piątek, 23 lutego 2018 r.

Lubartów

Eksmisje wystraszyły dłużników z Lubartowa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 grudnia 2012, 20:21

 (Maciej Kaczanowski/ archiwum)
(Maciej Kaczanowski/ archiwum)

Wspólnej wigilii jeszcze nie spędzą, ale już niedługo w jednym pokoju zamieszkają lokatorzy eksmitowani z dwóch mieszkań: starszy mężczyzna i trzyosobowa rodzina.

Mieszkanie przy ul. Krzywe Koło w Lubartowie ma już jednego lokatora. To mężczyzna, który wcześniej mieszkał w bloku przy ul. Szaniawskiego. Od kilkunastu lat nie płacił czynszu. Jesienią komornik go eksmitował. Pracownicy Spółdzielni Mieszkaniowej przewieźli jego rzeczy do 30-metrowego lokalu. Na lokum przy ul. Krzywe Koło składa się jeden pokój, łazienka i niewielka wnęka na kuchnię.

Tego samego dnia miał tu trafić jeszcze lokator, który dotąd zajmował mieszkanie przy ul. Popiełuszki. Też miał niemałe długi w lubartowskiej spółdzielni. W asyście komornika zabrano jego rzeczy, ale mężczyzny przy tym nie było. Od dłuższego czasu jest za granicą.

Obaj mężczyźni mieli orzeczoną eksmisję bez prawa do mieszkania socjalnego. Podobnie jak trzyosobowa rodzina, którą spółdzielnia też planuje przenieść do tego samego lokalu przy ul. Krzywe Koło.

– Jej dług przekroczył 50 tys. zł. Komornik już wszczął procedurę eksmisyjną – mówi Jacek Tomasiak, prezes SM w Lubartowie.

Lubartowska spółdzielnia ma wyroki eksmisyjne na lokatorów 16 mieszkań. Ale na tym nie koniec. Ostatnio SM skierowała do sądu 30 nowych wniosków o eksmisje. Dotyczą lokatorów, którzy zalegają spółdzielni od 5 tys. zł do 45 tys. zł. Ich procesy powinny się zakończyć wiosną.

Takich pozwów miało być więcej. Spółdzielnia planowała eksmitować lokatorów z 20 kolejnych mieszkań, ale po pierwszych eksmisjach przeprowadzonych w obecności kamer i błysku fleszy, dłużnicy zaczęli spłacać zaległości. Niektórzy jednorazowo wpłacali nawet 45 tys. zł.

Prawo po stronie spółdzielni

Na eksmisję lokatorów z kilku mieszkań do tzw. lokalu tymczasowego pozwalają przepisy, które weszły z życie na początku roku. Taki lokal musi się składać z pokoju i mieć dostęp do bieżącej wody. Mogą w nim umieszczać osoby niespokrewnione. Po pół roku lokatorów czeka kolejna przeprowadzka. Tym razem do noclegowni.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
to-to
elka
ksawery
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

to-to
to-to (30 grudnia 2012 o 15:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Muszę coś wymyśleć, aby i nasza spółdzielnia mieszkaniowa wzięła się ostro za tych niepłacących dziadów! My żyjemy ze skromnych rent, ale zawsze na czas płacimy -a jełopy, które mogą też płacić na czas wprost to olewają. Trzeba z tym zrobić porządek!
Rozwiń
elka
elka (30 grudnia 2012 o 00:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prawo musi być respektowane.Nic nie ma za darmo.Trzeba oddać to, co komu się należy,a nie przyzwyczajenia jak z PRLu jakoś tam będzie.No i co niekórzy znaleźli tysiące,aby zapłacić.
Rozwiń
ksawery
ksawery (19 grudnia 2012 o 19:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No to Wałęsa wywalczył. Nawet teraz nie ma okresu ochronnego dla ''ZWIERZYNY6 LUDZKIEJ''
Rozwiń
bogu
bogu (19 grudnia 2012 o 11:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Surowo ukarane powinny być osoby , które przez brak własciwej reakcji dopuściły do tak wielkich strat w majątku spółdzielni. Dłuznik powinien byc usuwany z mieszkania po 3-miesięcznych zaległościach. Również pozwalanie by ci ludzie mieszkali nadal na koszt ogółu członków , chociaz skupieni w jednym lokalu jest niezrozumiałe i naganne. Dlaczego uczciwi ludzie mają się w dalszym ciągu składać na utrzymanie pasożytów ? Niech płaci za nich Prezes z własnej kieszeni.
Rozwiń
bogu
bogu (19 grudnia 2012 o 11:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niepłacenie za mieszkanie jest normalnym złodziejstwem niezależnie od przyczyn. Złodziejstwo powinno być karane. Nie może być tak ,że za złodzieja płacą uczciwi członkowie spółdzielni bądź własciciel domu. Jesli kogos nie stać na dany lokal powinien zamieszkać w lokalu na który go stać.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!