poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lubartów

Rok obietnic i inwestycji w Lubartowie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 stycznia 2014, 14:30
Autor: Paweł Puzio

Miasto chce w tym roku wydać 26 milionów złotych na inwestycje. Powstać mają drogi, boiska i centrum kultury.

Nowy budżet przygotowany przez władze miasta radni przyjęli na ostatniej sesji 20 grudnia. - Kwota planowanych wydatków budżetowych wyniesie ponad 83 mln złotych. Na inwestycje przeznaczymy ponad 26 mln zł - mówił podczas sesji burmistrz Janusz Bodziacki. Lubartów zamienić ma się w plac budowy, a ponieważ w tym roku odbędą się wybory samorządowe, teoretycznie są większe szanse, że władze miasta zrealizują obietnice. Oto najważniejsze z nich: 1. Remonty ulic 1,1 mln zł pochłonie modernizacja nawierzchni ulic. O tym, które będą wyremontowane zdecyduje burmistrz Bodziacki po zaciągnięciu opinii Komisji Infrastruktury. Nawierzchnie będą modernizowane ze środków własnych miasta. 2. Przebudowa Placu Piłsudskiego Plac otrzyma nową nawierzchnię, odwodnienie oraz oświetlenie. Pojawią się także ławki. W minionym roku ratusz zlecił opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego przebudowy. W 2014 r. planuje się uzyskanie uzgodnień i decyzji oraz rozpoczęcie przebudowy placu. 3. Utrudnienia w centrum W tym roku szykują się spore utrudnienia drogowe w centrum miasta. Zacznie się przebudowa skrzyżowania Słowackiego-Lipowa-Firleja. Dokumentacja jest już gotowa, uzyskano także pozwolenie na budowę.

4. Przebudowa drogi powiatowej Lubartów przystąpił, jako partner do projektu pod nazwą: "Przebudowa drogi powiatowej nr 1528L (od drogi gminnej Lubartów (Słowackiego)-Kamionka-Kierzkówka - do drogi wojewódzkiej nr 809). Koszt to 2,7 mln złotych, z czego ratusz dołoży nie więcej niż 25 proc. kosztów, czyli 682,4 tys. zł.

5. Prace na cmentarzu 50 tys. zł magistrat przeznaczy na budowę grobów na cmentarzu komunalnym w Lubartowie. 6. Przebudowa Hali Targowej na Lubartowski Ośrodek Kultury Na przełomie 2014 i 2015 roku ratusz rozpocznie procedurę wyłonienia wykonawcy przebudowy Hali Targowej na Lubartowski Ośrodek Kultury. Ratusz stara się o wsparcie tej inwestycji środkami zewnętrznymi. Wstępnie koszt adaptacji wyceniono na 4,5 miliona złotych. 7. Boiska przy ul. Parkowej Na nowe boiska przeznaczono 2 mln zł. W tym roku rozpocznie się budowa dwóch boisk, a także parkingów oraz obiektu kubaturowego. 8. Solary na każdym dachu Burmistrz obiecuje zakup i montaż 717 solarnych systemów grzewczych centralnej wody użytkowej w 707 prywatnych budynkach mieszkalnych, trzech budynkach wspólnot mieszkaniowych, na jednym obiekcie spółdzielni mieszkaniowej oraz sześciu budynkach użyteczności publicznej na terenie miasta.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lubartów
Gość
GG1
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 stycznia 2014 o 23:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Naciśnij zielony guzik i przekonaj się jak łatwo zarabiamy pieniądze.

http://pieniazek.latwy.pl  Jeśli umiesz czytać, jeśli nie to szkoda Twojego czasu.

Rozwiń
GG1
GG1 (8 stycznia 2014 o 06:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

skąd burmistrz wziął te 26mln.? do 26 mln to bardzo daleko

Rozwiń
Gość
Gość (7 stycznia 2014 o 16:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

obiecanki cacanki.

http://www.gmina-lubartow.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=328&Itemid=115

- to też obiecywał obecny bumistrz a poprzedni wójt.

Mam wrażenie, że części inwetycji to wirtualne inwestycje.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!