Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

24 sierpnia 2011 r.
18:35
Edytuj ten wpis

Remont torów na odcinku Lublin Lubartów: Pojedziemy 120 km/h

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
8 28 A A
Po przebudowie na trasę wróci ruch pasażerski, a składy będą mogły rozwijać prędkość 120 km/h (Archi
Po przebudowie na trasę wróci ruch pasażerski, a składy będą mogły rozwijać prędkość 120 km/h (Archi

Umowa właśnie została zawarta, a do poniedziałku wykonawcy mają przedstawić dokładny harmonogram robót. Jeszcze we wrześniu zaczną się pierwsze prace przy modernizacji linii kolejowej nr 30 między Lublinem a Lubartowem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
>> Nowa wersja portalu DziennikWschodni.pl - przetestuj i wyślij opinię

Zwycięskie firmy mają opracować dokumentację i na jej podstawie wykonać niezbędne roboty budowlane. Część robót da się zacząć jeszcze tej jesieni. Chodzi o most kolejowy na Bystrzycy, który zostanie zastąpiony nowym oraz o wiadukt w Ciecierzynie.

– Na te obiekty mamy już kompletną dokumentację, powinny być gotowe jeszcze w tym roku – zapowiada Andrzej Matysiewicz z lubelskiego oddziału Centrum Realizacji Inwestycji spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

Wszystkie prace zostały podzielone na trzy części. Pierwsza obejmuje obiekty inżynieryjne, m.in. wspomniane mosty. Tym zajmie się firma Skanska. Za urządzenia sterowania ruchem kolejowym odpowiadać ma radomski Kombud, zaś nawierzchnię torów zaprojektuje i zbuduje firma Apia z Piaseczna.

– Termin zakończenia wszystkich prac został wyznaczony na koniec pierwszego kwartału 2013 r. – informuje Matysiewicz.

Teraz linia 30 jest wykorzystywana wyłącznie do przewozów towarowych. Pociągi – w zależności od obciążenia ładunkiem – mogą tędy jeździć z maksymalną prędkością od 30 do 60 km/h.

Po przebudowie na trasę wróci ruch pasażerski, a składy będą mogły rozwijać prędkość 120 km/h. Linia nie zostanie zelektryfikowana i nadal będzie posiadać tylko jeden tor. Regularne połączenia między Lublinem a Lubartowem obsługiwać mają spalinowe szynobusy.

W ramach modernizacji linii powstaną cztery nowe przystanki kolejowe. Dwa z nich znajdą się w Lublinie: na Zadębiu i Ponikwodzie. Jeden powstanie w Niemcach, a przystanek w Wandzinie zostanie przesunięty bliżej tej miejscowości, o ok. 1 kilometr. Na wszystkich stacjach na trasie podwyższone zostaną perony i pojawią się na nich wiaty chroniące przed deszczem i śniegiem.

Przebudowa linii obejmie w sumie 25 km toru. Jest dotowana z Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Całkowity koszt robót to blisko 50 mln złotych, z czego prawie 33 mln zł pochodzić ma z unijnej dotacji.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bambo75 / 13 stycznia 2012 o 15:40
[quote name='Emilian' timestamp='1326210703' post='581990']
Mijanka to góra 5 minut,więc 25, czy 30 minut i tak wielkiej różnicy nie zrobi.
Jak z dworca w Lubartowie jak mają być 2 nowe przystanki w jego centrum?
5 minut z podzamcza na Krakowskie? wolne żarty- w tyle to nawet nie przebijesz się od busa do bramy grodzkiej
A szynobusami- szczególnie tymi z Kraśnika jeździ dużo osób- np. ten o 12 do Stalowej Woli ma codzinnie blisko 100% zapełnienia- jakoś o 12 się te 100 osób uzbiera
[/quote]
Między Rzeszowem a Jasłem jest kilka mijanek -podwójny tor zaczyna się około 1 km przed przystankiem a kończy się też około 1 km za przystankiem. Więc nawet jeśli jeden pociąg jest lekko opóźniony,to drugi już może się "toczyć" pomału do końca dwutoru.
[quote name='Emilian' timestamp='1326210703' post='581990']
Mijanka to góra 5 minut,więc 25, czy 30 minut i tak wielkiej różnicy nie zrobi.
Jak z dworca w Lubartowie jak mają być 2 nowe przystanki w jego centrum?
5 minut z podzamcza na Krakowskie? wolne żarty- w tyle to nawet nie przebijesz się od busa do bramy grodzkiej
A szynobusami- szczególnie tymi z Kraśnika jeździ dużo osób- np. ten o 12 do Stalowej Woli ma codzinnie blisko 100% zapełnienia- jakoś o 12 się te 100 osób uzbiera
[/qu... rozwiń
Avatar
Emilian / 10 stycznia 2012 o 16:51
Mijanka to góra 5 minut,więc 25, czy 30 minut i tak wielkiej różnicy nie zrobi.
Jak z dworca w Lubartowie jak mają być 2 nowe przystanki w jego centrum?
5 minut z podzamcza na Krakowskie? wolne żarty- w tyle to nawet nie przebijesz się od busa do bramy grodzkiej
A szynobusami- szczególnie tymi z Kraśnika jeździ dużo osób- np. ten o 12 do Stalowej Woli ma codzinnie blisko 100% zapełnienia- jakoś o 12 się te 100 osób uzbiera
Mijanka to góra 5 minut,więc 25, czy 30 minut i tak wielkiej różnicy nie zrobi.
Jak z dworca w Lubartowie jak mają być 2 nowe przystanki w jego centrum?
5 minut z podzamcza na Krakowskie? wolne żarty- w tyle to nawet nie przebijesz się od busa do bramy grodzkiej
A szynobusami- szczególnie tymi z Kraśnika jeździ dużo osób- np. ten o 12 do Stalowej Woli ma codzinnie blisko 100% zapełnienia- jakoś o 12 się te 100 osób uzbiera rozwiń
Avatar
x / 30 sierpnia 2011 o 12:52
Po jakiego diabla ta linie elektryfikowac, skoro maja tamtedy jezdzic spalinowe szynobusy i nic nie zapowiada, zeby ta elektryfikacja byla w przewidywalnej przyszlosci komukolwiek do czegokolwiek przydatna?
Czyzby nagle wytrzasnieto skads fundusze na tyle pokazne, ze w cos trzeba je zainwestowac, bo jak nie to przepadna...?
Avatar
KL / 30 sierpnia 2011 o 10:11
POZDRAWIAM WSZYSTKICH SYMPATYKÓW TEJ LINII,A SZCZEGÓLNIE TYCH KTÓRZY PODRÓŻOWALI POCIĄGAMI TURYSTYCZNYMI ORGANIZOWANYMI PRZEZ ITK LUBARTÓW.
Avatar
kl / 30 sierpnia 2011 o 09:52
KIEDY BĘDZIE WYKONANY REMONT NA ODCINKU LUBARTÓW-ŁUKÓW.TORY ZA PARCZEWEM SĄ W SZCZEGÓLNIE OPŁAKANYM STANIE.REMONT NA TAK MAŁYM ODCINKU MIJA SIĘ Z CELEM.TA LINIA TO NAJKRÓTSZE POŁĄCZENIE POŁUDNIOWO-WSCHODNIEJ POLSKI Z NADMORSKIMI CZĘŚCIAMI KRAJU.
Avatar
aron / 25 sierpnia 2011 o 23:40
pewnie że będą szybsze, bo komu będzie się chciało lecieć z buta na dworzec kolejowy jak busa ma pod nosem.
Avatar
vahtanguri / 25 sierpnia 2011 o 19:47
we wandzinie to pewnie i ze 150km/h poleci jakie teżewe czy cuś ??? i tak busy szybse bedo na bank .
Avatar
aron / 25 sierpnia 2011 o 19:09
Nie na każdym przystanku jest mijanka. Zresztą nawet jakby była to poprzez czekanie wydłuży się czas jazdy i tak busem wyjdzie szybciej.
Avatar
aron / 25 sierpnia 2011 o 19:08
w zimie zawsze frekwencja spada, tym bardziej w pociągach które są bardziej wrażliwe na złą pogodę
Avatar
aron / 25 sierpnia 2011 o 19:07
Co jest na Podzamczu? Ano 5 minut piechotą do Krakowskiego, szpitale, 10 razy więcej sklepów niż na Klinie no i najwazniejszy węzeł komunikacji miejskiej Lublina
Avatar
bambo75 / 13 stycznia 2012 o 15:40
[quote name='Emilian' timestamp='1326210703' post='581990']
Mijanka to góra 5 minut,więc 25, czy 30 minut i tak wielkiej różnicy nie zrobi.
Jak z dworca w Lubartowie jak mają być 2 nowe przystanki w jego centrum?
5 minut z podzamcza na Krakowskie? wolne żarty- w tyle to nawet nie przebijesz się od busa do bramy grodzkiej
A szynobusami- szczególnie tymi z Kraśnika jeździ dużo osób- np. ten o 12 do Stalowej Woli ma codzinnie blisko 100% zapełnienia- jakoś o 12 się te 100 osób uzbiera
[/quote]
Między Rzeszowem a Jasłem jest kilka mijanek -podwójny tor zaczyna się około 1 km przed przystankiem a kończy się też około 1 km za przystankiem. Więc nawet jeśli jeden pociąg jest lekko opóźniony,to drugi już może się "toczyć" pomału do końca dwutoru.
[quote name='Emilian' timestamp='1326210703' post='581990']
Mijanka to góra 5 minut,więc 25, czy 30 minut i tak wielkiej różnicy nie zrobi.
Jak z dworca w Lubartowie jak mają być 2 nowe przystanki w jego centrum?
5 minut z podzamcza na Krakowskie? wolne żarty- w tyle to nawet nie przebijesz się od busa do bramy grodzkiej
A szynobusami- szczególnie tymi z Kraśnika jeździ dużo osób- np. ten o 12 do Stalowej Woli ma codzinnie blisko 100% zapełnienia- jakoś o 12 się te 100 osób uzbiera
[/qu... rozwiń
Avatar
Emilian / 10 stycznia 2012 o 16:51
Mijanka to góra 5 minut,więc 25, czy 30 minut i tak wielkiej różnicy nie zrobi.
Jak z dworca w Lubartowie jak mają być 2 nowe przystanki w jego centrum?
5 minut z podzamcza na Krakowskie? wolne żarty- w tyle to nawet nie przebijesz się od busa do bramy grodzkiej
A szynobusami- szczególnie tymi z Kraśnika jeździ dużo osób- np. ten o 12 do Stalowej Woli ma codzinnie blisko 100% zapełnienia- jakoś o 12 się te 100 osób uzbiera
Mijanka to góra 5 minut,więc 25, czy 30 minut i tak wielkiej różnicy nie zrobi.
Jak z dworca w Lubartowie jak mają być 2 nowe przystanki w jego centrum?
5 minut z podzamcza na Krakowskie? wolne żarty- w tyle to nawet nie przebijesz się od busa do bramy grodzkiej
A szynobusami- szczególnie tymi z Kraśnika jeździ dużo osób- np. ten o 12 do Stalowej Woli ma codzinnie blisko 100% zapełnienia- jakoś o 12 się te 100 osób uzbiera rozwiń
Avatar
x / 30 sierpnia 2011 o 12:52
Po jakiego diabla ta linie elektryfikowac, skoro maja tamtedy jezdzic spalinowe szynobusy i nic nie zapowiada, zeby ta elektryfikacja byla w przewidywalnej przyszlosci komukolwiek do czegokolwiek przydatna?
Czyzby nagle wytrzasnieto skads fundusze na tyle pokazne, ze w cos trzeba je zainwestowac, bo jak nie to przepadna...?
Avatar
KL / 30 sierpnia 2011 o 10:11
POZDRAWIAM WSZYSTKICH SYMPATYKÓW TEJ LINII,A SZCZEGÓLNIE TYCH KTÓRZY PODRÓŻOWALI POCIĄGAMI TURYSTYCZNYMI ORGANIZOWANYMI PRZEZ ITK LUBARTÓW.
Avatar
kl / 30 sierpnia 2011 o 09:52
KIEDY BĘDZIE WYKONANY REMONT NA ODCINKU LUBARTÓW-ŁUKÓW.TORY ZA PARCZEWEM SĄ W SZCZEGÓLNIE OPŁAKANYM STANIE.REMONT NA TAK MAŁYM ODCINKU MIJA SIĘ Z CELEM.TA LINIA TO NAJKRÓTSZE POŁĄCZENIE POŁUDNIOWO-WSCHODNIEJ POLSKI Z NADMORSKIMI CZĘŚCIAMI KRAJU.
Avatar
aron / 25 sierpnia 2011 o 23:40
pewnie że będą szybsze, bo komu będzie się chciało lecieć z buta na dworzec kolejowy jak busa ma pod nosem.
Avatar
vahtanguri / 25 sierpnia 2011 o 19:47
we wandzinie to pewnie i ze 150km/h poleci jakie teżewe czy cuś ??? i tak busy szybse bedo na bank .
Avatar
aron / 25 sierpnia 2011 o 19:09
Nie na każdym przystanku jest mijanka. Zresztą nawet jakby była to poprzez czekanie wydłuży się czas jazdy i tak busem wyjdzie szybciej.
Avatar
aron / 25 sierpnia 2011 o 19:08
w zimie zawsze frekwencja spada, tym bardziej w pociągach które są bardziej wrażliwe na złą pogodę
Avatar
aron / 25 sierpnia 2011 o 19:07
Co jest na Podzamczu? Ano 5 minut piechotą do Krakowskiego, szpitale, 10 razy więcej sklepów niż na Klinie no i najwazniejszy węzeł komunikacji miejskiej Lublina
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle?

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle? 2 0

Do wypadku doszło około godz. 9 na skrzyżowaniu ul. Zamojskiej i al. Unii Lubelskiej w Lublinie.

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja"
Alarm 24

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja" 11 4

Trzy osoby zakończyły juwenalia w komisariacie. Kolejna poddała się obdukcji lekarza sądowego. Studenci dęblińskie „Szkoły Orląt” oskarżają policję o bezpodstawną i zbyt brutalną interwencję. Policja twierdzi, ze młodzi byli pijani i agresywni.

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych 0 0

Chcesz przetestować elektryczny pojazd, zanim w niego zainwestujesz kupę ciężko zarobionych pieniędzy? Potrzebujesz nowej floty transportowej dla swojej firmy spedycyjnej? Chcesz wybrać się na wakacyjną przejażdżkę, lecz nie posiadasz własnego auta? Zapraszamy do poczytania niniejszego tekstu, za pośrednictwem którego dowiesz się, jak cenna jest w dzisiejszych czasach atrakcyjna oferta godnej polecenia wypożyczalni samochodowej.

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK
26 maja 2018, 12:00

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK 2 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 12 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się spotkanie z fotografem Tadeuszem Rolke połączone z wernisażem wystawy prac artysty.

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził
galeria
film

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził 50 6

Prawie 2 promile alkoholu miał zatrzymany pijany kierowca. Pochodzący z Tanzanii 34-latek, próbował uciekać przed policjantami po tym, jak rozbił pożyczone BMW.

"Zdarzają się nawet długotrwałe przyjaźnie". Ile zarobi opiekunka osób starszych w Niemczech?

"Zdarzają się nawet długotrwałe przyjaźnie". Ile zarobi opiekunka osób starszych w Niemczech? 0 1

Rozmowa z Maciejem Łastowieckim, właścicielem firmy iOPIEKA, która oferuje legalne zatrudnienie dla opiekunów i opiekunek osób starszych głównie na terenie Niemiec.

Chcą pobić rekord Guinnessa. W czytaniu

Chcą pobić rekord Guinnessa. W czytaniu 1 0

Chełmska Biblioteka Publiczna chce się zgłosić do bicia rekordu Guinnessa w ilości osób czytających jeden po drugim. Dotychczasowy rekord to 3071 czytelników.

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo]
film

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo] 2 0

Do zadymy doszło w drugiej połowie meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa w 37., ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy.

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać
film

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać 0 6

Posłowie powinni zarabiać nie więcej niż 5 tys. zł brutto, czyli około 3550 zł "na rękę" - uważa prawie połowa ankietowanych w sondażu zamówionym przez portal Gazeta.pl

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego 1 0

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W ostatnim spotkaniu sezonu Padwa Zamość pokonała przed swoimi kibicami Orła Przeworsk 36:29. Aż 13 bramek zdobył na pożegnanie z fanami Tomasz Fugiel

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną
Zdjęcia
galeria

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną 36 4

Niedziela na Feliniadzie 2018 należała do zespołów disco polo. Gwiazdą wieczoru byli Sławomir oraz Akcent z Zenkiem Martyniukiem. Przed nimi wystąpiły zespoły PowerBoy i Defis.

Puławy: Nowe pracownie dla szkół