czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lubartów

Operacja solary. Kolektory na 717 budynkach w Lubartowie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 lutego 2015, 16:45
Autor: Paweł Puzio

Do wykorzystania jest ponad 9 milionów złotych. Do końca roku na dachach 717 budynków w mieście pojawią się kolektory słoneczne.

Lubartów otrzyma ponad 9 milionów złotych na kolektory słoneczne dla mieszkańców. Od połowy lutego na parterze Ratusza działa punkt informacyjny gdzie udzielane są szczegółowe informacje na ten temat.

– Dokładna kwota dofinansowania to 9,14 miliona zł. Za nią na terenie miasta założone zostaną 717 instalacje solarne. 707 na prywatnych budynkach, reszta na siedzibach instytucji miejskich – mówi Janusz Bodziacki, burmistrz miasta.

Historia instalacji solarów w Lubartowie sięga 2012 roku. Wówczas miasto złożyło wniosek na dotację. Wniosek z Lubartowa znalazł się na pierwszym miejscu listy rezerwowej. Po blisko trzech latach oczekiwania, 14 stycznia Zarząd Województwa Lubelskiego skierował wniosek do realizacji.

– Osoby, które w 2012 r. zadeklarowały chęć uczestnictwa w tym przedsięwzięciu, zostały już zaproszone do złożenia dokumentów umożliwiających miastu podpisanie umowy o dofinansowanie projektu. Wkład własny gospodarstwa, na którego terenie miałyby zostać zainstalowane solary, wynosi 15 procent od wartości zainstalowanego systemu solarnego – dodaje burmistrz, który dodaje, że już trwa cykl spotkań informacyjnych z mieszkańcami.

Na razie nie można dokładnie określić kwoty, jak będą dopłacać mieszkańcy Lubartowa do instalacji solarnych. – Równocześnie pracownicy szykują dokumentu przetargowe. Dopiero po przetargu będzie można określić wszystkie koszty związane z montażem instalacji solarnych – dodaje burmistrz.

Według umowy montaż ma być zakończony do końca sierpnia. – Prawdopodobnie jednak zostanie wydłużony do końca roku, bo zbyt późno zaczęła się jego realizacja. Oczywiście celem montażu solarów jest ograniczenie zużycia energii czy opału, a tym samym ograniczenie zanieczyszczenia powietrza w mieście – dodaje burmistrz Bodziacki.
  Edytuj ten wpis
ssds
dziadek
plażowicz z Okuninki
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ssds
ssds (21 lutego 2015 o 21:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Biore Ten Przetarg tylko Za Odpowiednia Kase  . 

Rozwiń
dziadek
dziadek (21 lutego 2015 o 20:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jestem szczęściarzem który załapał się na w/w program, mój  solar już działa lecz  od złożenia dokumentów minęło ok. 2 lata. Ucieszyłem się gdy zostałem wylosowany z listy chętnych i po wpłacie 15% czekałem blisko 1  rok a  nie 3 miesiące  na realizację projektu. Zapłaciłem 1500 zł i jestem zadowolony bo mam wodę  o temp ok 50 o C przy słabym słonku.

Rozwiń
plażowicz z Okuninki
plażowicz z Okuninki (21 lutego 2015 o 19:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

W pięknej Wlodawie/kolo jez. Bialego burmistrz z platformy obłudników planował amfiteatr....solary ??? a cóż tam solary .... ale przegrał z kretesem.... A NOWY BURMISTRZ CZYTA GAZETY ....

Rozwiń
pok
pok (21 lutego 2015 o 17:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To życzę miastu powodzenia w realizacji inwestycji! Nie ma takiej fizycznej możliwości aby to wykonać do końca roku!!! Proszę sie zainteresować tematem i rozeznać się jak wyglądają te inwestycje w powiatach woj. lubelskiego. Firma która weźmie ten przetarg będzie hardcorem.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!