czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lubartów

Sekretarz pozwał swój urząd do sądu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 stycznia 2009, 19:48

Sekretarz Lubartowa najpierw domagał się od Urzędu Miasta wypłaty jubileuszowej nagrody i kilkumiesięcznej pensji. Teraz chce tylko uznania, że od maja 2007 do marca 2008 roku był etatowym pracownikiem magistratu.

Po raz pierwszy Trąbka został sekretarzem w maju 2007 roku. Był wówczas radnym i wziął udział w głosowaniu nad powołaniem siebie na to stanowisko przez Radę Miasta. Jego głos przeważył. Z tego powodu uchwałę unieważnił Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie. Orzeczenie uprawomocniło się na początku marca 2008 roku. Wówczas burmistrz Lubartowa odsunął Trąbkę od pracy w urzędzie.

Trąbka do swoich obowiązków wrócił już w czerwcu ub. roku, bo lubartowscy radni znów powołali go na sekretarza. Wystąpił o to burmistrz Lubartowa Jerzy Zwoliński.
Gdy sekretarz wrócił do pracy, podał swój urząd do sądu.

Od jesieni kilkakrotnie zmieniał swój pozew. Najpierw domagał się 11 tys. zł jubileuszowej nagrody i 16 tys. zł pensji za kilkumiesięczny okres (od marca do czerwca 2008 roku), kiedy nie pracował. Chciał też ustalenia, że od maja 2007 roku do marca 2008 roku był z nim nawiązany stosunek pracy. Ostatecznie zrezygnował z roszczeń finansowych. W wydziale pracy Sądu Rejonowego w Lublinie trwa tylko ustalanie, czy w świetle prawa z Trąbką był nawiązany stosunek pracy.

Sekretarz tłumaczy, że z roszczeniami finansowymi wystąpił jedynie w "pierwszym odruchu”. W rzeczywistości chodzi mu tylko o świadectwo pracy.
- Chcę mieć okres od maja 2007 do początku marca 2008 zaliczony do stażu pracy - mówi.

Urząd Miejski takich roszczeń nie uznaje. Jego prawnik podkreśla, że Trąbka sam przyczynił się do podjęcia nieważnej uchwały o powołaniu go na sekretarza, bo wziął udział w głosowaniu.

- Sam siebie powołał na stanowisko sekretarza i tym samym doszło do nawiązania stosunku pracy z samym sobą - argumentuje prawnik. A taki stosunek pracy jest nieważny z mocy prawa.

W Sądzie Rejonowym w Lublinie odbyło się już kilka rozpraw. Przesłuchiwany był Trąbka, ściągnięto też tam jego akta osobowe. Wyrok jeszcze nie zapadł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
loobartoviaq
~gość~
olo
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

loobartoviaq
loobartoviaq (10 lutego 2009 o 23:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja tylko przypomnę, ze ten pan należał swego czasu do PZPR, później "nawrócił się" i przeszedł do AWS. Dla mnie takie konwersje wyglądają co najmniej dziwnie. Nie powinno zatem dziwić, że stosuje metody z czasów tzw. demokracji ludowej.
Rozwiń
~gość~
~gość~ (12 stycznia 2009 o 21:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najpierw prawnik ratusza twierdził że Trąbka został prawidłowo wybrany, teraz twierdzi inaczej. Cuda! Gratulacje dla p. burmistrza Zwolińskiego za wyjątkowy dar doboru i bezkrytycznego popierania kolegów ( nie tylko Trąbki). następny Oskar tuż tuż
Rozwiń
olo
olo (12 stycznia 2009 o 21:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no nie - znowu ta karykatura człowieka - jak zwykle bez honoru, bez ogłady, bez zasad - ale nadal pod szerokimi skrzydłami Zwolińskiego - ktoś mi powie o co chodzi w tej gierce ?
Rozwiń
Gość
Gość (12 stycznia 2009 o 12:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ten sekretarz, to taka bidulka Zgroza, co oni wyprawiają z naszym Lubartowem!
Rozwiń
toko
toko (12 stycznia 2009 o 09:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wygląda jak jakis (...)........
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!