBYWATELI NA WYBÓR LOKALNYCH DECYDENTÓW A NIE CENTERAL PARTII POLITYCZNYCH!!PRECZ Z PISIORAMI I PARTYJNIACTWEM W GMINACH, CHCEMY FACHOWCÓW, ZNANYCH NAM SPOŁECZNOŚCIOM LOKALNYM A NIE CWANIAKÓW I KARIEROWICZÓW!!
Avatar
Łęczynianka / 30 maja 2008 o 10:58
To taką mieścinę jak Ludwin było stać na rondo!!! Przejeżdżając ostatnio doznałam tam szoku - rondo w Ludwinie!!! W Łecznej tyle wypadków i nadal nic w tym temacie.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 83 43

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 364 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 213 44

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!