sobota, 17 marca 2018 r.

Lubartów

Lubartów: Radni się spierają, a na osiedlach ciemno

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 lutego 2010, 19:32
Autor: (dj)

Rada Miejska w Lubartowie wezwała władze spółdzielni mieszkaniowej do oświetlenia spółdzielczych terenów. Dyskusja podczas ostatnich obrad była ostra, bo część radnych uważa, że za wyłączenie oświetlenia odpowiada burmistrz.

Więcej informacji z Lubartowa i okolic na www.mmlubartow.pl

Najpierw radny Zbigniew Moskaluk zaproponował swoje stanowisko. Chciał, by Rada Miasta wezwała strony konfliktu do zawarcia porozumienia.

Wtedy ośmiu radnych z opozycji zaproponowało przyjęcie przez radę ich stanowiska. Stwierdzali w nim, że są oburzeni działaniami burmistrza Jerzego Zwolińskiego, który, ich zdaniem, ponosi odpowiedzialność za wyłączenie światła na osiedlach spółdzielni mieszkaniowej.

Takie oświadczenie oburzyło burmistrza. – To jest cyrk, zrobię wszystko, żeby ci radni, którzy są pod nim podpisani, w tym mieście nie rządzili – stwierdził Zwoliński. Potem przez wiele minut udowadniał, że prawo zabrania finansować z miejskiej kasy oświetlania spółdzielczych terenów. I że za dalsze finansowanie tego oświetlenia zostałby ukarany.

– Wyczerpałem wszystkie środki, żeby uświadomić władzom spółdzielni, że to na nich spoczywa odpowiedzialność za oświetlenie – stwierdził.

– Oczekujemy, żeby prezes spółdzielni włączył światło, ale jeśli spółdzielnia nie powinna za nie płacić, powinien potem próbować odzyskać pieniądze na drodze sądowej – apelowała radna Krystyna Bajda.

Jacek Tomasiak, radny i zarazem prezes spółdzielni mieszkaniowej, argumentował, że miasto powinno płacić za oświetlenie na spółdzielczych terenach.

Rada przegłosowała stanowisko zaproponowane przed radnych z proburmistrzowskiej koalicji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~zosia~
Gość
~gość~
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~zosia~
~zosia~ (5 lutego 2010 o 12:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
obiektyw napisał:
Zwoliński znalazł dużo więcej kasiorki, ale to zarezerwowane dla kolesi np. drugiego w-ce burmistrza (ok. 150 tys. rocznie). Przecież taka metropolia jak Lubartów musi mieć 3 burmistrzów!.

??? Przecież w Lubartowie nie ma trzech burmistrzów tylko burmistrz i jeden z-ca
Rozwiń
Gość
Gość (5 lutego 2010 o 09:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
~gość~ napisał:
dbanie o bezpieczeństwo jest obowiązkiem POlicji. Ustawy szczegółowe o tym mówią. a nie ogólny zapis z ustawy o SG.zgadza się, dbanie o bezpieczeństwo jest obowiązkiem policji i straży miejskiej, takze niech szanowny burmistrz zatrudni tylu pracowników straży miejskiej aby byli w stanie zabezpieczyć bezpieczeństwo tych mieszkańców, zobaczymy co mu taniej wyjdzie.
Rozwiń
~gość~
~gość~ (4 lutego 2010 o 08:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
a obowiązkiem burmistrza jest dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców, blokowiska także, mieszkańcy blokowisk płacą podatki min. na gażę burmistrza,

dbanie o bezpieczeństwo jest obowiązkiem POlicji. Ustawy szczegółowe o tym mówią. a nie ogólny zapis z ustawy o SG.
Rozwiń
joseph
joseph (3 lutego 2010 o 12:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ale z was ciemniaki - ta kasa za światło to są grosze i a całą sprawa to bicie piany przed wyborami w porównaniu z utrzymywaniem 2-ch burmistrzów - jeden leszy od drogiego - 25 tyś mieszkańców burmistrzów jak w Krakowie - o parę groszy sie kłócicie a myślę ze na vice idzie w ciągu roku z 300 tyś jak nie więcej - stać was na to ?
Rozwiń
Gość
Gość (3 lutego 2010 o 12:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
~gość~ napisał:
Obowiązkiem prezesa jest dbać o dobro mieszkańców SM, bo oni mu za to płacą,bo wszyscy płacą czynsz /także na jego gażę/. Jeżeli ma osobiste wycieczki z Burmistrzem, to niech sobie załatwia je,ale nie kosztem spółdzielców!Ale jest uwaga do walnego SM,czas na radykalne zmiany w spółdzielni.
Nie ma nowego statutu , stary jest nieważny, obowiązuje ustawa, czyli każdy członek może iść na walne i głosować. żegnamy prezesa.a obowiązkiem burmistrza jest dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców, blokowiska także, mieszkańcy blokowisk płacą podatki min. na gażę burmistrza,
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!