sobota, 24 lutego 2018 r.

Lubartów

Awantura i słowne utarczki na targowisku. Burmistrz uspokaja

Dodano: 2 września 2017, 21:14
Autor: Paweł Puzio

Budowę siedziby policji zlokalizowano na części powierzchni targowiska<br />
Budowę siedziby policji zlokalizowano na części powierzchni targowiska
(fot. Maciej Kaczanowski)

Handlarze z targowiska w Kocku skarżą się na ciasnotę. Miasto zabrało im część placu targowego w związku z budową nowej komendy policji. Jednocześnie dodało powierzchni w innej części. Ratusz zapowiada inwestycję, ale nie ma mowy o zmianie lokalizacji cotygodniowego, wtorkowego targu.

Na redakcyjny adres Alarm 24 czytelnik przysłał nagranie wideo, na którym uwieczniono interwencję policji podczas targu w Kocku w ubiegłym tygodniu. Awanturę wywołali handlarze z Bułgarii, którzy przyjechali później niż zwykle i nie mogli rozstawić straganów.

– Po 15 sierpnia ruszyła budowa nowego komisariatu w Kocku. Posterunek jest zlokalizowany na części powierzchni targowiska. Zatem niektórzy nie znaleźli swojego „starego” miejsca. Stąd ta przepychanka – mówi jeden z handlarzy. – Fakt jest taki, że nikt nas nie poinformował o zmianach i wynikło z tego zamieszanie. Rzeczywiście miejsca jest mniej, ale dużego bałaganu już nie ma. Jednak dalej nie wiemy, co będzie z tym targowiskiem. W końcu biorą od nas po 5 zł z metra – dodaje.

Wideo: Piotr Nowak / Alarm 24

WIDEO

W ostatni wtorek sytuacja rzeczywiście była już spokojniejsza. Bułgarzy ustawili się ciasno, ale rozmawiać nie chcieli. Tłumaczyli się nieznajomością języka polskiego.

– Mówi się, że mają ten targ przenieść kilkaset metrów dalej, na miejsce, gdzie są zwykle organizowane targi rolnicze – dodaje następny handlowiec.

Wtorkowy targ w Kocku to ważne wydarzenie w życiu tego 3,5-tysięcznego miasteczka. Na miejscu można zaopatrzyć się w artykułu spożywcze, bieliznę, firanki, odzież, starocie i części do maszyn rolniczych. Mieszkańcy tłumnie odwiedzają to miejsce.

– Handlujący na targu mają do dyspozycji mniej więcej tyle samo miejsca. Targowisko poszerzyliśmy o podobny areał, jak ten, na którym stanie nowa komenda policji – mówi Tomasz Futera, burmistrz Kocka. – Nie do końca udało się nam przygotować podłoże. Wprawdzie plac został wysypany kamieniem, ale nie zdążyliśmy go solidnie wywałować. Zrobimy to jeszcze w tym tygodniu – obiecuje burmistrz.

Burmistrz odniósł się także do pogłosek o przenosinach targowiska. – Nie ma takich planów. Targowisko zostaje na swoim miejscu. Moim zdaniem problem tkwi w bezładnym rozstawianiu stoisk i parkowaniu samochodów. Handlowcy muszą sami się też w tym względzie organizować. Rozmawiałem na ten temat z pracownikiem, który zarządza placem targowym. Myślę, że sprawy dotrą się i będzie lepiej – dodaje Futera.

Jednocześnie burmistrz poinformował, że Kock wystąpił o fundusze unijne na modernizację targowiska. Jeżeli otrzyma pieniądze, to w przyszłym roku powstanie zadaszony targ, z solidnymi stołami i parkingiem, oświetleniem i nowoczesnym węzłem sanitarnym.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 września 2017 o 09:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Futera wszystko obiecuje przed wyborami.To stary PSL-owski chwyt.W następnych wyborach frajerów na głosy nie znajdzie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!