Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

19 marca 2008 r.
20:40
Edytuj ten wpis

Sąd wypuścił dyrektora za kaucją

0 9 A A

Dyrektor szkoły z Lubartowa oskarżony o molestowanie uczennicy wyszedł wczoraj na wolność.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dziś prokuratura zaskarży tę decyzję sądu.

Dyrektor Gimnazjum w Skrobowie pod Lubartowem siedział w areszcie od września ub. roku. Na początku marca prokuratura skierowała przeciwko niemu akt oskarżenia. Wczoraj lubelski Sąd Rejonowy zastanawiał się, czy przedłużyć Markowi M. areszt. Stwierdził, że wciąż istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że dyrektor popełnił zarzucany mu czyn. Mimo to zdecydował, że może wyjść na wolność. Warunek: 10 tys. zł poręczenia.

- W tej sprawie jest już zebrany cały materiał dowodowy, przesłuchano wszystkich świadków - mówi Agnieszka Kołodziej, przewodnicząca IX wydziału karnego SR w Lublinie. - Nie jest więc konieczne, aby oskarżony przebywał w areszcie.

Decyzja zapadła przed południem. Rodzina Marka M. szybko wpłaciła pieniądze na konto sądu i już po kilku godzinach Marek M. był na wolności. Prokuratura zapowiedziała, że będzie się odwoływać.

- Zażalenie wyślemy do Sądu Okręgowego jeszcze w czwartek - zapowiada Małgorzata Duszyńska, prokurator rejonowy w Lubartowie. - Uważamy, że Marek M. powinien pozostać w areszcie co najmniej do czasu złożenia wyjaśnień przed sądem i przesłuchania tam głównych świadków.

Prokuratura nie zgadza się też z tym, że sąd nie nałożył na dyrektora zakazu pracy w szkole. Przebywając na wolności ma się jedynie meldować w komisariacie. A to oznacza, że ma nawet szansę na szybki powrót na dawne stanowisko, bo wójt gminy Lubartów zawiesił go w pełnieniu obowiązków dyrektora szkoły tylko do 24 marca.

- Wkrótce zdecyduję, czy przedłużyć zawieszenie - zastanawia się wójt Janusz Bodziacki.

Proces Marka M. powinien się rozpocząć jeszcze tej wiosny. Przypomnijmy, że jest on oskarżony o próbę wykorzystania seksualnego uczennicy. W styczniu ub. roku dyrektor miał zaproponować dziewczynie podwiezienie do domu. Po drodze skręcił do lasu i tam - zdaniem prokuratury - usiłował ją obmacywać. Udało się jej uciec.
Marek M. od początku śledztwa utrzymuje, że nie molestował uczennicy.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ewa / 25 marca 2008 o 18:25
dora napisał:
Na Twoim miejscu poćwiczyłabym ortografię i dopiero napisała co chciałabyś!!!

nauczycielką jesteś, żeś taka czepialska? W takim razie powinnaś słyszeć o dysleksji...
Avatar
StopDzieciomNeo / 23 marca 2008 o 13:24
SYF napisał:
Do pierdla z nim i do celi z pedałami od razu zrozumiałby co to znaczy molectowanie dzieci
co za cwel... niech idzie na dziwki jak mu się che ruchać a nie dzieci niewinne gwałcić


W gębie mocny jesteś, może masz jakieś dowody, bo taki w 100% jesteś pewien do winy. Nie znasz zgromadzonych dowodów-nie oceniaj. Schowa się takie dziecko neostrady za nickiem i szaleje, żeby swoje frustracje i inne przeżycia z dzieciństwa na kimś wyładować.
Avatar
leń / 22 marca 2008 o 18:24
Dobra, Ciebie też dotykał i obmacywał?
Avatar
leń / 21 marca 2008 o 20:26
M.M. powinien dostać wyrok za ... chód.
Avatar
SYF / 21 marca 2008 o 12:28
Do pierdla z nim i do celi z ... od razu zrozumiałby co to znaczy molectowanie dzieci
co za ... niech idzie na ... jak mu się che ... a nie dzieci niewinne gwałcić
Avatar
dora / 21 marca 2008 o 10:06
ewa napisał:
Pieniądze mogą prawie wszystko, przynajmniej w dziedzinie prawnej... a tak na marginesie dopuki sąd nie wyda prawomocnego wyroku, nie chciała bym żeby ten człowiek uczył moje dziecko...


Na Twoim miejscu poćwiczyłabym ortografię i dopiero napisała co chciałabyś!!!
Avatar
gość / 20 marca 2008 o 21:02
lili napisał:
Jak to możliwe, że prokuratura opiera się na zeznaniu tylko jednego świadka zdarzenia i te zeznanie są głównym dowodem i na tej podstawie trzymają go w areszczie ponad pół roku, podczas gdy w podobnej sprawie dotyczącej prezydenta Olsztyna zeznaje aż 5ciu świadków i prokuratura uwalnia człowieka a aresztuje go dopiero po zainteresowaniu sprawą mediów? Dziwne ...


Niestety taki mamy kraj...
Avatar
ewa / 20 marca 2008 o 15:48
Pieniądze mogą prawie wszystko, przynajmniej w dziedzinie prawnej... a tak na marginesie dopuki sąd nie wyda prawomocnego wyroku, nie chciała bym żeby ten człowiek uczył moje dziecko...
Avatar
lili / 20 marca 2008 o 14:05
Jak to możliwe, że prokuratura opiera się na zeznaniu tylko jednego świadka zdarzenia i te zeznanie są głównym dowodem i na tej podstawie trzymają go w areszczie ponad pół roku, podczas gdy w podobnej sprawie dotyczącej prezydenta Olsztyna zeznaje aż 5ciu świadków i prokuratura uwalnia człowieka a aresztuje go dopiero po zainteresowaniu sprawą mediów? Dziwne ...
Avatar
ewa / 25 marca 2008 o 18:25
dora napisał:
Na Twoim miejscu poćwiczyłabym ortografię i dopiero napisała co chciałabyś!!!

nauczycielką jesteś, żeś taka czepialska? W takim razie powinnaś słyszeć o dysleksji...
Avatar
StopDzieciomNeo / 23 marca 2008 o 13:24
SYF napisał:
Do pierdla z nim i do celi z pedałami od razu zrozumiałby co to znaczy molectowanie dzieci
co za cwel... niech idzie na dziwki jak mu się che ruchać a nie dzieci niewinne gwałcić


W gębie mocny jesteś, może masz jakieś dowody, bo taki w 100% jesteś pewien do winy. Nie znasz zgromadzonych dowodów-nie oceniaj. Schowa się takie dziecko neostrady za nickiem i szaleje, żeby swoje frustracje i inne przeżycia z dzieciństwa na kimś wyładować.
Avatar
leń / 22 marca 2008 o 18:24
Dobra, Ciebie też dotykał i obmacywał?
Avatar
leń / 21 marca 2008 o 20:26
M.M. powinien dostać wyrok za ... chód.
Avatar
SYF / 21 marca 2008 o 12:28
Do pierdla z nim i do celi z ... od razu zrozumiałby co to znaczy molectowanie dzieci
co za ... niech idzie na ... jak mu się che ... a nie dzieci niewinne gwałcić
Avatar
dora / 21 marca 2008 o 10:06
ewa napisał:
Pieniądze mogą prawie wszystko, przynajmniej w dziedzinie prawnej... a tak na marginesie dopuki sąd nie wyda prawomocnego wyroku, nie chciała bym żeby ten człowiek uczył moje dziecko...


Na Twoim miejscu poćwiczyłabym ortografię i dopiero napisała co chciałabyś!!!
Avatar
gość / 20 marca 2008 o 21:02
lili napisał:
Jak to możliwe, że prokuratura opiera się na zeznaniu tylko jednego świadka zdarzenia i te zeznanie są głównym dowodem i na tej podstawie trzymają go w areszczie ponad pół roku, podczas gdy w podobnej sprawie dotyczącej prezydenta Olsztyna zeznaje aż 5ciu świadków i prokuratura uwalnia człowieka a aresztuje go dopiero po zainteresowaniu sprawą mediów? Dziwne ...


Niestety taki mamy kraj...
Avatar
ewa / 20 marca 2008 o 15:48
Pieniądze mogą prawie wszystko, przynajmniej w dziedzinie prawnej... a tak na marginesie dopuki sąd nie wyda prawomocnego wyroku, nie chciała bym żeby ten człowiek uczył moje dziecko...
Avatar
lili / 20 marca 2008 o 14:05
Jak to możliwe, że prokuratura opiera się na zeznaniu tylko jednego świadka zdarzenia i te zeznanie są głównym dowodem i na tej podstawie trzymają go w areszczie ponad pół roku, podczas gdy w podobnej sprawie dotyczącej prezydenta Olsztyna zeznaje aż 5ciu świadków i prokuratura uwalnia człowieka a aresztuje go dopiero po zainteresowaniu sprawą mediów? Dziwne ...
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 0 0

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 0 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 7 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 15 1

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 36 8

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 17 1

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 27 10

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 34 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 330 11

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 7 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 11

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!