Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

22 kwietnia 2009 r.
19:48
Edytuj ten wpis

Burmistrz Lubartowa: Nie wynoście się ze swoich lokali

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 27 A A

Nie wyprowadzimy się, bo nie mamy dokąd - stwierdzili lokatorzy dawnego biurowca Unitry w Lubartowie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ludziom każe się wynieść zarządzająca nieruchomością syndyk upadłej fabryki okien Ferno, bo nadzór budowlany zakazał użytkowania domu uznając, że jego stan zagraża lokatorom. Syndyk dała mieszkańcom czas do piątku.

- Nie wyprowadzajcie się póki pani syndyk nie dopełni obowiązku i nie zapewni wam innych lokali - apeluje Jerzy Zwoliński, burmistrz Lubartowa, który wczoraj spotkał się z mieszkańcami budynku w sali kina Lewart. - Zostaniemy - mówi Piotr Raczyński, jeden z lokatorów.

Syndyk zapowiada, że odwoła się od decyzji nadzoru budowlanego.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ktoś / 24 kwietnia 2009 o 15:35
ja napisał:
Może to, co napiszę, nie będzie popularne, prospołeczne i wyrozumiałe, ale jakoś dziwnie mi tych osób nie żal. Rozumiem, że są w trudnej sytuacji, ale chyba trochę na własne życzenie. Osobiście, znając niepewną sytuację własnościową, możliwość sprzedaży budynku ( a może raczej pewność, bo niby, co innego pani syndyk miałaby z nim zrobić) starałabym się, na miejscu lokatorów, zatroszczyć o swoją sytuację lokalową i jak najszybciej stamtąd wynieść. Wiem, moje poglądy mogą razić, ale na dobrą sprawę, to kto chciałby kupić to z lokatorami????? Zwłaszcza, że część trzeba by było eksmitować, bo dobrowolnie by się nie wynieśli po zerwaniu umowy najmu. A chyba wszyscy wiemy, jak to jest z eksmisjami w Polsce, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z osobami z małymi dziećmi. Więc nie mam pojęcia, jak Ci ludzie wyobrażają sobie swoje dalsze życie w tym miejscu i co chcieliby, żeby pani syndyk z nimi zrobiła. Bo mnie jakoś trudno sobie wyobrazić, że w razie sprzedaży budynku znowu nie będzie społecznego buntu. Pewnie lokatorzy z przyjemnością przerzucają swoje problemy na władze miasta i syndyk. Niech martwi się ktoś innym....Ja polecam samemu zatroszczyć się o swój los, a nie latać do mediów i burmistrza z płaczem. Proponuję niech lokatorzy się zrzucą, wykupią od pani syndyk hotel, utworzą wspólnotę i sobie wyremontują. I wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie..........
rozwiń
Avatar
ja / 24 kwietnia 2009 o 14:32
Może to, co napiszę, nie będzie popularne, prospołeczne i wyrozumiałe, ale jakoś dziwnie mi tych osób nie żal. Rozumiem, że są w trudnej sytuacji, ale chyba trochę na własne życzenie. Osobiście, znając niepewną sytuację własnościową, możliwość sprzedaży budynku ( a może raczej pewność, bo niby, co innego pani syndyk miałaby z nim zrobić) starałabym się, na miejscu lokatorów, zatroszczyć o swoją sytuację lokalową i jak najszybciej stamtąd wynieść. Wiem, moje poglądy mogą razić, ale na dobrą sprawę, to kto chciałby kupić to z lokatorami????? Zwłaszcza, że część trzeba by było eksmitować, bo dobrowolnie by się nie wynieśli po zerwaniu umowy najmu. A chyba wszyscy wiemy, jak to jest z eksmisjami w Polsce, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z osobami z małymi dziećmi. Więc nie mam pojęcia, jak Ci ludzie wyobrażają sobie swoje dalsze życie w tym miejscu i co chcieliby, żeby pani syndyk z nimi zrobiła. Bo mnie jakoś trudno sobie wyobrazić, że w razie sprzedaży budynku znowu nie będzie społecznego buntu. Pewnie lokatorzy z przyjemnością przerzucają swoje problemy na władze miasta i syndyk. Niech martwi się ktoś innym....Ja polecam samemu zatroszczyć się o swój los, a nie latać do mediów i burmistrza z płaczem. Proponuję niech lokatorzy się zrzucą, wykupią od pani syndyk hotel, utworzą wspólnotę i sobie wyremontują. I wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie..........
Może to, co napiszę, nie będzie popularne, prospołeczne i wyrozumiałe, ale jakoś dziwnie mi tych osób nie żal. Rozumiem, że są w trudnej sytuacji, ale chyba trochę na własne życzenie. Osobiście, znając niepewną sytuację własnościową, możliwość sprzedaży budynku ( a może raczej pewność, bo niby, co innego pani syndyk miałaby z nim zrobić) starałabym się, na miejscu lokatorów, zatroszczyć o swoją sytuację lokalową i jak najszybciej stamtąd wynieść. Wiem, moje poglądy mogą razić, ale na dobrą sprawę, to kto chciałby kupić to z lokatorami????? Z... rozwiń
Avatar
sam / 23 kwietnia 2009 o 22:34
Pre napisał:
To czegoś tu nie rozumie. Proszę mnie nie posądzać o stronniczość ale syndyk w Ferno jest chyba od około roku. To z kim wcześniej mieli zawartą umowę najmu Ci którzy tam mieszkali lub nadal mieszkają ? Bez względu na to kto powinien zabezpieczyć mieszkania sytuacja mieszkańców jest bardzo trudna. Mam jednak nadzieję, że znajdzie się takie rozwiązanie które będzie dla Was najkorzystniejsze i zapewni dach nad głową.
Życzę wytrwałości i powodzenia.



Pani syndyk mając na celu jak najszybsze przeprowadzenie upadłości powinna nie wynajmować mieszkań trzy tygodnie przed wymówieniem najmu.Moim zdaniem stopniowo, wraz z samowolnym opuszczaniem mieszkań przez lokatorów, ale tu chodzi o kasę wcale przecież nie małą.Pewnie znalazł się nabywca i trzeba było pozbyć się problemu jakim są mieszkańcy, bo przecież z nimi nikt go nie kupi.



Pani syndyk mając na celu jak najszybsze przeprowadzenie upadłości powinna nie wynajmować mieszkań trzy tygodnie przed wymówieniem najmu.Moim zdaniem stopniowo, wraz z samowolnym opuszczaniem mieszkań przez lokatorów, ale tu chodzi o kasę wcale przecież nie małą.Pewnie znalazł się nabywca i trzeba było pozbyć się problemu jakim są mieszkańcy, bo przecież z nimi nikt go nie kupi. rozwiń
Avatar
Pre / 23 kwietnia 2009 o 22:05
zarządca napisał:
Coś mi się wydaje, że syndyk masy upadłościowej Ferno nie jest od zabezpieczania mieszkań, tylko od zakończenia postępowania upadłościowego poprzez opracowanie listy wierzytelności i zaspokojenia wierzycieli. On ma jak najszybciej przeprowadzić upadłość w interesie li tylko wierzycieli! Od rozwiązywania problemów społecznych w mieście jest natomiast burmistrz.

Całkowicie się z tym zgadzam. Tylko co burmistrz robi aby rozwiązać ten bardzo poważny problem społeczny? Odpowiedź chyba znamy także ze wcześniejszych komentarzy.

Całkowicie się z tym zgadzam. Tylko co burmistrz robi aby rozwiązać ten bardzo poważny problem społeczny? Odpowiedź chyba znamy także ze wcześniejszych komentarzy. rozwiń
Avatar
zarządca / 23 kwietnia 2009 o 21:25
Coś mi się wydaje, że syndyk masy upadłościowej Ferno nie jest od zabezpieczania mieszkań, tylko od zakończenia postępowania upadłościowego poprzez opracowanie listy wierzytelności i zaspokojenia wierzycieli. On ma jak najszybciej przeprowadzić upadłość w interesie li tylko wierzycieli! Od rozwiązywania problemów społecznych w mieście jest natomiast burmistrz.
Avatar
Pre / 23 kwietnia 2009 o 20:59
pewu napisał:
Tak się składa, ze nie są to mieszkania socjalne. Są to mieszkania wynajmowane lokatorom przez syndyka Ferno. Lokatorzy płacą chyba najwyższe czynsze w Lubartowie (nawet do 700 zł/mies.) . Ludzie, którzy w urządzenie, wyposażenie, dostosowanie tych mieszkań włożyli niemałe pieniądze i mnóstwo pracy nagle są zmuszani do wyprowadzenia się. A w małym mieście, jakim jest Lubartów nie ma fizycznej możliwości wynajęcia w krótkim czasie mieszkań dla kilkudziesięciu rodzin. Burmistrz również nie dysponuje wolnym blokiem dla tylu osób. Jak widać, problem jest bardziej złożony, niż wiele osób sądzi. Smaczku dodaje fakt, że przez wiele lat w tych pomieszczeniach mieścił się hotel (taki normalny, nie robotniczy), a potem pokoje wynajęto lokatorom. I mieszkają oni tam już od kilkunastu lat.

To czegoś tu nie rozumie. Proszę mnie nie posądzać o stronniczość ale syndyk w Ferno jest chyba od około roku. To z kim wcześniej mieli zawartą umowę najmu Ci którzy tam mieszkali lub nadal mieszkają ? Bez względu na to kto powinien zabezpieczyć mieszkania sytuacja mieszkańców jest bardzo trudna. Mam jednak nadzieję, że znajdzie się takie rozwiązanie które będzie dla Was najkorzystniejsze i zapewni dach nad głową.
Życzę wytrwałości i powodzenia.

To czegoś tu nie rozumie. Proszę mnie nie posądzać o stronniczość ale syndyk w Ferno jest chyba od około roku. To z kim wcześniej mieli zawartą umowę najmu Ci którzy tam mieszkali lub nadal mieszkają ? Bez względu na to kto powinien zabezpieczyć mieszkania sytuacja mieszkańców jest bardzo trudna. Mam jednak nadzieję, że znajdzie się takie rozwiązanie które będzie dla Was najkorzystniejsze i zapewni dach nad głową.
Życzę wytrwałości i powodzenia. rozwiń
Avatar
słonko / 23 kwietnia 2009 o 20:48
błądzący napisał:
Do |Gościa'
A co niby ma zyskać burmistrz na tej sprawie?

A generalnie to tradycyjna Polska roszczeniówka!
Mieszkają w prywatnym lokalu (niestety tak to wyglada) właściciel z takkich czy innych powodów ich wywala a oni niech burmistrz nam da..
To k-wa ja też chce niech mi burmistrz da też mieszkam w prywatnym lokalu dlaczego mam być gorszy za 5 minut mogę mieć kwit od właściciela, że mnie wywala. Niech mi burmistrz mieszkanie da. Dlaczego wam a nie mi?!!!



Tak się składa, że jestem w temacie. Sprostuję trochę.To nie oni ( niech Burmistrz nam da) tylko odpowiednia, kompetentna osoba zgłosiła problem Burmistrzowi.Wyczytałam, w innych wpisach. że Burmistrz interesantów przyjmuje we wtorki, nie widzę przeszkód abyś się po prostu pofatygował i niech ci da.Haahaaahaa



Tak się składa, że jestem w temacie. Sprostuję trochę.To nie oni ( niech Burmistrz nam da) tylko odpowiednia, kompetentna osoba zgłosiła problem Burmistrzowi.Wyczytałam, w innych wpisach. że Burmistrz interesantów przyjmuje we wtorki, nie widzę przeszkód abyś się po prostu pofatygował i niech ci da.Haahaaahaa rozwiń
Avatar
słonko / 23 kwietnia 2009 o 20:16
pytający napisał:
Do tego co tak ładnie wylicza

1. Kto jest właścicielem budynku?
2. Jakby nie ten podły burmistrz i te deb...ilne media to byście już w piątek albo po niedzieli przed blokiem z gratami stali
zrobiło się o was głośno to coś na tym ugraliście.
3. Na co wy liczycie wynajmujecie prywatne lokale jeśli nie teraz to za miesiąc pół roku, rok syndyk może zakończyć z wami umowy z jakimś okresem wypowiedzenia i co..... do burmistrza po mieszkanie a w kolejkę . Ja też chce w czym jestem od was gorszy?



Nie jesteś w temacie, więc nie wypowiadaj się,trochę cię uświadomię,nigdzie byśmy nie stali i nic nie ugraliśmy.Nie wiesz nawet jak brzmi umowa najmu,to po ca ten bezsensowny wpis.Burmistrz już na ciebie czeka z otwartymi ramionami, więc nie karz mu czekać dłużej, jest niecierpliwy, heeeeheeeehee. tyle temat wałkowany a ty dalej nic nie kumasz,myślenie widać co niektórych boli, a i inteligencją nie grzeszą. haaahaaahaa



Nie jesteś w temacie, więc nie wypowiadaj się,trochę cię uświadomię,nigdzie byśmy nie stali i nic nie ugraliśmy.Nie wiesz nawet jak brzmi umowa najmu,to po ca ten bezsensowny wpis.Burmistrz już na ciebie czeka z otwartymi ramionami, więc nie karz mu czekać dłużej, jest niecierpliwy, heeeeheeeehee. tyle temat wałkowany a ty dalej nic nie kumasz,myślenie widać co niektórych boli, a i inteligencją nie grzeszą. haaahaaahaa rozwiń
Avatar
czesio / 23 kwietnia 2009 o 12:20
polak napisał:
Taka jest polska rzeczywistosc.
Gdzie byl nadzor budowlany,straz pozarna i inne sluzby gdy przeksztalcano hotelowiec .
Mieszkancy placac za lokale,dostosowujac ponosza koszty ktore wiaza obie strony. Zostali oszukani wiec moim zdaniem powinni wystapic z pozwem zbiorowym przeciwko wlascicielowi za narazenie swiadome na niebezpieczenstwo .
Akcyjnosc po spaleniu jednego hotelowca jest represja w stosunku do ludzi.
Czyzby sluzbu ryszylo sumienie i brak dzialan przy przeksztalceniu chca swoja nadgorliwoscia udowodnic ,ze cos robia.
A wypadalo przed zasiedleniem ludzi wydac negatywna decyzje i wskazac co trzeba zrobic by budynek spelnial warunki do zasiedlenia.
I jeszcze jedno trzeba poczekac na ekspertyzy odnosnie przyczyn pozaru w Kamieniy Pomorskim.
Bydynki tak latwo sie nie pala.



Właśnie chodzi o to że zmiana sposobu użytkowania odbyła się SAMOWOLNIE i żaden organ o tym nie wiedział. Czy budynki tak łatwo się nie pala to bym polemizował a zwłaszcza o takiej konstrukcji.



Właśnie chodzi o to że zmiana sposobu użytkowania odbyła się SAMOWOLNIE i żaden organ o tym nie wiedział. Czy budynki tak łatwo się nie pala to bym polemizował a zwłaszcza o takiej konstrukcji. rozwiń
Avatar
475573 / 23 kwietnia 2009 o 11:04
pytający napisał:
Do tego co tak ładnie wylicza

1. Kto jest właścicielem budynku?
2. Jakby nie ten podły burmistrz i te deb...ilne media to byście już w piątek albo po niedzieli przed blokiem z gratami stali
zrobiło się o was głośno to coś na tym ugraliście.
3. Na co wy liczycie wynajmujecie prywatne lokale jeśli nie teraz to za miesiąc pół roku, rok syndyk może zakończyć z wami umowy z jakimś okresem wypowiedzenia i co..... do burmistrza po mieszkanie a w kolejkę . Ja też chce w czym jestem od was gorszy?

CO TY ku*** MOZESZ WIEDZIEC? BYLES NA SPOTKANIU? BURMISTRZ ZROBIL SOBIE TYLKO DOBRE PRZEDSTAWIENIE KOSZTEM MIESZKANCOW

CO TY ku*** MOZESZ WIEDZIEC? BYLES NA SPOTKANIU? BURMISTRZ ZROBIL SOBIE TYLKO DOBRE PRZEDSTAWIENIE KOSZTEM MIESZKANCOW rozwiń
Avatar
ktoś / 24 kwietnia 2009 o 15:35
ja napisał:
Może to, co napiszę, nie będzie popularne, prospołeczne i wyrozumiałe, ale jakoś dziwnie mi tych osób nie żal. Rozumiem, że są w trudnej sytuacji, ale chyba trochę na własne życzenie. Osobiście, znając niepewną sytuację własnościową, możliwość sprzedaży budynku ( a może raczej pewność, bo niby, co innego pani syndyk miałaby z nim zrobić) starałabym się, na miejscu lokatorów, zatroszczyć o swoją sytuację lokalową i jak najszybciej stamtąd wynieść. Wiem, moje poglądy mogą razić, ale na dobrą sprawę, to kto chciałby kupić to z lokatorami????? Zwłaszcza, że część trzeba by było eksmitować, bo dobrowolnie by się nie wynieśli po zerwaniu umowy najmu. A chyba wszyscy wiemy, jak to jest z eksmisjami w Polsce, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z osobami z małymi dziećmi. Więc nie mam pojęcia, jak Ci ludzie wyobrażają sobie swoje dalsze życie w tym miejscu i co chcieliby, żeby pani syndyk z nimi zrobiła. Bo mnie jakoś trudno sobie wyobrazić, że w razie sprzedaży budynku znowu nie będzie społecznego buntu. Pewnie lokatorzy z przyjemnością przerzucają swoje problemy na władze miasta i syndyk. Niech martwi się ktoś innym....Ja polecam samemu zatroszczyć się o swój los, a nie latać do mediów i burmistrza z płaczem. Proponuję niech lokatorzy się zrzucą, wykupią od pani syndyk hotel, utworzą wspólnotę i sobie wyremontują. I wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie..........
rozwiń
Avatar
ja / 24 kwietnia 2009 o 14:32
Może to, co napiszę, nie będzie popularne, prospołeczne i wyrozumiałe, ale jakoś dziwnie mi tych osób nie żal. Rozumiem, że są w trudnej sytuacji, ale chyba trochę na własne życzenie. Osobiście, znając niepewną sytuację własnościową, możliwość sprzedaży budynku ( a może raczej pewność, bo niby, co innego pani syndyk miałaby z nim zrobić) starałabym się, na miejscu lokatorów, zatroszczyć o swoją sytuację lokalową i jak najszybciej stamtąd wynieść. Wiem, moje poglądy mogą razić, ale na dobrą sprawę, to kto chciałby kupić to z lokatorami????? Zwłaszcza, że część trzeba by było eksmitować, bo dobrowolnie by się nie wynieśli po zerwaniu umowy najmu. A chyba wszyscy wiemy, jak to jest z eksmisjami w Polsce, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z osobami z małymi dziećmi. Więc nie mam pojęcia, jak Ci ludzie wyobrażają sobie swoje dalsze życie w tym miejscu i co chcieliby, żeby pani syndyk z nimi zrobiła. Bo mnie jakoś trudno sobie wyobrazić, że w razie sprzedaży budynku znowu nie będzie społecznego buntu. Pewnie lokatorzy z przyjemnością przerzucają swoje problemy na władze miasta i syndyk. Niech martwi się ktoś innym....Ja polecam samemu zatroszczyć się o swój los, a nie latać do mediów i burmistrza z płaczem. Proponuję niech lokatorzy się zrzucą, wykupią od pani syndyk hotel, utworzą wspólnotę i sobie wyremontują. I wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie..........
Może to, co napiszę, nie będzie popularne, prospołeczne i wyrozumiałe, ale jakoś dziwnie mi tych osób nie żal. Rozumiem, że są w trudnej sytuacji, ale chyba trochę na własne życzenie. Osobiście, znając niepewną sytuację własnościową, możliwość sprzedaży budynku ( a może raczej pewność, bo niby, co innego pani syndyk miałaby z nim zrobić) starałabym się, na miejscu lokatorów, zatroszczyć o swoją sytuację lokalową i jak najszybciej stamtąd wynieść. Wiem, moje poglądy mogą razić, ale na dobrą sprawę, to kto chciałby kupić to z lokatorami????? Z... rozwiń
Avatar
sam / 23 kwietnia 2009 o 22:34
Pre napisał:
To czegoś tu nie rozumie. Proszę mnie nie posądzać o stronniczość ale syndyk w Ferno jest chyba od około roku. To z kim wcześniej mieli zawartą umowę najmu Ci którzy tam mieszkali lub nadal mieszkają ? Bez względu na to kto powinien zabezpieczyć mieszkania sytuacja mieszkańców jest bardzo trudna. Mam jednak nadzieję, że znajdzie się takie rozwiązanie które będzie dla Was najkorzystniejsze i zapewni dach nad głową.
Życzę wytrwałości i powodzenia.



Pani syndyk mając na celu jak najszybsze przeprowadzenie upadłości powinna nie wynajmować mieszkań trzy tygodnie przed wymówieniem najmu.Moim zdaniem stopniowo, wraz z samowolnym opuszczaniem mieszkań przez lokatorów, ale tu chodzi o kasę wcale przecież nie małą.Pewnie znalazł się nabywca i trzeba było pozbyć się problemu jakim są mieszkańcy, bo przecież z nimi nikt go nie kupi.



Pani syndyk mając na celu jak najszybsze przeprowadzenie upadłości powinna nie wynajmować mieszkań trzy tygodnie przed wymówieniem najmu.Moim zdaniem stopniowo, wraz z samowolnym opuszczaniem mieszkań przez lokatorów, ale tu chodzi o kasę wcale przecież nie małą.Pewnie znalazł się nabywca i trzeba było pozbyć się problemu jakim są mieszkańcy, bo przecież z nimi nikt go nie kupi. rozwiń
Avatar
Pre / 23 kwietnia 2009 o 22:05
zarządca napisał:
Coś mi się wydaje, że syndyk masy upadłościowej Ferno nie jest od zabezpieczania mieszkań, tylko od zakończenia postępowania upadłościowego poprzez opracowanie listy wierzytelności i zaspokojenia wierzycieli. On ma jak najszybciej przeprowadzić upadłość w interesie li tylko wierzycieli! Od rozwiązywania problemów społecznych w mieście jest natomiast burmistrz.

Całkowicie się z tym zgadzam. Tylko co burmistrz robi aby rozwiązać ten bardzo poważny problem społeczny? Odpowiedź chyba znamy także ze wcześniejszych komentarzy.

Całkowicie się z tym zgadzam. Tylko co burmistrz robi aby rozwiązać ten bardzo poważny problem społeczny? Odpowiedź chyba znamy także ze wcześniejszych komentarzy. rozwiń
Avatar
zarządca / 23 kwietnia 2009 o 21:25
Coś mi się wydaje, że syndyk masy upadłościowej Ferno nie jest od zabezpieczania mieszkań, tylko od zakończenia postępowania upadłościowego poprzez opracowanie listy wierzytelności i zaspokojenia wierzycieli. On ma jak najszybciej przeprowadzić upadłość w interesie li tylko wierzycieli! Od rozwiązywania problemów społecznych w mieście jest natomiast burmistrz.
Avatar
Pre / 23 kwietnia 2009 o 20:59
pewu napisał:
Tak się składa, ze nie są to mieszkania socjalne. Są to mieszkania wynajmowane lokatorom przez syndyka Ferno. Lokatorzy płacą chyba najwyższe czynsze w Lubartowie (nawet do 700 zł/mies.) . Ludzie, którzy w urządzenie, wyposażenie, dostosowanie tych mieszkań włożyli niemałe pieniądze i mnóstwo pracy nagle są zmuszani do wyprowadzenia się. A w małym mieście, jakim jest Lubartów nie ma fizycznej możliwości wynajęcia w krótkim czasie mieszkań dla kilkudziesięciu rodzin. Burmistrz również nie dysponuje wolnym blokiem dla tylu osób. Jak widać, problem jest bardziej złożony, niż wiele osób sądzi. Smaczku dodaje fakt, że przez wiele lat w tych pomieszczeniach mieścił się hotel (taki normalny, nie robotniczy), a potem pokoje wynajęto lokatorom. I mieszkają oni tam już od kilkunastu lat.

To czegoś tu nie rozumie. Proszę mnie nie posądzać o stronniczość ale syndyk w Ferno jest chyba od około roku. To z kim wcześniej mieli zawartą umowę najmu Ci którzy tam mieszkali lub nadal mieszkają ? Bez względu na to kto powinien zabezpieczyć mieszkania sytuacja mieszkańców jest bardzo trudna. Mam jednak nadzieję, że znajdzie się takie rozwiązanie które będzie dla Was najkorzystniejsze i zapewni dach nad głową.
Życzę wytrwałości i powodzenia.

To czegoś tu nie rozumie. Proszę mnie nie posądzać o stronniczość ale syndyk w Ferno jest chyba od około roku. To z kim wcześniej mieli zawartą umowę najmu Ci którzy tam mieszkali lub nadal mieszkają ? Bez względu na to kto powinien zabezpieczyć mieszkania sytuacja mieszkańców jest bardzo trudna. Mam jednak nadzieję, że znajdzie się takie rozwiązanie które będzie dla Was najkorzystniejsze i zapewni dach nad głową.
Życzę wytrwałości i powodzenia. rozwiń
Avatar
słonko / 23 kwietnia 2009 o 20:48
błądzący napisał:
Do |Gościa'
A co niby ma zyskać burmistrz na tej sprawie?

A generalnie to tradycyjna Polska roszczeniówka!
Mieszkają w prywatnym lokalu (niestety tak to wyglada) właściciel z takkich czy innych powodów ich wywala a oni niech burmistrz nam da..
To k-wa ja też chce niech mi burmistrz da też mieszkam w prywatnym lokalu dlaczego mam być gorszy za 5 minut mogę mieć kwit od właściciela, że mnie wywala. Niech mi burmistrz mieszkanie da. Dlaczego wam a nie mi?!!!



Tak się składa, że jestem w temacie. Sprostuję trochę.To nie oni ( niech Burmistrz nam da) tylko odpowiednia, kompetentna osoba zgłosiła problem Burmistrzowi.Wyczytałam, w innych wpisach. że Burmistrz interesantów przyjmuje we wtorki, nie widzę przeszkód abyś się po prostu pofatygował i niech ci da.Haahaaahaa



Tak się składa, że jestem w temacie. Sprostuję trochę.To nie oni ( niech Burmistrz nam da) tylko odpowiednia, kompetentna osoba zgłosiła problem Burmistrzowi.Wyczytałam, w innych wpisach. że Burmistrz interesantów przyjmuje we wtorki, nie widzę przeszkód abyś się po prostu pofatygował i niech ci da.Haahaaahaa rozwiń
Avatar
słonko / 23 kwietnia 2009 o 20:16
pytający napisał:
Do tego co tak ładnie wylicza

1. Kto jest właścicielem budynku?
2. Jakby nie ten podły burmistrz i te deb...ilne media to byście już w piątek albo po niedzieli przed blokiem z gratami stali
zrobiło się o was głośno to coś na tym ugraliście.
3. Na co wy liczycie wynajmujecie prywatne lokale jeśli nie teraz to za miesiąc pół roku, rok syndyk może zakończyć z wami umowy z jakimś okresem wypowiedzenia i co..... do burmistrza po mieszkanie a w kolejkę . Ja też chce w czym jestem od was gorszy?



Nie jesteś w temacie, więc nie wypowiadaj się,trochę cię uświadomię,nigdzie byśmy nie stali i nic nie ugraliśmy.Nie wiesz nawet jak brzmi umowa najmu,to po ca ten bezsensowny wpis.Burmistrz już na ciebie czeka z otwartymi ramionami, więc nie karz mu czekać dłużej, jest niecierpliwy, heeeeheeeehee. tyle temat wałkowany a ty dalej nic nie kumasz,myślenie widać co niektórych boli, a i inteligencją nie grzeszą. haaahaaahaa



Nie jesteś w temacie, więc nie wypowiadaj się,trochę cię uświadomię,nigdzie byśmy nie stali i nic nie ugraliśmy.Nie wiesz nawet jak brzmi umowa najmu,to po ca ten bezsensowny wpis.Burmistrz już na ciebie czeka z otwartymi ramionami, więc nie karz mu czekać dłużej, jest niecierpliwy, heeeeheeeehee. tyle temat wałkowany a ty dalej nic nie kumasz,myślenie widać co niektórych boli, a i inteligencją nie grzeszą. haaahaaahaa rozwiń
Avatar
czesio / 23 kwietnia 2009 o 12:20
polak napisał:
Taka jest polska rzeczywistosc.
Gdzie byl nadzor budowlany,straz pozarna i inne sluzby gdy przeksztalcano hotelowiec .
Mieszkancy placac za lokale,dostosowujac ponosza koszty ktore wiaza obie strony. Zostali oszukani wiec moim zdaniem powinni wystapic z pozwem zbiorowym przeciwko wlascicielowi za narazenie swiadome na niebezpieczenstwo .
Akcyjnosc po spaleniu jednego hotelowca jest represja w stosunku do ludzi.
Czyzby sluzbu ryszylo sumienie i brak dzialan przy przeksztalceniu chca swoja nadgorliwoscia udowodnic ,ze cos robia.
A wypadalo przed zasiedleniem ludzi wydac negatywna decyzje i wskazac co trzeba zrobic by budynek spelnial warunki do zasiedlenia.
I jeszcze jedno trzeba poczekac na ekspertyzy odnosnie przyczyn pozaru w Kamieniy Pomorskim.
Bydynki tak latwo sie nie pala.



Właśnie chodzi o to że zmiana sposobu użytkowania odbyła się SAMOWOLNIE i żaden organ o tym nie wiedział. Czy budynki tak łatwo się nie pala to bym polemizował a zwłaszcza o takiej konstrukcji.



Właśnie chodzi o to że zmiana sposobu użytkowania odbyła się SAMOWOLNIE i żaden organ o tym nie wiedział. Czy budynki tak łatwo się nie pala to bym polemizował a zwłaszcza o takiej konstrukcji. rozwiń
Avatar
475573 / 23 kwietnia 2009 o 11:04
pytający napisał:
Do tego co tak ładnie wylicza

1. Kto jest właścicielem budynku?
2. Jakby nie ten podły burmistrz i te deb...ilne media to byście już w piątek albo po niedzieli przed blokiem z gratami stali
zrobiło się o was głośno to coś na tym ugraliście.
3. Na co wy liczycie wynajmujecie prywatne lokale jeśli nie teraz to za miesiąc pół roku, rok syndyk może zakończyć z wami umowy z jakimś okresem wypowiedzenia i co..... do burmistrza po mieszkanie a w kolejkę . Ja też chce w czym jestem od was gorszy?

CO TY ku*** MOZESZ WIEDZIEC? BYLES NA SPOTKANIU? BURMISTRZ ZROBIL SOBIE TYLKO DOBRE PRZEDSTAWIENIE KOSZTEM MIESZKANCOW

CO TY ku*** MOZESZ WIEDZIEC? BYLES NA SPOTKANIU? BURMISTRZ ZROBIL SOBIE TYLKO DOBRE PRZEDSTAWIENIE KOSZTEM MIESZKANCOW rozwiń