Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

17 września 2009 r.
21:16
Edytuj ten wpis

Boją się zapachów, bakterii i robactwa. Protest przeciwko sortowni śmieci

0 14 A A

Ponad 150 mieszkańców Lubartowa protestowało wczoraj przeciwko planom budowy sortowni śmieci w pobliżu ich domów. – Nie chcemy smrodu za oknami – mówią oburzeni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Władze Lubartowa planują pobudowanie przy ul. Gazowej zakładu zagospodarowania odpadów, do którego trafiałyby śmieci z części lubartowskiego powiatu. Tam byłyby sortowane i częściowo przetwarzane. Ze specjalistycznej opinii wynika, że taki zakład nie powinien być uciążliwy dla mieszkańców pobliskich domów i bloków. Ci boją się jednak, że sortownia będzie źródłem nieprzyjemnych zapachów, bakterii i robactwa.

– Zakład ma być zlokalizowany 250 m od domów i powiększającego się osiedla mieszkaniowego oraz kilometr od centrum miasta – mówi radna Bogumiła Lisek-Jublewska, organizatorka protestu. – A przecież mamy w całej okolicy tyle nieużytków i ugorów w miejscach całkowicie niezamieszkanych.

Radna podpowiada, że taki zakład mógłby powstać przy wysypisku śmieci w Rokitnie. Próbowała już do tego przekonywać mieszkańców okolicznych wiosek na spotkaniu, które odbyło się w ostatni wtorek.

Tymczasem Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej, którego członkiem jest miasto Lubartów, już wkrótce złoży wniosek o dofinansowanie budowy sortowni z unijnych środków.

– Zrobimy to na początku października – mówi Krzysztof Świętoński, przewodniczący Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej i zarazem zastępca burmistrza Lubartowa. – Ulica Gazowa to dobre miejsce na sortownię.

Świętoński podkreśla, że rozmowy w sprawie znalezienia miejsca dla sortowni w okolicznych gminach trwały od lat. Żaden z okolicznych samorządów nie zgodził się na zbudowanie na jego terenie takiego zakładu.

Władze Lubartowa zleciły przeprowadzenie sondażu, w którym większość mieszkańców miasta opowiedziała się za budową sortowni przy Gazowej.

– Nie przeprowadzono uczciwych konsultacji społecznych. Jedynie na podstawie sondażu telefonicznego pan burmistrz Zwoliński twierdzi, że większość mieszkańców popiera obecną lokalizację – mówi radna Lisek-Jublewska. – Manifestujemy, że jest odwrotnie.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jancio / 4 października 2009 o 12:23
farel napisał:
Joncio jakiś ty głupi. Madry naród lubartowski własnie nie daje sie manipulować oszołomom. Zobacz na pikiecie byli radni opozycyjni oraz osoby które zazwyczaj w tego typu imprezach uczestniczą. Kilkadziesiąt osób to nawet mniej niż margines.

Jaki naród lubartowski jest mądry to zobaczymy za kilka lat. jak wam zacznie śmierdzieć pod oknami i i będziecie przeklinać POpapranego przewodniczącego razem z burmistrzem "lubartowscy mądrale".
Avatar
edlese / 2 października 2009 o 22:59
Może być Trąbka sekretarzem bez przygotowania, może Pankowski specem od promocji miasta bez potrzebnych kwalifikacji, może Zalewski przewodniczyć radzie nie mając o tym pojęcia, to i na tej samej zasadzie może być Jublewska burmistrzem
Avatar
spin / 2 października 2009 o 22:12
Najgorsze, że ta pani uwierzyła, że może być burmistrzem miasta. Tylko na czym ona się zna? Bo na niemieckim którego w szkole uczyła niestety nie koniecznie. Chyba spędza czas na emeryturze nauczycielskiej na dokształcaniu dziennikarskim u prezesa Tomasiaka. Już potrafi wiecować jak niegdyś on przeciw wstąpieniu do UNII. Teraz przejdzie do pozywania ludzi do sądu i nagrywania ich po kryjomu, aby straszyć ich sądem lub pokazać filmiki w internecie. Ten dziennikarz ma opanowane to najlepiej w Lubartowie. Zresztą, zbudował sobie w domu studio nie dla zabawy. A Jublewska z domu przedsiębiorca. Jurek chętnie będzie płacił za popisy medialne małżonki.
Najgorsze, że ta pani uwierzyła, że może być burmistrzem miasta. Tylko na czym ona się zna? Bo na niemieckim którego w szkole uczyła niestety nie koniecznie. Chyba spędza czas na emeryturze nauczycielskiej na dokształcaniu dziennikarskim u prezesa Tomasiaka. Już potrafi wiecować jak niegdyś on przeciw wstąpieniu do UNII. Teraz przejdzie do pozywania ludzi do sądu i nagrywania ich po kryjomu, aby straszyć ich sądem lub pokazać filmiki w internecie. Ten dziennikarz ma opanowane to najlepiej w Lubartowie. Zresztą, zbudował sobie w domu studio ... rozwiń
Avatar
~alf~ / 23 września 2009 o 14:42
Skąd mieli nagłośnienie, pewnie pozyczyli od spółdzielców...
Avatar
Roki / 18 września 2009 o 17:32
powinna słuchać innych zamiast się odzywać bo tam była gościem
Avatar
kamil / 18 września 2009 o 16:32
pani Jublewska przyjechała do Wólki Rokickiej na spotkanie z ludnością ze słowami: (...) czytaj ble ble ble ... skoro już macie wysypisko z którego unoszą się nieprzyjemne zapachy to jak pozwolicie wójtowi wybudować sortownie obok wysypiska to nie będziecie musieli płacić za wywóz śmieci (...) ble ble ble. czyli dajcie się przekupić za 12 zł miesięcznie. To dlaczego Pani się nie zgodzi !?! zaoszczędzi Pani 144 zł roczne a zapach z okna bezcenny
pani Jublewska przyjechała do Wólki Rokickiej na spotkanie z ludnością ze słowami: (...) czytaj ble ble ble ... skoro już macie wysypisko z którego unoszą się nieprzyjemne zapachy to jak pozwolicie wójtowi wybudować sortownie obok wysypiska to nie będziecie musieli płacić za wywóz śmieci (...) ble ble ble. czyli dajcie się przekupić za 12 zł miesięcznie. To dlaczego Pani się nie zgodzi !?! zaoszczędzi Pani 144 zł roczne a zapach z okna bezcenny rozwiń
Avatar
koli / 18 września 2009 o 15:19
najpierw nauczmy ludzi segregować śmieci....myślę ze segregowane śmieci mogłyby być zbierane nieodpłatnie z osiedlowych domków...tak czy siak czy to szkło czy wszystko w jednym worku to i tak płace za to że mi ZGK to zabiera...po co w takim razie mój wysiłek w segregowaniu?????
Avatar
nick / 18 września 2009 o 13:33
lepszy taki margines, niż wy - elita
Avatar
farel / 18 września 2009 o 13:27
Joncio jakiś ty głupi. Madry naród lubartowski własnie nie daje sie manipulować oszołomom. Zobacz na pikiecie byli radni opozycyjni oraz osoby które zazwyczaj w tego typu imprezach uczestniczą. Kilkadziesiąt osób to nawet mniej niż margines.
Avatar
jancio / 18 września 2009 o 11:51
To zabawne że "światły naród Lubartowski" pozwala sobą manipulować małej grupce ludzi na czele z burmistrzem. Na budowę tego zakładu nie zgodzili się "wieśniacy" w Kamionce, Ostrowie, Nowodworze itd a zgodzili się "Mieszczanie Lubartowscy". Jak trzeba być ograniczonym i fundować sobie bombe kilkaset metrów od miasta i ujęcia wody. ŻYCZĘ MIESZKAŃCOM LUBARTOWA DUŻO ZDROWIA BO U WIĘKSZOŚCI NA ROZUM JUŻ ZA PÓŹNO.
Avatar
jancio / 4 października 2009 o 12:23
farel napisał:
Joncio jakiś ty głupi. Madry naród lubartowski własnie nie daje sie manipulować oszołomom. Zobacz na pikiecie byli radni opozycyjni oraz osoby które zazwyczaj w tego typu imprezach uczestniczą. Kilkadziesiąt osób to nawet mniej niż margines.

Jaki naród lubartowski jest mądry to zobaczymy za kilka lat. jak wam zacznie śmierdzieć pod oknami i i będziecie przeklinać POpapranego przewodniczącego razem z burmistrzem "lubartowscy mądrale".
Avatar
edlese / 2 października 2009 o 22:59
Może być Trąbka sekretarzem bez przygotowania, może Pankowski specem od promocji miasta bez potrzebnych kwalifikacji, może Zalewski przewodniczyć radzie nie mając o tym pojęcia, to i na tej samej zasadzie może być Jublewska burmistrzem
Avatar
spin / 2 października 2009 o 22:12
Najgorsze, że ta pani uwierzyła, że może być burmistrzem miasta. Tylko na czym ona się zna? Bo na niemieckim którego w szkole uczyła niestety nie koniecznie. Chyba spędza czas na emeryturze nauczycielskiej na dokształcaniu dziennikarskim u prezesa Tomasiaka. Już potrafi wiecować jak niegdyś on przeciw wstąpieniu do UNII. Teraz przejdzie do pozywania ludzi do sądu i nagrywania ich po kryjomu, aby straszyć ich sądem lub pokazać filmiki w internecie. Ten dziennikarz ma opanowane to najlepiej w Lubartowie. Zresztą, zbudował sobie w domu studio nie dla zabawy. A Jublewska z domu przedsiębiorca. Jurek chętnie będzie płacił za popisy medialne małżonki.
Najgorsze, że ta pani uwierzyła, że może być burmistrzem miasta. Tylko na czym ona się zna? Bo na niemieckim którego w szkole uczyła niestety nie koniecznie. Chyba spędza czas na emeryturze nauczycielskiej na dokształcaniu dziennikarskim u prezesa Tomasiaka. Już potrafi wiecować jak niegdyś on przeciw wstąpieniu do UNII. Teraz przejdzie do pozywania ludzi do sądu i nagrywania ich po kryjomu, aby straszyć ich sądem lub pokazać filmiki w internecie. Ten dziennikarz ma opanowane to najlepiej w Lubartowie. Zresztą, zbudował sobie w domu studio ... rozwiń
Avatar
~alf~ / 23 września 2009 o 14:42
Skąd mieli nagłośnienie, pewnie pozyczyli od spółdzielców...
Avatar
Roki / 18 września 2009 o 17:32
powinna słuchać innych zamiast się odzywać bo tam była gościem
Avatar
kamil / 18 września 2009 o 16:32
pani Jublewska przyjechała do Wólki Rokickiej na spotkanie z ludnością ze słowami: (...) czytaj ble ble ble ... skoro już macie wysypisko z którego unoszą się nieprzyjemne zapachy to jak pozwolicie wójtowi wybudować sortownie obok wysypiska to nie będziecie musieli płacić za wywóz śmieci (...) ble ble ble. czyli dajcie się przekupić za 12 zł miesięcznie. To dlaczego Pani się nie zgodzi !?! zaoszczędzi Pani 144 zł roczne a zapach z okna bezcenny
pani Jublewska przyjechała do Wólki Rokickiej na spotkanie z ludnością ze słowami: (...) czytaj ble ble ble ... skoro już macie wysypisko z którego unoszą się nieprzyjemne zapachy to jak pozwolicie wójtowi wybudować sortownie obok wysypiska to nie będziecie musieli płacić za wywóz śmieci (...) ble ble ble. czyli dajcie się przekupić za 12 zł miesięcznie. To dlaczego Pani się nie zgodzi !?! zaoszczędzi Pani 144 zł roczne a zapach z okna bezcenny rozwiń
Avatar
koli / 18 września 2009 o 15:19
najpierw nauczmy ludzi segregować śmieci....myślę ze segregowane śmieci mogłyby być zbierane nieodpłatnie z osiedlowych domków...tak czy siak czy to szkło czy wszystko w jednym worku to i tak płace za to że mi ZGK to zabiera...po co w takim razie mój wysiłek w segregowaniu?????
Avatar
nick / 18 września 2009 o 13:33
lepszy taki margines, niż wy - elita
Avatar
farel / 18 września 2009 o 13:27
Joncio jakiś ty głupi. Madry naród lubartowski własnie nie daje sie manipulować oszołomom. Zobacz na pikiecie byli radni opozycyjni oraz osoby które zazwyczaj w tego typu imprezach uczestniczą. Kilkadziesiąt osób to nawet mniej niż margines.
Avatar
jancio / 18 września 2009 o 11:51
To zabawne że "światły naród Lubartowski" pozwala sobą manipulować małej grupce ludzi na czele z burmistrzem. Na budowę tego zakładu nie zgodzili się "wieśniacy" w Kamionce, Ostrowie, Nowodworze itd a zgodzili się "Mieszczanie Lubartowscy". Jak trzeba być ograniczonym i fundować sobie bombe kilkaset metrów od miasta i ujęcia wody. ŻYCZĘ MIESZKAŃCOM LUBARTOWA DUŻO ZDROWIA BO U WIĘKSZOŚCI NA ROZUM JUŻ ZA PÓŹNO.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 3 1

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 3 0

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 24 15

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 2 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 1

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 16 5

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 202 22

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 1

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!