wtorek, 20 marca 2018 r.

Lubartów

Gmina Lubartów: Droga była polna, będzie asfaltowa

Dodano: 25 lutego 2016, 07:08
Autor: Paweł Puzio

Gmina Lubartów wybuduje drogę w miejscowości Łucka. Prace mają ruszyć już w kwietniu.

Nowa gminna droga ma mieć 1801 metrów długości. Będzie się zaczynać na wysokości osiedla domków jednorodzinnych, vis a vis stacji paliw BP. Dalej pobiegnie w kierunku Lublina, równolegle do ul. Lubelskiej i drogi krajowej nr 19. Z drogą krajową nr 19 będzie łączyć się za pośrednictwem drogi serwisowej.

– Inwestycja jest warta ponad 4,7 miliona zł, z czego 2,36 mln to dotacja od wojewody. Już trwa procedurę przetargowa. Wykonawcę wyłonimy na początku marca – mówi Krzysztof Kopyść, wójt gminy Lubartów.

Asfaltowa jezdnia będzie mieć 5,5 metra szerokości. Po prawej stronie zostanie ułożony chodnik o szerokości 2,0 m. Po lewej zaprojektowano pobocze gruntowe o szerokości jednego metra wraz z rowem odwadniającym.

– Projekt obejmuje również budowę zjazdów na posesje przyległe do drogi. Szerokość zjazdów dopasowana jest do szerokości istniejącej bramy wjazdowej, a w przypadku jej braku, zaprojektowano zjazdy o szerokości 4 metrów – dodaje wójt.

Planowana droga jest jednym z etapów budowy ciągu komunikacyjnego, który docelowo będzie łączyć drogę gminną z ulicą Hutniczą w Lubartowie i z drogą krajową. Drugi etap budowy trasy – w kierunku Lubartowa – gmina chce rozpocząć w przyszłym roku.

Obecnie urzędnicy czekają na zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. – Wniosek ZRID już został złożony do Starostwa Powiatowego w Lubartowie. Jest rozpatrywany – dodaje wójt.
Będzie to największy tegoroczny projekt drogowy w Gminie Lubartów. Przetarg na wyłonienie wykonawcy powinien zostać rozstrzygnięty na początku marca. Prace budowlane mają zacząć się w kwietniu.

Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 lutego 2016 o 17:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jak zwykle te same wsie a w mieczysławce nie ma nawet cm utwardzonej drogi, powiatowa za przeproszeniem odwalona od siebie i to w części,
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!