piątek, 23 lutego 2018 r.

Lubartów

Policjanci znów zajmą się nieuczciwymi akwizytorami

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 lutego 2010, 14:51

Lubartowska prokuratura nakazała policji jeszcze raz dokładne przyjrzeć się działalności naciągaczy, którzy wciskali staruszkom sprzęt rehabilitacyjny.

O najeździe na Lubartów akwizytorów wciskających ludziom materace do rehabilitacji pisaliśmy przed miesiącem. Zaalarmowali nas mieszkańcy, którzy czuli się przez nich oszukani.

– Jasno i wyraźnie mówiłam, że niczego takiego nie potrzebuję – opowiadała nam Janina Mazurek, mieszkanka Lubartowa. – Na koniec akwizytor poprosił o podpisanie karteczki, że niby przeprowadził ze mną ankietę.

Okazało się, że złożyła podpis pod zamówieniem na materac. Już następnego dnia rano zjawił się u niej kurier z szarą gąbką. Domagał się za towar 250 zł. Straszył, że jeśli pani Janina nie przyjmie materaca, będzie ją to kosztowało 350 zł. Tak samo została potraktowano sąsiadkę kobiety. Mieszkańcy wezwali policjantów, którzy spisali dane akwizytora. Uznali jednak, działa legalnie.

Kiedy to opisaliśmy, prokuratura nakazała policjantom, by zbadali sprawę. Ci ponownie rozmawiali z pokrzywdzonymi. Efekt?

– Akta zostały przekazane do prokuratury – poinformował nas przed kilkoma dniami Artur Marczuk, rzecznik lubartowskiej policji. Okazało się, że policja zaproponowała prokuraturze, by odmówić wszczęcia postępowania. To zamykałoby sprawę. Prokuratura była innego zdania. Dziś wydała policjantom wytyczne, co mają zrobią, żeby sprawa została rzetelnie rozpoznana.

– Zbadamy ją gruntownie – zapewnił nas Marek Kowalczyk, nowy komendant powiatowy policji w Lubartowie.

Akwizytorzy nie odezwali się już do osób, których straszyli karami pieniężnymi za nieodebranie ich towaru.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
bree
tacowy
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 lutego 2010 o 22:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
bree napisał:
Do Tacowego : Ty się ciesz że nie molestowali seksualnie Ciebie albo Twoich dzieci.Bo molestować to umieją najlepiej na świecie.


Jeśli ktoś potrafi robić coś... najlepiej na świecie, to może szkoda, iż nie zaznał tej przyjemności.
Rozwiń
bree
bree (19 lutego 2010 o 21:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do Tacowego : Ty się ciesz że nie molestowali seksualnie Ciebie albo Twoich dzieci.Bo molestować to umieją najlepiej na świecie.
Rozwiń
tacowy
tacowy (18 lutego 2010 o 16:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lepiej późno niż wcale.Wielu naciągaczy wchodziło do domów przez cały styczeń i wciskali ludziom jakieś obrazkii mówili że święcą pomieszczenia i wyganiają złego ducha.I wszyscy tacy naciągacze byli jednakowo ubranie w długie czarne kiecki,na to nałożone były białe nocne koszule i długie,szerokie kolorowe szaliki (nie widomo jaki klub szalikowcy reprzentowali)Zastanawiające jest,że ża taki kolorowy obrazeczek,udający poborców podatkowych kazali sobie trochę za dużo płacić.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!