sobota, 24 marca 2018 r.

Lubartów

Dyrektorem Zespołu Szkół w Niemcach została faworytka starosty

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 sierpnia 2012, 20:09
Autor: mb

 (sxc.hu)
(sxc.hu)

O dyrektorski stołek walczyły dotychczasowa dyrektorka szkoły Elżbieta Rudnicka i nauczycielka matematyki Ewa Krawiec. Pierwszy konkurs, w czerwcu, wygrała ta druga. Ale, jak już pisaliśmy, Starostwo Powiatowe w Lublinie (organ prowadzący szkołę) konkurs unieważniło.

Oficjalny powód? Do starostwa wystąpił lubelski Związek Nauczycielstwa Polskiego, że w komisji konkursowej nie było przedstawiciela związku. A powinien być. Nauczyciele i rodzice mieli inną teorię. – Obecna pani dyrektor miała obiecane przez starostwo, że wygra, lecz tak się nie stało – mówili na naszych łamach.

Starosta Paweł Pikula (PSL) odpowiadał, że zarzuty są nieprawdziwe, bo konkurs został unieważniony tylko z powodu interwencji ZNP. Ale o Rudnickiej "może wypowiadać się dobrze lub bardzo dobrze” Jego zdaniem, sprawdziła się na stanowisku dyrektora.

Starostwo ogłosiło nowy konkurs. W którym (teoretycznie) to Krawiec miała większe szanse. W międzyczasie zapisała się do ZNP, a zgodnie z praktyką, przedstawiciel związku w komisji konkursowej głosuje na członka ZNP.

– To trudna i skomplikowana sytuacja – mówi Teresa Misiuk, szefowa oświatowej "Solidarności” w naszym regionie. – Dlatego prosiłam naszą przedstawicielkę w komisji, żeby jak najbardziej obiektywnie oceniła wiedzę i program zaprezentowały przez obie kandydatki. I sama zdecydowała, na kogo oddać głos.

Jak pisaliśmy w poniedziałek, prezes lubelskiego ZNP Janusz Różycki to dobry znajomy Sławomira Zygi, przewodniczącego Rady Powiatu Lubelskiego i szefa struktur PSL w Niedrzwicy Dużej. Obaj przekonywali na naszych łamach, że o konkursie nigdy nie rozmawiali. A Różycki zapewniał nas, że przedstawicielka ZNP w komisji zagłosuje na Krawiec.
Konkurs odbył się we wtorek. Wyniki poznaliśmy wczoraj.

– Wygrała pani Rudnicka stosunkiem głosów 5 do 3. Jedna osoba wstrzymała się od głosowania – informuje Dariusz Gajo z Zarządu Powiatu Lubelskiego i szef komisji konkursowej. – Chcę podkreślić, że w 9-osobowej komisji starostwo miało tylko 3 przedstawicieli – dodaje.

Czyje głosy zdobyła Rudnicka? – Ciężko powiedzieć. Głosowanie było tajne – ucina Gajo.
Nie wiadomo też, na kogo zagłosowała przedstawicielka ZNP. Prezes Różycki na temat konkursu "w ogóle nie chce się wypowiadać”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
takie tam
Marco Polo
mm
(20) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

takie tam
takie tam (6 sierpnia 2012 o 15:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Edzio' timestamp='1344069138' post='660780']
Ten cały Sławcio to niezły przekręt, podobna sprawa była przy wyborze dyrektora zespołu szkół w Niedrzwicy gdzie też wsadził swoją babke z Bełżyc. oj Sławek Sławek czerwona kartka, bo NIEBIESKĄ już chyba masz....
[/quote]

W Motyczu w szkole też wygrała Pani która należy do PSL-u. Wynik 6 do 2. Gdzie 6 głosów to głosy przedstawicieli kuratorium i gminy konopnica a 2 to głos przedstawiciela rady rodziców i przedstawiciela z kardy nauczycielskiej. A Pani wykorzystała moment bo prawdopodobnie mają likwidować szkołę w Matczynie choć to bardzo dziwne.
Rozwiń
Marco Polo
Marco Polo (4 sierpnia 2012 o 22:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
~mm~skoro byłeś uczniem tej szkoły to doskonale pamiętasz jak zmieniał się plan lekcji- czasami kilkakrotnie w ciągu jednego dnia! takich przykładów można pisać więcej. Może właśnie Pani Krawiec, która posiada ścisły umysł poradziłaby sobie z usystematyzowaniem tej szkoły. Jak rządzi Pani Rudnicka już mieliśmy okazję się przekonać. Kto wie czy zmiana byłaby na lepsze lub gorsze. Pozdrawia również były uczeń
Rozwiń
mm
mm (4 sierpnia 2012 o 10:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
myślę, że powyższe komentarze są zbędne, byłem uczniem tej szkoły przez 5 lat, w chwili obecnej do szkoły uczęszcza również członek mojej rodziny, w okresie mojej edukacji placówką dowodził Pan Latek, obecnie Pani Rudnicka i wg. mnie zarówno jedna jak i druga osoba swymi kompentencjami odpowiadają najlepiej do pełnionej funkcji a komentarze typu PSL, SLD, PO i nie wiadomo jeszcze co... świadczą tylko o tym, że ktoś nie może sie pogodzić z przegraną ... z całego serca gratuluję Pani Rudnickiej! - były uczeń
Rozwiń
ad
ad (4 sierpnia 2012 o 10:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Edzio' timestamp='1344069138' post='660780']
Ten cały Sławcio to niezły przekręt, podobna sprawa była przy wyborze dyrektora zespołu szkół w Niedrzwicy gdzie też wsadził swoją babke z Bełżyc. oj Sławek Sławek czerwona kartka, bo NIEBIESKĄ już chyba masz....
[/quote]Kolekcjoner: zielona, niebieska, zółta i czerwona.
Rozwiń
daniel
daniel (4 sierpnia 2012 o 10:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ale najlepsze uklady to są w Gminie, zwłaszcza jak są przyjęcia do pracy.
Jedna wielka banda
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (20)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!