wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lubartów

Lubartów: Śmieci z domków odbierać będzie niemiecka firma Tonsmeier

Dodano: 30 czerwca 2015, 17:39
Autor: Paweł Puzio

Tonsmeier Wschód będzie obsługiwać Lubartów z bazy w Puławach
Tonsmeier Wschód będzie obsługiwać Lubartów z bazy w Puławach

Przy Łąkowej już je mają. Mieszkańcy domków jednorodzinnych dostają nowe pojemniki, bo od 1 lipca śmiecie będzie odbierać od nich puławski oddział niemieckiej firmy Tonsmeier.

Trwa wielka wymiana pojemników na śmieci w domkach jednorodzinnych. Jest to efekt podpisania umowy z nowym odbiorcą śmieci, firmą Tonsmeier Wschód. Do wymiany jest ich ponad 3000.

– Na razie ten proces jest zaawansowany w 30 proc. – usłyszeliśmy w puławskim Biurze Obsługi Klienta firmy Tonsmeier.

- Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej dość późno podpisał z nami umowę, bo 28 czerwca. Mamy 14 dni roboczych na wymianę pojemników. Zaczęliśmy od dzielnic, które w harmonogramie odbioru są pierwsze. Proces wymiany już zakończyliśmy w domkach na Łąkowej i Kościuszki oraz części osiedla Kopernika – dodała pracownica centrum.

Wymienione zostaną pojemniki na odpady zmieszane. – Na posesje będą dostarczone pojemniki nie zawsze nowe. Muszą być jednak umyte i zdezynfekowane – mówi Radosław Szumiec, szef Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej.

– Wymiana jest konieczna, bo poprzedni operator nie zgodził się na sprzedaż pojemników firmie Tonsmeier Wschód – dodał Radosław Szumiec.

Stare pojemnik odbiorą pracownicy firmy Eko Trans lub Zakładu Zagospodarowania Odpadów. Koniecznie trzeba pamiętać, o naklejeniu na nowy pojemnik naklejki z kodem kreskowym, która została dostarczona wraz z wymiarem opłaty na 2015 rok lub przeklejenie naklejki ze starego pojemnika.

Zgodnie z regulaminem, pojemnik 240-litrowy przysługuj na 4 i więcej zadeklarowanych osób. 120-litrowe kubły przysługują odbiorcom, którzy zadeklarowali od 1 do 3 osób.

Tonsmeier Wschód będzie obsługiwać Lubartów z bazy w Puławach. – Przetarg wygraliśmy nie tylko najniższą ceną, ale także jakością sprzętu. Nasze pojazdy są nowoczesne. Wszystkie spełniają normy czystości spalin Euro5 lub Euro6 – usłyszeliśmy w Biurze Obsługi Klienta Tonsmeier Wschód.

Firma ma czas na wymnie pojemników, zgodnie z umową, do 14 lipca. 

Gorąca śmieciowa linia

Gdyby były trudności związane z procesem wymiany pojemników, mieszkańcy mogą wszystkiego się dowiedzieć dzwoniąc do Biura Obsługi Klienta Tonsmeier Wschód w Puławach:
tel. 81 886 55 02

Gość
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 lipca 2015 o 16:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak to jest , że rodzime firmy nie mogą pracować w swoim bliskim otoczeniu tylko stawia się na jakieś nie znane zagraniczne ???
Rozwiń
Gość
Gość (30 czerwca 2015 o 22:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najlepsze i tak jest EKOKRAS w Kraśniku pozdrowienia dla Adama
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!