Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

27 maja 2009 r.
18:39
Edytuj ten wpis

Lubartowskie przedszkola tylko dla dzieci z miasta

0 9 A A

Przedszkola w Lubartowie nie przyjmą w tym roku dzieci spod miasta. Miejsca zabraknie nawet dla tych przedszkolaków, które uczęszczały tam w poprzednich latach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Moje dziecko już się dopytuje, dlaczego nie będzie chodzić do "swojego” przedszkola - napisał do nas ojciec czterolatki. - Nie muszę mówić, że zmiana wychowawcy jest dla niego bardzo nieprzyjemnym przeżyciem. W tym wieku relacje z wychowawcami są dużo mocniejsze niż w szkole. Wójt gminy Lubartów i burmistrz Lubartowa nie podpisali koniecznego porozumienia, aby możliwe było finansowanie dzieci z gminy w przedszkolach miejskich.

Przedszkola prowadzone przez lubartowski samorząd przyjmowały dotąd również dzieci z podmiejskiej gminy Lubartów. Janusz Bodziacki, wójt gminy Lubartów, podpisywał porozumienie z Jerzym Zwolińskim, burmistrzem Lubartowa.

Gmina płaciła miastu za przyjęcie każdego dziecka. Było to około 600 zł miesięcznie za jednego przedszkolaka. Własnych przedszkoli, w których można było zostawić dziecko na cały dzień, nie miała.

Na terenie gminy Lubartów funkcjonują tylko cztery tzw. kluby przedszkolaka, zapewniające dzieciom opiekę przez kilka godzin dziennie.

- Musimy zabezpieczyć miejsca w przedszkolach dla dzieci mieszkańców miasta - tłumaczy Jerzy Zwoliński. - Nie przyjmiemy więc dzieci z gminy.

Zapisami do przedszkoli są zainteresowani rodzice 90 dzieci z terenu gminy. Tamtejszy samorząd zamierza więc utworzyć własne takie placówki.

- Będą to dwa oddziały w Łucce i Skrobowie, w których powstanie 40 miejsc - mówi Janusz Bodziacki. - Powstaną od września. Negocjujemy też z prywatnym przedszkolem Lubartowie, aby przyjęło nasze dzieci. Będziemy mogli tam posłać ok. 70 przedszkolaków.

Chodzi o przedszkole, które powstaje przy ul. Hanki Sawickiej. Gmina płaciłaby większość kosztów utrzymania "swoich” dzieci.

W przyszłym tygodniu wójt będzie przekonywał do nowych rozwiązań rodziców przedszkolaków. Będą mogli jedynie wybrać, do którego zapewnionego przez gminę przedszkola mogą zapisać dziecko. O powrocie do dawnych przedszkoli nie ma mowy.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 maja 2009 o 11:47
tak jest, nie podarujcie, a co was obchodzi, że ktoś nie umie dobrze wykonywać swojej pracy. Przecież to jest normalne, ze dzieci mieszkające na wsi chodzą do przedszkola, skończyły się czasy, że na wsi to mieszkają tylko rolnicy, w ten chwili dużo osób pracujących z miasta przenosi się na wieś nawet w takim Lubartowie. Wszyscy umieją się przystosować do obecnych czasów tylko nasi włodarze jakoś żyją poprzednią epoką.
Avatar
Gość / 31 maja 2009 o 10:30
Podaję telefon do dyrektora oświaty z gminy, teoretycznie on odpowiada za szkolnictwo i z nim w tej sprawie trzeba się kontaktować: dyr Tomasz Marzęda tel. 081 854 59 17. Dzwonić i pytać, teraz się nie wykręcą.
Avatar
----- / 29 maja 2009 o 07:42
Chciałabym się dowiedzieć w jaki niby sposób wójt ma zamiar kontaktować się z rodzicemi????? Będzie do nas dzwonił czy co???? To pewnie jak zwykle obiecanki cacanki dla prasy .Siedzi za biurkim i nic nie robi jakby problem dotyczył jego to by pewnie inaczej gadał. Czyli mamy prawdziwego wójta z serialu "Ranczo". Najważniejsza kasa i władza a ludziom figa z makiem.
Avatar
były lubartowiak / 28 maja 2009 o 22:20
W Łucce i w Skrobowie tworzone są przedszkola dla 6-cio i 5-cio latków, ponieważ placówki nie są przystosowane dla młodszych dzieci. Według mnie w ogóle nie są przystosowane nawet dla tych, które przyjmują. Nie wyobrażam sobie 5-cio latków razem z 9-cio latkami na jednej sali zwanej świetlicą, bo przecież w szkole nikt nie zajmie się dzieckiem do 15.00/16.00 tak, jak w przedszkolu. Zrobią spęd na świetlicę i nikt nie będzie kontrolował tego, co się będzie działo. Z drugiej strony, jak podłym człowiekiem jest burmistrz, że podjął decyzję i nie przyjął dzieci, które już chodzą do przedszkoli, przecież one najbardziej na tym ucierpią!!! A na koniec największa porażka części rodziców: pobudować dom na przedmieściu i mieć niewykształcone dzieci, bo wybrany przez nich burmistrz jest na ostatniej kadencji i jest mu już wszystko jedno, co o nim pomyślą. A sam, pobudował sobie dom na emeryturę na wsi. A tutaj wyrok sądu z Wrocławia w podobnej sprawie: [url="http://www.wspolnota.org.pl/content/view/6116/"]http://www.wspolnota.org.pl/content/view/6116/[/url]
W Łucce i w Skrobowie tworzone są przedszkola dla 6-cio i 5-cio latków, ponieważ placówki nie są przystosowane dla młodszych dzieci. Według mnie w ogóle nie są przystosowane nawet dla tych, które przyjmują. Nie wyobrażam sobie 5-cio latków razem z 9-cio latkami na jednej sali zwanej świetlicą, bo przecież w szkole nikt nie zajmie się dzieckiem do 15.00/16.00 tak, jak w przedszkolu. Zrobią spęd na świetlicę i nikt nie będzie kontrolował tego, co się będzie działo. Z drugiej strony, jak podłym człowiekiem jest burmistrz, że podjął decyzję i ni... rozwiń
Avatar
Gość / 28 maja 2009 o 16:44
no wiecie, co tan nasza władza gminna jak i miasta to władza od siódmych boleści. Przecież oni nic dokumentnie nie robią. Polikwidowano tyle przedszkoli a rząd namawia do rodzenia. Co z tego, że przedszkole w Lucce czy Skrobowie, a dzieci np. z Lisowa, Szczekarkowa, Mieczysławki rodzice pracujący w Lubartowie, mają ich wozić do Łucki czy Skrobowa. Ładne mi to po drodze. Wójt chyba całkowicie nie myśli. Nic innego rodzicom z gminy Lubartowa nie wypada jak zrobić przedszkole w urzędzie gminy a biurko wojta wystawić na ulice pod namiot, to samo z dziećmi z miasta - do urzędu miasta a burmistrz na ulice pod namiot jak nie umieją zarządzać. Nie rozumiem dlaczego nie zrezygnują z tak dobrze płatnych w Lubartowie stanowisk pracy jakie pełnia.
no wiecie, co tan nasza władza gminna jak i miasta to władza od siódmych boleści. Przecież oni nic dokumentnie nie robią. Polikwidowano tyle przedszkoli a rząd namawia do rodzenia. Co z tego, że przedszkole w Lucce czy Skrobowie, a dzieci np. z Lisowa, Szczekarkowa, Mieczysławki rodzice pracujący w Lubartowie, mają ich wozić do Łucki czy Skrobowa. Ładne mi to po drodze. Wójt chyba całkowicie nie myśli. Nic innego rodzicom z gminy Lubartowa nie wypada jak zrobić przedszkole w urzędzie gminy a biurko wojta wystawić na ulice pod namiot, to samo... rozwiń
Avatar
broker / 28 maja 2009 o 14:33
Przypominam, że warunki zakładania i prowadzenia tzw. klubów przedszkolaka zostały okreslone w rozporządzeniu ministra edukacji. Żaden z obiektów z gminy lubartów w którym funkcjonują te kluby przedszkolaka ich niespełnia. więc nie ma co się oszukiwać i trzeba żeby bogata gmina lubartów wybudowała swoje z prawdziwego zdarzenia przedszkol. o ile pamietam była to jedna z deklaracji wyborczych obecnego szeryfa, czyzby kiełbasa wyborcza
Avatar
=+= / 28 maja 2009 o 10:19
WÓJT OBEJMUJĄC WŁADZĘ ROZWIĄZAŁ LEKKĄ RĘKĄ PRZEDSZKOLA W SKROBOWIE I ŁUCCE. TERAZ CHCE ZNOWU JE ZAKŁADAĆ. DLA NIEGO TYLKO KASA SIĘ LICZY (DLA SIEBIE). ŻENADA.
Avatar
Babcia / 28 maja 2009 o 09:16
Do przedszkoli w Lubartowie nigdy nie przyjmowali dzieci z gminy. Chciałam mojego wnuka już od 2 lat zapisać i nic. Nieoficjalnie usłyszałam - niech pani sobie daruje - nie przyjmiemy. Do klubu przedszkolaka tez nie - maleńka sala gdzie 18 dzieci się tłoczy - przyjmują 5 latków na 3 godziny, jak coś zostanie to 4 latków.
Dzieci ze wsi nie mają placów zabaw, alejek do spacerów czy jazdy rowerem. Start takich dzieci w szkole to tragedia - szkoda że nikt o dzieciach ze wsi nie myśli. Pracuję i nie będę mogła zająć się wnukami jeszcze 14 lat. Wtedy nie będzie takiej potrzeby.
Do przedszkoli w Lubartowie nigdy nie przyjmowali dzieci z gminy. Chciałam mojego wnuka już od 2 lat zapisać i nic. Nieoficjalnie usłyszałam - niech pani sobie daruje - nie przyjmiemy. Do klubu przedszkolaka tez nie - maleńka sala gdzie 18 dzieci się tłoczy - przyjmują 5 latków na 3 godziny, jak coś zostanie to 4 latków.
Dzieci ze wsi nie mają placów zabaw, alejek do spacerów czy jazdy rowerem. Start takich dzieci w szkole to tragedia - szkoda że nikt o dzieciach ze wsi nie myśli. Pracuję i nie będę mogła zająć się wnukami jeszcze 14 l... rozwiń
Avatar
ewa80 / 28 maja 2009 o 07:51
Nie wiem czy wójt zauważył ale pod samym Lubartowem nie ma juz typowych gospodarstw i rzadko kto utrzymuje się z uprawy roli. Musi dojeżdżac do pracy i utrzymać rodzinę, a niestety w Lubartowie nie ma miejsc pracy. A gdzie słynne wyrównywanie szans między dziećmi "wiejskimi" a "miejskimi". Do szału doprowadza mnie reklama typu "Poślij dziecko do przedszkola daj mu szansę" ale gdzie mam posłać to moje dziecko!!!! lepiej było przeznaczyć te pieniądze na miejsca w przedszkolach których brakuje. Niestety problem jest stały i nie dotyczy jedynie przedszkolaków ale także dzieci szkolnych. Wójt równiez w tej sprawie nie może dogadać się z miastem i dzieci spod miasta mają problemy żeby dostać się do miejskich szkół. Po co dziecko ma mieć 10 minut do szkoły skoro może dojechac do szkoły gminnej 3 km.
Nie wiem czy wójt zauważył ale pod samym Lubartowem nie ma juz typowych gospodarstw i rzadko kto utrzymuje się z uprawy roli. Musi dojeżdżac do pracy i utrzymać rodzinę, a niestety w Lubartowie nie ma miejsc pracy. A gdzie słynne wyrównywanie szans między dziećmi "wiejskimi" a "miejskimi". Do szału doprowadza mnie reklama typu "Poślij dziecko do przedszkola daj mu szansę" ale gdzie mam posłać to moje dziecko!!!! lepiej było przeznaczyć te pieniądze na miejsca w przedszkolach których brakuje. Nies... rozwiń
Avatar
Gość / 31 maja 2009 o 11:47
tak jest, nie podarujcie, a co was obchodzi, że ktoś nie umie dobrze wykonywać swojej pracy. Przecież to jest normalne, ze dzieci mieszkające na wsi chodzą do przedszkola, skończyły się czasy, że na wsi to mieszkają tylko rolnicy, w ten chwili dużo osób pracujących z miasta przenosi się na wieś nawet w takim Lubartowie. Wszyscy umieją się przystosować do obecnych czasów tylko nasi włodarze jakoś żyją poprzednią epoką.
Avatar
Gość / 31 maja 2009 o 10:30
Podaję telefon do dyrektora oświaty z gminy, teoretycznie on odpowiada za szkolnictwo i z nim w tej sprawie trzeba się kontaktować: dyr Tomasz Marzęda tel. 081 854 59 17. Dzwonić i pytać, teraz się nie wykręcą.
Avatar
----- / 29 maja 2009 o 07:42
Chciałabym się dowiedzieć w jaki niby sposób wójt ma zamiar kontaktować się z rodzicemi????? Będzie do nas dzwonił czy co???? To pewnie jak zwykle obiecanki cacanki dla prasy .Siedzi za biurkim i nic nie robi jakby problem dotyczył jego to by pewnie inaczej gadał. Czyli mamy prawdziwego wójta z serialu "Ranczo". Najważniejsza kasa i władza a ludziom figa z makiem.
Avatar
były lubartowiak / 28 maja 2009 o 22:20
W Łucce i w Skrobowie tworzone są przedszkola dla 6-cio i 5-cio latków, ponieważ placówki nie są przystosowane dla młodszych dzieci. Według mnie w ogóle nie są przystosowane nawet dla tych, które przyjmują. Nie wyobrażam sobie 5-cio latków razem z 9-cio latkami na jednej sali zwanej świetlicą, bo przecież w szkole nikt nie zajmie się dzieckiem do 15.00/16.00 tak, jak w przedszkolu. Zrobią spęd na świetlicę i nikt nie będzie kontrolował tego, co się będzie działo. Z drugiej strony, jak podłym człowiekiem jest burmistrz, że podjął decyzję i nie przyjął dzieci, które już chodzą do przedszkoli, przecież one najbardziej na tym ucierpią!!! A na koniec największa porażka części rodziców: pobudować dom na przedmieściu i mieć niewykształcone dzieci, bo wybrany przez nich burmistrz jest na ostatniej kadencji i jest mu już wszystko jedno, co o nim pomyślą. A sam, pobudował sobie dom na emeryturę na wsi. A tutaj wyrok sądu z Wrocławia w podobnej sprawie: [url="http://www.wspolnota.org.pl/content/view/6116/"]http://www.wspolnota.org.pl/content/view/6116/[/url]
W Łucce i w Skrobowie tworzone są przedszkola dla 6-cio i 5-cio latków, ponieważ placówki nie są przystosowane dla młodszych dzieci. Według mnie w ogóle nie są przystosowane nawet dla tych, które przyjmują. Nie wyobrażam sobie 5-cio latków razem z 9-cio latkami na jednej sali zwanej świetlicą, bo przecież w szkole nikt nie zajmie się dzieckiem do 15.00/16.00 tak, jak w przedszkolu. Zrobią spęd na świetlicę i nikt nie będzie kontrolował tego, co się będzie działo. Z drugiej strony, jak podłym człowiekiem jest burmistrz, że podjął decyzję i ni... rozwiń
Avatar
Gość / 28 maja 2009 o 16:44
no wiecie, co tan nasza władza gminna jak i miasta to władza od siódmych boleści. Przecież oni nic dokumentnie nie robią. Polikwidowano tyle przedszkoli a rząd namawia do rodzenia. Co z tego, że przedszkole w Lucce czy Skrobowie, a dzieci np. z Lisowa, Szczekarkowa, Mieczysławki rodzice pracujący w Lubartowie, mają ich wozić do Łucki czy Skrobowa. Ładne mi to po drodze. Wójt chyba całkowicie nie myśli. Nic innego rodzicom z gminy Lubartowa nie wypada jak zrobić przedszkole w urzędzie gminy a biurko wojta wystawić na ulice pod namiot, to samo z dziećmi z miasta - do urzędu miasta a burmistrz na ulice pod namiot jak nie umieją zarządzać. Nie rozumiem dlaczego nie zrezygnują z tak dobrze płatnych w Lubartowie stanowisk pracy jakie pełnia.
no wiecie, co tan nasza władza gminna jak i miasta to władza od siódmych boleści. Przecież oni nic dokumentnie nie robią. Polikwidowano tyle przedszkoli a rząd namawia do rodzenia. Co z tego, że przedszkole w Lucce czy Skrobowie, a dzieci np. z Lisowa, Szczekarkowa, Mieczysławki rodzice pracujący w Lubartowie, mają ich wozić do Łucki czy Skrobowa. Ładne mi to po drodze. Wójt chyba całkowicie nie myśli. Nic innego rodzicom z gminy Lubartowa nie wypada jak zrobić przedszkole w urzędzie gminy a biurko wojta wystawić na ulice pod namiot, to samo... rozwiń
Avatar
broker / 28 maja 2009 o 14:33
Przypominam, że warunki zakładania i prowadzenia tzw. klubów przedszkolaka zostały okreslone w rozporządzeniu ministra edukacji. Żaden z obiektów z gminy lubartów w którym funkcjonują te kluby przedszkolaka ich niespełnia. więc nie ma co się oszukiwać i trzeba żeby bogata gmina lubartów wybudowała swoje z prawdziwego zdarzenia przedszkol. o ile pamietam była to jedna z deklaracji wyborczych obecnego szeryfa, czyzby kiełbasa wyborcza
Avatar
=+= / 28 maja 2009 o 10:19
WÓJT OBEJMUJĄC WŁADZĘ ROZWIĄZAŁ LEKKĄ RĘKĄ PRZEDSZKOLA W SKROBOWIE I ŁUCCE. TERAZ CHCE ZNOWU JE ZAKŁADAĆ. DLA NIEGO TYLKO KASA SIĘ LICZY (DLA SIEBIE). ŻENADA.
Avatar
Babcia / 28 maja 2009 o 09:16
Do przedszkoli w Lubartowie nigdy nie przyjmowali dzieci z gminy. Chciałam mojego wnuka już od 2 lat zapisać i nic. Nieoficjalnie usłyszałam - niech pani sobie daruje - nie przyjmiemy. Do klubu przedszkolaka tez nie - maleńka sala gdzie 18 dzieci się tłoczy - przyjmują 5 latków na 3 godziny, jak coś zostanie to 4 latków.
Dzieci ze wsi nie mają placów zabaw, alejek do spacerów czy jazdy rowerem. Start takich dzieci w szkole to tragedia - szkoda że nikt o dzieciach ze wsi nie myśli. Pracuję i nie będę mogła zająć się wnukami jeszcze 14 lat. Wtedy nie będzie takiej potrzeby.
Do przedszkoli w Lubartowie nigdy nie przyjmowali dzieci z gminy. Chciałam mojego wnuka już od 2 lat zapisać i nic. Nieoficjalnie usłyszałam - niech pani sobie daruje - nie przyjmiemy. Do klubu przedszkolaka tez nie - maleńka sala gdzie 18 dzieci się tłoczy - przyjmują 5 latków na 3 godziny, jak coś zostanie to 4 latków.
Dzieci ze wsi nie mają placów zabaw, alejek do spacerów czy jazdy rowerem. Start takich dzieci w szkole to tragedia - szkoda że nikt o dzieciach ze wsi nie myśli. Pracuję i nie będę mogła zająć się wnukami jeszcze 14 l... rozwiń
Avatar
ewa80 / 28 maja 2009 o 07:51
Nie wiem czy wójt zauważył ale pod samym Lubartowem nie ma juz typowych gospodarstw i rzadko kto utrzymuje się z uprawy roli. Musi dojeżdżac do pracy i utrzymać rodzinę, a niestety w Lubartowie nie ma miejsc pracy. A gdzie słynne wyrównywanie szans między dziećmi "wiejskimi" a "miejskimi". Do szału doprowadza mnie reklama typu "Poślij dziecko do przedszkola daj mu szansę" ale gdzie mam posłać to moje dziecko!!!! lepiej było przeznaczyć te pieniądze na miejsca w przedszkolach których brakuje. Niestety problem jest stały i nie dotyczy jedynie przedszkolaków ale także dzieci szkolnych. Wójt równiez w tej sprawie nie może dogadać się z miastem i dzieci spod miasta mają problemy żeby dostać się do miejskich szkół. Po co dziecko ma mieć 10 minut do szkoły skoro może dojechac do szkoły gminnej 3 km.
Nie wiem czy wójt zauważył ale pod samym Lubartowem nie ma juz typowych gospodarstw i rzadko kto utrzymuje się z uprawy roli. Musi dojeżdżac do pracy i utrzymać rodzinę, a niestety w Lubartowie nie ma miejsc pracy. A gdzie słynne wyrównywanie szans między dziećmi "wiejskimi" a "miejskimi". Do szału doprowadza mnie reklama typu "Poślij dziecko do przedszkola daj mu szansę" ale gdzie mam posłać to moje dziecko!!!! lepiej było przeznaczyć te pieniądze na miejsca w przedszkolach których brakuje. Nies... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rozbudowę COZL dokończy Budimex

Rozbudowę COZL dokończy Budimex 0 0

Sejmik województwa zgodził się na zwiększenie wydatków na dokończenie rozbudowy i modernizacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej – chodzi o ponad 64 mln zł w latach 2018-2019.

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa
film

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa 0 1

Wczoraj na odnawianą część Krakowskiego Przedmieścia przywieziono platany, które dostaną tu stały meldunek.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 3

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 29 11

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 3

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 14 6

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 39 12

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!