poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Łęczna

Zmiany przy Szpitalu Powiatowym w Łęcznej. Personel odjedzie, pacjenci zaparkują

Dodano: 30 sierpnia 2016, 09:28
Autor: Paweł Puzio

(fot. Starostwo Powiatowe w Łęcznej)
(fot. Starostwo Powiatowe w Łęcznej)

Już na początku września będzie łatwiej zaparkować przy Szpitalu Powiatowym. Zmieni się także organizacja ruchu na parkingu. Miasto zapowiada budowę ulicy Wierzbowej, co ułatwi dojazd do placówki

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Problem z parkowaniem przy szpitalu jest znany od dawna. Już na początku września uda się go rozwiązać, bo otwarty zostanie parking dla pracowników. Zmieści się tam 96 aut personelu placówki. – Tym samy zwolnią się miejsca na parkingu ogólnodostępnym. Teraz z jedynego parkingu korzystają zarówno pacjenci, jak i pracownicy – mówi Danuta Matłaszewska, rzecznik szpitala w Łęcznej. Nowy parking dla personelu będzie ogrodzony, oświetlony i zamknięty szlabanem. 

Otwarcie parkingu będzie się wiązać ze zmianą organizacji ruchu przy szpitalu. Plan został już zatwierdzony przez policję i urzędników. – Pojawią się nowe znaki zakazu zatrzymywania i postoju. Związane jest to z bezpieczeństwem.

Przez pierwsze dwa tygodnie po zmianie organizacji ruchu służby będą wyrozumiałe. Potem będą wyciąganie konsekwencje.

To nie będzie jedyna inwestycja drogowa w rejonie szpitala. Ratusz zapowiada budowę nowego odcinka ulicy Wierzbowej, czyli nowego dojazdu do szpitala. Dziś do lecznicy można dojechać tylko od ulicy Krasnystawskiej.

– Inwestycję planujemy na przyszły rok. Nowy odcinek ulicy Wierzbowej będzie mieć 1,2 km długości. Przy drodze powstanie chodnik i ścieżka rowerowa. Pojawi się także oświetlenie. W planach jest także budowa pętli dla komunikacji zbiorowej. To znacznie ułatwi dojazd pacjentom spoza Łęcznej – zapowiada Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy magistratu w Łęcznej.

Nowy odcinek znacząco skróci czas dojazdu karetek do szpitala. – W ramach tego samego zadania zostanie wybudowana ulica Cegielniana. Jej długość to 630 metrów. Powstanie też ścieżka rowerowa, która pozwoli dojechać nad Wieprz, nad tzw. Mościska – dodaje rzecznik.

Aby zminimalizować koszty miasto wybuduje nową droga na swoich działkach. Inwestycja powinna być zrealizowana do końca przyszłego roku.

nie Sanitriusz
Pacjent-Kolejkowicz
korzystacz
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

nie Sanitriusz
nie Sanitriusz (23 września 2016 o 09:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najczęściej kradną samochody produkcji japońskiej i niemieckiej tak podaje aktualna statystyka.Jeżeli chodzi o podział zysku to zgodnie z Hymnem akcji!!! "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę"="Podziel się,podziel się tym co masz...........
Rozwiń
Pacjent-Kolejkowicz
Pacjent-Kolejkowicz (22 września 2016 o 19:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
z tymi złodziejami samochodów to bardzo śmieszne oczywiście, ale czy słyszałeś żeby we współczesnych czasach kradziono samochody? no chyba ze Porsche albo Leksusy służbie zdrowia... Ile w tym roku szpital zamierza zwrócić do kasy starostwa?
Rozwiń
korzystacz
korzystacz (22 września 2016 o 09:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
34646326 napisał:
Parking powstał ale dalej ciasno pod szpitalem, a poza tym Sanitariuszu Kto kradnie dziś samochody???
Jaki z tego wniosek ?Obok tego ,że w siedzibie szpitala jest wiele instytucji i organizacji,to może jeszcze dodać iż dużo ludzi wykonuje badania okresowe i z rana faktycznie jest trochę ciasno nie tylko na parkingu.Około 13 sytuacja się normuje.A propos "kto kradnie dziś samochody"=ZŁODZIEJE SAMOCHODÓW.
Rozwiń
34646326
34646326 (21 września 2016 o 20:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Parking powstał ale dalej ciasno pod szpitalem, a poza tym Sanitariuszu Kto kradnie dziś samochody???
Rozwiń
sanitariusz
sanitariusz (4 września 2016 o 16:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dr napisał:
parking dla personelu oświetlony ogrodzony i ze szlabanem - ot luksusy
Pracownik zajety pracą i pacjentem nie będzie jednocześnie pilnował samochodu ,aby ktoś mu nie ukradł lub uszkodził.Tak jest wew wszystkich porządnych zakładach gdzie wydziela się parkingi dla pracowników.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!