sobota, 24 lutego 2018 r.

Lubartów

Lubartów: Odwołali wiceprzewodniczącego. Był spoza koalicji

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 stycznia 2013, 21:05
Autor: (er)

Chociaż głosowanie było tajne i tak wiadomo, kto poparł odwołanie Jacka Bednarskiego z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta Lubartowa.

Bednarski stracił funkcję we wtorek, na ostatniej sesji Rady Miasta Lubartowa. Wiceprzewodniczył radzie przez dwa lata. Został wybrany na to stanowisko jako członek koalicyjnego klubu Porozumienie dla Lubartowa. Z czasem jego klub opuścił koalicję radnych PiS i Wspólnoty Lubartowskiej, a później się rozpadł. Bednarski dalej ściśle współpracował z radnym Jackiem Tomasiakiem, czołową postacią opozycji w lubartowskiej radzie.

– Zrzekł się odpowiedzialności za losy miasta wychodząc z koalicji – tłumaczył powody złożenia wniosku o odwołanie Andrzej Kardasz, przewodniczący klubu radnych PiS. – Ktoś, kto chce piastować takie funkcje, musi za miasto ponosić odpowiedzialność.

– W momencie wyboru na przewodniczącego rady pan Bednarski był członkiem klubu Porozumienie dla Lubartowa, teraz ten klub nie istnieje – twierdził radny Marek Polichańczuk z koalicyjnego klubu Wspólnota Lubartowska. – Takie są reguły demokracji, że część radnych złożyła wniosek o odwołanie.

Polichańczuk przywołał przykład z 2003 roku, kiedy ówcześni radni, nie podając uzasadnienia, odwołali nieżyjącego już Zbigniewa Maciejewicza z funkcji przewodniczącego RM. To oburzyło Jerzego Zwolińskiego, w tamtym okresie burmistrza Lubartowa, obecnie radnego z klubu PO.

- Smoleńsk w Lubartowie chcecie robić – stwierdził. – Zmarłego wyciągacie do argumentacji.
W tajnym głosowaniu za odwołaniem opowiedziało się 11 radnych, czyli tylu ile liczy koalicja, 8 było przeciw, jeden oddał głos nieważny.

Nie wiadomo kto zastąpi Bednarskiego. Niewykluczone, że przez jakiś czas to stanowisko w radzie nie zostanie obsadzone. – Dementuję pogłoski, że to ja mam pełnić tę funkcję – zastrzega z góry radny Tomasz Prażmo (PiS).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!