Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

15 lutego 2010 r.
18:00
Edytuj ten wpis

Burmistrz Lubartowa przesłuchany przez prokuratora

Autor: Zdjęcie autora (dj)
0 15 A A

W poniedziałek w Prokuraturze Rejonowej w Lubartowie został przesłuchany burmistrz Jerzy Zwoliński. Prokurator wezwał go w charakterze świadka w sprawie dotyczącej wyłączenia oświetlenia na osiedlach Spółdzielni Mieszkaniowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Doniesienie w tej sprawie złożył prezes spółdzielni Jacek Tomasiak, który obarcza burmistrza odpowiedzialnością za zgaszenie latarni. Przed kilkoma tygodniami prokuratura zdecydowała wszcząć w tej sprawie śledztwo.

Burmistrz uważa, że prawo zabrania mu płacenia z budżetu miasta za oświetlenie spółdzielczych terenów, bo nie są to place i drogi publiczne.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ziuk / 7 marca 2010 o 15:16
prezes spółdzielni sm w Lubartowie; czas najwyższy wymoczyc głowę i nogi jednocześnie w zimnej wodzie w, koniecznie ocynkowanym wiaderku, po wymoczeniu ( okres moczenia; od wyborów - do wyborów )i ( od referendum do referendum) , po wymoczeniu sprzątac i sprzątać sprzątać i sprzątać!!!!!!!!!!!!!!!!tereny spółdzielni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 17 lutego 2010 o 19:56
Gość napisał:
Co za pokrętna i prymitywna retoryka. Gdyby ja uznać za mądrą, to po spółdzielnia ma zamiatać, sprzątać tereny spółdzielcze? Po co ma wymieniać żarówki i naprawiać spółdzielcze alejki. Po co wymieniać piasek w spółdzielczych piaskownicach? Skoro korzystają z tego inni mieszkańcy miasta, to wszystko powinien robić burmistrz. Pytanie nasuwa się jedno: to po jaką cholerę wam prezesik, za którego robotę może odwalić urząd miasta? Pomyślcie, to nie boli!


to wszystko co ty wyliczyłeś/łaś tj. niepozamiatane tereny, naprawione alejki, niewymieniony piasek w piaskownicach nie zagrażają bezpośrednio bezpieczeństwu mieszkańców blokowisk, do tego domki prywatne nie płacą za oświetlenie swoich uliczek, gdzie z nich korzystają, to dlaczego inni mają płacić. A obecny prezesik jest nam potrzebny po to aby takiemu bucowi jak burmistrz nie padał na kolana na jego widok tak jak było to za poprzedniego prezesa, który nic nie robił dla swoich mieszkańców tj. blokowisk, do tego pieniądze tych mieszkańców "poszły" poza granice kraju i gdzie burmistrz za grosze wynajmował lokale u niego a mieszkańcy blokowisk pokrywali te wszystkie koszta. Przecież dom kultury też może być u kogoś w domu prywatnym, dlaczego za grosze ktoś nie odstąpi swojego domu.


to wszystko co ty wyliczyłeś/łaś tj. niepozamiatane tereny, naprawione alejki, niewymieniony piasek w piaskownicach nie zagrażają bezpośrednio bezpieczeństwu mieszkańców blokowisk, do tego domki prywatne nie płacą za oświetlenie swoich uliczek, gdzie z nich korzystają, to dlaczego inni mają płacić. A obecny prezesik jest nam potrzebny po to aby takiemu bucowi jak burmistrz nie padał na kolana na jego widok tak jak było to za poprzedniego prezesa, który nic nie robił dla swoich mieszkańców tj. blokowisk, do tego pie... rozwiń
Avatar
Gość / 17 lutego 2010 o 19:13
Gość napisał:
Zarządca spółdzielni nie ma obowiązku prowadzenia działalności kulturalnej dla wszystkich mieszkańców Lubartowa i tu jest różnica, natomiast burmistrz może oświetlać drogi mieszkańców spółdzielni mieszkaniowej i powinien to robić, bo nie robi tym mieszkańcom łaski z tego powodu, że gra większości ci mieszkańcy płacą podatek od nieruchomości do urzędu miasta. Także burmistrz nie oświetlałby za swoje pieniądze ale min. za pieniądze mieszkańców tych blokowisk. Zarządcy spółdzielni mieszkaniowej nie mają prawa wydawać pieniędzy na inne cele niż na zabezpieczanie potrzeb swoich mieszkańców, chyba, że mieszkańcy sami dobrowolne wyrażą zgodę. Natomiast co do oświetlenia to oprócz tego, że burmistrz może płacić za oświetlenie to do tego musi .... musi... zapewnić bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców Lubartowa, tych z blokowisk.

Co za pokrętna i prymitywna retoryka. Gdyby ja uznać za mądrą, to po spółdzielnia ma zamiatać, sprzątać tereny spółdzielcze? Po co ma wymieniać żarówki i naprawiać spółdzielcze alejki. Po co wymieniać piasek w spółdzielczych piaskownicach? Skoro korzystają z tego inni mieszkańcy miasta, to wszystko powinien robić burmistrz. Pytanie nasuwa się jedno: to po jaką cholerę wam prezesik, za którego robotę może odwalić urząd miasta? Pomyślcie, to nie boli!

Co za pokrętna i prymitywna retoryka. Gdyby ja uznać za mądrą, to po spółdzielnia ma zamiatać, sprzątać tereny spółdzielcze? Po co ma wymieniać żarówki i naprawiać spółdzielcze alejki. Po co wymieniać piasek w spółdzielczych piaskownicach? Skoro korzystają z tego inni mieszkańcy miasta, to wszystko powinien robić burmistrz. Pytanie nasuwa się jedno: to po jaką cholerę wam prezesik, za którego robotę może odwalić urząd miasta? Pomyślcie, to nie boli! rozwiń
Avatar
Gość / 17 lutego 2010 o 18:42
może czy morze... napisał:
Zarządca spółdzielni.... [color="#FF0000"]może[/color] prowadzić działalność Kulturalną... czytaj dom kultury... [color="#FF0000"]lecz nie MUSI!!!!![/color] Burmistrz [color="#FF0000"]może [/color]oświetlać tereny zarządcy wg kogoś tam nie pamiętam [color="#FF0000"]... lecz nie MUSI!!![/color]
Sprawa ma czysty charakter polityczny. Tylko za wszystko płacą mieszkańcy. Tym panom podziękujmy!!!! A najważniejsze. Niech spółdzielcy zdecydują na walnym SM. Czy potrzebny im cienki polityk pseudo prezes, czy dobry zarządca. Bo za cudze łatwo windą w górę...


Zarządca spółdzielni nie ma obowiązku prowadzenia działalności kulturalnej dla wszystkich mieszkańców Lubartowa i tu jest różnica, natomiast burmistrz może oświetlać drogi mieszkańców spółdzielni mieszkaniowej i powinien to robić, bo nie robi tym mieszkańcom łaski z tego powodu, że gra większości ci mieszkańcy płacą podatek od nieruchomości do urzędu miasta. Także burmistrz nie oświetlałby za swoje pieniądze ale min. za pieniądze mieszkańców tych blokowisk. Zarządcy spółdzielni mieszkaniowej nie mają prawa wydawać pieniędzy na inne cele niż na zabezpieczanie potrzeb swoich mieszkańców, chyba, że mieszkańcy sami dobrowolne wyrażą zgodę. Natomiast co do oświetlenia to oprócz tego, że burmistrz może płacić za oświetlenie to do tego musi .... musi... zapewnić bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców Lubartowa, tych z blokowisk.


Zarządca spółdzielni nie ma obowiązku prowadzenia działalności kulturalnej dla wszystkich mieszkańców Lubartowa i tu jest różnica, natomiast burmistrz może oświetlać drogi mieszkańców spółdzielni mieszkaniowej i powinien to robić, bo nie robi tym mieszkańcom łaski z tego powodu, że gra większości ci mieszkańcy płacą podatek od nieruchomości do urzędu miasta. Także burmistrz nie oświetlałby za swoje pieniądze ale min. za pieniądze mieszkańców tych blokowisk. Zarządcy spółdzielni mieszkaniowej nie mają prawa wydawać ... rozwiń
Avatar
może czy morze... / 16 lutego 2010 o 14:14
Zarządca spółdzielni.... [color="#FF0000"]może[/color] prowadzić działalność Kulturalną... czytaj dom kultury... [color="#FF0000"]lecz nie MUSI!!!!![/color] Burmistrz [color="#FF0000"]może [/color]oświetlać tereny zarządcy wg kogoś tam nie pamiętam [color="#FF0000"]... lecz nie MUSI!!![/color]
Sprawa ma czysty charakter polityczny. Tylko za wszystko płacą mieszkańcy. Tym panom podziękujmy!!!! A najważniejsze. Niech spółdzielcy zdecydują na walnym SM. Czy potrzebny im cienki polityk pseudo prezes, czy dobry zarządca. Bo za cudze łatwo windą w górę...
Zarządca spółdzielni.... [color="#FF0000"]może[/color] prowadzić działalność Kulturalną... czytaj dom kultury... [color="#FF0000"]lecz nie MUSI!!!!![/color] Burmistrz [color="#FF0000"]może [/color]oświetlać tereny zarządcy wg kogoś tam nie pamiętam [color="#FF0000"]... lecz nie MUSI!!![/color]
Sprawa ma czysty charakter polityczny. Tylko za wszystko płacą mieszkańcy. Tym panom podziękujmy!!!! A najważniejsze. Niech spółdzielcy zdecydują na walnym SM. Czy potrzebny im cienki polityk pseudo... rozwiń
Avatar
gienek / 16 lutego 2010 o 13:14
Gienia napisał:
To może Talibowie przyjdą mu z odsieczą, i oczywiście bardzo blisko nam do USA nawet tereny pod inwestycje mamy w ...jednej cenie.


Mylisz strony konfliktu. Talibowie opanowali rejony spółdzielni, ul. Lipowej i targu.
Avatar
Gienia / 16 lutego 2010 o 08:26
To może Talibowie przyjdą mu z odsieczą, i oczywiście bardzo blisko nam do USA nawet tereny pod inwestycje mamy w ...jednej cenie.
Avatar
~Krystian~ / 16 lutego 2010 o 08:18
Gdyby tak zamknąć oczy -i ten cały Zwoliński , Tomasiak, Jublewska- znikli,zabierając ze sobą całą Radę ,/ która bierze kasę za klaskanie burmistrzowi jak u Rubika/ Burmistrz to skończył jakieś studia z administracji , prawa ?czy 30 lat temu zootechnikę?I CO ZROBIŁ DLA MIASTA- BO CUDA TO MA ZROBIĆ W NASTĘPNEJ KADENCJI......pozdrawiam zwolenników radykalnych zmian w mieście Lubartów.
Avatar
gienek / 16 lutego 2010 o 07:57
Marian napisał:
To samo było z dziećmi przedszkolnymi z innych gmin niż Lubartów, - też utrudniał ludziom życie jak mógł.


Słyszałem, że wojna w Afganistanie to też przez Zwolińskiego.
Avatar
Elekryk / 15 lutego 2010 o 20:44
Ta społeczność Lubartowa TO KTO -może tak nazwiska?długa lista to to nie będzie.....
Avatar
ziuk / 7 marca 2010 o 15:16
prezes spółdzielni sm w Lubartowie; czas najwyższy wymoczyc głowę i nogi jednocześnie w zimnej wodzie w, koniecznie ocynkowanym wiaderku, po wymoczeniu ( okres moczenia; od wyborów - do wyborów )i ( od referendum do referendum) , po wymoczeniu sprzątac i sprzątać sprzątać i sprzątać!!!!!!!!!!!!!!!!tereny spółdzielni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 17 lutego 2010 o 19:56
Gość napisał:
Co za pokrętna i prymitywna retoryka. Gdyby ja uznać za mądrą, to po spółdzielnia ma zamiatać, sprzątać tereny spółdzielcze? Po co ma wymieniać żarówki i naprawiać spółdzielcze alejki. Po co wymieniać piasek w spółdzielczych piaskownicach? Skoro korzystają z tego inni mieszkańcy miasta, to wszystko powinien robić burmistrz. Pytanie nasuwa się jedno: to po jaką cholerę wam prezesik, za którego robotę może odwalić urząd miasta? Pomyślcie, to nie boli!


to wszystko co ty wyliczyłeś/łaś tj. niepozamiatane tereny, naprawione alejki, niewymieniony piasek w piaskownicach nie zagrażają bezpośrednio bezpieczeństwu mieszkańców blokowisk, do tego domki prywatne nie płacą za oświetlenie swoich uliczek, gdzie z nich korzystają, to dlaczego inni mają płacić. A obecny prezesik jest nam potrzebny po to aby takiemu bucowi jak burmistrz nie padał na kolana na jego widok tak jak było to za poprzedniego prezesa, który nic nie robił dla swoich mieszkańców tj. blokowisk, do tego pieniądze tych mieszkańców "poszły" poza granice kraju i gdzie burmistrz za grosze wynajmował lokale u niego a mieszkańcy blokowisk pokrywali te wszystkie koszta. Przecież dom kultury też może być u kogoś w domu prywatnym, dlaczego za grosze ktoś nie odstąpi swojego domu.


to wszystko co ty wyliczyłeś/łaś tj. niepozamiatane tereny, naprawione alejki, niewymieniony piasek w piaskownicach nie zagrażają bezpośrednio bezpieczeństwu mieszkańców blokowisk, do tego domki prywatne nie płacą za oświetlenie swoich uliczek, gdzie z nich korzystają, to dlaczego inni mają płacić. A obecny prezesik jest nam potrzebny po to aby takiemu bucowi jak burmistrz nie padał na kolana na jego widok tak jak było to za poprzedniego prezesa, który nic nie robił dla swoich mieszkańców tj. blokowisk, do tego pie... rozwiń
Avatar
Gość / 17 lutego 2010 o 19:13
Gość napisał:
Zarządca spółdzielni nie ma obowiązku prowadzenia działalności kulturalnej dla wszystkich mieszkańców Lubartowa i tu jest różnica, natomiast burmistrz może oświetlać drogi mieszkańców spółdzielni mieszkaniowej i powinien to robić, bo nie robi tym mieszkańcom łaski z tego powodu, że gra większości ci mieszkańcy płacą podatek od nieruchomości do urzędu miasta. Także burmistrz nie oświetlałby za swoje pieniądze ale min. za pieniądze mieszkańców tych blokowisk. Zarządcy spółdzielni mieszkaniowej nie mają prawa wydawać pieniędzy na inne cele niż na zabezpieczanie potrzeb swoich mieszkańców, chyba, że mieszkańcy sami dobrowolne wyrażą zgodę. Natomiast co do oświetlenia to oprócz tego, że burmistrz może płacić za oświetlenie to do tego musi .... musi... zapewnić bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców Lubartowa, tych z blokowisk.

Co za pokrętna i prymitywna retoryka. Gdyby ja uznać za mądrą, to po spółdzielnia ma zamiatać, sprzątać tereny spółdzielcze? Po co ma wymieniać żarówki i naprawiać spółdzielcze alejki. Po co wymieniać piasek w spółdzielczych piaskownicach? Skoro korzystają z tego inni mieszkańcy miasta, to wszystko powinien robić burmistrz. Pytanie nasuwa się jedno: to po jaką cholerę wam prezesik, za którego robotę może odwalić urząd miasta? Pomyślcie, to nie boli!

Co za pokrętna i prymitywna retoryka. Gdyby ja uznać za mądrą, to po spółdzielnia ma zamiatać, sprzątać tereny spółdzielcze? Po co ma wymieniać żarówki i naprawiać spółdzielcze alejki. Po co wymieniać piasek w spółdzielczych piaskownicach? Skoro korzystają z tego inni mieszkańcy miasta, to wszystko powinien robić burmistrz. Pytanie nasuwa się jedno: to po jaką cholerę wam prezesik, za którego robotę może odwalić urząd miasta? Pomyślcie, to nie boli! rozwiń
Avatar
Gość / 17 lutego 2010 o 18:42
może czy morze... napisał:
Zarządca spółdzielni.... [color="#FF0000"]może[/color] prowadzić działalność Kulturalną... czytaj dom kultury... [color="#FF0000"]lecz nie MUSI!!!!![/color] Burmistrz [color="#FF0000"]może [/color]oświetlać tereny zarządcy wg kogoś tam nie pamiętam [color="#FF0000"]... lecz nie MUSI!!![/color]
Sprawa ma czysty charakter polityczny. Tylko za wszystko płacą mieszkańcy. Tym panom podziękujmy!!!! A najważniejsze. Niech spółdzielcy zdecydują na walnym SM. Czy potrzebny im cienki polityk pseudo prezes, czy dobry zarządca. Bo za cudze łatwo windą w górę...


Zarządca spółdzielni nie ma obowiązku prowadzenia działalności kulturalnej dla wszystkich mieszkańców Lubartowa i tu jest różnica, natomiast burmistrz może oświetlać drogi mieszkańców spółdzielni mieszkaniowej i powinien to robić, bo nie robi tym mieszkańcom łaski z tego powodu, że gra większości ci mieszkańcy płacą podatek od nieruchomości do urzędu miasta. Także burmistrz nie oświetlałby za swoje pieniądze ale min. za pieniądze mieszkańców tych blokowisk. Zarządcy spółdzielni mieszkaniowej nie mają prawa wydawać pieniędzy na inne cele niż na zabezpieczanie potrzeb swoich mieszkańców, chyba, że mieszkańcy sami dobrowolne wyrażą zgodę. Natomiast co do oświetlenia to oprócz tego, że burmistrz może płacić za oświetlenie to do tego musi .... musi... zapewnić bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców Lubartowa, tych z blokowisk.


Zarządca spółdzielni nie ma obowiązku prowadzenia działalności kulturalnej dla wszystkich mieszkańców Lubartowa i tu jest różnica, natomiast burmistrz może oświetlać drogi mieszkańców spółdzielni mieszkaniowej i powinien to robić, bo nie robi tym mieszkańcom łaski z tego powodu, że gra większości ci mieszkańcy płacą podatek od nieruchomości do urzędu miasta. Także burmistrz nie oświetlałby za swoje pieniądze ale min. za pieniądze mieszkańców tych blokowisk. Zarządcy spółdzielni mieszkaniowej nie mają prawa wydawać ... rozwiń
Avatar
może czy morze... / 16 lutego 2010 o 14:14
Zarządca spółdzielni.... [color="#FF0000"]może[/color] prowadzić działalność Kulturalną... czytaj dom kultury... [color="#FF0000"]lecz nie MUSI!!!!![/color] Burmistrz [color="#FF0000"]może [/color]oświetlać tereny zarządcy wg kogoś tam nie pamiętam [color="#FF0000"]... lecz nie MUSI!!![/color]
Sprawa ma czysty charakter polityczny. Tylko za wszystko płacą mieszkańcy. Tym panom podziękujmy!!!! A najważniejsze. Niech spółdzielcy zdecydują na walnym SM. Czy potrzebny im cienki polityk pseudo prezes, czy dobry zarządca. Bo za cudze łatwo windą w górę...
Zarządca spółdzielni.... [color="#FF0000"]może[/color] prowadzić działalność Kulturalną... czytaj dom kultury... [color="#FF0000"]lecz nie MUSI!!!!![/color] Burmistrz [color="#FF0000"]może [/color]oświetlać tereny zarządcy wg kogoś tam nie pamiętam [color="#FF0000"]... lecz nie MUSI!!![/color]
Sprawa ma czysty charakter polityczny. Tylko za wszystko płacą mieszkańcy. Tym panom podziękujmy!!!! A najważniejsze. Niech spółdzielcy zdecydują na walnym SM. Czy potrzebny im cienki polityk pseudo... rozwiń
Avatar
gienek / 16 lutego 2010 o 13:14
Gienia napisał:
To może Talibowie przyjdą mu z odsieczą, i oczywiście bardzo blisko nam do USA nawet tereny pod inwestycje mamy w ...jednej cenie.


Mylisz strony konfliktu. Talibowie opanowali rejony spółdzielni, ul. Lipowej i targu.
Avatar
Gienia / 16 lutego 2010 o 08:26
To może Talibowie przyjdą mu z odsieczą, i oczywiście bardzo blisko nam do USA nawet tereny pod inwestycje mamy w ...jednej cenie.
Avatar
~Krystian~ / 16 lutego 2010 o 08:18
Gdyby tak zamknąć oczy -i ten cały Zwoliński , Tomasiak, Jublewska- znikli,zabierając ze sobą całą Radę ,/ która bierze kasę za klaskanie burmistrzowi jak u Rubika/ Burmistrz to skończył jakieś studia z administracji , prawa ?czy 30 lat temu zootechnikę?I CO ZROBIŁ DLA MIASTA- BO CUDA TO MA ZROBIĆ W NASTĘPNEJ KADENCJI......pozdrawiam zwolenników radykalnych zmian w mieście Lubartów.
Avatar
gienek / 16 lutego 2010 o 07:57
Marian napisał:
To samo było z dziećmi przedszkolnymi z innych gmin niż Lubartów, - też utrudniał ludziom życie jak mógł.


Słyszałem, że wojna w Afganistanie to też przez Zwolińskiego.
Avatar
Elekryk / 15 lutego 2010 o 20:44
Ta społeczność Lubartowa TO KTO -może tak nazwiska?długa lista to to nie będzie.....