Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lotnisko

5 kwietnia 2015 r.
12:37
Edytuj ten wpis

Lotnisko Lublin straci 25 mln zł? Komisja Europejska wszczęła procedurę

109 39 A A

Komisja Europejska chce od Portu Lotniczego Lublin zwrotu 25 mln zł z unijnych dotacji, które poszły na budowę lotniska. Procedura już została wszczęta - czytamy w Gazecie Wyborczej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Gazeta Wyborcza w swojej analizie bierze pod lupę działalność polskich lotnisk. Zauważa rozwój dużych lotnisk jak np. w Krakowie czy Wrocławiu. Zastanawia się też nad przyszłością mniejszych portów lotniczych, które borykają się z problemem niewielkiej ilości połączeń i pasażerów.

Duży problem może mieć Port Lotniczy Lublin. Już w połowie marca pisaliśmy o tym, że Komisja Europejska może zażądać zwrotu części unijnej dotacji na budowę lubelskiego lotniska. Chodzi o ok. 20 proc. ze 125 mln zł całej dotacji, czyli nawet 25 mln zł.

– Potwierdzamy wszczęcie procedury w sprawie lotniska w Lublinie. Decyzja będzie podjęta wkrótce, ale na razie nie podajemy szczegółów – mówi w rozmowie z Gazetą Wyborczą Jakub Adamowicz, rzecznik Komisji Europejskiej ds. transportu.

Powody, dla których lubelskie lotnisko musiałoby zwrócić cześć dofinansowania są dwa. Pierwszy: zbyt mała liczba pasażerów. W 2014 roku port miał obsłużyć 270 tys. podróżnych. W tym czasie odprawiono jednak tylko 189 tysięcy. Druga przyczyna to zbyt długi pas startowy w stosunku do istniejących potrzeb.

– Nie zamierzamy płacić. Jeśli zapadnie decyzja o nałożeniu korekty, to będziemy się od niej odwoływać – mówił w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim marszałek województwa Sławomir Sosnowski.

Na szczęście ostatnio dla Portu Lotniczego Lublin pojawiły się również lepsze informacje. Swoją bazę na lotnisku otworzy węgierski przewoźnik Wizz Air. To oznacza też nowe połączenia do Brukseli, Glasgow i Doncaster.

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2015 o 09:07
Wprowadźcie loty krajowe w końcu, to i pasażerowie się znajdą... Wakacje w pełni a krajówek jak nie było tak nie ma...
Avatar
zuza / 11 kwietnia 2015 o 08:34

mówią o 25 mln

pewnie może być i więcej

pamiętajcie taż o odsetkach liczonych jak za zaległości podatkowe

czyli parę baniek więcej

kolejny kredycik żuka

i nasze wnuki za  100 lat będą jeszcze jego zobowiązania spłacać

No i co z tego ? My chcemy do Edynburga,a wy macie za to płacić i niestety nie ma odwołania

Avatar
Bolero / 8 kwietnia 2015 o 16:51

Bozhe widzisz i nie grzmisz, mamy najmniejszy stadion wsród większych miast w Polsce, zobacz jaki ma choćby Białystok a czegos sie tego basenu czepił, to chyba dobrze , ze w końcu będzie jeden basen 50 m, to raczej powinien być standard jak na takie miasto. Myślisz , ze jak by nie byo stadionu i basenu to bezrobocie by się zmniejszyło, nie, byłaby tylko wieksza kicha, że jesteśmy trzecim światem.

Masz stadion ale jakim kosztem. Wszak ten nasi Łysoń chwali się doktorem ekonomi marksistowskiej ale po co tak szybko nabył teren po byłej Cukrowni ? Za 2 lata Cukier Polski oddałby teren za podatek od nieruchomości. Białystok stadion budował przez 12 lat , ma drużynę dla której na stadion przychodzi 20 tys luda. W Lublinie stadion budowano 2 lata i cały czas w prasie: są złącza pod dach i tak rok czasu. Basen wybudowano koło basenu a innych dzielnic nie ma w Lublinie. Bezrobocie jest za władzy POkrak rekordowe i na to dobre rowerki. Ot mentalność POkracnej gawiedzi. Nasi koszerni a Wasi trefni. 

Masz stadion ale jakim kosztem. Wszak ten nasi Łysoń chwali się doktorem ekonomi marksistowskiej ale po co tak szybko nabył teren po byłej Cukrowni ? Za 2 lata Cukier Polski oddałby teren za podatek od nieruchomości. Białystok stadion budował przez 12 lat , ma drużynę dla której na stadion przychodzi 20 tys luda. W Lublinie stadion budowano 2 lata i cały czas w prasie: są złącza pod dach i tak rok czasu. Basen wybudowano koło basenu a innych dzielnic nie ma w Lublinie. Bezrobocie jest za władzy POkrak rekordowe i na to dobre... rozwiń

Avatar
PSL / 7 kwietnia 2015 o 13:14

A kiedy  prokuratura  ma zamiar wscząć postępownie przeciwko Urzedowi Marszałkowskiemu

za fałszowanie dokumentów i wyłudzenie dotacji :)  może  się marni dziennikarze dowiecie.

Avatar
Gość / 7 kwietnia 2015 o 10:50

Bo jesteśmy! Owinięcie biedy w sreberka to tak, jak używanie perfum zamiast mycia ciała. Widzisz różnicę?

Jeśli nie, to nie dziwi mnie zaduch w autobusach i tramwajach...

Avatar
Gość / 7 kwietnia 2015 o 08:59

Super odpowiedż. Bo POkraki już szczekają, że Pisuary, Mohery czepiają się. A tu UE zrobiła proste wyliczenie jaka jest przelotowość naszego lotniska. I wyszło, że założenia były bardzo optymistyczne do stanu faktycznego. No i trzeba zwrócić trochę moniaków. A to tera gadka szmatka - lotnisko musi pracować 7 lat itp. Mizeria naszego lotniska to bezrobocie i niskie dochodu ludzi z Lublina i regionu. Jak się buduje niczym Neron stadiony i baseniki za miliony a bezrobocie puszcza się kantem to mamy to co mamy. I nawet UE widzi tę kichę w Lublinie. A od czego w tej Brukselce jest Król Europy czyli Korniszon. Tam chyba nie harata w gałę. I może Europosłowie z Lublina POdrzucą mu temat naszego lotniska. Wtedy zobaczymy co jest wart to Korniszonowe królestwo.

Bozhe widzisz i nie grzmisz, mamy najmniejszy stadion wsród większych miast w Polsce, zobacz jaki ma choćby Białystok a czegos sie tego basenu czepił, to chyba dobrze , ze w końcu będzie jeden basen 50 m, to raczej powinien być standard jak na takie miasto. Myślisz , ze jak by nie byo stadionu i basenu to bezrobocie by się zmniejszyło, nie, byłaby tylko wieksza kicha, że jesteśmy trzecim światem.

Bozhe widzisz i nie grzmisz, mamy najmniejszy stadion wsród większych miast w Polsce, zobacz jaki ma choćby Białystok a czegos sie tego basenu czepił, to chyba dobrze , ze w końcu będzie jeden basen 50 m, to raczej powinien być standard jak na takie miasto. Myślisz , ze jak by nie byo stadionu i basenu to bezrobocie by się zmniejszyło, nie, byłaby tylko wieksza kicha, że jesteśmy trzecim światem.

rozwiń
Avatar
volvek / 7 kwietnia 2015 o 08:15

Ad 1/ dobrze, niech się buja przez te 5-7 lat, ale nie za moje! Przypominam, że parę osób wzięło i to nie raz, po kilkadziesiąt tys. premii/nagrody za ten "sukces". A "sukces" powstał dzięki kłamstwu, które tkwi w papierach i nijak nie chce dać się schować pod dywan. Więc niech jego ojcowie utrzymują go do czasu osiągnięcia dorosłości (tzn. te magiczne 5-7 lat) i potem wspaniałomyślnie przekażą społeczeństwu. Dziwny pomysł? Nie, podobny do tego z 1944, kiedy zagrabiono ziemie obywatelom, a teraz na tej ziemi działacze PSL sobie gospodarzą w najlepsze. Społeczeństwo nie może płacić za chore ambicje prowincjonalnych kacyków!

Ad 2/ "Prawie" robi różnicę! I to dużą!

Ad 3/ Wszystko w tym kraju ma zarabiać, nawet kultura i służba zdrowia, bo drogi zarabiają na akcyzie w cenie paliwa i na mandatach z radarów. Gdyby nie zarabiały, to Kulczyki i inni nie pchali by się do ich budowania.

Ad 4/ Na razie to jedyne pewne miejsca pracy mają działacze partyjni wszelkich maści. Jeśli koalicjantom marzy się jeszcze kilkanaście lat dojenia, to chyba pora sie obudzić - ludzie mają dosyć.

Super odpowiedż. Bo POkraki już szczekają, że Pisuary, Mohery czepiają się. A tu UE zrobiła proste wyliczenie jaka jest przelotowość naszego lotniska. I wyszło, że założenia były bardzo optymistyczne do stanu faktycznego. No i trzeba zwrócić trochę moniaków. A to tera gadka szmatka - lotnisko musi pracować 7 lat itp. Mizeria naszego lotniska to bezrobocie i niskie dochodu ludzi z Lublina i regionu. Jak się buduje niczym Neron stadiony i baseniki za miliony a bezrobocie puszcza się kantem to mamy to co mamy. I nawet UE widzi tę kichę w Lublinie. A od czego w tej Brukselce jest Król Europy czyli Korniszon. Tam chyba nie harata w gałę. I może Europosłowie z Lublina POdrzucą mu temat naszego lotniska. Wtedy zobaczymy co jest wart to Korniszonowe królestwo.

Super odpowiedż. Bo POkraki już szczekają, że Pisuary, Mohery czepiają się. A tu UE zrobiła proste wyliczenie jaka jest przelotowość naszego lotniska. I wyszło, że założenia były bardzo optymistyczne do stanu faktycznego. No i trzeba zwrócić trochę moniaków. A to tera gadka szmatka - lotnisko musi pracować 7 lat itp. Mizeria naszego lotniska to bezrobocie i niskie dochodu ludzi z Lublina i regionu. Jak się buduje niczym Neron stadiony i baseniki za miliony a bezrobocie puszcza się kantem to mamy to co mamy. I nawet UE widzi ... rozwiń

Avatar
nie lubię PR / 6 kwietnia 2015 o 20:54

1/ ... rozbujanie lotniska to okres 5-7 lat 

 2/ ... lotnisko ma raptem dwa lata a połączeń prawie tyle co Jasionka

3/ ... a drogi miejskie zarabiają? szkoły i przedszkola zarabiają? ...

4/...  lotnisko ma tworzyć nowe miejsca pracy a dopiero gdzieś tam w dalszym planie i w perspektywie paru-parunastu zarabiać

Ad 1/ dobrze, niech się buja przez te 5-7 lat, ale nie za moje! Przypominam, że parę osób wzięło i to nie raz, po kilkadziesiąt tys. premii/nagrody za ten "sukces". A "sukces" powstał dzięki kłamstwu, które tkwi w papierach i nijak nie chce dać się schować pod dywan. Więc niech jego ojcowie utrzymują go do czasu osiągnięcia dorosłości (tzn. te magiczne 5-7 lat) i potem wspaniałomyślnie przekażą społeczeństwu. Dziwny pomysł? Nie, podobny do tego z 1944, kiedy zagrabiono ziemie obywatelom, a teraz na tej ziemi działacze PSL sobie gospodarzą w najlepsze. Społeczeństwo nie może płacić za chore ambicje prowincjonalnych kacyków!

Ad 2/ "Prawie" robi różnicę! I to dużą!

Ad 3/ Wszystko w tym kraju ma zarabiać, nawet kultura i służba zdrowia, bo drogi zarabiają na akcyzie w cenie paliwa i na mandatach z radarów. Gdyby nie zarabiały, to Kulczyki i inni nie pchali by się do ich budowania.

Ad 4/ Na razie to jedyne pewne miejsca pracy mają działacze partyjni wszelkich maści. Jeśli koalicjantom marzy się jeszcze kilkanaście lat dojenia, to chyba pora sie obudzić - ludzie mają dosyć.

Ad 1/ dobrze, niech się buja przez te 5-7 lat, ale nie za moje! Przypominam, że parę osób wzięło i to nie raz, po kilkadziesiąt tys. premii/nagrody za ten "sukces". A "sukces" powstał dzięki kłamstwu, które tkwi w papierach i nijak nie chce dać się schować pod dywan. Więc niech jego ojcowie utrzymują go do czasu osiągnięcia dorosłości (tzn. te magiczne 5-7 lat) i potem wspaniałomyślnie przekażą społeczeństwu. Dziwny pomysł? Nie, podobny do tego z 1944, kiedy zagrabiono ziemie obywatelom, a teraz na tej ziemi działacze PSL so... rozwiń

Avatar
Vicki / 6 kwietnia 2015 o 15:59

większość komentarzy poniżej poziomu dna ... rozbujanie lotniska to okres 5-7 lat a niektórzy po dwóch latach już się wymądrzają i przesądzają o tym czy jest ono potrzebne czy nie ... latajcie dalej z wawy a w Lublinie budujcie tylko kościoły i pomniki ... pewnie wtedy przestaną nas nazywać Polską B ... 80% lotnisk w Europie jest nierentownych i jakoś nikt nie myśli o ich zamykaniu ... a tutaj wielkie zdziwienie, że trzeba dopłacać do infrastruktury ... takiej samej jak obwodnica ... lotnisko ma raptem dwa lata a połączeń prawie tyle co Jasionka ... wszyscy eksperci powtarzają, że otwarcie bazy operacyjnej przez Wizz to wielki sukces naszego młodego lotniska i krok naprzód ... ale w Lublinie wiedzą lepiej - trzeba narzekać i już ... bo lotnisko na siebie nie zarabia .... a drogi miejskie zarabiają? szkoły i przedszkola zarabiają? ... lotnisko to nie sklep spożywczy, ma przede wszystkim ułatwiać podróżowania, komunikować Lublin ze światem, przyciągać inwestycje, tworzyć nowe miejsca pracy a dopiero gdzieś tam w dalszym planie i w perspektywie paru-parunastu zarabiać

Lotnisko w Świdniku to skarb naszego regionu. Trzeba zabulić te 25 milionów i będzie rozliczenie z UE. W programie Top Ger angielscy dziennikarze ruszyli w podróż po Hiszpanii testując nowe auta. Dojechali autostradą na koniec kraju a tu stop i autostrada kończy się w szczerym polu. Innym razem dojechali do nowo wybudowanego lotniska a tam cisza. Lotnisko bez pracowników nieczynne i to już 3 rok. Wykorzystali pasy startowe i lądowiska do wyścigu samochodów. U nas w Świdniku lotnisko nie stoi tylko UE ma zarzut o małą ilość pasażerów korzystających z lotniska. Głównym powodem tego jest niska dochodowość ludzi z tego regionu i Lublina. Duże bezrobocie i niskie płace w tym regionie to główne przyczyny , że lotnisko nie może pracować pełną parą. A może UE pomoże  nam w likwidacji bezrobocia i w zwiększeniu wynagrodzeń. Ostatnia umowa z Węgrami poprawi sytuację na naszym lotnisku. Oby. Nie zwalnai to władzy naszego regionu o dalsze wysiłki zmierzające do lepszego wykorzystania tej naszej modelowej inwestycji jakim jest port lotniczy.

Lotnisko w Świdniku to skarb naszego regionu. Trzeba zabulić te 25 milionów i będzie rozliczenie z UE. W programie Top Ger angielscy dziennikarze ruszyli w podróż po Hiszpanii testując nowe auta. Dojechali autostradą na koniec kraju a tu stop i autostrada kończy się w szczerym polu. Innym razem dojechali do nowo wybudowanego lotniska a tam cisza. Lotnisko bez pracowników nieczynne i to już 3 rok. Wykorzystali pasy startowe i lądowiska do wyścigu samochodów. U nas w Świdniku lotnisko nie stoi tylko UE ma zarzut o małą ilość p... rozwiń

Avatar
Gość / 6 kwietnia 2015 o 15:35

większość komentarzy poniżej poziomu dna ... rozbujanie lotniska to okres 5-7 lat a niektórzy po dwóch latach już się wymądrzają i przesądzają o tym czy jest ono potrzebne czy nie ... latajcie dalej z wawy a w Lublinie budujcie tylko kościoły i pomniki ... pewnie wtedy przestaną nas nazywać Polską B ... 80% lotnisk w Europie jest nierentownych i jakoś nikt nie myśli o ich zamykaniu ... a tutaj wielkie zdziwienie, że trzeba dopłacać do infrastruktury ... takiej samej jak obwodnica ... lotnisko ma raptem dwa lata a połączeń prawie tyle co Jasionka ... wszyscy eksperci powtarzają, że otwarcie bazy operacyjnej przez Wizz to wielki sukces naszego młodego lotniska i krok naprzód ... ale w Lublinie wiedzą lepiej - trzeba narzekać i już ... bo lotnisko na siebie nie zarabia .... a drogi miejskie zarabiają? szkoły i przedszkola zarabiają? ... lotnisko to nie sklep spożywczy, ma przede wszystkim ułatwiać podróżowania, komunikować Lublin ze światem, przyciągać inwestycje, tworzyć nowe miejsca pracy a dopiero gdzieś tam w dalszym planie i w perspektywie paru-parunastu zarabiać

większość komentarzy poniżej poziomu dna ... rozbujanie lotniska to okres 5-7 lat a niektórzy po dwóch latach już się wymądrzają i przesądzają o tym czy jest ono potrzebne czy nie ... latajcie dalej z wawy a w Lublinie budujcie tylko kościoły i pomniki ... pewnie wtedy przestaną nas nazywać Polską B ... 80% lotnisk w Europie jest nierentownych i jakoś nikt nie myśli o ich zamykaniu ... a tutaj wielkie zdziwienie, że trzeba dopłacać do infrastruktury ... takiej samej jak obwodnica ... lotnisko ma raptem dwa lata a połączeń prawie tyle co J... rozwiń

Avatar
Gość / 2 sierpnia 2015 o 09:07
Wprowadźcie loty krajowe w końcu, to i pasażerowie się znajdą... Wakacje w pełni a krajówek jak nie było tak nie ma...
Avatar
zuza / 11 kwietnia 2015 o 08:34

mówią o 25 mln

pewnie może być i więcej

pamiętajcie taż o odsetkach liczonych jak za zaległości podatkowe

czyli parę baniek więcej

kolejny kredycik żuka

i nasze wnuki za  100 lat będą jeszcze jego zobowiązania spłacać

No i co z tego ? My chcemy do Edynburga,a wy macie za to płacić i niestety nie ma odwołania

Avatar
Bolero / 8 kwietnia 2015 o 16:51

Bozhe widzisz i nie grzmisz, mamy najmniejszy stadion wsród większych miast w Polsce, zobacz jaki ma choćby Białystok a czegos sie tego basenu czepił, to chyba dobrze , ze w końcu będzie jeden basen 50 m, to raczej powinien być standard jak na takie miasto. Myślisz , ze jak by nie byo stadionu i basenu to bezrobocie by się zmniejszyło, nie, byłaby tylko wieksza kicha, że jesteśmy trzecim światem.

Masz stadion ale jakim kosztem. Wszak ten nasi Łysoń chwali się doktorem ekonomi marksistowskiej ale po co tak szybko nabył teren po byłej Cukrowni ? Za 2 lata Cukier Polski oddałby teren za podatek od nieruchomości. Białystok stadion budował przez 12 lat , ma drużynę dla której na stadion przychodzi 20 tys luda. W Lublinie stadion budowano 2 lata i cały czas w prasie: są złącza pod dach i tak rok czasu. Basen wybudowano koło basenu a innych dzielnic nie ma w Lublinie. Bezrobocie jest za władzy POkrak rekordowe i na to dobre rowerki. Ot mentalność POkracnej gawiedzi. Nasi koszerni a Wasi trefni. 

Masz stadion ale jakim kosztem. Wszak ten nasi Łysoń chwali się doktorem ekonomi marksistowskiej ale po co tak szybko nabył teren po byłej Cukrowni ? Za 2 lata Cukier Polski oddałby teren za podatek od nieruchomości. Białystok stadion budował przez 12 lat , ma drużynę dla której na stadion przychodzi 20 tys luda. W Lublinie stadion budowano 2 lata i cały czas w prasie: są złącza pod dach i tak rok czasu. Basen wybudowano koło basenu a innych dzielnic nie ma w Lublinie. Bezrobocie jest za władzy POkrak rekordowe i na to dobre... rozwiń

Avatar
PSL / 7 kwietnia 2015 o 13:14

A kiedy  prokuratura  ma zamiar wscząć postępownie przeciwko Urzedowi Marszałkowskiemu

za fałszowanie dokumentów i wyłudzenie dotacji :)  może  się marni dziennikarze dowiecie.

Avatar
Gość / 7 kwietnia 2015 o 10:50

Bo jesteśmy! Owinięcie biedy w sreberka to tak, jak używanie perfum zamiast mycia ciała. Widzisz różnicę?

Jeśli nie, to nie dziwi mnie zaduch w autobusach i tramwajach...

Avatar
Gość / 7 kwietnia 2015 o 08:59

Super odpowiedż. Bo POkraki już szczekają, że Pisuary, Mohery czepiają się. A tu UE zrobiła proste wyliczenie jaka jest przelotowość naszego lotniska. I wyszło, że założenia były bardzo optymistyczne do stanu faktycznego. No i trzeba zwrócić trochę moniaków. A to tera gadka szmatka - lotnisko musi pracować 7 lat itp. Mizeria naszego lotniska to bezrobocie i niskie dochodu ludzi z Lublina i regionu. Jak się buduje niczym Neron stadiony i baseniki za miliony a bezrobocie puszcza się kantem to mamy to co mamy. I nawet UE widzi tę kichę w Lublinie. A od czego w tej Brukselce jest Król Europy czyli Korniszon. Tam chyba nie harata w gałę. I może Europosłowie z Lublina POdrzucą mu temat naszego lotniska. Wtedy zobaczymy co jest wart to Korniszonowe królestwo.

Bozhe widzisz i nie grzmisz, mamy najmniejszy stadion wsród większych miast w Polsce, zobacz jaki ma choćby Białystok a czegos sie tego basenu czepił, to chyba dobrze , ze w końcu będzie jeden basen 50 m, to raczej powinien być standard jak na takie miasto. Myślisz , ze jak by nie byo stadionu i basenu to bezrobocie by się zmniejszyło, nie, byłaby tylko wieksza kicha, że jesteśmy trzecim światem.

Bozhe widzisz i nie grzmisz, mamy najmniejszy stadion wsród większych miast w Polsce, zobacz jaki ma choćby Białystok a czegos sie tego basenu czepił, to chyba dobrze , ze w końcu będzie jeden basen 50 m, to raczej powinien być standard jak na takie miasto. Myślisz , ze jak by nie byo stadionu i basenu to bezrobocie by się zmniejszyło, nie, byłaby tylko wieksza kicha, że jesteśmy trzecim światem.

rozwiń
Avatar
volvek / 7 kwietnia 2015 o 08:15

Ad 1/ dobrze, niech się buja przez te 5-7 lat, ale nie za moje! Przypominam, że parę osób wzięło i to nie raz, po kilkadziesiąt tys. premii/nagrody za ten "sukces". A "sukces" powstał dzięki kłamstwu, które tkwi w papierach i nijak nie chce dać się schować pod dywan. Więc niech jego ojcowie utrzymują go do czasu osiągnięcia dorosłości (tzn. te magiczne 5-7 lat) i potem wspaniałomyślnie przekażą społeczeństwu. Dziwny pomysł? Nie, podobny do tego z 1944, kiedy zagrabiono ziemie obywatelom, a teraz na tej ziemi działacze PSL sobie gospodarzą w najlepsze. Społeczeństwo nie może płacić za chore ambicje prowincjonalnych kacyków!

Ad 2/ "Prawie" robi różnicę! I to dużą!

Ad 3/ Wszystko w tym kraju ma zarabiać, nawet kultura i służba zdrowia, bo drogi zarabiają na akcyzie w cenie paliwa i na mandatach z radarów. Gdyby nie zarabiały, to Kulczyki i inni nie pchali by się do ich budowania.

Ad 4/ Na razie to jedyne pewne miejsca pracy mają działacze partyjni wszelkich maści. Jeśli koalicjantom marzy się jeszcze kilkanaście lat dojenia, to chyba pora sie obudzić - ludzie mają dosyć.

Super odpowiedż. Bo POkraki już szczekają, że Pisuary, Mohery czepiają się. A tu UE zrobiła proste wyliczenie jaka jest przelotowość naszego lotniska. I wyszło, że założenia były bardzo optymistyczne do stanu faktycznego. No i trzeba zwrócić trochę moniaków. A to tera gadka szmatka - lotnisko musi pracować 7 lat itp. Mizeria naszego lotniska to bezrobocie i niskie dochodu ludzi z Lublina i regionu. Jak się buduje niczym Neron stadiony i baseniki za miliony a bezrobocie puszcza się kantem to mamy to co mamy. I nawet UE widzi tę kichę w Lublinie. A od czego w tej Brukselce jest Król Europy czyli Korniszon. Tam chyba nie harata w gałę. I może Europosłowie z Lublina POdrzucą mu temat naszego lotniska. Wtedy zobaczymy co jest wart to Korniszonowe królestwo.

Super odpowiedż. Bo POkraki już szczekają, że Pisuary, Mohery czepiają się. A tu UE zrobiła proste wyliczenie jaka jest przelotowość naszego lotniska. I wyszło, że założenia były bardzo optymistyczne do stanu faktycznego. No i trzeba zwrócić trochę moniaków. A to tera gadka szmatka - lotnisko musi pracować 7 lat itp. Mizeria naszego lotniska to bezrobocie i niskie dochodu ludzi z Lublina i regionu. Jak się buduje niczym Neron stadiony i baseniki za miliony a bezrobocie puszcza się kantem to mamy to co mamy. I nawet UE widzi ... rozwiń

Avatar
nie lubię PR / 6 kwietnia 2015 o 20:54

1/ ... rozbujanie lotniska to okres 5-7 lat 

 2/ ... lotnisko ma raptem dwa lata a połączeń prawie tyle co Jasionka

3/ ... a drogi miejskie zarabiają? szkoły i przedszkola zarabiają? ...

4/...  lotnisko ma tworzyć nowe miejsca pracy a dopiero gdzieś tam w dalszym planie i w perspektywie paru-parunastu zarabiać

Ad 1/ dobrze, niech się buja przez te 5-7 lat, ale nie za moje! Przypominam, że parę osób wzięło i to nie raz, po kilkadziesiąt tys. premii/nagrody za ten "sukces". A "sukces" powstał dzięki kłamstwu, które tkwi w papierach i nijak nie chce dać się schować pod dywan. Więc niech jego ojcowie utrzymują go do czasu osiągnięcia dorosłości (tzn. te magiczne 5-7 lat) i potem wspaniałomyślnie przekażą społeczeństwu. Dziwny pomysł? Nie, podobny do tego z 1944, kiedy zagrabiono ziemie obywatelom, a teraz na tej ziemi działacze PSL sobie gospodarzą w najlepsze. Społeczeństwo nie może płacić za chore ambicje prowincjonalnych kacyków!

Ad 2/ "Prawie" robi różnicę! I to dużą!

Ad 3/ Wszystko w tym kraju ma zarabiać, nawet kultura i służba zdrowia, bo drogi zarabiają na akcyzie w cenie paliwa i na mandatach z radarów. Gdyby nie zarabiały, to Kulczyki i inni nie pchali by się do ich budowania.

Ad 4/ Na razie to jedyne pewne miejsca pracy mają działacze partyjni wszelkich maści. Jeśli koalicjantom marzy się jeszcze kilkanaście lat dojenia, to chyba pora sie obudzić - ludzie mają dosyć.

Ad 1/ dobrze, niech się buja przez te 5-7 lat, ale nie za moje! Przypominam, że parę osób wzięło i to nie raz, po kilkadziesiąt tys. premii/nagrody za ten "sukces". A "sukces" powstał dzięki kłamstwu, które tkwi w papierach i nijak nie chce dać się schować pod dywan. Więc niech jego ojcowie utrzymują go do czasu osiągnięcia dorosłości (tzn. te magiczne 5-7 lat) i potem wspaniałomyślnie przekażą społeczeństwu. Dziwny pomysł? Nie, podobny do tego z 1944, kiedy zagrabiono ziemie obywatelom, a teraz na tej ziemi działacze PSL so... rozwiń

Avatar
Vicki / 6 kwietnia 2015 o 15:59

większość komentarzy poniżej poziomu dna ... rozbujanie lotniska to okres 5-7 lat a niektórzy po dwóch latach już się wymądrzają i przesądzają o tym czy jest ono potrzebne czy nie ... latajcie dalej z wawy a w Lublinie budujcie tylko kościoły i pomniki ... pewnie wtedy przestaną nas nazywać Polską B ... 80% lotnisk w Europie jest nierentownych i jakoś nikt nie myśli o ich zamykaniu ... a tutaj wielkie zdziwienie, że trzeba dopłacać do infrastruktury ... takiej samej jak obwodnica ... lotnisko ma raptem dwa lata a połączeń prawie tyle co Jasionka ... wszyscy eksperci powtarzają, że otwarcie bazy operacyjnej przez Wizz to wielki sukces naszego młodego lotniska i krok naprzód ... ale w Lublinie wiedzą lepiej - trzeba narzekać i już ... bo lotnisko na siebie nie zarabia .... a drogi miejskie zarabiają? szkoły i przedszkola zarabiają? ... lotnisko to nie sklep spożywczy, ma przede wszystkim ułatwiać podróżowania, komunikować Lublin ze światem, przyciągać inwestycje, tworzyć nowe miejsca pracy a dopiero gdzieś tam w dalszym planie i w perspektywie paru-parunastu zarabiać

Lotnisko w Świdniku to skarb naszego regionu. Trzeba zabulić te 25 milionów i będzie rozliczenie z UE. W programie Top Ger angielscy dziennikarze ruszyli w podróż po Hiszpanii testując nowe auta. Dojechali autostradą na koniec kraju a tu stop i autostrada kończy się w szczerym polu. Innym razem dojechali do nowo wybudowanego lotniska a tam cisza. Lotnisko bez pracowników nieczynne i to już 3 rok. Wykorzystali pasy startowe i lądowiska do wyścigu samochodów. U nas w Świdniku lotnisko nie stoi tylko UE ma zarzut o małą ilość pasażerów korzystających z lotniska. Głównym powodem tego jest niska dochodowość ludzi z tego regionu i Lublina. Duże bezrobocie i niskie płace w tym regionie to główne przyczyny , że lotnisko nie może pracować pełną parą. A może UE pomoże  nam w likwidacji bezrobocia i w zwiększeniu wynagrodzeń. Ostatnia umowa z Węgrami poprawi sytuację na naszym lotnisku. Oby. Nie zwalnai to władzy naszego regionu o dalsze wysiłki zmierzające do lepszego wykorzystania tej naszej modelowej inwestycji jakim jest port lotniczy.

Lotnisko w Świdniku to skarb naszego regionu. Trzeba zabulić te 25 milionów i będzie rozliczenie z UE. W programie Top Ger angielscy dziennikarze ruszyli w podróż po Hiszpanii testując nowe auta. Dojechali autostradą na koniec kraju a tu stop i autostrada kończy się w szczerym polu. Innym razem dojechali do nowo wybudowanego lotniska a tam cisza. Lotnisko bez pracowników nieczynne i to już 3 rok. Wykorzystali pasy startowe i lądowiska do wyścigu samochodów. U nas w Świdniku lotnisko nie stoi tylko UE ma zarzut o małą ilość p... rozwiń

Avatar
Gość / 6 kwietnia 2015 o 15:35

większość komentarzy poniżej poziomu dna ... rozbujanie lotniska to okres 5-7 lat a niektórzy po dwóch latach już się wymądrzają i przesądzają o tym czy jest ono potrzebne czy nie ... latajcie dalej z wawy a w Lublinie budujcie tylko kościoły i pomniki ... pewnie wtedy przestaną nas nazywać Polską B ... 80% lotnisk w Europie jest nierentownych i jakoś nikt nie myśli o ich zamykaniu ... a tutaj wielkie zdziwienie, że trzeba dopłacać do infrastruktury ... takiej samej jak obwodnica ... lotnisko ma raptem dwa lata a połączeń prawie tyle co Jasionka ... wszyscy eksperci powtarzają, że otwarcie bazy operacyjnej przez Wizz to wielki sukces naszego młodego lotniska i krok naprzód ... ale w Lublinie wiedzą lepiej - trzeba narzekać i już ... bo lotnisko na siebie nie zarabia .... a drogi miejskie zarabiają? szkoły i przedszkola zarabiają? ... lotnisko to nie sklep spożywczy, ma przede wszystkim ułatwiać podróżowania, komunikować Lublin ze światem, przyciągać inwestycje, tworzyć nowe miejsca pracy a dopiero gdzieś tam w dalszym planie i w perspektywie paru-parunastu zarabiać

większość komentarzy poniżej poziomu dna ... rozbujanie lotniska to okres 5-7 lat a niektórzy po dwóch latach już się wymądrzają i przesądzają o tym czy jest ono potrzebne czy nie ... latajcie dalej z wawy a w Lublinie budujcie tylko kościoły i pomniki ... pewnie wtedy przestaną nas nazywać Polską B ... 80% lotnisk w Europie jest nierentownych i jakoś nikt nie myśli o ich zamykaniu ... a tutaj wielkie zdziwienie, że trzeba dopłacać do infrastruktury ... takiej samej jak obwodnica ... lotnisko ma raptem dwa lata a połączeń prawie tyle co J... rozwiń