Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

18 listopada 2014 r.
21:00
Edytuj ten wpis

Lubartów: Poderżnął dziewczynie gardło, bo z nim zerwała?

1 19 A A

Będzie akt oskarżenia w sprawie brutalnego morderstwa 21-latki z Lubartowa. Z opinii biegłych wynika, że w chwili zbrodni Mateusz K. miał ograniczoną poczytalność, ale może odpowiadać za zabójstwo

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Podejrzanego o dokonanie zbrodni 22-latka badali psychiatrzy i psycholog. We wtorek ich opinia trafiła do śledczych. Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności.

- Obecnie nie możemy zdradzić szczegółowych ustaleń biegłych - mówi Małgorzata Duszyńska, zastępca Prokuratora Rejonowego w Lubartowie. - Po zakończeniu postępowania skierujemy jednak do sądu akt oskarżenia.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że może to nastąpić jeszcze w listopadzie. Mateusz K. będzie odpowiadał za zabójstwo, za co grozi od 8 do 15 lat więzienia, 25 lat lub dożywocie.

Obserwacja psychiatryczna Mateusza K. trwała osiem tygodni. Jak ustaliliśmy, z oceny biegłych wynika, że w chwili zbrodni mężczyzna miał ograniczoną poczytalność. Nie stwierdzono jednak choroby, ani upośledzenia, które uniemożliwiłyby 22-latkowi świadome podejmowanie decyzji. Psycholog podkreślił wręcz inteligencję Mateusza K. Zwrócił jednak uwagę na pewne nieprawidłowości w sferze emocjonalnej.

Młody mężczyzna odpowie za zbrodnię z 9 sierpnia ubiegłego roku. Policjanci dostali wówczas zgłoszenie o człowieku, biegającym po ulicy w miejscowości Tarło, niedaleko Lubartowa. Poparzony chłopak rzucał się pod nadjeżdżające samochody. Usiłował popełnić samobójstwo.

- Uderzył chyba w pięć aut. Strasznie to wyglądało, fragmenty ciała leżały na ulicy - mówił nam w dniu tragedii Piotr Szczepaniak, świadek zdarzenia.

Śmigłowiec przetransportował Mateusza K. do szpitala. Okazało się, że mężczyzna przyjechał na działkę swoich rodziców w Tarle. Tam podpalił się, siedząc w samochodzie. Z ciężkimi poparzeniami wybiegł na zewnątrz i dotarł do pobliskiej drogi.

Niemal w tym samym czasie, w domu przy ul. Krętej w Lubartowie, odnaleziono ciało 21-letniej Anny S. Dziewczyna miała poderżnięte gardło. Leżała w kałuży krwi. Szybko wyszło na jaw, że poparzony mężczyzna to jej były chłopak. Odwiedził ją w dniu zabójstwa. Wcześniej dziewczyna zerwała z Mateuszem K.

Ranny mężczyzna trafił do aresztu w Warszawie, na oddział szpitalny. Tam biegli psychiatrzy przez wiele miesięcy nie mogli dokończyć jego obserwacji. Wszystko przez stan zdrowia Mateusza K. Mężczyzna doznał poparzeń II i III stopnia. Rany objęły ponad jedną trzecią powierzchni ciała, w tym twarz, szyję i ręce. Kondycja Mateusza K. na tyle się już jednak poprawiła, że opuścił on oddział szpitalny i niebawem może trafić do celi w Lublinie.

Mateusz K. nigdy nie odniósł się do zarzutu zabójstwa. Śledczym oświadczył jedynie, że niczego nie pamięta.
Czytaj więcej o:

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Annadema / 14 października 2016 o 15:16
alice new star teens - extreme hot sex with a horses & dogs [2016] hdrip ***picua.org/img/2015-09/26/q71b5p6zgb3r2w92e5c7vg097.jpg ***picua.org/img/2015-09/26/98vrswgvdq01o4v9x0im6cvk8.jpg ***picua.org/img/2015-09/26/8v5t637fn0iraigt3sj8pbdb0.jpg ***picua.org/img/2015-09/26/5utumrghaba8hn7p68ybrqu1n.jpg ***picua.org/img/2015-09/26/rgpvhop39afqgnqinp2k6whty.jpg ***picua.org/img/2015-09/26/zaiqo1w4m5i2xh3x9fdgsrwk3.jpg ***picua.org/img/2015-09/26/r80bvzc5fqv3k8wtzj1rcnphr.jpg ***picua.org/img/2015-09/26/w19ja12813tp6oul0nw7afvj6.jpg ***picua.org/img/2015-09/26/dmjt1gkypkpgig03v5gfu3cu9.jpg ***picua.org/img/2015-09/26/y52gdkz4qas7k8ctecmz8s7dy.jpg ***picua.org/img/2015-09/26/mjudcdbazstlzfpgefv81tu13.jpg video: hdrip divx 5 720x576 23.98fps audio: mpeg audio layer 3 44100hz stereo 256kbps total time: 163:49 min file size: 1.5 gb download
alice new star teens - extreme hot sex with a horses & dogs [2016] hdrip ***picua.org/img/2015-09/26/q71b5p6zgb3r2w92e5c7vg097.jpg ***picua.org/img/2015-09/26/98vrswgvdq01o4v9x0im6cvk8.jpg ***picua.org/img/2015-09/26/8v5t637fn0iraigt3sj8pbdb0.jpg ***picua.org/img/2015-09/26/5utumrghaba8hn7p68ybrqu1n.jpg ***picua.org/img/2015-09/26/rgpvhop39afqgnqinp2k6whty.jpg ***picua.org/img/2015-09/26/zaiqo1w4m5i2xh3x9fdgsrwk3.jpg ***picua.org/img/2015-09/26/r80bvzc5fqv3k8wtzj1rcnphr.jpg ***pic... rozwiń
Avatar
MariSmirtix / 12 lipca 2016 o 10:50
Нужно мнение или конкретное описание, как это работать с онлайн психологом, у кого есть опыт? ***s018.radikal.ru/i514/1603/33/84bf05d21834.jpg ***psikhologonline.ru/pay/ психологический тренинг тест на интеллект консультации психолога для подростков консультации детского психолога психологический тренинг
Avatar
gosc / 26 listopada 2014 o 14:24

niby to mój kolega ze szkoły, ale szczerze, chciałbym, żeby dostał minimum te 25 lat. 

Avatar
pkw / 19 listopada 2014 o 19:40

Kasta prawniczo - medyczna bezkarna, tak zakręcą paragrafami że niebawem wyjdzie na wolność.

Avatar
radna Viola / 19 listopada 2014 o 11:18

a dlaczego sprawę prowadzi prokuratura rejonowa w Lubartowie? nie powinna być niniejsza prokuratura wyłączona ze względu na znajomość prokuratora z panem lekarzem K ?

Mieliśmy już 1 sprawę w Lubartowie o zabójstwo... wtedy tez nasza prokuratura prowadziła śledztwo... wynik sami znacie.... 

Ehhh prawo prawem ale ręka rękę myje tym bardziej w tak małym mieście. 

Wszystko sitwa i czerwona pajęczyna.

Avatar
dgh / 19 listopada 2014 o 11:08

jakoś to długo trwa  lubartowskie układy

Avatar
Iwona / 19 listopada 2014 o 11:02

a dlaczego sprawę prowadzi prokuratura rejonowa w Lubartowie? nie powinna być niniejsza prokuratura wyłączona ze względu na znajomość prokuratora z panem lekarzem K ?

Mieliśmy już 1 sprawę w Lubartowie o zabójstwo... wtedy tez nasza prokuratura prowadziła śledztwo... wynik sami znacie.... 

Ehhh prawo prawem ale ręka rękę myje tym bardziej w tak małym mieście. 

Avatar
mordotymoja / 19 listopada 2014 o 10:41

To nie ma znaczenia ,że to syn lekarzy.Młodzi zakochani ludzie zachowują się czasami jak wariaci.To też jest wina dorosłych,należy uczyć dzieci radzenia sobie ze stresem,uczyć dzieci odpowiedzialności i nieigrania z uczuciami drugiej osoby.Tragedia dwóch rodzin.Jednakowo wszystkim wspóczuje.

Avatar
pewniak / 19 listopada 2014 o 09:51

syn lekarzy

Avatar
Gość / 19 listopada 2014 o 09:01

"fragmenty ciała leżaly na ulicy" ???? chyba tu jest cos nie tak... 

Avatar
Annadema / 14 października 2016 o 15:16
alice new star teens - extreme hot sex with a horses & dogs [2016] hdrip ***picua.org/img/2015-09/26/q71b5p6zgb3r2w92e5c7vg097.jpg ***picua.org/img/2015-09/26/98vrswgvdq01o4v9x0im6cvk8.jpg ***picua.org/img/2015-09/26/8v5t637fn0iraigt3sj8pbdb0.jpg ***picua.org/img/2015-09/26/5utumrghaba8hn7p68ybrqu1n.jpg ***picua.org/img/2015-09/26/rgpvhop39afqgnqinp2k6whty.jpg ***picua.org/img/2015-09/26/zaiqo1w4m5i2xh3x9fdgsrwk3.jpg ***picua.org/img/2015-09/26/r80bvzc5fqv3k8wtzj1rcnphr.jpg ***picua.org/img/2015-09/26/w19ja12813tp6oul0nw7afvj6.jpg ***picua.org/img/2015-09/26/dmjt1gkypkpgig03v5gfu3cu9.jpg ***picua.org/img/2015-09/26/y52gdkz4qas7k8ctecmz8s7dy.jpg ***picua.org/img/2015-09/26/mjudcdbazstlzfpgefv81tu13.jpg video: hdrip divx 5 720x576 23.98fps audio: mpeg audio layer 3 44100hz stereo 256kbps total time: 163:49 min file size: 1.5 gb download
alice new star teens - extreme hot sex with a horses & dogs [2016] hdrip ***picua.org/img/2015-09/26/q71b5p6zgb3r2w92e5c7vg097.jpg ***picua.org/img/2015-09/26/98vrswgvdq01o4v9x0im6cvk8.jpg ***picua.org/img/2015-09/26/8v5t637fn0iraigt3sj8pbdb0.jpg ***picua.org/img/2015-09/26/5utumrghaba8hn7p68ybrqu1n.jpg ***picua.org/img/2015-09/26/rgpvhop39afqgnqinp2k6whty.jpg ***picua.org/img/2015-09/26/zaiqo1w4m5i2xh3x9fdgsrwk3.jpg ***picua.org/img/2015-09/26/r80bvzc5fqv3k8wtzj1rcnphr.jpg ***pic... rozwiń
Avatar
MariSmirtix / 12 lipca 2016 o 10:50
Нужно мнение или конкретное описание, как это работать с онлайн психологом, у кого есть опыт? ***s018.radikal.ru/i514/1603/33/84bf05d21834.jpg ***psikhologonline.ru/pay/ психологический тренинг тест на интеллект консультации психолога для подростков консультации детского психолога психологический тренинг
Avatar
gosc / 26 listopada 2014 o 14:24

niby to mój kolega ze szkoły, ale szczerze, chciałbym, żeby dostał minimum te 25 lat. 

Avatar
pkw / 19 listopada 2014 o 19:40

Kasta prawniczo - medyczna bezkarna, tak zakręcą paragrafami że niebawem wyjdzie na wolność.

Avatar
radna Viola / 19 listopada 2014 o 11:18

a dlaczego sprawę prowadzi prokuratura rejonowa w Lubartowie? nie powinna być niniejsza prokuratura wyłączona ze względu na znajomość prokuratora z panem lekarzem K ?

Mieliśmy już 1 sprawę w Lubartowie o zabójstwo... wtedy tez nasza prokuratura prowadziła śledztwo... wynik sami znacie.... 

Ehhh prawo prawem ale ręka rękę myje tym bardziej w tak małym mieście. 

Wszystko sitwa i czerwona pajęczyna.

Avatar
dgh / 19 listopada 2014 o 11:08

jakoś to długo trwa  lubartowskie układy

Avatar
Iwona / 19 listopada 2014 o 11:02

a dlaczego sprawę prowadzi prokuratura rejonowa w Lubartowie? nie powinna być niniejsza prokuratura wyłączona ze względu na znajomość prokuratora z panem lekarzem K ?

Mieliśmy już 1 sprawę w Lubartowie o zabójstwo... wtedy tez nasza prokuratura prowadziła śledztwo... wynik sami znacie.... 

Ehhh prawo prawem ale ręka rękę myje tym bardziej w tak małym mieście. 

Avatar
mordotymoja / 19 listopada 2014 o 10:41

To nie ma znaczenia ,że to syn lekarzy.Młodzi zakochani ludzie zachowują się czasami jak wariaci.To też jest wina dorosłych,należy uczyć dzieci radzenia sobie ze stresem,uczyć dzieci odpowiedzialności i nieigrania z uczuciami drugiej osoby.Tragedia dwóch rodzin.Jednakowo wszystkim wspóczuje.

Avatar
pewniak / 19 listopada 2014 o 09:51

syn lekarzy

Avatar
Gość / 19 listopada 2014 o 09:01

"fragmenty ciała leżaly na ulicy" ???? chyba tu jest cos nie tak... 

Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 kwietnia 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 kwietnia 2018 r. 0 0

Liga Mistrzów. Szalony mecz na Anfield

Liga Mistrzów. Szalony mecz na Anfield 1 0

Siedem bramek padło w meczu pomiędzy Liverpoolem, a AS Romą w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. „The Reds” prowadzili w pewnym momencie 5:0, ale w końcówce goście zmniejszyli rozmiary porażki

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo]
film

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo] 1 0

15. Festiwal Książki w Puławach rozpoczął koncert zespołu Plateau oraz spotkania autorskie z Michałem Szulimem i Marzeną Filipczak. Przed nami kolejne - z Anną Brzezińską, plakacistą Dawidem Ryskim i Beatą Gołaszewską, bohaterką książki "Ambasadorowa".

Plac zabaw, kolejka tyrolska i tor rowerowy powstaną w Lublinie. Inwestycja centrum handlowego
galeria

Plac zabaw, kolejka tyrolska i tor rowerowy powstaną w Lublinie. Inwestycja centrum handlowego 20 1

Ślizgawki, zjeżdżalnie, hamaki, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy – to tylko niektóre atrakcje, które znajdą się w dwóch strefach zabawy i wypoczynku, które powstaną przy centrum handlowym SKENDE Shopping w Lublinie.

Walka o głosy seniorów rozpoczęta. Obietnice PO w Puławach
galeria
film

Walka o głosy seniorów rozpoczęta. Obietnice PO w Puławach 4 24

Rozwój geriatrii, unettowienie emerytur, darmowe badania dla 60-latków, urlop wytchnieniowy, czy zniżki na leki - to część programu "Polska Seniora", o którym we wtorek w Puławach opowiadały posłanki Platformy Obywatelskiej.

Sprzęt z serduszkiem ciągle spływa. Komu pomogła WOŚP w Białej Podlaskiej?

Sprzęt z serduszkiem ciągle spływa. Komu pomogła WOŚP w Białej Podlaskiej? 0 4

Sprzęt za ponad 2 mln zł otrzymał szpital w Białej Podlaskiej na przestrzeni ubiegłego i tego roku od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trafił on do Ośrodka Opieki Medycznej Domowy Szpital oraz na oddziały neonatologiczny i dziecięcy.

Przedszkolaki na medal. Duży i złoty! Paraolimpiada w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Przedszkolaki na medal. Duży i złoty! Paraolimpiada w Lublinie [zdjęcia] 0 0

III Paraolimpiada Przedszkolaków organizowana przez Przedszkole Integracyjnego nr 39 w Lublinie zgromadziła maluchy z 14 ośrodków na całej Lubelszczyźnie. Zawodnicy reprezentowali m.in. Lublin, Łęczną i Krasnystaw.

Ta pułapka udaje samicę. Kiedy samiec dostaje się do środka nie ma już dla niego ratunku
galeria

Ta pułapka udaje samicę. Kiedy samiec dostaje się do środka nie ma już dla niego ratunku 17 1

We wtorek zaczęła się nowa wojna ze szkodnikiem niszczącym lubelskie kasztanowce. Na większą skalę stosowane będą w tym roku pułapki feromonowe „udające” samicę. Zwabione nimi samce czeka, ostatnie w ich życiu rozczarowanie. Dzięki tej metodzie mniej będzie postronnych ofiar wśród innych owadów.

"Państwo musi zachować ciągłość". Monika Jaruzelska w Lublinie o ustawie degradacyjnej
galeria
film

"Państwo musi zachować ciągłość". Monika Jaruzelska w Lublinie o ustawie degradacyjnej 0 21

Wejście w życie ustawy degradacyjnej byłoby bardzo niebezpiecznym zjawiskiem. Państwo musi zachować pewną ciągłość - powiedziała w Lublinie Monika Jaruzelska, córka generała Wojciecha Jaruzelskiego.

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach 6 2

Nie doszło do zapowiadanego na wtorek zamknięcia przejazdu przed Bramą Krakowską. Bariery na Lubartowskiej oraz Królewskiej mają być ustawione w środę około południa.

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin
27 kwietnia 2018, 19:00

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 kwietnia o godz. 19 w siedzibie Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi grupa L.Stadt.

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie
film

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie 1 9

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie. Zawiera ono między innymi zobowiązanie rządu do podniesienia wysokości renty socjalnej.

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września 10 2

Kibice Górnika długo musieli czekać na ten moment, ale wreszcie się doczekali. We wtorek zielono-czarni pokonali na swoim boisku Chrobrego Głogów 2:1. To pierwsza wygrana łęcznian od... 23 września 2017 roku

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty 28 6

W środę prezydent Demokratycznej Republiki Etiopii Mulatu Teshome Wurtu i jego małżonka odwiedzą Zakłady Azotowe „Puławy”. To szansa za pogłębienie współpracy gospodarczej i handlowej.

Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Sekcja w Lublinie

Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Sekcja w Lublinie 0 4

W nocy z poniedziałku na wtorek odbyła się ekshumacja kolejnej ofiary katastrofy smoleńskiej Joanny Agackiej-Indeckiej, byłej prezes Naczelnej Rady Adwokackiej. Ciało zostało we wtorek przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!