czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lubartów

Lubartów: Kino Lewart w remoncie. Będą seanse w 3D

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 sierpnia 2014, 17:15
Autor: Paweł Puzio

W dawnej Hali Targowej w Lubartowie trwa gruntowny remont. Pod koniec roku, prawdopodobnie w połowie grudnia, odnowiony Lewart zaprosi kinomanów na seanse w 3D.

Remont Hali Targowej, w której zadomowi się Lubartowski Ośrodek Kultury, trwa od maja. Głównym atrakcją będzie Kino Lewart. Nowa sala kinowo-widowiskowa pomieści 179 osób, które zasiądą w nowoczesnych, kubełkowych fotelach. - Nowością będzie też scena o powierzchni ponad 63 m kwadratowych. Na parterze budynku znajdzie się także garderoba dla artystów - mówi Artur Trocyk, zastępca naczelnika Wydziału Strategii Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych UM Lubartów.

Nie zapomniano o osobach niepełnosprawnych. - W budynku będą zburzone stare i wybudowane nowe klatki schodowe, zgodnie z obowiązującymi przepisami przeciwpożarowymi. Pojawi się także winda osobowa, dzięki której osoby niepełnosprawne bez problemu będą miały dostęp do kina - dodaje Trocyk.

Sala widowiskowo-kinowa będzie wyposażona w sprzęt audiowizualny i multimedialny z przystosowaniem do projekcji 3D na ekranie o wymiarach 6 na 4 metry.
Sam remont Hali Targowej odbywa się pod czujnym okiem konserwatora zabytków. - Na piętrze zostaną odtworzone dawne otwory okienne, zostanie wykonana nowa elewacja wraz z wymianą pokrycia dachowego na dachówkę zgodnie z zaleceniami wojewódzkiego konserwatora zabytków w Lublinie.

Poza kinem, w odnowionej hali targowej, na parterze, ulokuje się Lubartowska Galeria Artystyczna. Znajdzie się również miejsce na salę prób zespołów muzycznych, szatnię, pomieszczenie biurowe, które będą jednocześnie punktem sprzedaży biletów.

Remontu budynku Hali Targowej będzie kosztować około 4 miliony złotych. Termin zakończenia prac przewidziano na koniec listopada.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lubartów kino Lewart
Spikky
woluest
Gość
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Spikky
Spikky (29 sierpnia 2014 o 12:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

tylko wykonać na sobie eutanazję a ciało przesłać solidarnościowcom z lat 80 na pamiątkę. 

Rozwiń
woluest
woluest (13 sierpnia 2014 o 15:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To przecież XXI wiek. Kino 3D powinno być codziennością.

Rozwiń
Gość
Gość (8 sierpnia 2014 o 19:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

już widzę jak lubartowska bidota leci dzwiami i oknami na seanse,haha 5 widzów na tydzień i 4 miliony w błoto,takie są realia w tym dziadowskim mieście

przecież to robią na lata, no może się kuźwa zmieni, chociaż jak wałęsa robił strajk to myślałam, że dostąpiłam zaszczytu i będę żyła jak człowiek, a tu 35 lat pracy i najniższa krajowa, że nawet na to kino nie będzie stać, i po wuj to żyć, tylko wykonać na sobie eutanazję a ciało przesłać solidarnościowcom z lat 80 na pamiątkę. 

Rozwiń
Rafał
Rafał (8 sierpnia 2014 o 19:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

już widzę jak lubartowska bidota leci dzwiami i oknami na seanse,haha 5 widzów na tydzień i 4 miliony w błoto,takie są realia w tym dziadowskim mieście

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!