niedziela, 25 marca 2018 r.

Lubartów

Nauczyciele nie chcą nowej szkoły sportowej w Lubartowie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 lutego 2011, 20:44

Gimnazjum sportowe ma powstać przy zespole szkół przy ul. Chopina (Fot. Karol Zienkiewicz / Archiwum
Gimnazjum sportowe ma powstać przy zespole szkół przy ul. Chopina (Fot. Karol Zienkiewicz / Archiwum

Pomysł utworzenia gimnazjum sportowego przy Zespole Szkół nr 2 przy ul. Chopina wywołał burzę wśród nauczycieli szkół miejskich. Nową szkołę chce tworzyć placówka podległa starostwu.

Uchwała o utworzeniu gimnazjum sportowego w Zespole Szkół nr 2 przy ul. Chopina jest w programie dzisiejszych obrad Rady Powiatu. Uruchomienie takiej szkoły to pomysł działaczy PSL, zapowiedziany jeszcze w kampanii wyborczej. Mogą go teraz wprowadzać w życie, bo w Radzie Powiatu PSL tworzy koalicję z PO i kilkoma radnymi z innych ugrupowań.

Gimnazjum sportowe ma powstać w zespole szkół, do którego do tej pory uczęszczali uczniowie klas licealnych. Właśnie budowany jest tam zespół obiektów sportowych do uprawiania lekkiej atletyki; boiska, bieżnie, rzutnie. Prace zostaną ukończone przed wakacjami.

Anna Wójtowicz, dyrektor Zespołu Szkół nr 2, podkreśla, że nowe obiekty sportowe i nauczyciele z uprawnieniami trenerskim będą dobrą bazą dla gimnazjum sportowego. W każdym roku liczyłoby dwie klasy po co najmniej 15 uczniów w każdej. Zdaniem dyrekcji szkoły, nie powinno to odbić się na rekrutacji do innych gimnazjów.

– Do naszego gimnazjum uczęszczaliby nie tylko uczniowie z Lubartowa, ale również z terenu – mówi dyrektor Wójtowicz.

Pomysł poróżnił lubartowskie środowisko oświatowe. W Lubartowie funkcjonują dwa gimnazja miejskie. Według Jerzego Zbiciaka, dyrektora gimnazjum nr 1 w Lubartowie, trzecia tego rodzaju szkoła pogłębi problemy wynikające z niżu demograficznego.

– Czy najzdolniejsza młodzież po gimnazjach w dalszym ciągu będzie musiała wyjeżdżać z Lubartowa w poszukiwaniu możliwości rozwoju swoich pasji zainteresowań i zdolności? – pisze ostro dyrektor w liście do radnych powiatowych – zamiast tworzyć dla nich warunki, Szanowna Rada Powiatu zajmuje się zakładaniem gimnazjum mimo że w dwu istniejących gimnazjach młodzież ma bardzo dobre warunki do swojego rozwoju.

Uchwałę o utworzeniu gimnazjum negatywnie zaopiniowała Komisja Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu.

– Zaproponujemy odstąpienie od głosowania nad tą uchwałą na sesji w poniedziałek, chcemy przeprowadzenia debaty z dyrektorami gimnazjum z Lubartowa i okolic na temat powstania takiego gimnazjum – mówi radny Marian Bober, przewodniczący komisji. – Dopiero potem możemy w tej sprawie podejmować decyzje.

Czytaj więcej o sprawie gimnazjum sportowego w Lubartowie
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
kawa
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kawa
kawa (1 marca 2011 o 23:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
można się było tego spodziewać po PSL,zainteresowanie sportem to ich jedyne zainteresowanie ,chociaż generalnie do tej pory myślałam,że główna dewiza tej partii to jest nic nie robienie i szukanie klakierów
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!