niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lubartów

Nie będzie nowego śledztwa w sprawie sekty "Niebo"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 czerwca 2011, 15:27
Autor: er

Dom i działka, gdzie mieszkali członkowie sekty Niebo są teraz prywatną własnością ( Maciej Kaczanow
Dom i działka, gdzie mieszkali członkowie sekty Niebo są teraz prywatną własnością ( Maciej Kaczanow

Lubartowska prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie sekty Niebo. Nie będzie przesłuchiwać byłych członków sekty, ani przeszukiwać jej dawnej siedziby.

- Brak danych uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa – tak Bożena Mitura – Małek, zastępca prokuratora rejonowego w Lubartowie, uzasadnia tę decyzję.

Prokuratura wróciła do sprawy sekty Niebo, po tym jak Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami, zaczął mówić o nagłym "znikaniu" nowonarodzonych lub poronionych dzieci członków Nieba. Informacje miał od dawnych członków sekty.

Prokuratura przeprowadziła czynności sprawdzające: przesłuchała Nowaka i przejrzała wszystkie sprawy, które kiedyś w związku z sektą prowadziła. W latach 1992-1997 było ich ponad 10. Świadkowie mówili wówczas, że w Niebie rodzą się dzieci bez pomocy lekarza, które nie są rejestrowane.

- Ani razu nie pojawiły się tam sygnały, że martwe dzieci były grzebane na terenie siedziby sekty – dodaje prokurator Mitura - Małek. – Zeznawały wówczas osoby, które przyjeżdżały do sekty, żeby odzyskać swoich bliskich.

Bogdan K., guru sekty, pojawił się w Lubartowie jeszcze w latach 80-tych. Twierdził, że leczy przez nakładanie rąk. Miał wielu pacjentów. Potem kupił działkę w Majdanie Kozłowieckim. W latach 90-tych mieszkało tam kilkadziesiąt osób, które wierzyły, że są jedynymi prawdziwymi chrześcijanami, a Bogdan K. prorokiem.

Sekta w urzędzie gminy zarejestrowała nawet działalność gospodarczą: Leczenie Duchem Świętym w Imieniu Jezusa Chrystusa poprzez nakładanie rąk.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Abtykiecka
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Abtykiecka
Abtykiecka (4 czerwca 2011 o 23:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wszystkie religie to swego rodzaju sekty ! Obojętnie jaka by to religia nie była.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!