Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

29 października 2008 r.
18:48
Edytuj ten wpis

Katastrofa śmigłowca Mi-2 (WIDEO)

0 14 A A

Wojskowy Mi-2 runął na pole w Luszawie k. Lubartowa. Silnik maszyny zatrzymał się 100 metrów nad ziemią. Piloci ledwo uszli z życiem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Paluszek natychmiast ruszył do maszyny. - Gdy dobiegłem, jeden pilot leżał obok maszyny zakrwawiony. Drugi klęczał obok niego. Mówił, że w baku jest 600 litrów paliwa i może wybuchnąć - wyjaśnia. - Razem z sąsiadamy na urwanej łopacie od śmigłowca zabraliśmy zakrwawionego pilota. .

Drugi ze śmigłowców jeszcze chwilę unosił się w powietrzu, a potem odleciał. Jakiś czas później w tym miejscu wylądował inny śmigłowiec. Przyjechało 6 zastępów straży pożarnej.

- Zabezpieczyliśmy teren w promieniu 200 metrów - st. kpt. Grzegorz Szyszko z lubartowskiej straży pożarnej. - Istniała realna groźba wybuchu, dlatego przez cały czas polewaliśmy wrak śmigłowca pianą.

Ciężko-rannego pilota zabrał śmigłowiec pogotowia ratunkowego. Mężczyzna trafił do PSK-4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie. Był przytomny. Ma uszkodzoną wątrobę, złamania w obrębie czaszki, uszkodzone płuco i kolano. Od razu trafił na stół operacyjny.

- Pacjent walczy o życie - informuje Marta Podgórska, rzecznik szpitala przy ul. Jaczewskiego w Lublinie. - Jego stan był na tyle stabilny, że mógł być poddany operacji.

Drugi pilot, po opatrzeniu przez lekarza, pozostał przy śmigłowcu. Teren katastrofy zabezpieczyła żandarmeria. Wojsko przysłało sprzet do zabrania maszyny.

- Najważniejsze, że chłopaki żyją - podkreśla płk Waldemar Gołębiowski, szef szkolenia Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. - To doświadczeni piloci, obaj w stopniu kapitana - dodaje.

Ale zastrzega, że do czasu wyjaśnienia okoliczności wypadku szkoła nie będzie się wypowiadać na ten temat.

- Okoliczności wyjaśni Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych - zapowiada ppłk Wiesław Grzegorzewski, rzecznik Sił Powietrznych RP. - Może to zająć nawet kilka tygodni.

Nieoficjalnie wiadomo, że zawiniła maszyna. Tuż przed katastrofą pilot miał alarmować, że ma kłopoty z silnikiem.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lotnik / 6 listopada 2008 o 11:32
co sie obecnie dzieje z pilotami ? czy ktos moglby napisac jakas informacje jak przebiega dalej sprawa zwiazana z incydentem ? sa znane juz jakies oficjalne komunikaty ?
Avatar
mleko krowie najlepsze he / 2 listopada 2008 o 21:45
dlaczego oni go zaczeli odrazu myc płynem jakims zamiast odrazu pomuc tym ludziom którzy sie no tam lecieli a ten gosc co sie wypowiadał to jest troche stukniety to go nie suchajta bo ja gu znum a co niech wiedzo ze zewsi jestem
Avatar
elo / 1 listopada 2008 o 18:16
ludzie nie macie pojęcia w większości o lotnictwie a sie wypowiadaćie. pytasz sie o trzeżwość pilotów? ty wiesz jakie są rygory w lotnictwie? odrazu ich oskarżasz. poszekajmy na diagnostyków. oni niech powiędzą co jest grane a nie tak pier........ pamietajcie latanie to nie jazda autem.
Avatar
lotnik / 1 listopada 2008 o 01:15
a czy ktos z Was drodzy czytelnicy wie morze w jakim wieku byli piloci i jaki jest obecnie ich stan zdrowia ?? trzymam za Was chłopaki kciuki, oby sie wszytko dobrze ułożyło... życze szybkiego powrotu do zdrowia...
Avatar
Gość / 31 października 2008 o 02:26
Ty jełopie
Avatar
Jan Kowalski / 30 października 2008 o 10:35
Stalker napisał:
Dziwi zachowanie załogi drugiej maszyny, która odleciała.Załoga mogła udzielić pomocy rannym kolegom.

Też mnie to bardzo zastanawia. Czy aby na pewno wszystko było zgodnie z regulamienem a piloci trzeźwi?
Avatar
Gość / 30 października 2008 o 10:20
a swoją drogą to co innego dziwi Mi-2 spokojnie może kontynuować lot na jednym silniku i jeszcze pozostaje autorotacja przy zgaszonych silnikach
Avatar
Gość / 30 października 2008 o 10:18
co do załogi drugiej maszyny to pewnie dostali taki rozkaz przez radio, to w końcu wojsko i procedury
Avatar
~Jarek~ / 30 października 2008 o 08:06
Felek napisał:
"Znawcy" dalej swoje - wybuch paliwa. Szanse na wybuch tego paliwa (nafta) są prawie zerowe. Przy takiej temperaturze jak wczoraj śmiało można nalać do wiadra i włożyć zapaloną zapałkę.


Znawco? wybuch był prawdopodobny w sytuacji gdy paliwo spływało po rozgrzanych elementach silnika, więc nie wydawaj pochopnych opinii. Pozdrawiam.
Avatar
Felek / 30 października 2008 o 07:12
"Znawcy" dalej swoje - wybuch paliwa. Szanse na wybuch tego paliwa (nafta) są prawie zerowe. Przy takiej temperaturze jak wczoraj śmiało można nalać do wiadra i włożyć zapaloną zapałkę.
Avatar
lotnik / 6 listopada 2008 o 11:32
co sie obecnie dzieje z pilotami ? czy ktos moglby napisac jakas informacje jak przebiega dalej sprawa zwiazana z incydentem ? sa znane juz jakies oficjalne komunikaty ?
Avatar
mleko krowie najlepsze he / 2 listopada 2008 o 21:45
dlaczego oni go zaczeli odrazu myc płynem jakims zamiast odrazu pomuc tym ludziom którzy sie no tam lecieli a ten gosc co sie wypowiadał to jest troche stukniety to go nie suchajta bo ja gu znum a co niech wiedzo ze zewsi jestem
Avatar
elo / 1 listopada 2008 o 18:16
ludzie nie macie pojęcia w większości o lotnictwie a sie wypowiadaćie. pytasz sie o trzeżwość pilotów? ty wiesz jakie są rygory w lotnictwie? odrazu ich oskarżasz. poszekajmy na diagnostyków. oni niech powiędzą co jest grane a nie tak pier........ pamietajcie latanie to nie jazda autem.
Avatar
lotnik / 1 listopada 2008 o 01:15
a czy ktos z Was drodzy czytelnicy wie morze w jakim wieku byli piloci i jaki jest obecnie ich stan zdrowia ?? trzymam za Was chłopaki kciuki, oby sie wszytko dobrze ułożyło... życze szybkiego powrotu do zdrowia...
Avatar
Gość / 31 października 2008 o 02:26
Ty jełopie
Avatar
Jan Kowalski / 30 października 2008 o 10:35
Stalker napisał:
Dziwi zachowanie załogi drugiej maszyny, która odleciała.Załoga mogła udzielić pomocy rannym kolegom.

Też mnie to bardzo zastanawia. Czy aby na pewno wszystko było zgodnie z regulamienem a piloci trzeźwi?
Avatar
Gość / 30 października 2008 o 10:20
a swoją drogą to co innego dziwi Mi-2 spokojnie może kontynuować lot na jednym silniku i jeszcze pozostaje autorotacja przy zgaszonych silnikach
Avatar
Gość / 30 października 2008 o 10:18
co do załogi drugiej maszyny to pewnie dostali taki rozkaz przez radio, to w końcu wojsko i procedury
Avatar
~Jarek~ / 30 października 2008 o 08:06
Felek napisał:
"Znawcy" dalej swoje - wybuch paliwa. Szanse na wybuch tego paliwa (nafta) są prawie zerowe. Przy takiej temperaturze jak wczoraj śmiało można nalać do wiadra i włożyć zapaloną zapałkę.


Znawco? wybuch był prawdopodobny w sytuacji gdy paliwo spływało po rozgrzanych elementach silnika, więc nie wydawaj pochopnych opinii. Pozdrawiam.
Avatar
Felek / 30 października 2008 o 07:12
"Znawcy" dalej swoje - wybuch paliwa. Szanse na wybuch tego paliwa (nafta) są prawie zerowe. Przy takiej temperaturze jak wczoraj śmiało można nalać do wiadra i włożyć zapaloną zapałkę.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 0 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 0 1

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 0 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 0 11

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 4

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!