Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

17 grudnia 2017 r.
20:13

Brutalny napad na stacji benzynowej. Dlaczego zginął 58-latek? Są wyniki sekcji zwłok

15 15 A A

To rozległe obrażenia głowy były bezpośrednią przyczyną śmierci pracownika stacji paliw w gm. Niedźwiada. Mężczyzna padł ofiarą brutalnego ataku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To najnowsze ustalenia prokuratury w sprawie napadu na stację benzynową w miejscowości Kolonia Palecznica. Zginął wówczas pracownik stacji - 58-letni Mirosław W. W piątek przeprowadzono sekcję zwłok.

– 58-latek miał krwiaki na całej głowie oraz połamane kości czaszki – informuje Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Przyczyną śmierci mężczyzny były bardzo rozległe obrażenia głowy. 

Wyniki sekcji kłócą się z wersją wydarzeń, przedstawianą przez głównego podejrzanego. 27-letni Damian S., z Leszkowic przekonywał śledczych, że tylko raz uderzył mężczyznę trzonkiem od siekiery. Tymczasem wyniki sekcji wskazują, że napastnik praktycznie zmiażdżył czaszkę Mirosława W.

Do napadu doszło w nocy z 30 listopada na 1 grudnia. Damian S. razem z 21-letnim kolegą i 17-letnią koleżanką pojechał na stację pod pretekstem wymiany butli gazowej. Wcześniej cała trójka ukradła butlę z kontenera w jednej z miejscowości w gm. Niedźwiada.

– Pojechaliśmy na stację z pałą i butlą – wyjaśniał później śledczym 27-latek. – Powiedziałem, że chcę wymienić butlę. Chłop wyszedł, a ja za nim. Uderzyłem go jak wyjmował butlę. Przewrócił się, a ja wyciągnąłem mu pieniądze.

Damian S. zabrał mężczyźnie 140 zł, po czym odjechał, zostawiając go konającego. 58-latka odnalazł później przypadkowy klient wraz z drugim pracownikiem stacji. Ranny został przewieziony do szpitala w Lublinie. Zaledwie po kilku dniach policjanci namierzyli i zatrzymali sprawców. 27-letni mieszkaniec gminy Ostrówek wpadł w ręce policji w Chełmie. 21-latek z gminy Lubartów i 17-latka zostali zatrzymani w miejscu zamieszkania mężczyzny.

Zatrzymanym postawiono zarzuty dotyczące m.in. kradzieży z włamaniem oraz rozboju. Cała trójka nie zaprzecza, że doszło do włamania. Do rozboju przyznał się natomiast tylko Damian S. On i jego 21-letni kolega, Damian D. zostali tymczasowo aresztowani. Sąd nie zgodził się na aresztowanie ich koleżanki – 17-letniej Magdaleny J. Prokuratura złożyła już stosowne zażalenie.

Śledczy czekają jeszcze na oficjalne wyniki sekcji zwłok 58-latka, po czym skorygują zarzuty wobec Damiana S. Nie wykluczają, że młody mężczyzna odpowie za zabójstwo.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 grudnia 2017 o 16:57
jedyna sprawiedliwość to VENDETTA.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2017 o 09:27
aby firma prężnie się rozwijała, warto zainwestować w jej promocję. najlepszym pomysłem jest wykorzystanie pomysłów z zakresu reklamy lublin. będzie to sposób na poprawę pozycji firmy. ***s://reklama-lublin.pl/
Avatar
Dero / 18 grudnia 2017 o 07:46
A temu sędziemu to też trzeba trzonkiem w ł.., a może młoda mu d..y dała...
Avatar
Gość / 18 grudnia 2017 o 07:03
...i po cholerę się cackać z takim pasożytem? Przywrócić kare śmierci się powinno, by eliminować takie pasożyty ze społeczeństwa. Odsiedzi swoje i znowu zabije. Jak raz zabił to marne szanse, że się zmieni.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2017 o 06:40
takie chwasty winno sie wyrywać z korzeniami tak samo w łeb tym trzonkiem i wyrzucić na śmietnk
Avatar
bon / 18 grudnia 2017 o 02:26
może i nie chciał zabić, a tylko zabrakło mu zwojów w mózgownicy żeby wyobrazić sobie że walenie w głowe trzonkiem może spowodowac pekniecie czaszki i obrazenia mózgu a nastepnie śmierć. w zasadzie opcja ze zwojami bardzo prawdopodobna, bo trzeba mieć naprawde braki w głowie, żeby mysleć że taki napad z pobiciem ujdzie płazem, bo to oczywiste jest że policja szybko zgarnie napastników w każdym razie typ miał juz jakaś przeszłośc kryminalną, zatem mial szanse na poprawe. nie wykorzystał jej, wiec krzyż mu na droge
Avatar
Gość / 17 grudnia 2017 o 23:33
ależ oceniamy go, bo skoro parszywy s***el katuje kogoś trzonkiem od siekiery to wiadomo, że w głowie ma gówno i jest zwykłym mordercą. nie jest nawet człowiekiem, tylko nędzną, człekokształtną masą. jest nikim, zerem, dnem. zasluguje tylko na morderczą pracę w kamieniołomach, brutalne tortury i porzucenie na pustkowiu, żeby zdechł.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2017 o 22:13
@POlak i PariOta... kogo tych chcesz oszukać? Tuskasyna? Nie podszywał się pod wyborcę PiSu, bo brzmisz tak samo debilnie jak Masguła wznoszacy okrzyki PRECZ Z KOMUNĄ! To są bandyci, dla których życie nie ma żadnej wartości. Tych zwierząt nie powinno się puszczać między ludzi. Zabili uczciwego i dobrego człowieka. Co dało się widzieć po reakcji znajomych. Nie po każdym się płacze. Sam bym się zgłosił na kata dla tych zwyrodnialcow.
Avatar
e / 17 grudnia 2017 o 22:09
Oczywiście, że nie chcial zabić i dlatego nie uderzyl raz by ogłuszyć tylko walił po głowie człowieka kilka lub kilkanaście razy tak dla pewności łamiąc kości czaszki. Nic juz z nich nie będzie- szkoda karmić w więzieniu. 
Avatar
Gość / 17 grudnia 2017 o 22:07
Odbiło ci? Czy jesteś niezależnym sędzią? Przeczytaj jeszcze raz "...napastnik praktycznie zmiażdżył czaszkę...". Nadal uważasz, że nie chciał zabić? To połóż się na drodze, a ja pięć razy po tobie przejadę. Może zrozumiesz co to jest przypadek. Waśniewska też pięć razy potknęła się o próg, zanim jej dziecko oddało ostatni dech. Zwyrodnialcy i mordercy. Wszyscy są winni. Żaden nie wezwał pomocy, każdy krył drugiego i dzieki przewadze liczebnej ofiara nie miała jakichkolwiek szans. Kiedy wreszcie będą wybory do PE. Trzeba wreszcie przywrocić karę śmiercimdla morderców, bo na ludzi chorych w UE wprowadzono ten przywilej (eutanazja i zaniechanie leczenia).
Odbiło ci? Czy jesteś niezależnym sędzią? Przeczytaj jeszcze raz "...napastnik praktycznie zmiażdżył czaszkę...". Nadal uważasz, że nie chciał zabić? To połóż się na drodze, a ja pięć razy po tobie przejadę. Może zrozumiesz co to jest przypadek. Waśniewska też pięć razy potknęła się o próg, zanim jej dziecko oddało ostatni dech. Zwyrodnialcy i mordercy. Wszyscy są winni. Żaden nie wezwał pomocy, każdy krył drugiego i dzieki przewadze liczebnej ofiara nie miała jakichkolwiek szans. Kiedy wreszcie będą wybory do PE. Trzeba wreszcie p... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2017 o 16:57
jedyna sprawiedliwość to VENDETTA.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2017 o 09:27
aby firma prężnie się rozwijała, warto zainwestować w jej promocję. najlepszym pomysłem jest wykorzystanie pomysłów z zakresu reklamy lublin. będzie to sposób na poprawę pozycji firmy. ***s://reklama-lublin.pl/
Avatar
Dero / 18 grudnia 2017 o 07:46
A temu sędziemu to też trzeba trzonkiem w ł.., a może młoda mu d..y dała...
Avatar
Gość / 18 grudnia 2017 o 07:03
...i po cholerę się cackać z takim pasożytem? Przywrócić kare śmierci się powinno, by eliminować takie pasożyty ze społeczeństwa. Odsiedzi swoje i znowu zabije. Jak raz zabił to marne szanse, że się zmieni.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2017 o 06:40
takie chwasty winno sie wyrywać z korzeniami tak samo w łeb tym trzonkiem i wyrzucić na śmietnk
Avatar
bon / 18 grudnia 2017 o 02:26
może i nie chciał zabić, a tylko zabrakło mu zwojów w mózgownicy żeby wyobrazić sobie że walenie w głowe trzonkiem może spowodowac pekniecie czaszki i obrazenia mózgu a nastepnie śmierć. w zasadzie opcja ze zwojami bardzo prawdopodobna, bo trzeba mieć naprawde braki w głowie, żeby mysleć że taki napad z pobiciem ujdzie płazem, bo to oczywiste jest że policja szybko zgarnie napastników w każdym razie typ miał juz jakaś przeszłośc kryminalną, zatem mial szanse na poprawe. nie wykorzystał jej, wiec krzyż mu na droge
Avatar
Gość / 17 grudnia 2017 o 23:33
ależ oceniamy go, bo skoro parszywy s***el katuje kogoś trzonkiem od siekiery to wiadomo, że w głowie ma gówno i jest zwykłym mordercą. nie jest nawet człowiekiem, tylko nędzną, człekokształtną masą. jest nikim, zerem, dnem. zasluguje tylko na morderczą pracę w kamieniołomach, brutalne tortury i porzucenie na pustkowiu, żeby zdechł.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2017 o 22:13
@POlak i PariOta... kogo tych chcesz oszukać? Tuskasyna? Nie podszywał się pod wyborcę PiSu, bo brzmisz tak samo debilnie jak Masguła wznoszacy okrzyki PRECZ Z KOMUNĄ! To są bandyci, dla których życie nie ma żadnej wartości. Tych zwierząt nie powinno się puszczać między ludzi. Zabili uczciwego i dobrego człowieka. Co dało się widzieć po reakcji znajomych. Nie po każdym się płacze. Sam bym się zgłosił na kata dla tych zwyrodnialcow.
Avatar
e / 17 grudnia 2017 o 22:09
Oczywiście, że nie chcial zabić i dlatego nie uderzyl raz by ogłuszyć tylko walił po głowie człowieka kilka lub kilkanaście razy tak dla pewności łamiąc kości czaszki. Nic juz z nich nie będzie- szkoda karmić w więzieniu. 
Avatar
Gość / 17 grudnia 2017 o 22:07
Odbiło ci? Czy jesteś niezależnym sędzią? Przeczytaj jeszcze raz "...napastnik praktycznie zmiażdżył czaszkę...". Nadal uważasz, że nie chciał zabić? To połóż się na drodze, a ja pięć razy po tobie przejadę. Może zrozumiesz co to jest przypadek. Waśniewska też pięć razy potknęła się o próg, zanim jej dziecko oddało ostatni dech. Zwyrodnialcy i mordercy. Wszyscy są winni. Żaden nie wezwał pomocy, każdy krył drugiego i dzieki przewadze liczebnej ofiara nie miała jakichkolwiek szans. Kiedy wreszcie będą wybory do PE. Trzeba wreszcie przywrocić karę śmiercimdla morderców, bo na ludzi chorych w UE wprowadzono ten przywilej (eutanazja i zaniechanie leczenia).
Odbiło ci? Czy jesteś niezależnym sędzią? Przeczytaj jeszcze raz "...napastnik praktycznie zmiażdżył czaszkę...". Nadal uważasz, że nie chciał zabić? To połóż się na drodze, a ja pięć razy po tobie przejadę. Może zrozumiesz co to jest przypadek. Waśniewska też pięć razy potknęła się o próg, zanim jej dziecko oddało ostatni dech. Zwyrodnialcy i mordercy. Wszyscy są winni. Żaden nie wezwał pomocy, każdy krył drugiego i dzieki przewadze liczebnej ofiara nie miała jakichkolwiek szans. Kiedy wreszcie będą wybory do PE. Trzeba wreszcie p... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram]

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram] 0 0

Znany jest już harmonogram pokazów fontanny multimedialnej na placu Litewskim w maju.

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..."
zdjęcia
galeria

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..." 54 5

Maskotki, baloniki i znicze przed wejściem do konsulatu brytyjskiego w Lublinie – tak mieszkańcy całego regionu manifestują solidarność z dwuletnim Alfie Evansem z Liverpoolu

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni 260 32

Puławscy radni podczas dzisiejszej sesji niemal jednomyślnie przyjęli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu w całym mieście pomiędzy godz. 23:00 a 6:00 rano. Za jej wprowadzeniem zagłosowało 17, a przeciw było 2 radnych.

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos 113 55

Sylwester Tułajew będzie kandydatem PiS na prezydenta Lublina. – Mam nadzieję, że będzie skłonny debatować merytorycznie, nie politycznie – komentuje prezydent Krzysztof Żuk (PO), który zmierzy się z Tułajewem w jesiennych wyborach samorządowych

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia 4 0

W weekend znowu nie zabraknie ciekawych wydarzeń sportowych. Już w piątek swój mecz rozegra Speed Car Motor Lublin, który tym razem zmierzy się u siebie z ROW Rybnik

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 20 w Hades Szerokiej (ul. Grodzka 21) odbędzie się koncert muzyki cygańskiej.

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty 5 3

Dwie osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w szpitalu wojskowym w Lublinie. Chodzi o ustawianie przetargów na zakup urządzeń. Łapówką miały być pieniądze i pobyt w domku letniskowym.

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie?

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie? 0 4

Lubelskie uczelnie nie trafiły na czołowe miejsca nowego Rankingu Studiów Inżynierskich przygotowanego przez fundację Perspektywy.

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski 0 0

W Łukowie rozegrana zostanie druga runda drużynowych Mistrzostw Polski. Przeciwnikami gospodarzy miejscowych Orląt w grupie 3 będą CLKS Mazovia Ciechanów i KS Klimat Łapy

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program]
28 kwietnia 2018, 20:00

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz zaprasza do Kazimierza Dolnego na drugą edycję festiwalu WpółDrogi Festiva, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 5 maja w zjawiskowym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu (ul. Lubelska 4).

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na wyjątkowy koncert Tribute to Ella Fitzgerald w wykonaniu Ani Michałowskiej i Michała Iwanka. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20.

Zaprojektuj logo festiwalu muzycznego w Białej Podlaskiej

Zaprojektuj logo festiwalu muzycznego w Białej Podlaskiej 0 0

We wrześniu w Białej Podlaskiej odbędzie się Festiwal Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego. Bialskie Centrum Kultury ogłosiło właśnie konkurs na logo tego wydarzenia.

10-letnia dziewczynka jechała na rowerze. Uderzył w nią kierowca mazdy
galeria

10-letnia dziewczynka jechała na rowerze. Uderzył w nią kierowca mazdy 54 18

Do wypadku doszło przed godz. 15 na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego z Niepodległości w Świdniku.

Ancestors Legacy: Edycja Mieszka 1 na premierę (wideo)
film

Ancestors Legacy: Edycja Mieszka 1 na premierę (wideo) 2 0

Polska gra, w której możemy grać Słowianami, doczekała się specjalnej polskiej wersji. Co znajdziemy - i to już 22 maja w Ancestors Legacy: Edycja Mieszka 1?

Stypendia u progu sportowej kariery. Otrzyma je 327 osób [zdjęcia]
galeria

Stypendia u progu sportowej kariery. Otrzyma je 327 osób [zdjęcia] 0 0

327 osobom z regionu przyznano wczoraj stypendia sportowe. Z budżetu województwa lubelskiego otrzymają oni blisko 900 tys. zł.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!