Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

16 maja 2008 r.
11:00
Edytuj ten wpis

Nalot na lubartowskich internautów (wideo)

0 12 A A

Policjanci przeszukali mieszkania dziewięciu internautów, studentów i uczniów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Policjanci weszli do wszystkich mieszkań wczoraj rano. Wcześniej tzw. cyberpatrole wyśledziły adresy komputerów, których używa się do nielegalnego ściągania plików.

- Namierzeni internauci wykorzystywali programy peer-to-peer (P2P) - mówi Anna Smarzak, z biura prasowego KWP w Lublinie. - Za ich pomocą udostępniali innym osobom pliki muzyczne mp3, filmy, komercyjne gry i programy komputerowy. Rekordzista udostępniał blisko 90 GB plików.

Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli 70 płyt CD-R i DVD-R z nielegalnym oprogramowaniem komputerowym i 7 komputerów. Szacują, że wartość zabezpieczonego oprogramowania może wynosić około 50 tysięcy złotych.

- Większość programów P2P wymaga otwarcia dostępu do swoich zasobów, więc aby móc pobierać muzykę i filmy należy umożliwić również pobieranie swoich zasobów - tłumaczy Smarzak. - Jest to niedozwolone w przypadku udostępniania utworów chronionych prawem autorskim.
er

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Misiek / 28 maja 2008 o 20:15
Brawo! Kolejna brawurowa akcja przeciw licealistom i gimnazjalistom!! Szkoda, że AT nie użyli, możnaby paru niebezpiecznych piratów skopać aż im kredki z tornistów powypadają... Statystyki się poprawią, a samochody będą dalej ginąć bezpowrotnie, przechodnie będą napadani przez nieznanych sprawców i tylko zawiadomienia o umorzeniu będą przysyłane ofiarom... Ale przecież według statystyk wykrywalność wzrośnie!
Na koniec pytanie do do dowództwa policji: dumni jesteście z robienia za cieciów prywatnym firmom? I z tego, że społeczny szacunek do waszych podwładnych spada? Za komuny ludzie przynajmniej się was bali, teraz to już się tylko śmieją...
Brawo! Kolejna brawurowa akcja przeciw licealistom i gimnazjalistom!! Szkoda, że AT nie użyli, możnaby paru niebezpiecznych piratów skopać aż im kredki z tornistów powypadają... Statystyki się poprawią, a samochody będą dalej ginąć bezpowrotnie, przechodnie będą napadani przez nieznanych sprawców i tylko zawiadomienia o umorzeniu będą przysyłane ofiarom... Ale przecież według statystyk wykrywalność wzrośnie!
Na koniec pytanie do do dowództwa policji: dumni jesteście z robienia za cieciów prywatnym firmom? I z tego, że s... rozwiń
Avatar
matka / 19 maja 2008 o 19:50
To jest chore - po co wobec tego ludziom internet? Ile razy można płacić prawa autorskie? Wystarczy chyba opłata abonamentowa, niech dostawca internetu reguluje te sprawy. Ręce opadają jak czyta się o takich "dzielnych akcjach"
Avatar
Cinek / 19 maja 2008 o 17:55
najlepsza robota. wchodzisz rano, zwijasz kompa, rekwirujesz płyty. wyniki idą w górę. nie oberwiesz od zdenerwowanego "kryminalisty". a niech spróbują wylegitymować grupkę młodych dresików. "uszczerbek" na zdrowiu gwarantowany. ale po co się narażać, może ZAIKS znowu jakąś nagrodę sypnie... żal.
Avatar
agasz / 19 maja 2008 o 09:18
Udostępniają ale nie sprzedają... Za porządną robote sie Panowie wezcie...
Avatar
hgf / 19 maja 2008 o 07:46
Wstyd dla policji!! Na przystankach autobusowych (i nie tylko) chuligani napadają na uczniów i odbierają im telefony - tam nigdy nie ma nalotów policyjnych. Dlaczego??
Avatar
... / 18 maja 2008 o 16:50
Znowu po brawurowej akcji policyjnych grup antyterrorystycznych zatrzymano nadzwyczaj groźnych... 7 internautów. Weźcie się za prawdziwych bandytów i wielomilionowe afery, chociaż statystyki łatwiej poprawić w ten sposób przecież
Avatar
??? / 17 maja 2008 o 09:32
Na filmie załączonym do artykułu, obok płyt CD widać dyskietki 1.44. Jakie filmy i muzykę ci "piraci" zmieścili na 1 Mb pojemności dyskietki?
Avatar
Gość / 17 maja 2008 o 09:23
teraz na topie w lubelskiej policji jest prowokacja( czy tzw. zakup kontrolwany) w punktach xero ,właściciel xeruje książke,łamie prawa autorskie i jest wynik:-) jak nie pijany rowerzysta to przestępca z punktu xero :-)
Avatar
ktoks / 17 maja 2008 o 08:49
ZAJMIJCIE SIE BANDYTAMI ŁAPSERDAKI A NIE LUDZMI KTORZY CHCA ZA NIEWIELKIE PIENIADZE (BO W KONCU PŁACĄ ZA INTERNET) ZOBACZYC NOWY FILM... WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
slonik / 16 maja 2008 o 13:24
wystarczy sprawdzic komputery na komendzie
Avatar
Misiek / 28 maja 2008 o 20:15
Brawo! Kolejna brawurowa akcja przeciw licealistom i gimnazjalistom!! Szkoda, że AT nie użyli, możnaby paru niebezpiecznych piratów skopać aż im kredki z tornistów powypadają... Statystyki się poprawią, a samochody będą dalej ginąć bezpowrotnie, przechodnie będą napadani przez nieznanych sprawców i tylko zawiadomienia o umorzeniu będą przysyłane ofiarom... Ale przecież według statystyk wykrywalność wzrośnie!
Na koniec pytanie do do dowództwa policji: dumni jesteście z robienia za cieciów prywatnym firmom? I z tego, że społeczny szacunek do waszych podwładnych spada? Za komuny ludzie przynajmniej się was bali, teraz to już się tylko śmieją...
Brawo! Kolejna brawurowa akcja przeciw licealistom i gimnazjalistom!! Szkoda, że AT nie użyli, możnaby paru niebezpiecznych piratów skopać aż im kredki z tornistów powypadają... Statystyki się poprawią, a samochody będą dalej ginąć bezpowrotnie, przechodnie będą napadani przez nieznanych sprawców i tylko zawiadomienia o umorzeniu będą przysyłane ofiarom... Ale przecież według statystyk wykrywalność wzrośnie!
Na koniec pytanie do do dowództwa policji: dumni jesteście z robienia za cieciów prywatnym firmom? I z tego, że s... rozwiń
Avatar
matka / 19 maja 2008 o 19:50
To jest chore - po co wobec tego ludziom internet? Ile razy można płacić prawa autorskie? Wystarczy chyba opłata abonamentowa, niech dostawca internetu reguluje te sprawy. Ręce opadają jak czyta się o takich "dzielnych akcjach"
Avatar
Cinek / 19 maja 2008 o 17:55
najlepsza robota. wchodzisz rano, zwijasz kompa, rekwirujesz płyty. wyniki idą w górę. nie oberwiesz od zdenerwowanego "kryminalisty". a niech spróbują wylegitymować grupkę młodych dresików. "uszczerbek" na zdrowiu gwarantowany. ale po co się narażać, może ZAIKS znowu jakąś nagrodę sypnie... żal.
Avatar
agasz / 19 maja 2008 o 09:18
Udostępniają ale nie sprzedają... Za porządną robote sie Panowie wezcie...
Avatar
hgf / 19 maja 2008 o 07:46
Wstyd dla policji!! Na przystankach autobusowych (i nie tylko) chuligani napadają na uczniów i odbierają im telefony - tam nigdy nie ma nalotów policyjnych. Dlaczego??
Avatar
... / 18 maja 2008 o 16:50
Znowu po brawurowej akcji policyjnych grup antyterrorystycznych zatrzymano nadzwyczaj groźnych... 7 internautów. Weźcie się za prawdziwych bandytów i wielomilionowe afery, chociaż statystyki łatwiej poprawić w ten sposób przecież
Avatar
??? / 17 maja 2008 o 09:32
Na filmie załączonym do artykułu, obok płyt CD widać dyskietki 1.44. Jakie filmy i muzykę ci "piraci" zmieścili na 1 Mb pojemności dyskietki?
Avatar
Gość / 17 maja 2008 o 09:23
teraz na topie w lubelskiej policji jest prowokacja( czy tzw. zakup kontrolwany) w punktach xero ,właściciel xeruje książke,łamie prawa autorskie i jest wynik:-) jak nie pijany rowerzysta to przestępca z punktu xero :-)
Avatar
ktoks / 17 maja 2008 o 08:49
ZAJMIJCIE SIE BANDYTAMI ŁAPSERDAKI A NIE LUDZMI KTORZY CHCA ZA NIEWIELKIE PIENIADZE (BO W KONCU PŁACĄ ZA INTERNET) ZOBACZYC NOWY FILM... WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
slonik / 16 maja 2008 o 13:24
wystarczy sprawdzic komputery na komendzie
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 39 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 235 52

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 61 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!