środa, 21 marca 2018 r.

Lubartów

Firlej: Nie porzucaj auta, gdy idziesz na plażę. Policja wypowiada wojnę kierowcom

Dodano: 24 czerwca 2015, 19:13
Autor: Paweł Puzio

Złe parkowanie absolutnie się nie opłaca. Mandat może kosztować od 100 do 500 złotych plus 5 punktów karnych
Złe parkowanie absolutnie się nie opłaca. Mandat może kosztować od 100 do 500 złotych plus 5 punktów karnych

Policja wypowiada wojnę kierowcom bezmyślnie parkującym auta nad jeziorem. Koniec z upomnieniami, posypią się mandaty

Mieszkańcy Firleja mają już dość źle zaparkowanych samochodów. – W sezonie jest to prawdziwa plaga. Ludzie spragnieni kąpieli w jeziorze porzucają auta, gdzie popadanie, często zastawiając wjazdy do posesji. Szczególnie uciążliwe są takie zachowania na ulicy Lubelskiej, łączącej Firlej z drogą numer19. Źle zaparkowane auta są także powodem olbrzymich korków, nerwów kierowców – mówi pan Jerzy, mieszkaniec Firleja.

Policjanci od lat walczą z tym problemem. – Rzeczywiście, ludzie przyjeżdżający nad to jezioro bardziej porzucają samochody, niż parkują. Jest to szczególnie niebezpieczne i uciążliwe właśnie na Lubelskiej. Nie chodzi tu tylko o korki. W razie sytuacji alarmowej, pojazdy służb – strażaków czy pogotowia ratunkowego – mogą mieć poważne kłopoty z przejechaniem po zastawionej ulicy Lubelskiej. A jest to najszybszy wjazd do tej miejscowości od strony Lubartowa – mówi mł. asp. Grzegorz Paśnik, rzecznik prasowy lubartowskiej policji.

Policjanci z kockiej drogówki, patrolujący rejon jeziora w Firleju, otrzymali polecenie bezwzględnego ukrócenia tych praktyk kierowców. – Przez lata tolerowaliśmy źle zaparkowane samochody, stosując prawie wyłącznie pouczenia. To nie skutkowało. Zdarzało się, że upomniany dzień wcześniej kierowca, następnego dnia ponownie parkował na zakazie, nawet w tym samym miejscu – mówi Grzegorz Paśnik.

Dlatego policjanci zapowiadają, że skończył się czas upomnień. – Kierowcy nieprawidłowo parkujący znajdą „za szybą” wezwanie do komendy, gdzie zostaną ukarani mandatem. Jeżeli ktoś zignoruje nasze wezwanie, to sprawę skierujemy do sądu – dodaje rzecznik.

Złe parkowanie absolutnie się nie opłaca. Mandat może kosztować od 100 do 500 złotych plus 5 punktów karnych. A tym czasem nad jeziorem Firlej znajduje się 6 płatnych, ogólnodostępnych parkingów gminnych. – Dodatkowo w sezonie letnim można parkować odpłatnie na terenie prywatnych ośrodków wypoczynkowych. Opłata na parkingach gminnych za każdą rozpoczętą dobę parkowania wynosi 7 zł – usłyszeliśmy w Urzędzie Gminy.

Kierowcy nie mogą liczyć na braki kadrowe w policji. Gmina Firlej przeznaczyła w 2015 roku 5000 zł na zwiększenie liczby patroli policyjnych w sezonie letnim. – Policjanci będą często pojawiali się nad tym jeziorem – zapewnia Grzegorz Paśnik.

Piaseczno podkontrolą 

Od 1 lipca w Kaniwoli zacznie działać letnia komenda policji. Przez wakacje policjanci będą patrolować łodzią motorową okoliczne jeziora oraz akwen Piaseczna.

Policjantów z Łęcznej będzie wspierać 10 funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Służby będą całodobowe.

– Policjanci z lądu i wody będą pilnować porządku i czuwać nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nie tylko nad jeziorem Piaseczno, ale i w innych miejscowościach naszego regionu – mówi Magdalena Krasna, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej.

W sytuacjach wymagających interwencji policji należy kontaktować z dyżurnym KPP Łęczna, pod numerem tel. 81 752 72 10 lub 997, 112. 

Czytaj więcej o: Firlej jezioro Firlej
Gość
Kruchtovyj uobSerVatorr
Kruchtovyj uobSerVatorr
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 lipca 2015 o 17:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy to aż tak dużo 5-7zł?????????????? o jedno piwko mniej i spokojna głowa.Skoro kogoś stac na przyjazd to można chyba zrobić zrzutkę na parking.
Rozwiń
Kruchtovyj uobSerVatorr
Kruchtovyj uobSerVatorr (25 czerwca 2015 o 18:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wystarczy trochę pomyśleć i przekalkulować -a sprawy rozwiążą się same. Zrobią parking za 7 zł -postawi 5 osób -i będzie 35 zł. A tak: zrobili by po 2 zł i parking byłby zapelniony i większy pieniądz spłynął by do kieszeni wlaściciela, mieszkańcy nie złościli by się za "zastawianie bram", itp., itd. Nie potraficie ludzie mądrze gospodarzyć i kalkulować...

Rozwiń
Kruchtovyj uobSerVatorr
Kruchtovyj uobSerVatorr (25 czerwca 2015 o 17:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zwykła i durnowata "Polska Pazerność" ! Zrobili piękne, duże parkingi przy Firleju -tyle, że płatne po 5 i 7 zł -dlatego zmotoryzowani kombinują! A przecież prościej było by zrobić parkingi po 1 czy 2 zł - wtedy raczej mało kto by kombinował, bo by się nie opłacało "móżdżyć: gdzie tu auto postawić?" -tylko prawie każdy wyjął by tą zlotówkę czy dwie i zapłacił, a parkingi płatne zapełnione były by "na full". Gmina by zarobiła, prywaciaż by zarobił -a i zmotoryzowany byłby zadowolony "że nie musi kombinować". Podobnie jest przy jeziorze Łukcze -parkingi po 8 i 10 zeta -a i tak prawie wszyscy stawiają auta przy szosie, zamiast zapłacić. Nie rozumiem tej Polskiej Chytrości w opłatach za parking... A swoją drogą: już od kilku lat (z roku na rok) widzę, że ludzi nad jeziorami ubywa -niestety, smutne ale prawdziwe! Jeszcze 2 -3 lata temu o tej porze nad jeziorami; Łukcze, Białka, Grabniak/Rotcze były spore ilości ludzi/turystów. Z roku na rok ich ubywa, jest coraz więcej domków letniskowych do sprzedania, bary upadają... Jeszcze kilka lat poczekamy, a dojdzie do tego, że tylko pies z kulawą nogą tam zajrzy. Ludzie przerzucą się na klimatyzowane galerie w Lublinie -i tam całymi rodzinami będą spędzać niedziele i weekendy -zresztą już wystarczy popatrzeć , co się dzieje w niedzielne popołudnia pod Atrium Felicity w Lublinie.

Bary z cenami za obiady też do przesady "wariują". Żeby za obiad przy jeziorze dać 16 -17 zł ?! Chyba na łeb upadli ! Garść frytek, łyżka surówki i kawałek schabowego -to najwyżej 10 zeta powinno kosztować... Wtedy były by kolejki przed barami -i byłby ruch w interesie. Po prostu: brak mądrego i logicznego myślenia ! Dziwne to, ale : jesteśmy jeszcze daleko za Żydami , którzy "od zawsze" mieli łeb do interesów! A ich "fenomen" polegał na tym, że mieli niższe ceny, a tym samym duży obrót towarem. Miał duży obrót -i zyski duże z powodu dużych obrotów, a nie dużych cen. Teraz niestety mamy takie głupie "polskie" rozumowanie: "dam wysoką cenę -a szybko się dorobię". Otóż: nic bardziej mylnego! -bo jeśli Jasiu dasz dużą cenę, to nikt do Ciebie nie przyjdzie na zakupy ! Ot co...  :blush:

Rozwiń
Gość
Gość (25 czerwca 2015 o 07:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zróbta lepiej porządek z chamami palącymi grille na plażach :-(
Rozwiń
Gość
Gość (24 czerwca 2015 o 22:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czyżby za mały ruch był na płatnych parkingach i trzeba wysłać w teren "parkingowych naganiaczy"?.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!