Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

12 listopada 2017 r.
17:43

Siostry cierpią na rzadką chorobę. "Zastanawiamy się, ile jeszcze wytrzymamy"

Autor: Zdjęcie autora kp
299 8 A A
Siostrom można pomóc przekazując darowiznę na konto Fundacji Avalon 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 z dopiskiem Koziej, 8077. Pieniądze można też przekazywać za pośrednictwem portalu zrzutka.pl
Siostrom można pomóc przekazując darowiznę na konto Fundacji Avalon 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 z dopiskiem Koziej, 8077. Pieniądze można też przekazywać za pośrednictwem portalu zrzutka.pl

Monika i Milena Koziej z Rozkopaczewa (gm. Ostrów Lubelski) cierpią na bardzo rzadką chorobę genetyczną. Jedyną nadzieją dla sióstr jest terapia z wykorzystaniem komórek macierzystych. Potrzeba na to aż 400 tysięcy złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Objawy choroby pojawiły niespodziewanie, w okresie dojrzewania. Ja miałam 15 lat, Milena - 11. Nagle okazało się, że mamy zespół Friedreicha. Diagnoza pozbawiła nas złudzeń, bo nie ma w tej chwili leku na tę chorobę – opowiada Monika. – Z każdym rokiem było coraz gorzej. Pojawiały się kolejne schorzenia: wada serca, cukrzyca, problemy ze wzrokiem, przykurcze czy spastyka. Do tego nieustający ból nóg, kręgosłupa. Zastanawiałyśmy się ile jeszcze możemy wytrzymać – dodaje.

Zespół Friedreicha powoduje silne zmiany zwyrodnieniowe mięśni szkieletowych, mięśnia sercowego, niektórych części układu nerwowego oraz wątroby i trzustki.

Nadzieją dla sióstr jest terapia z wykorzystaniem komórek macierzystych w klinice w Częstochowie. Niestety jest ona bardzo kosztowna. – Chodzi o 10 przeszczepów komórek. Każde podanie to koszt około 15 tysięcy złotych. Koszt na nas dwie razem z dojazdami i rehabilitacją to około 400 tysięcy złotych – mówi Monika. – Choroby nie da się całkowicie wyleczyć, ale jest szansa na zniwelowanie objawów, które są coraz bardziej dokuczliwe. Staramy się normalnie funkcjonować, ale choroba coraz bardziej utrudnia nam życie i pracę.

Siostrom można pomóc przekazując darowiznę na konto Fundacji Avalon 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 z dopiskiem Koziej, 8077. Pieniądze można też przekazywać za pośrednictwem portalu zrzutka.pl

Czytaj więcej o:

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
fonski / 11 stycznia 2018 o 16:55
+1
Pozdrawiam Was Dziewczyny. Nie przejmujcie się "gupawymi" wpisami, róbcie swoje i pukajcie, walcie pięściami gdzie się da i jak się da, wyrzucą drzwiami, wchodźcie oknem i do przodu !!! Proście a będzie Wam dane!! Dobrych ludzi nie brakuje i na pewno znajdą się tacy, co będą chcieli pomóc. Widziałem Was w Teleekspresie, i o to właśnie chodzi: trzeba poruszyć wszystko, otworzyć wszystkie drzwi jakie tylko Wam przyjdą do głowy. Nie wstydźcie się prosić i nie przejmujcie się palantami, którzy próbują Was oceniać i sądzić; nie oni są od oceniania innych – nie zrażajcie się opinią „malutkich ludzi” którzy nie potrafią nic zrobić dla siebie, a tym bardziej dla innych i wkurzają się, że są na świecie ludzie dla których ważny jest inny człowiek. Trzymajcie się dzielnie. Pozdrowienia dla dzielnej Mamy!!
Pozdrawiam Was Dziewczyny. Nie przejmujcie się "gupawymi" wpisami, róbcie swoje i pukajcie, walcie pięściami gdzie się da i jak się da, wyrzucą drzwiami, wchodźcie oknem i do przodu !!! Proście a będzie Wam dane!! Dobrych ludzi nie brakuje i na pewno znajdą się tacy, co będą chcieli pomóc. Widziałem Was w Teleekspresie, i o to właśnie chodzi: trzeba poruszyć wszystko, otworzyć wszystkie drzwi jakie tylko Wam przyjdą do głowy. Nie wstydźcie się prosić i nie przejmujcie się palantami, którzy próbują Was oceniać i sądzić; nie oni są o... rozwiń
Avatar
Gość / 21 listopada 2017 o 05:49
Zlikwidować ten pisowsko-złodziejski NFZ!!! Gdzie jest kasa ze składek??? Poszły na premię i nagrody dla nierobów?
Avatar
MilenaK. / 13 listopada 2017 o 11:42
undefined napisał:
a co z internetowa perfumeria ktora te panie mialy-maja bo nie wiem. ogolnie jestem za tym zeby raczej rzad dofinansowywal leczenie. ja tez jestem chory i nikt mi nie pomaga.
  witam, tak jak jest napisane w tekście: " staramy się normalnie funkcjonować, ale choroba coraz bardziej utrudnia nam życie i pracę." utrudnia, dlatego tez byłam zmuszona po roku zamknąć działalność. może pana za***ę ale ogólnie też jestem za tym, aby to rząd dofinansowywał leczenie, ale żyjemy w takich czasach w jakich żyjemy. w tym momencie bez wsparcia rzadu, musimy radzić sobie same... a radzimy sobie jak umiemy. Życzę dużo zdrowia! milena
  witam, tak jak jest napisane w tekście: " staramy się normalnie funkcjonować, ale choroba coraz bardziej utrudnia nam życie i pracę." utrudnia, dlatego tez byłam zmuszona po roku zamknąć działalność. może pana za***ę ale ogólnie też jestem za tym, aby to rząd dofinansowywał leczenie, ale żyjemy w takich czasach w jakich żyjemy. w tym momencie bez wsparcia rzadu, musimy radzić sobie same... a radzimy sobie jak umiemy. Życzę dużo zdrowia! milena rozwiń
Avatar
Gość / 13 listopada 2017 o 09:35
A co z internetowa perfumeria ktora te panie mialy-maja bo nie wiem. Ogolnie jestem za tym zeby raczej rzad dofinansowywal leczenie. Ja tez jestem chory i nikt mi nie pomaga.
Avatar
Gość / 12 listopada 2017 o 22:43
Powodzenia dziewczyny! Trzymam za Was kciuki, musi się udać!
Avatar
ty / 12 listopada 2017 o 20:59
ja napisał:
undefined napisał:
a rząd dlaczego nie pomoże, zgroza, dla młodych zdrowych rodziców na 500+ ma a chorych zostawia bez pomocy, zgroza, i to jest po Bożemu PiS, tak wam nakazuje Pan Bóg
Jesteś przykładem, że rząd powinien więcej pieniędzy przeznaczyć na psychiatrię.
na każde leczenie, a nie na 500+ dla zdrowych rodzicow, po to im Bozia dała rece aby pracowali na to co sobie narodzą, a tak przy okazji ile masz dzieci, że jesteś przeciw rządowej pomocy  osobom chorym
na każde leczenie, a nie na 500+ dla zdrowych rodzicow, po to im Bozia dała rece aby pracowali na to co sobie narodzą, a tak przy okazji ile masz dzieci, że jesteś przeciw rządowej pomocy  osobom chorym rozwiń
Avatar
ja / 12 listopada 2017 o 20:21
undefined napisał:
a rząd dlaczego nie pomoże, zgroza, dla młodych zdrowych rodziców na 500+ ma a chorych zostawia bez pomocy, zgroza, i to jest po Bożemu PiS, tak wam nakazuje Pan Bóg
 Jesteś przykładem, że rząd powinien więcej pieniędzy przeznaczyć na psychiatrię.
Avatar
Gość / 12 listopada 2017 o 18:07
a rząd dlaczego nie pomoże, zgroza, dla młodych zdrowych rodziców na 500+ ma a chorych zostawia bez pomocy, zgroza, i to jest po Bożemu PiS, tak wam nakazuje Pan Bóg
Avatar
fonski / 11 stycznia 2018 o 16:55
+1
Pozdrawiam Was Dziewczyny. Nie przejmujcie się "gupawymi" wpisami, róbcie swoje i pukajcie, walcie pięściami gdzie się da i jak się da, wyrzucą drzwiami, wchodźcie oknem i do przodu !!! Proście a będzie Wam dane!! Dobrych ludzi nie brakuje i na pewno znajdą się tacy, co będą chcieli pomóc. Widziałem Was w Teleekspresie, i o to właśnie chodzi: trzeba poruszyć wszystko, otworzyć wszystkie drzwi jakie tylko Wam przyjdą do głowy. Nie wstydźcie się prosić i nie przejmujcie się palantami, którzy próbują Was oceniać i sądzić; nie oni są od oceniania innych – nie zrażajcie się opinią „malutkich ludzi” którzy nie potrafią nic zrobić dla siebie, a tym bardziej dla innych i wkurzają się, że są na świecie ludzie dla których ważny jest inny człowiek. Trzymajcie się dzielnie. Pozdrowienia dla dzielnej Mamy!!
Pozdrawiam Was Dziewczyny. Nie przejmujcie się "gupawymi" wpisami, róbcie swoje i pukajcie, walcie pięściami gdzie się da i jak się da, wyrzucą drzwiami, wchodźcie oknem i do przodu !!! Proście a będzie Wam dane!! Dobrych ludzi nie brakuje i na pewno znajdą się tacy, co będą chcieli pomóc. Widziałem Was w Teleekspresie, i o to właśnie chodzi: trzeba poruszyć wszystko, otworzyć wszystkie drzwi jakie tylko Wam przyjdą do głowy. Nie wstydźcie się prosić i nie przejmujcie się palantami, którzy próbują Was oceniać i sądzić; nie oni są o... rozwiń
Avatar
Gość / 21 listopada 2017 o 05:49
Zlikwidować ten pisowsko-złodziejski NFZ!!! Gdzie jest kasa ze składek??? Poszły na premię i nagrody dla nierobów?
Avatar
MilenaK. / 13 listopada 2017 o 11:42
undefined napisał:
a co z internetowa perfumeria ktora te panie mialy-maja bo nie wiem. ogolnie jestem za tym zeby raczej rzad dofinansowywal leczenie. ja tez jestem chory i nikt mi nie pomaga.
  witam, tak jak jest napisane w tekście: " staramy się normalnie funkcjonować, ale choroba coraz bardziej utrudnia nam życie i pracę." utrudnia, dlatego tez byłam zmuszona po roku zamknąć działalność. może pana za***ę ale ogólnie też jestem za tym, aby to rząd dofinansowywał leczenie, ale żyjemy w takich czasach w jakich żyjemy. w tym momencie bez wsparcia rzadu, musimy radzić sobie same... a radzimy sobie jak umiemy. Życzę dużo zdrowia! milena
  witam, tak jak jest napisane w tekście: " staramy się normalnie funkcjonować, ale choroba coraz bardziej utrudnia nam życie i pracę." utrudnia, dlatego tez byłam zmuszona po roku zamknąć działalność. może pana za***ę ale ogólnie też jestem za tym, aby to rząd dofinansowywał leczenie, ale żyjemy w takich czasach w jakich żyjemy. w tym momencie bez wsparcia rzadu, musimy radzić sobie same... a radzimy sobie jak umiemy. Życzę dużo zdrowia! milena rozwiń
Avatar
Gość / 13 listopada 2017 o 09:35
A co z internetowa perfumeria ktora te panie mialy-maja bo nie wiem. Ogolnie jestem za tym zeby raczej rzad dofinansowywal leczenie. Ja tez jestem chory i nikt mi nie pomaga.
Avatar
Gość / 12 listopada 2017 o 22:43
Powodzenia dziewczyny! Trzymam za Was kciuki, musi się udać!
Avatar
ty / 12 listopada 2017 o 20:59
ja napisał:
undefined napisał:
a rząd dlaczego nie pomoże, zgroza, dla młodych zdrowych rodziców na 500+ ma a chorych zostawia bez pomocy, zgroza, i to jest po Bożemu PiS, tak wam nakazuje Pan Bóg
Jesteś przykładem, że rząd powinien więcej pieniędzy przeznaczyć na psychiatrię.
na każde leczenie, a nie na 500+ dla zdrowych rodzicow, po to im Bozia dała rece aby pracowali na to co sobie narodzą, a tak przy okazji ile masz dzieci, że jesteś przeciw rządowej pomocy  osobom chorym
na każde leczenie, a nie na 500+ dla zdrowych rodzicow, po to im Bozia dała rece aby pracowali na to co sobie narodzą, a tak przy okazji ile masz dzieci, że jesteś przeciw rządowej pomocy  osobom chorym rozwiń
Avatar
ja / 12 listopada 2017 o 20:21
undefined napisał:
a rząd dlaczego nie pomoże, zgroza, dla młodych zdrowych rodziców na 500+ ma a chorych zostawia bez pomocy, zgroza, i to jest po Bożemu PiS, tak wam nakazuje Pan Bóg
 Jesteś przykładem, że rząd powinien więcej pieniędzy przeznaczyć na psychiatrię.
Avatar
Gość / 12 listopada 2017 o 18:07
a rząd dlaczego nie pomoże, zgroza, dla młodych zdrowych rodziców na 500+ ma a chorych zostawia bez pomocy, zgroza, i to jest po Bożemu PiS, tak wam nakazuje Pan Bóg