Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

25 lutego 2016 r.
17:12

Lekarze ze szpitala w Lubartowie chcą podwyżek. Strajk wisi na włosku

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 24 A A
Uroczyste otwarcie traktu porodowego po gruntownym remoncie. Kilka dni temu do dyspozycji pacjentek oddano m.in. dwie sale porodowe, salę cięć cesarskich, a także pokoje socjalne dla pacjentek i osób towarzyszących w ramach tzw. porodów rodzinnych
Uroczyste otwarcie traktu porodowego po gruntownym remoncie. Kilka dni temu do dyspozycji pacjentek oddano m.in. dwie sale porodowe, salę cięć cesarskich, a także pokoje socjalne dla pacjentek i osób towarzyszących w ramach tzw. porodów rodzinnych

W szpitalu w Lubartowie strajk lekarzy wisi na włosku. Spór toczy się o 1000-złotową podwyżkę pensji zasadniczej lekarzy. – Nasze płace nie zmieniły się od ośmiu lat – argumentują. – Nie ma na to pieniędzy – tłumaczy dyrekcja

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wszyscy lekarze należący do Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Oddziału Terenowego przy szpitalu w Lubartowie są zgodni: najwyższa pora podnieść pensje zasadnicze lekarzy. Podwyżek nie było tu od 2008 roku. Związkowcy postulują więc podwyższenie miesięcznych wynagrodzeń zasadniczych o 1000 zł.

– Przez 8 lat pensje lekarzy zatrudnionych na etatach nie zmieniały się. Mimo inflacji i wzrostu wynagrodzeń w innych sektorach. Wzrosła też liczba obowiązków, bo liczby pracujących w szpitalu lekarzy zmniejszyła się – argumentuje Przemysław Andrejuk, lekarz i szef komórki OZZL w lubartowskim szpitalu.

Szpital tłumaczy, że pieniędzy na podwyżki nie ma. – Kontrakt SPZOZ w Lubartowie jest na tym samym poziomie od 2011 roku, wycena punktu wynosi cały czas 52 zł. W kontekście podwyżek, np. na składki ZUS, cen materiałów, mediów, leków czy minimalnego wynagrodzenia, szpital ma realnie mniejsze środki do dyspozycji – tłumaczy Łukasz Semeniuk, dyrektor szpitala w Lubartowie.

Ten argument lekarzy nie przekonuje. – Płace zasadnicze lekarzy zatrudnionych na etatach w Lubartowie należą do najniższych w województwie. Na terenie województwa lubelskiego są szpitale publiczne gdzie pensja zasadnicza jest nawet dwa razy wyższa – mówi Andrejuk.

Z danych OZZL wynika, że średnia pensja lekarza w lubartowskim szpitalu to 3000 zł brutto. Lekarze rezydenci na specjalizacji dostają w pierwszych dwóch latach rezydentury – od 3170 do 3602 zł, a później – od 3458 do 3890 zł brutto.

Postulat lekarzy spotyka się też z innymi argumentami – są dyżury, gabinety, zawsze można „dorobić”. – Owszem, ale my też mamy rodziny, dzieci. Każdy by chciał godnie zarabiać przy 48-godzinnym tygodniu pracy i nie myśleć o dodatkowym zarobku. Szczególnie w tak ważnej sferze jak dbanie o ludzkie zdrowie – dodaje jeden z lekarzy.

Szefostwo szpitala Lubartowie odrzuciło żądania strony związkowej. Strony weszły w spór zbiorowy. Toczą się rozmowy.

– Za wcześnie na stwierdzenie czy negocjacje zakończą się fiaskiem – stwierdza dyrektor Semeniuk. – Każdy związek zawodowy ma prawo domagać się spełnienia swoich postulatów. Poprzez ogłoszenie i przeprowadzenie strajku lub innych nie strajkowych form protestacyjnych. Ich charakter będzie uzależniony od postępu negocjacji – dodaje Andrejuk.

– Zawsze, gdy spotykają się dwie grupy osób mających ten sam cel - leczenie pacjentów - są szanse na osiągnięcie kompromisu – ma nadzieję dyrektor szpitala.

W szpitalu w Lubartowie na umową o pracę jest zatrudnionych 60 lekarzy.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 lutego 2016 o 21:49
Doktorom 1000, pielęgniarkom 500- też 9 lat nie dostały od dyrektora nawet 1.
Avatar
Gość / 27 lutego 2016 o 13:34
Co do posiadanej wiedzy z zakresu medycyny, umiejętności lekarskich oraz trafnej diagnozy o poźniejszego procesu leczenia i rekonwalestencji to nie można Pani doktorowi Andrejukowi czegokolwiek zarzucić. Szarzenie tu poglądów o braku kompetencji tegoż doktora jest bynajmniej mówiąc bardzo delikatnie karygodne - jestem stałą pacjentką przygodni ortopedycznej w Lubartowie zapraszam niedowiarków w piątek do poradni aby zobaczyć te tłumy pacjentów, którzy czekają na wizytę i wiedzą, żw Pan doktor Andrejuk nie odprawi nikogo z kwitkiem często siedząc po godzinach do ostatniego pacjenta. Że domagają sie pieniędzy ? I słusznie - dlaczego ktos kto tyle lat poświecił na naukę tego zawodu zarabia tyle co naczelniczka w byle jakim urzędzie - a jaka odpowiedzialność pracy porównujac te zawody? Bez komentarza to pozostawię - nikt nikomu nie bronił sie uczyć. Ci co najwiecej tutaj jadem plują na lekarzy prosze bardzo włóżcie Ich fartuchy i leczcie ludzi za pensje urzędników państwowych którzy piją kawkę o odsyłając petentów do diabła 8 - 15 i nic poza tym . No ale najlepiej siać jad nie znając problemu ...pozdrawiam
Co do posiadanej wiedzy z zakresu medycyny, umiejętności lekarskich oraz trafnej diagnozy o poźniejszego procesu leczenia i rekonwalestencji to nie można Pani doktorowi Andrejukowi czegokolwiek zarzucić. Szarzenie tu poglądów o braku kompetencji tegoż doktora jest bynajmniej mówiąc bardzo delikatnie karygodne - jestem stałą pacjentką przygodni ortopedycznej w Lubartowie zapraszam niedowiarków w piątek do poradni aby zobaczyć te tłumy pacjentów, którzy czekają na wizytę i wiedzą, żw Pan doktor Andrejuk nie odprawi nikogo z kwitkiem często sie... rozwiń
Avatar
chuj / 26 lutego 2016 o 10:09

To teraz czas na hejty zakompleksionych, którzy nie mają odwagi żeby stawać w obronie swoich interesów :) Buractwo do boju !


pier***ony buc  oj spotkać takiego w ciemnym zakątku porządek by zrobił

Avatar
Jano / 26 lutego 2016 o 10:04

Pan Andrejuk zamiast wyciągać ręce po kasę to niech do książek siądzie i się uczy!!! Z niego lekarz jak z mysiego ogona bagnet!!! Wiem to po niestety po sobie!!! A propos podwyżki i zarobków... Niech powiedzą ile co miesiąc wpływa na ich konto z NFZ i szpitala i ile mają za dyżury!!!! Dać podwyżkę ale zabronić prywatnej praktyki!!! Będą wypoczęci!


Na naukę zbiera

Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 09:57
ustalić najniższą pensję na 5 tys. bruto. i tak jak w norwegii, różnica między najmniej zarabiającym a najwięcej nie może być większa jak 3. i po temacie. nie mam nic przeciwko temu że prezes banku zarabia 100 tys. miesięcznie, bo ja mam 30 tys. tylko jaki prezes banku chciałby pracować za "głodową" pensję?
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 09:56
Pan Andrejuk zamiast wyciągać ręce po kasę to niech do książek siądzie i się uczy!!! Z niego lekarz jak z mysiego ogona bagnet!!! Wiem to po niestety po sobie!!! A propos podwyżki i zarobków... Niech powiedzą ile co miesiąc wpływa na ich konto z NFZ i szpitala i ile mają za dyżury!!!! Dać podwyżkę ale zabronić prywatnej praktyki!!! Będą wypoczęci! Na naukę zbiera ,stąd ten strajk
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 08:15

Dowiedziałem się, że w Lubartowie mają znakomitych kardiologów. Na pewno tak jest, bo pracuje tam nadal moja koleżanka. Kilka lat temu nie mieli urządzeń do diagnostyki (to wiem skadinąd). Nie wiem, jak jest dzisiaj, lecz wiem, że lekarz nie może mieć mniej, niż 5000 PLN netto, bez dyżurów i bez spejalizacji. Jeżeli tak się nie stanie, to przeklnę RP i nigdy się nie wyzwoli spod okupacji ekonomicznej. Przeklnę, bo wszystkim Polakom klepich nie naprostuję.

W szpitalu na stałe nie ma żadnego kardiologa, lista pracowników oddziałów na stronie internetowej szpitala uwzględnia też osoby usługowo interpretujące  badania diagnostyczne, co wprowadza w błąd.

W szpitalu na stałe nie ma żadnego kardiologa, lista pracowników oddziałów na stronie internetowej szpitala uwzględnia też osoby usługowo interpretujące  badania diagnostyczne, co wprowadza w błąd.

rozwiń
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 00:18
To teraz czas na hejty zakompleksionych, którzy nie mają odwagi żeby stawać w obronie swoich interesów :) Buractwo do boju !
Avatar
Gość / 25 lutego 2016 o 23:29
Na zachodzie się z was śmieją.Pracujecie za pieniądze za jakie nie zgodziłby się pracować niemiecka sprzątaczka.Porażka...
Avatar
Gość / 25 lutego 2016 o 22:43
Polonista też ci nie pomógł w szkole...Przykre,ale mie wszystkim da się pomóc,są przypadki nieuleczalne...
Avatar
Gość / 27 lutego 2016 o 21:49
Doktorom 1000, pielęgniarkom 500- też 9 lat nie dostały od dyrektora nawet 1.
Avatar
Gość / 27 lutego 2016 o 13:34
Co do posiadanej wiedzy z zakresu medycyny, umiejętności lekarskich oraz trafnej diagnozy o poźniejszego procesu leczenia i rekonwalestencji to nie można Pani doktorowi Andrejukowi czegokolwiek zarzucić. Szarzenie tu poglądów o braku kompetencji tegoż doktora jest bynajmniej mówiąc bardzo delikatnie karygodne - jestem stałą pacjentką przygodni ortopedycznej w Lubartowie zapraszam niedowiarków w piątek do poradni aby zobaczyć te tłumy pacjentów, którzy czekają na wizytę i wiedzą, żw Pan doktor Andrejuk nie odprawi nikogo z kwitkiem często siedząc po godzinach do ostatniego pacjenta. Że domagają sie pieniędzy ? I słusznie - dlaczego ktos kto tyle lat poświecił na naukę tego zawodu zarabia tyle co naczelniczka w byle jakim urzędzie - a jaka odpowiedzialność pracy porównujac te zawody? Bez komentarza to pozostawię - nikt nikomu nie bronił sie uczyć. Ci co najwiecej tutaj jadem plują na lekarzy prosze bardzo włóżcie Ich fartuchy i leczcie ludzi za pensje urzędników państwowych którzy piją kawkę o odsyłając petentów do diabła 8 - 15 i nic poza tym . No ale najlepiej siać jad nie znając problemu ...pozdrawiam
Co do posiadanej wiedzy z zakresu medycyny, umiejętności lekarskich oraz trafnej diagnozy o poźniejszego procesu leczenia i rekonwalestencji to nie można Pani doktorowi Andrejukowi czegokolwiek zarzucić. Szarzenie tu poglądów o braku kompetencji tegoż doktora jest bynajmniej mówiąc bardzo delikatnie karygodne - jestem stałą pacjentką przygodni ortopedycznej w Lubartowie zapraszam niedowiarków w piątek do poradni aby zobaczyć te tłumy pacjentów, którzy czekają na wizytę i wiedzą, żw Pan doktor Andrejuk nie odprawi nikogo z kwitkiem często sie... rozwiń
Avatar
chuj / 26 lutego 2016 o 10:09

To teraz czas na hejty zakompleksionych, którzy nie mają odwagi żeby stawać w obronie swoich interesów :) Buractwo do boju !


pier***ony buc  oj spotkać takiego w ciemnym zakątku porządek by zrobił

Avatar
Jano / 26 lutego 2016 o 10:04

Pan Andrejuk zamiast wyciągać ręce po kasę to niech do książek siądzie i się uczy!!! Z niego lekarz jak z mysiego ogona bagnet!!! Wiem to po niestety po sobie!!! A propos podwyżki i zarobków... Niech powiedzą ile co miesiąc wpływa na ich konto z NFZ i szpitala i ile mają za dyżury!!!! Dać podwyżkę ale zabronić prywatnej praktyki!!! Będą wypoczęci!


Na naukę zbiera

Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 09:57
ustalić najniższą pensję na 5 tys. bruto. i tak jak w norwegii, różnica między najmniej zarabiającym a najwięcej nie może być większa jak 3. i po temacie. nie mam nic przeciwko temu że prezes banku zarabia 100 tys. miesięcznie, bo ja mam 30 tys. tylko jaki prezes banku chciałby pracować za "głodową" pensję?
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 09:56
Pan Andrejuk zamiast wyciągać ręce po kasę to niech do książek siądzie i się uczy!!! Z niego lekarz jak z mysiego ogona bagnet!!! Wiem to po niestety po sobie!!! A propos podwyżki i zarobków... Niech powiedzą ile co miesiąc wpływa na ich konto z NFZ i szpitala i ile mają za dyżury!!!! Dać podwyżkę ale zabronić prywatnej praktyki!!! Będą wypoczęci! Na naukę zbiera ,stąd ten strajk
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 08:15

Dowiedziałem się, że w Lubartowie mają znakomitych kardiologów. Na pewno tak jest, bo pracuje tam nadal moja koleżanka. Kilka lat temu nie mieli urządzeń do diagnostyki (to wiem skadinąd). Nie wiem, jak jest dzisiaj, lecz wiem, że lekarz nie może mieć mniej, niż 5000 PLN netto, bez dyżurów i bez spejalizacji. Jeżeli tak się nie stanie, to przeklnę RP i nigdy się nie wyzwoli spod okupacji ekonomicznej. Przeklnę, bo wszystkim Polakom klepich nie naprostuję.

W szpitalu na stałe nie ma żadnego kardiologa, lista pracowników oddziałów na stronie internetowej szpitala uwzględnia też osoby usługowo interpretujące  badania diagnostyczne, co wprowadza w błąd.

W szpitalu na stałe nie ma żadnego kardiologa, lista pracowników oddziałów na stronie internetowej szpitala uwzględnia też osoby usługowo interpretujące  badania diagnostyczne, co wprowadza w błąd.

rozwiń
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 00:18
To teraz czas na hejty zakompleksionych, którzy nie mają odwagi żeby stawać w obronie swoich interesów :) Buractwo do boju !
Avatar
Gość / 25 lutego 2016 o 23:29
Na zachodzie się z was śmieją.Pracujecie za pieniądze za jakie nie zgodziłby się pracować niemiecka sprzątaczka.Porażka...
Avatar
Gość / 25 lutego 2016 o 22:43
Polonista też ci nie pomógł w szkole...Przykre,ale mie wszystkim da się pomóc,są przypadki nieuleczalne...
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja"
Alarm 24

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja" 1 0

Trzy osoby zakończyły juwenalia w komisariacie. Kolejna poddała się obdukcji lekarza sądowego. Studenci dęblińskie „Szkoły Orląt” oskarżają policję o bezpodstawną i zbyt brutalną interwencję. Policja twierdzi, ze młodzi byli pijani i agresywni.

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych 0 0

Chcesz przetestować elektryczny pojazd, zanim w niego zainwestujesz kupę ciężko zarobionych pieniędzy? Potrzebujesz nowej floty transportowej dla swojej firmy spedycyjnej? Chcesz wybrać się na wakacyjną przejażdżkę, lecz nie posiadasz własnego auta? Zapraszamy do poczytania niniejszego tekstu, za pośrednictwem którego dowiesz się, jak cenna jest w dzisiejszych czasach atrakcyjna oferta godnej polecenia wypożyczalni samochodowej.

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK
26 maja 2018, 12:00

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK 2 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 12 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się spotkanie z fotografem Tadeuszem Rolke połączone z wernisażem wystawy prac artysty.

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził
galeria
film

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził 32 5

Prawie 2 promile alkoholu miał zatrzymany pijany kierowca. Pochodzący z Tanzanii 34-latek, próbował uciekać przed policjantami po tym, jak rozbił pożyczone BMW.

"Zdarzają się nawet długotrwałe przyjaźnie". Ile zarobi opiekunka osób starszych w Niemczech?

"Zdarzają się nawet długotrwałe przyjaźnie". Ile zarobi opiekunka osób starszych w Niemczech? 0 1

Rozmowa z Maciejem Łastowieckim, właścicielem firmy iOPIEKA, która oferuje legalne zatrudnienie dla opiekunów i opiekunek osób starszych głównie na terenie Niemiec.

Chcą pobić rekord Guinnessa. W czytaniu

Chcą pobić rekord Guinnessa. W czytaniu 1 0

Chełmska Biblioteka Publiczna chce się zgłosić do bicia rekordu Guinnessa w ilości osób czytających jeden po drugim. Dotychczasowy rekord to 3071 czytelników.

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo]
film

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo] 2 0

Do zadymy doszło w drugiej połowie meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa w 37., ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy.

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać
film

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać 0 6

Posłowie powinni zarabiać nie więcej niż 5 tys. zł brutto, czyli około 3550 zł "na rękę" - uważa prawie połowa ankietowanych w sondażu zamówionym przez portal Gazeta.pl

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego 1 0

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W ostatnim spotkaniu sezonu Padwa Zamość pokonała przed swoimi kibicami Orła Przeworsk 36:29. Aż 13 bramek zdobył na pożegnanie z fanami Tomasz Fugiel

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną
Zdjęcia
galeria

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną 32 4

Niedziela na Feliniadzie 2018 należała do zespołów disco polo. Gwiazdą wieczoru byli Sławomir oraz Akcent z Zenkiem Martyniukiem. Przed nimi wystąpiły zespoły PowerBoy i Defis.

Puławy: Nowe pracownie dla szkół