czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lubartów

Jeziorzany: Wojewoda unieważnia decyzję gminy ws. ośrodka kultury

Dodano: 23 sierpnia 2016, 08:34
Autor: pp

Na razie nie będzie likwidacji jednoosobowego Gminnego Ośrodka Kultury. Wojewoda nie zgodził się z decyzją Rady Gminy Jeziorzany.

Radni podjęli uchwałę o likwidacji Gminnego Ośrodka Kultury w Jeziorzanach. – Jest to w zasadzie jednoosobowa instytucja. Radni mieli na celu racjonalizację kosztów i wcielenie dyrektora GOK w struktury gminnej biblioteki – mówi Dorota Deneka, skarbnik gminy.

Jednak 10 sierpnia wojewoda wydał rozstrzygnięcie, w którym stwierdził nieważność uchwały w sprawie zamiaru likwidacji placówki.

– W ocenie wojewody jednostki samorządu terytorialnego mają obowiązek tworzyć instytucje kultury, aby przy ich pomocy organizować i prowadzić działalność kulturalną na swoim terenie. Jest to jedno z zadań własnych gminy – mówi Małgorzata Tatara z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. – Procedura likwidacji samorządowej instytucji kultury przewiduje obligatoryjne podanie do publicznej wiadomości zamiaru takiej likwidacji wraz z uzasadnieniem na 6 miesięcy przed planowaną datą likwidacji. Gmina Jeziorzany nie dopełniła tej formalności, jak również nie podjęła czynności zmierzających do utrzymania i ochrony centrum kultury – dodaje Małgorzata Tatara.

– Zapoznaliśmy się z uwagami wojewody i wszystkie wcielimy w życie – zapowiada Dorota Deneka.

Czytaj więcej o: Jeziorzany
Użytkownik niezarejestrowany
ftyhde
Użytkownik niezarejestrowany
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 sierpnia 2016 o 18:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Macie takie walory turystyczne aby pozazdrościć. Ja bym zmieniła dyrektora GOK, wójta i radnych skoro z tego nie umie zrobić kury znoszącej złote jaja. Przecież można u was zrobić takie atrakcje kulturowo- turystyczne i to w skali kraju. Odsyłam do Stężycy, Malińca. Wystarczy ruszyć głową.
Rozwiń
ftyhde
ftyhde (25 sierpnia 2016 o 14:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
organizowanie i prowadzenie działalności kulturalnej  nie jest obowiązkiem samorządu , tylko jednym z zadań , które samorząd może realizować
no to nie realizujcie tego zadania, dostawcie jeszcze jedno biurko z urzędasem i niech przekłada papiery z lewa na prawo
Rozwiń
Gość
Gość (25 sierpnia 2016 o 10:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
do mieszkaniec. Masz rację, pierwsze co zrobiła nowa rada gminy to podniosła sobie diety, więc chyba wiadomo po co przychodzi się na takie stanowisko, jeśli można to tak nazwać. A GOK to fakt najlepiej zamknąć - zawsze parę metrów drogi się za tą kasę zrobi, przy wyborach się przyda...
Rozwiń
Gość
Gość (23 sierpnia 2016 o 20:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
organizowanie i prowadzenie działalności kulturalnej nie jest obowiązkiem samorządu , tylko jednym z zadań , które samorząd może realizować
Rozwiń
Gość
Gość (23 sierpnia 2016 o 13:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Taka gmina i zamiast zdopingować dyrektora do działania który powinien zwiększyć zatrudnienie przez co i atrakcyjność jednostki dla mieszkańców. Bo nie wyobrażam sobie aby dyrektor był od sprzątania po prowadzenie zajęć do zarządzania jednostką bo jak jedna osoba robi wszystko to znaczy że nic nie robi, lub tylko zajmuje stanowisko. GOK może zarabiać na zajęciach np: muzycznych, wynajmowaniu sali do celów komercyjnych i td. Co prawda lepiej zlikwidować czy zamknąć zamiast ruszyć głową ( dobry gospodarz i jeszcze raz gospodarz by się wam przydał aby to ruszyć)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!