niedziela, 18 marca 2018 r.

Lubartów

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. "wojny oświetleniowej" w Lubartowie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 stycznia 2010, 19:47

Lubartowska prokuratura wszczęła śledztwo, w sprawie wyłączania oświetlenia na spółdzielczych terenach.

- Musimy uzupełnić materiał dowodowy – tak Małgorzata Duszyńska, prokurator rejonowy w Lubartowie, tłumaczy powody podjęcia takiej decyzji.

Wszczęcie śledztwa jest pierwszą poważną decyzją procesową w tej sprawie. Przypomnijmy, że doniesienie złożył Jacek Tomasiak, prezes spółdzielni mieszkaniowej. Prezes obarcza Jerzego Zwolińskiego, burmistrza Lubartowa odpowiedzialnością za wyłączenie oświetlenia na spółdzielczych terenach.

Według prezesa pozbawienie oświetlenia budynków stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia i mienia mieszkańców.

Jak się dowiedzieliśmy prokuratura wystąpiła do policji o informacje czy od czasu wyłączenia oświetlenia wzrosła przestępczość na zaciemnionych osiedlach. Przesłuchała też Tomasiaka.

Burmistrz Lubartowa uważa, że prawo zabrania mu finansowania z budżetu miasta oświetlenia spółdzielczych terenów, bo nie są to place i drogi publiczne. Zrezygnował więc z płacenia za prąd. Energetycy wyłączyli około 250 latarni, które dotąd świeciły na spółdzielczych osiedlach.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
zibi
~ona~
ktoś
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

zibi
zibi (26 stycznia 2010 o 08:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
~ona~ napisał:
a nasze władze w lubartowie mają to głęboko i daleko w du** , przykro się patrzeć na to ... poważnie ... mam nadzieje że dożyje czasów które będą na poziomie ...

wątpie droga pani bo władza jaka by niebyła to zawsze będzie walczyła o swoją kieszeń itd a dobro ogółu mają w dyszy wiem bo sam interweńowałem s sprawie zalegającego śniegu na ulicy POPIEŁUSZKI a później w sprawie zamarzniętych kolein i i oblodzonej ulicy po ośiedlu Popiełuszki nieda sie poprostu jeżdzić, i otym zawiadomiłem osobiście burmistsza ,p.dyrektora ze spułdzielni oraz straż miejską i jaki skutek????????? zaden nikt nic w tej sprawie nie zrobił nic dalej są głębokie koleiny z zamarzniętego ąniegu i lodowisko i każdy ma to w dupix- więc jest tylko jedna rada dać im zato PODWYŻKĘ i prwmie i wysłać do diabła
Rozwiń
~ona~
~ona~ (24 stycznia 2010 o 23:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a nasze władze w lubartowie mają to głęboko i daleko w du** , przykro się patrzeć na to ... poważnie ... mam nadzieje że dożyje czasów które będą na poziomie ...
Rozwiń
ktoś
ktoś (23 stycznia 2010 o 12:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
mieszkanka napisał:
tylko, ze za zagrożenie życia, zdrowia i mienie czy to mieszkańców spółdzielni czy domków jednorodzinnych odpowiada burmistrz.


Zaprawdę, musisz być bardzo, ale to bardzo głupią blondynką, szanowna pani mieszkanko, bowiem "za zagrożenie życia, zdrowia i mienia" odpowiada po prostu sprawca zagrożenia życia, zdrowia i mienia - czyli właściciel i zarządca tych terenów, czyli władze spółdzielni, które wprawdzie płacą za konserwację i wymianę lamp, ale za oświetlenie to juz nie. Wolą one wywołać wyborczą awanturę, właśnie kosztem zagrożenia życia, zdrowia i mienia spółdzielców. No, ale to jest zbyt inteligentne, jak na twoją niewielką głowkę.
Rozwiń
mieszkanka
mieszkanka (22 stycznia 2010 o 20:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
mieszkaniec napisał:
Bardzo dobra decyzja prokuratury w tej sprawie. Teraz powinni zapoznać się z wyjaśnieniami burmistrza i materiałem dowodowym jaki jest w posiadaniu urzędu. Może się okazać, że skarżący sprowokował cała sytuację i to jego działania stanowią w konsekwencji zagrożenie dla życia, zdrowia i mienia mieszkańców spółdzielni. I co wtedy Panie Jędryszka? Pański idol prezes wpadnie w pułapkę, która sam zastawił.tylko, ze za zagrożenie życia, zdrowia i mienie czy to mieszkańców spółdzielni czy domków jednorodzinnych odpowiada burmistrz.
Rozwiń
Tylko Platforma
Tylko Platforma (22 stycznia 2010 o 11:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przecież prezes to były PiS [url="http://www.pkw.gov.pl/wybory/2001//060000/SSSS06/sjg2_kd29929o.html"]http://www.pkw.gov.pl/wybory/2001//060000/...2_kd29929o.html[/url]
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!