niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Lubartów

Katastrofa śmigłowca Mi-2 (WIDEO)


Wojskowy Mi-2 runął na pole w Luszawie k. Lubartowa. Silnik maszyny zatrzymał się 100 metrów nad ziemią. Piloci ledwo uszli z życiem.

WIDEO

Paluszek natychmiast ruszył do maszyny. - Gdy dobiegłem, jeden pilot leżał obok maszyny zakrwawiony. Drugi klęczał obok niego. Mówił, że w baku jest 600 litrów paliwa i może wybuchnąć - wyjaśnia. - Razem z sąsiadamy na urwanej łopacie od śmigłowca zabraliśmy zakrwawionego pilota. .

Drugi ze śmigłowców jeszcze chwilę unosił się w powietrzu, a potem odleciał. Jakiś czas później w tym miejscu wylądował inny śmigłowiec. Przyjechało 6 zastępów straży pożarnej.

- Zabezpieczyliśmy teren w promieniu 200 metrów - st. kpt. Grzegorz Szyszko z lubartowskiej straży pożarnej. - Istniała realna groźba wybuchu, dlatego przez cały czas polewaliśmy wrak śmigłowca pianą.

Ciężko-rannego pilota zabrał śmigłowiec pogotowia ratunkowego. Mężczyzna trafił do PSK-4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie. Był przytomny. Ma uszkodzoną wątrobę, złamania w obrębie czaszki, uszkodzone płuco i kolano. Od razu trafił na stół operacyjny.

- Pacjent walczy o życie - informuje Marta Podgórska, rzecznik szpitala przy ul. Jaczewskiego w Lublinie. - Jego stan był na tyle stabilny, że mógł być poddany operacji.

Drugi pilot, po opatrzeniu przez lekarza, pozostał przy śmigłowcu. Teren katastrofy zabezpieczyła żandarmeria. Wojsko przysłało sprzet do zabrania maszyny.

- Najważniejsze, że chłopaki żyją - podkreśla płk Waldemar Gołębiowski, szef szkolenia Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. - To doświadczeni piloci, obaj w stopniu kapitana - dodaje.

Ale zastrzega, że do czasu wyjaśnienia okoliczności wypadku szkoła nie będzie się wypowiadać na ten temat.

- Okoliczności wyjaśni Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych - zapowiada ppłk Wiesław Grzegorzewski, rzecznik Sił Powietrznych RP. - Może to zająć nawet kilka tygodni.

Nieoficjalnie wiadomo, że zawiniła maszyna. Tuż przed katastrofą pilot miał alarmować, że ma kłopoty z silnikiem.
Czytaj więcej o:
lotnik
mleko krowie najlepsze he
elo
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

lotnik
lotnik (6 listopada 2008 o 11:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
co sie obecnie dzieje z pilotami ? czy ktos moglby napisac jakas informacje jak przebiega dalej sprawa zwiazana z incydentem ? sa znane juz jakies oficjalne komunikaty ?
Rozwiń
mleko krowie najlepsze he
mleko krowie najlepsze he (2 listopada 2008 o 21:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dlaczego oni go zaczeli odrazu myc płynem jakims zamiast odrazu pomuc tym ludziom którzy sie no tam lecieli a ten gosc co sie wypowiadał to jest troche stukniety to go nie suchajta bo ja gu znum a co niech wiedzo ze zewsi jestem
Rozwiń
elo
elo (1 listopada 2008 o 18:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ludzie nie macie pojęcia w większości o lotnictwie a sie wypowiadaćie. pytasz sie o trzeżwość pilotów? ty wiesz jakie są rygory w lotnictwie? odrazu ich oskarżasz. poszekajmy na diagnostyków. oni niech powiędzą co jest grane a nie tak pier........ pamietajcie latanie to nie jazda autem.
Rozwiń
lotnik
lotnik (1 listopada 2008 o 01:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a czy ktos z Was drodzy czytelnicy wie morze w jakim wieku byli piloci i jaki jest obecnie ich stan zdrowia ?? trzymam za Was chłopaki kciuki, oby sie wszytko dobrze ułożyło... życze szybkiego powrotu do zdrowia...
Rozwiń
Gość
Gość (31 października 2008 o 02:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ty jełopie
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24