Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

13 września 2008 r.
13:17
Edytuj ten wpis

Łoś zablokował drogę nr 19 (zdjęcia)

0 10 A A

Wandzin-Zalesie. Łoś wybiegł z lasu wprost pod ciężarówkę. W efekcie zderzyły się trzy samochody, a S-19 przez kilka godzin była zablokowana.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rano na trasie między miejscowościami Wandzin i Zalesie w powiecie lubartowskim potężne kilkuset kilogramowe zwierzę wtargnęło nagle na jezdnię. Łoś wybiegł z lasu prosto pod jadący drogą samochód ciężarowy z naczepą.

- Potrącony, ranny łoś przesuwał się po jezdni stwarzając bezpośrednie zagrożenie dla innych uczestników ruchu - mówi nadkom. Artur Marczuk z lubartowskiej policji.

Widząc to zdarzenie jadący z naprzeciwka kierowca volkswagena zaczął hamować. Manewru nie zdążył wykonać jadący za za nim ford i uderzył w tym volkswagena.
Droga została całkowicie zablokowana. Policjanci zorganizowali objazd. Łoś pozostawał na drodze.

- Z uwagi na to, że ranne zwierzę miotało się i było niebezpieczne, na miejsce sprowadzono myśliwego z miejscowego koła łowieckiego, który odstrzelił łosia - dodaje nadkom. Marczuk.

Obecnie na drodze krajowej nr 19 ruch odbywa się normalnie.
(aa)


Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
FH5U77 / 15 września 2008 o 11:45
Gość napisał:
to nie jest wina ani łosia ani kierowcy. Dobrze, że nie wpadł pod osobowy, bo byłaby masakra. Winny jest w Polsce system ochrony przyrody, chociaz o jej ochronie strasznie sie trąbi. W cywilizowanych krajach nie ma możliwości, aby duze kompleksy leśne przylegały bezpośrednio do głownych dróg bez ogrodzenia. Nawet na Litwie lasy przy drogach odgrodzone są siatką 2-metrowej wysokości na całej długości lasu (nawet po kilkanascie kilometrów). Tylko u nas bije się pianę o ochronie przyrody, a zwierzęta powodują po kilkaset wypadków rocznie.

POLSKA TO DZIKI TRZECI SWIAT W UNII EUROPEJSKIEJ ALE ILU MAMY URZĘDNIKOW,OBDZIELIŁBY NIMI I LITWĘ I CZECHY I KILKA PĄŃSTW!!MAMY "MĄDRYCH"DECYDENTÓW,WIĘC CO SIĘ CZEPIASZ,CHA,CHA!!U NAS LUDZI W SZPITALACH, PRZYCHODNIACH,URZEDZIE TRAKTUJE SIĘ GORZEJ JAK TEGO ŁOSIA!!DOPÓKI POLAK NIE BĘDZIE TRAKRTOWAŁ DRUGIEGO POLAKA JAK RÓWNOPRAWNEGO OBYWATELA KRAJU O NAZWIE POLSKJA A NIE WROGA, FRAJERA KTÓREGO MOŻNA OSZUKAĆ,OKRAŚĆ, DOPÓTY TAK BĘDZIE JAK JEST!!TYLE!!

POLSKA TO DZIKI TRZECI SWIAT W UNII EUROPEJSKIEJ ALE ILU MAMY URZĘDNIKOW,OBDZIELIŁBY NIMI I LITWĘ I CZECHY I KILKA PĄŃSTW!!MAMY "MĄDRYCH"DECYDENTÓW,WIĘC CO SIĘ CZEPIASZ,CHA,CHA!!U NAS LUDZI W SZPITALACH, PRZYCHODNIACH,URZEDZIE TRAKTUJE SIĘ GORZEJ JAK TEGO ŁOSIA!!DOPÓKI POLAK NIE BĘDZIE TRAKRTOWAŁ DRUGIEGO POLAKA JAK RÓWNOPRAWNEGO OBYWATELA KRAJU O NAZWIE POLSKJA A NIE WROGA, FRAJERA KTÓREGO MOŻNA OSZUKAĆ,OKRAŚĆ, DOPÓTY TAK BĘDZIE JAK JEST!!TYLE!! rozwiń
Avatar
Gość / 15 września 2008 o 08:24
to nie jest wina ani łosia ani kierowcy. Dobrze, że nie wpadł pod osobowy, bo byłaby masakra. Winny jest w Polsce system ochrony przyrody, chociaz o jej ochronie strasznie sie trąbi. W cywilizowanych krajach nie ma możliwości, aby duze kompleksy leśne przylegały bezpośrednio do głownych dróg bez ogrodzenia. Nawet na Litwie lasy przy drogach odgrodzone są siatką 2-metrowej wysokości na całej długości lasu (nawet po kilkanascie kilometrów). Tylko u nas bije się pianę o ochronie przyrody, a zwierzęta powodują po kilkaset wypadków rocznie.
Avatar
m / 14 września 2008 o 21:46
Który to już w tym roku łoś bezmyślnie zlikwidowany przez ludzi w lubelskiem?
Może łatwiej je po prostu wytruć i będzie po problemie? Gratulecje dla wszystkich służb za wzorowo przeprowadzoną akcję!
Avatar
osobowka / 14 września 2008 o 21:07
kierowca tira winny - jasne:( - gdybym jechał pół godziny wcześniej tą trasą i bym się spotkał z tym łosiem na drodze to raczej niewiele by zostało z mojego jak i innego auta osobowego, moje i innych kierowców "szczęście", że rogacz wyskoczył tak jak wyskoczył

a pro po tego wypadku - może dziennikarze przeprowadzą dochodzenie - dlaczego odstrzelono zwierzaka, łoś całkiem nieźle się trzymał, próbował wstac, cały czas trzeźwo patrzył na bezradnośc ludzi wokół - kto podjął taką decyzję i dlaczego? - jakie służby odpowiadają za potrącone zwierzęta na drodze, jaki jest telefon do jakiegoś weterynarza by mógł on np. pomóc potrąconej sarnie - pociągnijcie temat bo takich przypadków na lubelszczyźnie jest coraz więcej a nasza administracja coś chyba nie bardzo sobie radzi z takimi przypadkami

co do rozbitego forda - standardowe zagapienie kierowcy - w żargonie policyjnym niezachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu i niedostosowanie predkosci do warunkow panujących na drodze
kierowca tira winny - jasne:( - gdybym jechał pół godziny wcześniej tą trasą i bym się spotkał z tym łosiem na drodze to raczej niewiele by zostało z mojego jak i innego auta osobowego, moje i innych kierowców "szczęście", że rogacz wyskoczył tak jak wyskoczył

a pro po tego wypadku - może dziennikarze przeprowadzą dochodzenie - dlaczego odstrzelono zwierzaka, łoś całkiem nieźle się trzymał, próbował wstac, cały czas trzeźwo patrzył na bezradnośc ludzi wokół - kto podjął taką decyzję i dlaczego? - jakie służby odpowiad... rozwiń
Avatar
znawca / 14 września 2008 o 13:18
ZNOWU KIEROWCA "TIR'A" WINNY!!! i co? pierdoły z osobówek? gdzie jesteście co piszecie deb***ne teksty? Tiry niosą śmierć? Jak osobówka da dupy (w dupę) to cisza...
Avatar
DZ / 14 września 2008 o 10:33
stefan napisał:
To zwyczajne barbarzyństwo, przecież można go było uśpić i zbadać, może by sobie żył... Stosunek do zwierząt jest miernikiem człowieczeństwa.


Barbarzyństwem byłoby pozostawienie zwierzęcia w takim stanie samemu sobie. Im więcej wędlinki zjesz tym wyższa miara Twojego człowieczeństwa?
Avatar
stefan / 14 września 2008 o 07:28
To zwyczajne barbarzyństwo, przecież można go było uśpić i zbadać, może by sobie żył... Stosunek do zwierząt jest miernikiem człowieczeństwa.
Avatar
RaPi / 13 września 2008 o 21:33
Czy zabicie tego zwierzęcia było naprawdę konieczne? Nie wystarczyło go tylko uśpić aby nie stwarzało zagrożenia i przewieść w odpowiednie miejsce na badania które oceniłyby jego stan zdrowia?

Uważam że pewnym nietaktem ze strony DW jest umieszczanie zdjęcia martwego zwierzęcia. Nie wiem czemu to miało służyć.
Avatar
Miś / 13 września 2008 o 21:25
Szkoda zwierzaka młody był
Avatar
BleBle / 13 września 2008 o 17:48
Jak bardzo musiał być zdesperowany tym co robi Rydzol w tym Radiu, że skoczył pod ciężarówkę!
Wspólczuje myśliwemu, że musiał go odstrzelić.
Avatar
FH5U77 / 15 września 2008 o 11:45
Gość napisał:
to nie jest wina ani łosia ani kierowcy. Dobrze, że nie wpadł pod osobowy, bo byłaby masakra. Winny jest w Polsce system ochrony przyrody, chociaz o jej ochronie strasznie sie trąbi. W cywilizowanych krajach nie ma możliwości, aby duze kompleksy leśne przylegały bezpośrednio do głownych dróg bez ogrodzenia. Nawet na Litwie lasy przy drogach odgrodzone są siatką 2-metrowej wysokości na całej długości lasu (nawet po kilkanascie kilometrów). Tylko u nas bije się pianę o ochronie przyrody, a zwierzęta powodują po kilkaset wypadków rocznie.

POLSKA TO DZIKI TRZECI SWIAT W UNII EUROPEJSKIEJ ALE ILU MAMY URZĘDNIKOW,OBDZIELIŁBY NIMI I LITWĘ I CZECHY I KILKA PĄŃSTW!!MAMY "MĄDRYCH"DECYDENTÓW,WIĘC CO SIĘ CZEPIASZ,CHA,CHA!!U NAS LUDZI W SZPITALACH, PRZYCHODNIACH,URZEDZIE TRAKTUJE SIĘ GORZEJ JAK TEGO ŁOSIA!!DOPÓKI POLAK NIE BĘDZIE TRAKRTOWAŁ DRUGIEGO POLAKA JAK RÓWNOPRAWNEGO OBYWATELA KRAJU O NAZWIE POLSKJA A NIE WROGA, FRAJERA KTÓREGO MOŻNA OSZUKAĆ,OKRAŚĆ, DOPÓTY TAK BĘDZIE JAK JEST!!TYLE!!

POLSKA TO DZIKI TRZECI SWIAT W UNII EUROPEJSKIEJ ALE ILU MAMY URZĘDNIKOW,OBDZIELIŁBY NIMI I LITWĘ I CZECHY I KILKA PĄŃSTW!!MAMY "MĄDRYCH"DECYDENTÓW,WIĘC CO SIĘ CZEPIASZ,CHA,CHA!!U NAS LUDZI W SZPITALACH, PRZYCHODNIACH,URZEDZIE TRAKTUJE SIĘ GORZEJ JAK TEGO ŁOSIA!!DOPÓKI POLAK NIE BĘDZIE TRAKRTOWAŁ DRUGIEGO POLAKA JAK RÓWNOPRAWNEGO OBYWATELA KRAJU O NAZWIE POLSKJA A NIE WROGA, FRAJERA KTÓREGO MOŻNA OSZUKAĆ,OKRAŚĆ, DOPÓTY TAK BĘDZIE JAK JEST!!TYLE!! rozwiń
Avatar
Gość / 15 września 2008 o 08:24
to nie jest wina ani łosia ani kierowcy. Dobrze, że nie wpadł pod osobowy, bo byłaby masakra. Winny jest w Polsce system ochrony przyrody, chociaz o jej ochronie strasznie sie trąbi. W cywilizowanych krajach nie ma możliwości, aby duze kompleksy leśne przylegały bezpośrednio do głownych dróg bez ogrodzenia. Nawet na Litwie lasy przy drogach odgrodzone są siatką 2-metrowej wysokości na całej długości lasu (nawet po kilkanascie kilometrów). Tylko u nas bije się pianę o ochronie przyrody, a zwierzęta powodują po kilkaset wypadków rocznie.
Avatar
m / 14 września 2008 o 21:46
Który to już w tym roku łoś bezmyślnie zlikwidowany przez ludzi w lubelskiem?
Może łatwiej je po prostu wytruć i będzie po problemie? Gratulecje dla wszystkich służb za wzorowo przeprowadzoną akcję!
Avatar
osobowka / 14 września 2008 o 21:07
kierowca tira winny - jasne:( - gdybym jechał pół godziny wcześniej tą trasą i bym się spotkał z tym łosiem na drodze to raczej niewiele by zostało z mojego jak i innego auta osobowego, moje i innych kierowców "szczęście", że rogacz wyskoczył tak jak wyskoczył

a pro po tego wypadku - może dziennikarze przeprowadzą dochodzenie - dlaczego odstrzelono zwierzaka, łoś całkiem nieźle się trzymał, próbował wstac, cały czas trzeźwo patrzył na bezradnośc ludzi wokół - kto podjął taką decyzję i dlaczego? - jakie służby odpowiadają za potrącone zwierzęta na drodze, jaki jest telefon do jakiegoś weterynarza by mógł on np. pomóc potrąconej sarnie - pociągnijcie temat bo takich przypadków na lubelszczyźnie jest coraz więcej a nasza administracja coś chyba nie bardzo sobie radzi z takimi przypadkami

co do rozbitego forda - standardowe zagapienie kierowcy - w żargonie policyjnym niezachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu i niedostosowanie predkosci do warunkow panujących na drodze
kierowca tira winny - jasne:( - gdybym jechał pół godziny wcześniej tą trasą i bym się spotkał z tym łosiem na drodze to raczej niewiele by zostało z mojego jak i innego auta osobowego, moje i innych kierowców "szczęście", że rogacz wyskoczył tak jak wyskoczył

a pro po tego wypadku - może dziennikarze przeprowadzą dochodzenie - dlaczego odstrzelono zwierzaka, łoś całkiem nieźle się trzymał, próbował wstac, cały czas trzeźwo patrzył na bezradnośc ludzi wokół - kto podjął taką decyzję i dlaczego? - jakie służby odpowiad... rozwiń
Avatar
znawca / 14 września 2008 o 13:18
ZNOWU KIEROWCA "TIR'A" WINNY!!! i co? pierdoły z osobówek? gdzie jesteście co piszecie deb***ne teksty? Tiry niosą śmierć? Jak osobówka da dupy (w dupę) to cisza...
Avatar
DZ / 14 września 2008 o 10:33
stefan napisał:
To zwyczajne barbarzyństwo, przecież można go było uśpić i zbadać, może by sobie żył... Stosunek do zwierząt jest miernikiem człowieczeństwa.


Barbarzyństwem byłoby pozostawienie zwierzęcia w takim stanie samemu sobie. Im więcej wędlinki zjesz tym wyższa miara Twojego człowieczeństwa?
Avatar
stefan / 14 września 2008 o 07:28
To zwyczajne barbarzyństwo, przecież można go było uśpić i zbadać, może by sobie żył... Stosunek do zwierząt jest miernikiem człowieczeństwa.
Avatar
RaPi / 13 września 2008 o 21:33
Czy zabicie tego zwierzęcia było naprawdę konieczne? Nie wystarczyło go tylko uśpić aby nie stwarzało zagrożenia i przewieść w odpowiednie miejsce na badania które oceniłyby jego stan zdrowia?

Uważam że pewnym nietaktem ze strony DW jest umieszczanie zdjęcia martwego zwierzęcia. Nie wiem czemu to miało służyć.
Avatar
Miś / 13 września 2008 o 21:25
Szkoda zwierzaka młody był
Avatar
BleBle / 13 września 2008 o 17:48
Jak bardzo musiał być zdesperowany tym co robi Rydzol w tym Radiu, że skoczył pod ciężarówkę!
Wspólczuje myśliwemu, że musiał go odstrzelić.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 17

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 45

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!